22 deelnemers verkeerscursus geslaagd LEOLUX1981 Inspraakavonden sociaal cultureel plan leveren levendige diskussies op Hamershofdak dicht C' OmiYERP LEOLUX achterbergh wonen /fHttiffij DINSDAG 25 NOVEMBER 1980 plaatselijk nieuws Na uitreiking van de diploma's volgde nog een gezellig samenzi/n. LEUSDEN/ACHTERVELD - Door de afdeling Leuden van Veilig Ver keer Nederland werd er ook dit jaar weer een verkeerscursus georganl- jeerd. Het lag In de bedoeling een dergelijke cursus zowel in Leusden als in Achterveld te houden. Achter veld resorteert onder de afdeling neusden. Jammergenoeg kon de cursus In Leusden wegens de zeer geringe belangstelling niet door- In Achterveld ging de cursus wel door. De cursus werd gestart met 24 deelnemers, waarvan er 21 uit Ach- erveld en drie uit Leusden. In ver- >and met onvoorziene omstandighe den moesten twee cursisten uit Ach- erveld afhaken. Na acht theorie avonden werd de negende avond een axamen afgenomen. Na dit examen bleek dat alle cursisten waren ge slaagd Woensdagavond vond in de zaal van café Buitenlust deslotavond plaats waarbij de behaalde certifica ten werden uitgereikt. De voorzitter van de afdeling, de •leer Kuijpers, opende deze zeer jlgoed bezochte bijeenkomst Hij ver welkomde alle aanwezigen en was ^eer blij dat ondanks de gespeelde en itgezonden voetbalwedstrijd Ne- jerland-België er zoveel leden aan- rezig waren, ruim zestig. Hij felici- eerde de cursisten met het behaalde succes en hoopte dat hetgeen tijdens de cursus was geleerd ook in praktijk zou worden gebracht. Hij feliciteerde ook de beide cursusleiders de heren Bijl en Vos met het behaalde succes. Hierna gaf hij het woord aan de heer Rademaker, die de certificaten aan de geslaagden uitreikte. Ook hij feliciteerde de cursisten met het behaalde succes. ,,We heb ben dagelijks met het verkeer te ma ken en de kennis van de bestaande verkeersvoorschriften is van een groot belang Ik ben blij weer een aantal certificaten aan de geslaagden te kunnen uitreiken l|< hoop dat ik een volgende maal ook in Leusden dit zal mogen doen". Hij reikte hierna aan de cursisten het door hen behaalde certificaat uit. Namens de cursisten dankte de heer Pepping de beide cursusleiders voor de fijne en duidelijke manier waarop zij de cursus hadden gegeven: ..We zijn blij dat we allemaal zijn ge slaagd Hij bood de leiders namens de cursisten een envelop met inhoud aan terwijl de beide echtgenotes in de bloemetjes werden gezet als dank voor de avonden dat zij alleen had den gezeten. De heer Kuijpers dankte de burge meester voor zijn medewerking deze avond. Daar er op gerekend was dat zijn echtgenote er ook bij aanwezig zou zijn, maar dit niet het geval was bood hij hem een bloemetje aan met het verzoek dit aan haar te willen overhandigen. De heer Bijl dankte de cursisten mede namens Wim Vos voor de ontvangen enveloppe en de bloemen aan de echtgenotes Ook wij zijn blij met het behaalde succes en hopen dat het ook in de praktijk waar gemaakt zal worden. Jullie wa ren een fijn stel bij elkaar die zeker niet bang waren om tijdens de lessen ook met vragen te komen. Na dit officiële gedeelte werd de avond gezellig voortgezet met bingo, waarbij een aantal leuke prijsjes in de wacht kon worden gesleept. Tijdens dit gezellig samenzijn konden er ook nog elf nieuwe leden voor Veilig Ver keer Nederland worden ingeschre ven. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: .Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40 - per jaar 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins: 'dag en donderdag fus'sen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op- oemen met onze inspekteur bezor- ging, overdag Ó3420-16141toestel 44| Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. Cl kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. Leus den/centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. Openbare commissie- en werkgroepvergaderingen in de maand december In de maand december zullen de volgende openbare commissie- en werkgroepvergaderingen worden gehouden Commissie Welzijn en Onderwijs maandag 1 december, raadszaal ge meentehuis, aanvang 20 00 uur. Commissie openbare werken/ruim telijke ordening dinsdag 2december, expositieruimte Zwarteweg 16a. aanvang 20.00 uur. Commissie financiën woensdag 3 december, raadszaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Werkgroep onderwijs donderdag 4 december, raadszaal gemeentehuis, aanvang 20 00 uur. Commissie algemene bestuurszaken maandag 8 december, raadszaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Werkgroep verkeersaangelegenhe- den dinsdag 9 december, raadszaal ge meentehuis, aanvang 20 00 uur Plan adviesgroep welzijnsplanning woensdag 10 december, raadszaal gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. De vergadering van de werkgroep midden- en kleinbedrijf op 11 decem ber gaat niet door De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inza ge bij het bureau voorlichting. Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 941247 toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek Voor de versla gen van de hierboven aangekondig de vergaderingen geldt dat deze op de genoemde plaatsen ter inzage worden gelegd in de week volgend op die waarin de vergadering is ge houden. Tot en met 8 december staan bij Achterbergh Wonen de Leolux meubelen in volle glorie uitgepakt. Ook 1981 is in ruime mate vertegen woordigd. Kom dit zitfeest bij Achterbergh beleven! Amersfoort Hellestraat-Westsingel Telefoon 033-13048 Op maandag gestolen donderdag koopavond (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN „Over mannen wordt niet gesproken". Aldus constateerde een bezoeker van de Inspraakavond over het sociaal-cultureel plan in Leusden-centrum. En dus werd dat keurig genotuleerd en zal het in de verdere procedure van het sociaal- cultureel plan niet onbekend blijven. Het was één van de vele punten, die de planadviesgroep tijdens de drie vorige week gehouden inspraak avonden te horen kreeg. In een po ging ook de individuele burger zijn zegje te laten doen over de sociaal- culturele planning, werd iedere Leus- denaar uitgenodigd om één van de drie inspraakavonden te bezoeken In Achterveld kwamen zo'n dertig belangstellenden opdagen, in Zuid waren het er een stuk of twintig, terwijl Leusden-centrum de kroon spande met zeker zo'n zeventig tachtig insprekers Maar misschien nog belangrijker dan het aantal be zoekers per avond, was het feit dat het in alle drie de kernen kwam tot levendige gesprekken over tal van onderwerpen, die in het kader van de welzijnsplanning van belang zijn TWEE RONDEN Alle drie de avonden speelden zich af in twee ronden Na een inleiding van mr. J. Jacobs, lid van de planad- viesgroep, werd aan de hand van een lijst van onderwerpen in groepjes vastgesteld, wat de meest urgente onderwerpen waren, waarbij men ook volop de gelegenheid kreeg die lijst waarop de planadviesgroep zelf een aantal knelpunten had aan gegeven naar believen aan te vul len Na inventarisatie van de eerste ronde, kon men zich in de tweede ronde aansluiten bij gesprekgroep- jes, die de verschillende, als belang rijkst aangemerkte onderwerpen ver der uitdiepten In Achterveld kwam duidelijk naar voren dat er behoefte bestaat aan een informatiebron, waaruit duidelijk te begrijpen is hoe men in bepaalde instanties moet handelen en bij wie men voor wat terecht kan. Opvallend was in Achterveld ook het feit, dat de aanstelling van een opbouwwerker wenselijk wordt geacht. En natuurlijk had men er ook zijn wensen op het terrein van de accommodaties er bestaat vooral behoefte aan uitbrei ding van de sportzaal ACCOMMODATIES Zonder overdrijving kan gesteld worden dat de inspraakavond in Leusden-Zuid geheel in het teken stond van het ontbreken van een accommodatie aldaar. Er zou in Zuid nog een hoop gedaan kunnen wor den op sociaal-cultureel terrein, maar eerst moet er een dorpshuis komen, waar het allemaal plaats kan vinden In centrum bleek het onderwerp ..accommodaties" evenzeer voldoen de belangstelling te kunnen krijgen om er in een gespreksgroep over verder te praten. Vrouwen stonden er ook zeer in de belangstelling, terwijl er op de valreep ook nog een groepje zich boog over de oudere inwoners van Leusden. Jan Jacobs toonde zich donder dagavond niet ontvreden over de gang van zaken. De inspraakavonden lijken aan hun doel het checken van de door verenigingen en organi saties reeds naar voren gebrachte wensen aan die van de individuele burgers geslaagd te zijn. Al bleef het ook voor Jan Jacobs de vraag of de bezoekers van de inspraakavon den nu zuiver als ..individuele" bur gers konden worden beschouwd, of dat men toch weer zijn banden had met verenigingen of organisaties. Ook vond Jacobs het jammer dat er niet zo veel jongeren en oudere men sen op de inspraakavonden aanwe zig waren, terwijl dat toch juist groe nen zijn, waarvoor nog h^t nodige gedaan lijkt te kunnen worden. De inspraakavonden werden geor ganiseerd door de planadviesgroep, waarvan een aantal leden op één of meer van de drie avonden aanwezig was De drie Wageningse studentes, die in Leusden onderzoek doen, ver leenden assistentie, evenals een me dewerkster van de afdeling Onder wijs en Welzijn" van de gemeente. Belangstelling