f XI College heeft opzet en exploitatie evenementencentrum en tennishal rond Werkgroep mag inspreken Éc J b Kostendekkend-zijn ais uitgangspunt verlaten Fietspad Horsterweg kan worden aangelegd VANIIAAI* INDE LEIISIIER KRAST SliLECTRA BDU w ~r a P 5® -jr* ■-%»n Maandag C.M.L. jaarvergadering Leusder Krant D'66 afzonderlijk verkiezingen in Oud papier De Hobbit Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? 'n winkel vol ideeën vooraC uuUint kadc'f. SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 20 NOVEMBER - 12e JAARGANG NO. 61 -1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft de opzet en exploitatie van een evenementencentrum en een tennishal rond. In een informele raadsvergadering is jongstleden donderdag avond, na afloop van de algemene beschouwingen, van gedachten gewisseld over een notitie van het bollege over dit onderwerp. In de notitie wordt een globaal programma van eisen voor de hal en het centrum gegeven. Verder wordt er in beschreven hoe de zaak gefi nancierd en geëxploiteerd gaat worden en wie de realisator en de exploitant zullen zijn. Volgens burgemeester en wethouders is de door hen voorgestelde opzet de enige mogelijkheid om in Leusden een evenementencentrum en een tennishal van de grond te krijgen. Het college wenst op dit moment slechts een gedeelte van de inhoud van de notitie naar buiten te brengen. Op dit moment wil men nog geen duidelijkheid verschaffen over de realisator en de exploi tant. Evenmin wil men inzicht verschaffen in de wijze waarop het centrum gefinancierd en geëxploiteerd gaat worden. Duidelijk is al leen dat het uitgangspunt, dat het centrum en de hal kostendekkend zouden moeten zijn - neergelegd in het programma „Samen Onder weg" - verlaten gaat worden. Er wordt thans rekening gehouden met een jaarlijks exploitatietekort van 200.000,-, dat door de gemeente Leusden gefinancierd moet worden. Naar het zich laat aanzien zal een meerderheid in de raad zich met deze verandering van uitgangspunt kunnen verenigen. .<3WÖSSi-* '-Otör- V: Vs*- -- I 0 S* ;v. v >5^ *£3r Het evenementencentrum zou naar de mening van burgemeester en wet houders de volgende elementen dienen te bevatten: - een sporthal van 28 x 48 meter - een bowlingcentrum met acht banen - een restaurant/bar - een grote zaal met ongeveer 400 zit plaatsen, met de mogelijkheid deze onder te verdelen in een aantal kleinere zaalruimten - een fitnesscentrum. Wat betreft de tennishal wordt ge dacht aan een accommodatie met zes binnen- en twee buitenbanen, twee tot vier squashbanen en eventueel een sportshop Volgens het college is het onmogelijk dergelijke voorzieningen geheel kos tendekkend te laten zijn. De hierover met diverse gegadigden gevoerde on derhandelingen hebben uitgewezen, zo zegt het college, dat handhaving van het uitgangspunt van kostendek kend zijn zou leiden tot onaanvaardbare tarieven voor de sportverenigingen en andere gebruikers van het evenemen tencentrum. Daarom is in het inves teringsschema 1981 al een bedrag van 200 000 - opgenomen als gemeen telijke bijdrage in de exploitatiekosten Onduidelijk is, hoe het college aan dit bedrag als exploitatietekort komt. Op de door het college voorgestelde basis zou het mogelijk zijn om binnen afzienbare tijd - gedacht kan worden aan decem ber volgend jaar - met de bouw van de hal en het centrum te starten. WERKGROEP Om de toekomstige gebruikers de mogelijkheid te bieden inspraak te heb ben op de verdere uitwerking van de plannen hebben b. en w. besloten een werkgroep evenementencentrum/ten- nishal in te stellen Van de werkgroep zullen twee bestuursleden van de Sportstichting en een vertegenwoordi ger van het CML deel uitmaken. Verder zal iedere fractie met I lid in de werk groep zijn vertegenwoordigd. Als voor zitter zal de heer G van Woudenberg, wethouder van welzijnszaken gaan op treden. Aan de werkgroep zullen enkele terzake kundige adviseurs worden toe gevoegd B en w. hebben de volgende taak opdracht aan de werkgroep meegege ven: ,,Het verstrekken van een advies aan het gemeentebestuur omtrent de opzet, de exploitatie en het beheer van een evenementencentrum/tennishal in de gemeente Leusden, waarbij als uit gangspunten in acht moeten worden genomen: - een locatie van het evenemen tencentrum in het hoofdcentrum ..Hamershof" en een locatie van de tennishal op een terrein, gelegen aan de Groene Zoom nabij ..Princenhof", - een globaal programma van eisen. - een maximaal aanvaardbaar ex ploitatietekort van ongeveer 200.000,- per jaar." Het hoofdcentrum „Hamershof". De evenementenhal komt aan de oostzijde er van te staan. Het ligt in de bedoeling dat de werkgroep nog deze maand met zijn werkzaamheden van start gaat. GERUIME TIJD Reeds geruime tijd streeft het ge meentebestuur naar de totstandkoming van een tennishal en een evenemen tencentrum Het evenementencentrum diende een plaats te krijgen in het inmid dels grotendeels gerealiseerde hoofd centrum ..Hamershof". De keuze voor een situering in het hoofdcentrum is in gegeven door het besef, dat het voor de aantrekkelijkheid en de levendigheid van het hoofdcentrum - m.n ook in de avonduren - van belang is te streven naar een concentratie van activiteiten en voorzieningen. Zoals