Volgend jaar verrijzen 16 luxe bungalows achter voormalig klooster Belangrijke verkeersproblemen komen het eerst aan bod Ansfridushuis gaat verdwijnen Verkeersplan Schoolroutes Fietspaden Externe verbindingen Verkeersopvoeding Verkeer Leusden/Z en Achterveld leusder krtnt leusder krant: Leusder Krant NIEUWE WERKWIJZE WERKGROEP VERKEERSAANGELEGENHEDEN FOTOKOPIE NODIG? DONDERDAG 20 NOVEMBER 1980 plaatselijk nieuws 3 Rozendaaiiaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: .Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaaiiaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar. f 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag fussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op- nemen met onzejnspgkteyr bezor ging, overdag 03420-16141toestel 44| Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5.- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t n v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaaiiaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis de leusder krant is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. in de bungalows ook nog radiatoren worden geplaatst voor extra verwar ming, waar dat nodig geacht wordt. Badkamer en toilet worden uitgevoerd in gekleurd sanitair De platte bun galows krijgen een klein, puntig luifeltje waardoor een visueel blokkendoos effect" voorkomen wordt. Met de bouw wil Bloemendal op 1 maart volgend jaar van start gaan, waarna het projekt op 1 december volgend jaar afgerond kan zijn De prijzen van de zestien woningen liggen tussen 180000,- en 220 000 - v.o.n. Volgens makelaar George Reimus, die de bungalows vanaf volgende week in de verkoop brengt, zal er zeker belangstelling voor het projekt bestaan. Met name ver wacht hij interesse van oudere mensen, die bijvoorbeeld na het uit huis gaan van de kinderen naar een kleiner huis wil len. Het feit dat de slaapkamers op de begane grond liggen, noemt Reimus in dat verband een voordeel, evenals de opzet van het plannetje, de nabijheid van het winkelcentrum ,,De Hamers hof" en een bushalte Met de realisering van parkplan Ansfridus" en hef aanleggen van een parkje op de plaats van het Ansfridus huis wordt uitvoering gegeven aan het laatste gedeelte van het bestem mingsplan ..Rozenboom", dat dateert uit 1972 en is goedgekeurd. BOCHT (Van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens de rondv raag van de werkgroep Verkeers- aangelegenheden vroeg Henk Ossendrijver (CDA) of er niet iets gedaan kon worden aan die ge vaarlijke, scherpe bocht in de Maanweg. Toen het gelach was verstomd werd duidelijk wat de heer Ossendrijver er mee bedoel de. ,,Die bocht is erg gevaarlijk en het verkeer neemt daar steeds toe. Is het niet mogelijk om de waarschuwingsborden, die bij de bocht in de Heiligenbergerweg zijn weggehaald, bij de Maan- weg-bocht neer te zetten?" Voor zitter Wagenaar vond dat een uit stekendidee. DeheerGerber. één van de ambtelijke adviseurs, was die mening niet toegedaan. ,,Die borden worden weer langs de bocht in de Heiligenbergerweg gezet", deelde hij mee. ..Want daar wordt weer te hard gereden, dat is duidelijk (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgend jaar rond deze tijd zullen er zestien luxe bungalows staan in wat nu nog kan worden aangeduid als de tuin achter het voormalig kloos ter „Sint Ansfridus". Dat gebouw zal er dan niet meer staan. Het Ansfridushuis zal in de loop van de komende winter gesloopt worden. Eigenaar van het Ansfridushuis en de grond waarop de bungalows zullen ver rijzen is momenteel de beheersmaat- schappij J. Bloemendal. Het is de be doeling dat de gemeente het Ansfridus huis koopt en. na de sloop van het ge bouw, op de plaats er van een parkje en ongeveer negentien parkeerplaatsen zal aanleggen. Het terrein waarop de 16 woningen komen zal eigendom worden van de toekomstige bewoners van de bungalows. De bungalows zullen worden ge bouwd door aannemingsmaatschappii J. Bloemendal BV te Leusden. Volgens deze week getoonde tekeningen, waarop door de gemeente een bouwvergunning is verstrekt, worden de 16 bungalows gegroepeerd in blok jes van vier In totaal komen er ook nog eens vijf garages bij de huizen De zestien bungalows in het zo te noemen parkplan Ansfridus" omvat ten alle een grote woonkamer, twee slaapkamers, een luxe keuken, een badkamer, een hal en een toilet. De .woningen worden compleet geïso leerd Naast vloerverwarming zullen er De plaats waar het „parkplan Ansfridus" gerealiseerd zal worden. Het Ansfridushuis, dat naar alle waarschijnlijkheid uiterlijk 1 maart volgend jaar uit het dorpsgezicht verdwenen zal zijn. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Werkgroep Ver- keersaangelegenheden gaat met in gang van de volgende maand een nieuwe werkwijze volgen. Zoals be kend werd in de vorige vergadering daartoe reeds een aanzet gegeven, omdat de werkgroepleden bepaald ontevreden waren. Met name waren de werkgroepleden te lange tijd be zig met allerlei kleine zaken, terwijl de belangrijkste onderwerpen ble ven liggen of nauwelijks aan bod kwamen. Dinsdagavond werd besloten om in het vervolg slechts twee onderwer pen per avond te behandelen vol gens een door de werkgroep vast gestelde prioriteit. Eén onderwerp zal in ieder geval elke keer aan de orde komen en dat is de ontwikkeling van het verkeersplan. Daarnaast zal gekozen worden uit een reeks on derwerpen, die ook van groot belang zijn voor de verkeersstruktuur van Leusden en de veiligheid ervan. In de eerstkomende vergadering zal naast de doelstellingennota voor het ver keersplan de verkeersnota van Leusden-Zuid aan de orde komen. DOELSTELLINGENNOTA Het bleek dinsdagavond, dat het raadgevend ingenieursbureau DHV reeds een doelstellingennota had ge produceerd voor het te ontwikkelen verkeersplan Voorzitter Wagenaar was daarover echter allesbehalve te vreden omdat met name de Leusdense problematiek èn de uitgangspunten van eerder behandelde nota's (zoals die van Veilig Over) niet in de doelstel lingennota waren verwerkt De wethou der verwachtte dat over veertien dagen die zaken zouden zijn toegevoegd, waarna de leden van de werkgroep de nota toegezonden zullen krijgen Deze doelstellingennota zal de basis moeten vormen voor het te ontwikkelen verkeersplan. Overigens zijn vast gestelde verkeers-doelstellingen eveneens nodig om in de komende pe riode belangrijke verkeers-onderwer- pen hieraan te kunnen toetsen. PRIORITEITEN De werkgroep kwam na enige dis- kussie tot de volgende onderwerpen die prioriteit hebben: genodigd deel te nemen aan de diskus- sies in de werkgroep op het moment dat de schoolroutes aan de orde worden gesteld AKTUELE VERKEERSPROBLE MEN Het feit, dat de werkgroep Verkeers- aangelegenheden zich in het vervolg met de grote lijnen van het totale ver- keersgebeuren in Leusden bezig gaat houden, betekent niet, dat de aktuele verkeersproblemen en -probleempjes niet meer aan de orde kunnen komen. Het nemen van verkeersmaatregelen, zal pas dan plaats vinden als de werk groep verkeer (en de commissie OWRO) één en ander onder ogen heeft gehad en akkoord is gegaan. In principe wordt er vanuit gegaan, dat deze min dere belangrijke verkeersaanpassin- gen simpel van aard zijn, zodat er geen diskussie in de werkgroep plaats hoeft te vinden Mocht een bepaalde ver keersmaatregel echter toch nog vraagtekens oproepen, dan kan de werkgroep of commissie alsnog om be handeling van het onderwerp vragen Verzoeken om verkeersmaatregelen plus het besluit zullen steeds naar de werkgroep en commissieleden worden verzonden. Ze zullen pas in werking treden als beide adviesorganen ak koord zijn gegaan. VOLGENDE VERGADERING De volgende vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den wordt gehouden op dinsdag 9 december a.s. Dan zal in het eerste uur de doelstellingennota voor het verkeersplan worden behandeld en daarna de Nota Veilig Leusden-Zuid. Mocht het nodig zijn (in verband met de tijdsplanning en de ontwikkeling van het struktuurplan) dan zal een extra vergadering worden gehouden om de doelstellingennota Verkeers plan verder te behandelen en de dis- kussies af te ronden. In de januari vergadering komt naast het ver keersplan (doelstellingennota) de eerste aanzet voor de schoolroutes aan de orde en wanneer er tijd voor is de problematiek van het fietsverkeer binnen de gemeente. De werkgroep Verkeersaangelegenheden gaat aandacht besteden aan de schoolroutes. Dat de verkeersbrigadiers hierbij nauw worden betrokken, evenals de schoolbesturen en oudercommissies, behoeft geen betoog. aanwezige routes, die de kinderen per school volgen. Hierbij moeten de scho len (schoolbesturen, oudercommis sies) nauw worden betrokken. Aanwe zige schoolroutes zullen veilig moeten zijn en zo nodig zullen er nieuwe schoolroutes gecreëerd moeten wor den Aanwezige knelpunten moeten uiteraard worden opgelost Nauw overleg zal er ook worden gepleegd met onder meer de gemeentelijke afdeling onderwijs en de Verkeersbrigadiers Het gaat er hierbij natuurlijk niet om. zo werd gesteld, dat de werkgroep nu maar gaat beslissen hoe de kinderen naar school moeten lopen Er zal duide lijk rekening worden gehouden met de wensen van de schoolbesturen en oudercommissies, terwijl bestaande routes natuurlijk niet opgedoekt zullen worden, maar zo mogelijk verbeterd en aantrekkelijker gemaakt zullen worden Belangrijkste doel van dit alles is een veilige schoolroute van het kind naar en van school. Ook zal tevens worden geïnventariseerd in hoeverre scholen bezig zijn met verkeersopvoeding, welk materiaal daarvoor wordt gebruikt etc. Voor zover dit nog niet op de Leusden se scholen plaats vindt, zal daadwerke lijk verkeersopvoeding worden bevor derd. Hoewel nog niet helemaal duidelijk werd. hoe deze problematiek wordt aangepakt (schoolroutes per school of gekoppeld aan alle andere scholen) zullen de scholen (oudercommissies, schoolbesturen) uiteraard worden uit a. schoolroutes. b. fietsproblematiek binnen de gemeente Leusden. Andere belangrijke onderwerpen, fiets paden als verbinding tussen Leusden en de regio (met name Amersfoort), provinciaal fietspadenplan. externe verbindingen (o m aansluiting op RW 28 en Amersfoort), de verkeerspro blematiek in Leusden-Zuid en die van Achterveld. SCHOOLROUTES De werkgroep was het eens met voorzitter Wagenaar, dat de school routes binnen de gemeente Leusden het eerst moeten Worden aangepakt. Dat betekent, dat eerst een inventarisa tie zal moeten worden gemaakt van de

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3