werd verder getoond door onder meer welzijnswethouder Gijs van Woudenberg en verschillen de gemeenteraadsleden. LEUSDEN De opening in het dak van de passage in winkelcentrum De Hamershof zal voor rekening van Delta Lloyd, bouwer van het hoofd centrum, dicht worden gemaakt met een doorzichtige koepel. Deze toe zegging deed de heer Spanjersberg, projectontwikkelaar bij Delta Lloyd, vorige week donderdagavond in de vergadering van de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf. De opening in het dak van de pas sage werd daar bewust aangebracht door de architekten die het contract met de buitenwereld in de passage niet verloren wilden laten gaan Maar al vanaf het begin zorgde deze ope ning voor een vrijwel constante tocht door de passage Vooral tijdens de laatste stormachtige weken gebeur de het dat winkeliers hun artikelen niet meer voor hun zaak konden eta leren omdat ze weg waaiden T.N O dat de zaak opnieuw be keek, adviseerde dan ook de opening alsnog af te sluiten ..Bij onze over wegingen hebben we gemeend dat de luchtcirculatie belangrijker is dan eventuele estethische bezwaren die er misschien aan een dergelijke koe pel kleven", aldus de heer Spanjers berg. Door de heer T. Bokma werd in dezelfde werkgroepsvergadering ge wezen op de wateroverlast waarmee de winkeliers in De Hamershof op het ogenblik te maken hebben Hij wist te melden dat onder vrijwel alle winkel vloeren zo'n twintig centimeter water staat. Die wateroverlast is een gevolg van de hoge grondwaterstand de laatste weken en is dan ook niet direkt te verhelpen ,,Wel", zo ant- woorde voorzitter Mandemaker de heer Bokma ,,zal de wateroverlast afnemen wanneer de Centrumweg voltooid is en de er naast geplande sloten zijn gegraven" SCHAAL L5M >hm O lr/i. Ci (§3 "^ÜHHaw»iinniliiiiiii!iiimiiiiiiniiiiiiii). Het schets-ontwerp voor het dorpshuis Leusden-zuid en de bibliotheek De Woelige Hoek wordt dan dorpshuis, ontmoetingscentrum of hoe men het maar wil noemen, voor jong en oud Voor allerlei aktiviteiten. véfvolg van de voorpagina ners van Leusden-zuid. ,,Er zijn twee enquêtes geweest van de PUSW, de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnszorg en één van de Initiatief groep dorpshuis Leusden-zuid Uit alle drie enquêtes bleek duidelijk de noodzaak." aldus de heer Wagenaar ,,En dat is ook de reden, dat ik op dracht heb gekregen om dit plan uit te werken. Daarvoor zit ik hier. Ik moet met u praten over de plaats van het dorpshuis, niet over de noodzaak. Daarvoor moet u onder meer bij de commissie Welzijn zijn, die in het verleden meerdere malen deze zaak heeft besproken en tot de konklusie kwam. dat de noodzaak er is. Mis schien dat u alsnog een gesprek kunt hebben met leden van die commissie Dat wil ik wel voor u vragen De aanwezigen lieten duidelijk blij ken, dat zij liever geen dorpshuis annex jeugdsoos naast hun deur hebben en wezen op andere plaat sen, zoais aan ae Ooievaartshorster- weg („ruimte genoeg daar en je stoort niemand") of in het schoolge bouw van 't Palet. Als het maar er gens anders was dan nu wordt voor gesteld. Ook werd nog gewezen op het feit, dat het Trefpunt (van de Hervormde Kerk in Leusden-zuid) maar voor slechts 35 procent bezet is. „Daaruit blijkt toch dat er helemaal geen behoefte is aan méér accom modatie?" Dat laatste schoot wethouder Wa genaar duidelijk in het verkeerde keelgat Hij wees de aanwezigen er op. dat het nu jJist ging om met-con fessionele jongeren en dat die tot nu toe nergens terecht kunnen in Leus den-zuid De heer v.d Lagemaat (van 't Tref punt) vond dat niet terecht. „Wij heb ben nog nooit een aktiviteit afgewe zen" stelde hij nadrukkelijk. ALLE VRIJHEID Voorzitter Wagenaar maakte ten slotte een eind aan de diskussie over de noodzaak van een dorpshuis. „De zaak ligt heel eenvoudig. Ik heb opdracht gekregen van de raad om dit plan te ontwikkelen. Dat doe Ik. Ik heb met u gesproken en u gevraagd wat de bezwaren waren. Die hebben we vrijwel allemaal ver werkt in een tweede ontwerp. Ik wil er daarom ook niet meer zo lang over praten. Wij van gemeentezijde probe ren een logische plaats te vinden voor het dorpshuis. Die plaats heb ben we gevonden doordst er een schoolgebouw leeg komt. Aan uw hoofdbezwaren zijn we tegemoet ge komen. U hebt alle vrijheid om dit plan tegen te houden. Als dat moet, dan moet dat. Daar kan ik dan niets aan doen. Ik wil wel steeds blijven proberen tegemoet te komen aan nog eventueel aanwezige proble men. Ik vraag u rustig deze zaak te overwegen en akkoord te gaan met dit plan." Waarnaar de heer Wagenaar de bijeenkomst afsloot.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3