bekend, heeft de stedebouwkundige uitwerking van H1 en de situering daarin van ondermeer t evenementencentrum de nodige tijd gevergd. Ook de plaatsbepaling van de tennishal heeft meer tijd gekost dan aanvankelijk was voorzien. Oospronkelijk was voor de tennishal ruimte gereserveerd in het sportpark Valleikanaal. De gekozen plaats bleek echter op dusdanige bezwaren bii de provincie te stuiten, dat het gemeente bestuur zich genoodzaakt zag de ten nishal elders te situeren Een aan vaardbare plaats is uiteindelijk gevon den in het gebied ter hoogte van de toekomstige kruising Groene Zoom/ Noorderinslag. Het zal duidelijk zijn dat een en ander een vertragende invloed heeft gehad op de realisering van de plannen, temeer omdat vanuit finan cieel oogpunt vastgehouden diende te worden aan een gecombineerde ex ploitatie van tennishal en evenemen tencentrum. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Maandag 24 novem ber zal in het gemeentelijke voor lichtingscentrum de jaarvergadering van het Comité Milieuzorg Leusden worden gehouden. Aanvang van de ze vergadering is om 20.00 uur en op de agenda staat een achttal onder werpen. 1 Opening, 2. Mededelingen. 3. I eruyuiiK up nel aiyuiupen jaar uuur de voorzitter van het coördina tieteam en door de voorzitters van de werkgroepen 4. Voorstellen tot wijziging van de structuur van het Comité Milieuzorg Leusden. 5 Nadere toelichting door de vooritters van de werkgroepen met betrekking tot het functioneren in een gewijzig de structuur 6 Taak en plaats van een coördina tieteam in een een gewijzigde structuur. 7. Samenvatting en formulering van conclusies. 8 Sluiting. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 (Van de redaktie) LEUSDEN - Het fietspad langs de Horsterweg kan in binnen afzienbare tijd wor den aangelegd. Gister avond hebben op de val reep de grondeigenaren, die bezwaar hadden ge maakt tegen de verkoop van hun grond ten behoeve van het fietspad, het voor lopig koopkontrakt onder tekend. Het betroffen de gronden van de heren Blom, J. S. v. d. Berg en D. Daatselaar. De hoorzitting, vanmorgen in het ge meentehuis, was dan ook snel bekeken: niemand van de bezwaarden kwam op dagen. Voorzitter Gedeputeerde Hoepelman kon dan ook konstateren, dat wat hem betreft de zaak rond was. Naar verwachting zal begin december Gedeputeerde Staten haar goedkeuring afgeven, waarna de proce dure heel snel kan worden afgerond. De onteige ningsprocedure wordt niet voortijdig beëindigd, om dat het alsnog mogelijk zou kunnen zijn, dat de defini tieve handtekeningen niet worden geplaatst. Vandaar dat de procedure gewoon verder wordt afgewikkeld, zij het in een aanmerkelijk sneller tempo. Het zal duidelijk zijn, dat de door de bezwaarden bij de Kroon ingediende bezwa ren tegen het fietspad in het kader van het bestem mingsplan Buitengebied- Oost nu ook zullen worden ingetrokken. Burgemeester Radema ker verwacht dan ook, dat in ieder geval volgend jaar het fietspad aangelegd kan worden. Dat zou normaal gesproken aanmerkelijk langer hebben geduurd. De heer Verbeek (op de publieke tribune) wilde toch nog wel ten overvloe de de nadruk er op leggen, dat de desbetreffende boeren nooit tegen de aanleg van eenfietspad zijn geweest. De problemen la gen meer op financieel terrein. Die problemen zijn nu opgelost, hoewel daarbij niet het oorspronkelijke bod van de gemeente ge handhaafd werd. Dat bod lag hoger dan het bedrag, dat nu wordt aangeboden. De bekendmaking van de verkoop van de grond werd met applaus begroet door de dames van de Aktieg- roep Stoutenburg, die zich al geruime tijd heeft beij verd voor de aanleg van het fietspad langs de Hor sterweg. Wethouder Wagenaar, die zich nogal heeft inge spannen om de onderhan delingen rond te krijgen, was niet aanwezig omdat hij die dag ziek was gewor den. Rozendaallaan 9 Leusden-C. - Luxe bungalows achter AnsfridusPag. 3 - Algemene beschouwing SGP/GPVPag. 5 Skateboard-experiment in Amersfoort -Sport -Achtervelds nieuws -Kantlijn - Mens in z'n werk Pag. 5 Pag. 7 Pag. 7 Pag. 13 Pag. 13 Pag. 15 DOKTERSDIENST 03425-1222. LEUSDEN - De algemene leden vergadering van D'66 afdeling Leus den heeft op haar bijeenkomst van 18 november jongstleden besloten als afzonderlijke partij de gemeen teraadsverkiezingen in te gaan. De reden om dit besluit juist nu te nemen is gelegen in het feit dat de partij groot belang hecht aan een goede voorbereiding op de komende raadsperiode Daardoor wordt tevens aan alle deelnemende partijen van Po litiek Leusden de gelegenheid geboden zich tijdig in te stellen op de nieuwe situatie die na de verkiezingen zal ont staan Uiteindelijk gaf de ledenvergadering te kennen het huidige samenwerkings verband volgens de gemaakte afspra ken vood te zetten tot het einde van deze raadsperiode LEUSDEN - De openbare kleuter en lagere school De Hobbit houdt aanstaande zaterdag weer een inza meling van oud papier. Daarvoor staat er die dag van 10.00 tot 11.30 uur een container op het parkeer terrein aan de Asschatterweg bij 't Hamersveld. de Biezenkamp 8-Tel.033-94 54 35 Leusden-C Mtvtftwtdiwee-Neori 83 Industrieterrein De fmtt, vak B. 033-14047

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1