Xl ORPSHUIS LEUSDEN-ZUID: )mwonenden „Woelige Hoek" en „Loysden" niet gelukkig met plaats jeugdcentrum /oensdag voortzetting begrotingsbehandeling c£ „Verbouw jeugdgebouw aan Ooievaarhorsterweg" „Noodzaak nooit aangetoond" 't Trefpunt heeft ruimte genoeg over Iffi Vijf bezwaar schriften tegen Dierenhoeve VANDAAG INDE LEDSDER KRANT BDU Werkgroep aktiviteiten- centrum/ tennishal Vereniging i.o. Welzijn Ouderen vergadert Leusder Krant 444 44 4 J L br Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Reimus&Snel DE LEUSDER KRANT: ...noodzaak aangetoond... FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 25 NOVEMBER - 12e JAARGANG NO. 62 -1980 O in i Verantwoordelijk redakteor. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrurn Telefoon (033-) 9414£5_ TTcfg. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. ran de redaktie) LEUSDEN/ZUID Als het aan de omwonenden ligt, dan komt het al zo aak besproken dorpshuls van Leusden-zuid niet in het scholencomplex Loysden-Woelige Hoek". Ongeveer vijftien belanghebbenden waren don- erdagavond voor de tweede maal in een zaal in het Pon-complex bijeen ekomen om inspraak te leveren op de schets-ontwerpen, die de gemeente ad laten maken. Tijdens de eerste bijeenkomst met omwonenden van De Woelige Hoek, waren verschillende bezwaren naar voren gekomen, die in een weede ontwerp allemaal waren gehonoreerd. Daar was dan ook weinig of een commentaar op. Waar het donderdagavond voornamelijk om draaide ras het feit, dat de omwonenden niet graag een jeugd- en jongerencentrum oor hun deur zien „in verband met de knetterende brommers en zo". Toch ad de gemeente de vorige vergadering goed geluisterd en de plannen jvereenkomstig de wensen aangepast. Indien er géén bezwaren binnenko- nen (of geen ernstige bezwaren), dan kan het dorpshuis snel gerealiseerd rorden (start bouw maart 1982). Dan kan Aldus de heer J. H. Roggenkamp hoofd Ruimtelijke Ordening) de procedure via artikel 19 snel worden (gehandeld. Moet echter de normale weg worden gevolgd, dan kan het wel jt maximum 1987 duren voordat Leusden-zuid op een dorpshuls zou kunnen open en dan is dat laatste nog afhankelijk van de uitspraak van de kroon op ventueel ingediende bezwaarschriften. VERBOUWING SCHOLENCOMPLEX Zoals bekend is de raad in principe akkoord gegaan met de vestiging van de chr. kleuter- en basisschool De Woelige Hoek en Loysden in één gebouw Daartoe zou dan het school gebouw van Loysden zodanig ver bouwd moeten worden, dat de kleu terschool hierin ook kan worden op genomen. Daarbij zou de bibliotheek dan een plaats kunnen krijgen in een te verbouwen gedeelte van „Loys den". Het kleuterschoolgebouw van De Woelige Hoek zou dan ter be schikking komen voor andere doel einden, in dit geval een dorpshuis. Daartoe is eveneens een verbouwing en een aanbouw noodzakelijk. Het dorpshuis zou dan een totale opper- vfakte kunnen krijgen van 400 m2. En dat is al aanmerkelijk minder dan op grond van de in het verleden gehouden enquêtes onder de bewo ners van Leusden-zuid noodzakelijk werd geacht. Wat dat betreft is toch al sprake van een steeds „kleiner wor dend dorpshuis". Ging de Initiatief groep Dorpshuis Leusden-zuid aan de hand van de enquêtes nog uit van ongeveer 1100-1200 m2 (inclusief bi bliotheek). de raad bracht dit terug tot 800 m2 Dat wordt dan nu de helft Voor het gebouw van De Woelige Hoek is gedacht aan een verbouwing tot Dorpshuis met een ontmoetings ruimte, jeugdsociëteit, twee ruimten voor het geven van cursussen en een handvaardigheidsruimte. Met daar naast natuurlijk de nodige bergruim te, entree en garderobe Zo te zien een sober dorpshuis, maar doordat de bibliotheek in Loysden wordt on dergebracht. misschien voldoende. PARKEERPAATSEN Er zal gezorgd worden voor vol doende parkeerplaatsen. Rond het complex zijn in totaal 51 parkeer plaatsen gedacht, waarbij ook nog de zestien plaatsen bij de sportzaal eventueel geteld kunnen worden. Voorzitter Wagenaar „Omdat geble ken is, dat omwonenden nog al wat last hebben van straatparkeerders, zal tevens worden getracht om de parkeerplaatsen bij de sportzaal, die nu vrijwel niet worden gebruikt, bij het geheel te betrekken, zodat ook daar gebruik van zal worden ge maakt." JEUGD EN JONGEREN Wellicht voorzag voorzitter Wage naar al de problemen tijdens de ver gadering, want in zijn inleiding schet ste hij hoe moeilijk het is om voor de jeugd van Leusden-zuid een geschik te accommodatie te vinden „Ik be grijp goed, dat u bezwaren hebt te gen een jeugdcentrum in de nabij heid van uw woning, maar als de begeleiding goed is en er goede spel regels worden opgezet, dan hoeft er beslist geen sprake te zijn van over last Wij zullen er voor zorgen, dat de nodige voorwaarden worden verbon den aan het gebruik van het jeugd centrum. Als u allemaal of slechts één van u bezwaar maakt en een bezwaarschrift indient, dan zal de jeugd van Leusden-zuid op zijn minst tot 1984 het zonder eigen ontmoe tingscentrum moeten doen Afhan kelijk van de vraag of eventuele be zwaarden doorgaan tot aan de kroon, kan het zelfs nog wel langer duren Hij wees de aanwezigen er op, dat hij al het mogelijke wil doen om tege moet te komen aan eventuele proble men of bezwaren „Als we maar tot overeenstemming kunnen komen De heer Roggenkamp legde de hele procedure uit en bevestigde, dat wanneer er bezwaarschriften worden ingediend, niet voor 1986/87 kan worden gebouwd. Er zullen twee pro cedures tegelijk starten. Aan de ene kant de normale bestemmingsplan procedure (die enkele jaren in beslag neemt zónder bezwaarschriften) en daarnaast wordt een artikel 19-pro- cedure gestart, waardoor de moge lijkheid wordt geschapen om sneller het plan te realiseren, mits hiertegen geen overwegende bezwaren be staan en GS akkoord kan gaan In het laatste geval kan begin 1982 de aan besteding plaatsvinden en kan in maart 1982 met de bouw worden gestart. NOODZAAK NIET BEWEZEN? Verschillende aanwezigen gingen na de pauze in op de vraag of een dorpshuis voor Leusden-zuid wel noodzakelijk is. „Die noodzaak is nooit duidelijk aangetoond," zo werd gesteld. Zowel wethouder Wagenaar als de heer Boogaard (hoofd secreta rie) wezen op de in het verleden gehouden enquêtes onder de bewo- vervolg op pagina 3 Loysden" gezien vanaf de prinses Ireneiaan. Rechts zal de bibliotheek komen. Met een uitbreidingsmogelijkheid. De Woelige Hoek aan de prinses Ireneiaan, die verbouwd zal worden tot dorpshuis als de plannen van de gemeente doorgaan. an een onzer verslaggevers) LEUSDEN Morgen (woensdag 26 november) wordt de behandeling van de begroting voor 1981 in de gemeenteraad voortgezet. Donder- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. dag 13 november jongstleden hiel den de vijf raadsfracties hun algeme ne beschouwingen en de vergade ring van morgen begint met het ant woord van het college van b. en w. op die algemene beschouwingen. Ver volgens is het tijd voor de re- en duplieken, waarna de begroting ook nog eens hoofdstuksgewijs behan deld zal worden. Na afhandeling van de begroting wacht de raadsleden ook nog enkele andere, niet onbelangrijke onderwer pen ter bespreking. Zo staat er ook nog de nieuwbouw van het gemeen tehuis op de agenda. Waarschijnlijk zal de notitie van het college over de onroerend goedbelasting aan de or de komen tijdens de hoofdstuksge- wijze behandeling van de begroting, en dan met name onder het hoofd stuk „Dekkingsmiddelen van alge mene aard". De volledige agenda voor de raads vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Antwoord van burgemeester en wethouders naar aanleiding van de algemene beschouwingen 4. Re- en dupiiexen 5. Hoofdstuksgewijze behandeling begroting 1981 6. Notulen 7. Ingekomen stukken 8. Uitkerlngs- en pensioenveror dening wethouders 9. Nieuwbouw gemeentehuis 10. Voorbereldingsbeslult Achter veld 11. Bouwrijpmaken terrein t.b.v. club-/kleedaccommodatie en aanleg oefenkooi op het Vallei sportpark 12. Eenmalige subsidie Stichting Jeugdwerk „Klont" 13. Bouw vijfde p.c.-school 14. Instandhouding openbare kleu terschool „De Wip Wap" 15. Krediet verbouw chr. lagere school „Loysden" 16. Rondvraag 17. Sluiting De raadsvergadering, die wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldse- weg 2, begint morgenmiddag om 14.00 uur. Na de middagzitting wor den de beraadslagingen 's avonds vanaf 19.30 uur voortgezet. Indien nodig komt de raad donder dagavond vanaf 19.30 uur opnieuw bijeen ter afhandeling van die onder werpen, waar men woensdag wel licht niet aan toe zal komen. LEUSDEN In totaal zijn er bij de gemeente vijl bezwaarschriften bin nengekomen tegen de uitbreidings plannen van de Leusder Dierenhoeve aan de Zwarteweg. Vorige week maandag sloot de ter mijn, waarbinnen men in het kader Verzekeringen Gratis hulzenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tvmakejaardijog van een artikel 19-procudurezijn be zwaren kenbaar kon maken. Vijf per sonen en instanties hebben van die mogelijkheid gebruik gemaakt. Eén bezwaarschrift is afkomstig van een onwonende, een van de rull- verkavelingscommissie en drie ge lijkluidende bezwaarschriften zijn af komstig van de Leusdenaren Ger de Weerdt, Jan Warns en Henk van de Kolk. Zoals bekend heeft de B.V. Phanto- rex, de eigenaar van de Dierenhove, het plan om fors uit te breiden, waar bij onder meer een dierencrematori um op het terrein zal verrijzen. Geslaagde verkeerscursus Pag. 3 Het vertrek van D'66 uit Progressief Leusden Pag. 5 Kijk op kunstPag. 5 OnderwijsPag. 7 Dansmariekes deden het goedPag. 8 SportPag. 9 Uit in Amersfoort Pag. 11 LEUSDEN Vorige week hebben b en w de werkgroep actlvlteltencen- trum/tennlshal ingesteld. Deze werk groep heelt tot taak het gemeentebe stuur van advies te dienen over de opzet, de exploitatie en het beheer van het In Hamershot geplande actl- vlteltencentrum en de aan de Noor derinslag nabij Prlncenhof geplande tennishal. Voor wat betreft de samenstelling van de werkgroep hebben de raads fracties. de Sportstichting en het CML inmiddels bepaald wie hierin zitting gaan nemen Vanuit de raadsfracties zijn dit de heren Bloemhof, Bor, Offereins, Van Tiel en Wisman, vanuit de Sportstich ting de heren Peddemors en Ter Weijden en vanuit het CML de heer Suvaal Voorzitter van de werkgroep is de heer Van Woudenberg, wethou der van welzijnszaken LEUSDEN De Vereniging In op richting voor Welzijn van Ouderen vergadert maandag 1 december aan staande vanaf 15.30 uur in het oude raadszaaltje aan de Koningin Juli- anaweg 8 in Achterveld. Op de agen da staat een achttal onderwerpen, waaronder het werkplan voor 1981. De volledige agenda voor deze middag luidt 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering van 27 oktober 1980. 3 Ingekomen en uitgegane mede delingen. 4. Mededelingen 5. Statuten 6. Regionale stichting i.o en be roepskracht. 7 Werkplan 1981 8. Rondvraag 9. Sluiting. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, J833GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dlnsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken ond°r tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1