Achterveld wint van Lelystad DANSMARIEKES RESERVE-KAMPIOEN K.P.O. over kamerplanten Sint in Achterveld ST. NICOLAAS REIKT DIPLOMA'S UIT Roda-Horst werd Horst-Roda leusderk T.T.C.L. buiten degradatiegevaar Quiz voor K.P.O. leden Kaartavond in plaats van discussie S.V.A. organiseerde kaartavond DINSDAG 25 NOVEMBER 1980 plaatselijk nieuws De Gouden Klomper dansmariekes werden reserve-kampioen, (foto De Smalen) DRONTEN De Leusdense car navalsvereniging is haar elfde be staansjaar zeer goed begonnen. Na het gezellige Prinsenbal, waarop Leusden kennis kon maken met de nieuwe prins Goedgemutst, was de Gouden Klomp afgelopen zaterdag In Dronten met de dansmariekes pre sent op de Intrada. Dat is, aan het begin van het seizoen, het jaarlijks terugkerende evenement, waarop de dansmariekes van de bijna veertig bij de federatie Midden-Nederland aan gesloten carnavalsverenigingen het tegen elkaar moeten opnemen. De carnavalsvereniging de Aanleggers uit Dronten organiseerde deze grote show in de gezellig versierde Meer paal. Bij het solo-dansen had Gouden Klomper Sylvia Houtveen de pech, dat ze als eerste van alle meisjes moest optreden Ze kreeg met 24,6 pnt een goede waardering van de jury, maar het bleek niet voldoende Naarmate de ..strijd" vorderde bleek de jury met de punten wat guller, zodat Sylvia op de overigens zeer eervolle vierde plaats eindigde Alice Ruitenberg van de Leutbroeken uit Amersfoort was hier de beste Ge spannen wachtten de dansmariekes van de Gouden Klomp op hun b^urt bij de gardedans Angeliqueen Jea- nette Mater, Mariska van Schaick, Margreet de Kruyff, Brigitte en Lu- cienne van Ruitenbeek, Anje van der Veer en Marianne van der Werve deden het goed. Dat vond de jury ook: met een cijferwaardering van 25,9 pnt goed voor een (voorlopige) eerste plaats De spanning groeide, want na de Gouden Klomp kwamen de dansmariekes van de Leutbroeken aan bod. Met 25,8 pnt. bleef het Leusdense achttal net boven de Amersfoortse meisjes Joop Mater, de grote inspirator van ,,onze" dans mariekes. stak triomfantelijk zijn duim omhoog, want een eervolle plaats was al zeker De Gouden Klomp werd uiteindelijk 2e. na de Belegen Zotskappen uit Gouda met 27 pnt De showdans telde slechts twee deelnemende verenigingen Het is kenneli|k moeili|k om dat onderdeel op aanvaardbaar niveau in te stude ren. Ook hier bleef de Gouden Klomp (met 23,9 pnt.) net achter de Belegen ACHTERVELD Donderdag 20 november kwamen de K.P.O. dames bijeen In D'Ouwe Peerdestal. De be langstelling van de dames ging deze avond uit naar het verzorgen van kamerplanten. Dat dit onderwerp in de belangstelling stond bleek wel uit de grote opkomst van de leden. Na haar openingswoord verwel komde de voorzitster, mevrouw Van den Berg. de heer Elbertse uit Lunte- ren. Hij zou een lezing houden over kamperplanten en de verzorging er van. In een duidelijke uiteenzetting vertelde de heer Elbertsen over de bestaande kamerplanten en hoe deze verzorgd dienen te worden Om het een en anderteverduidelijken had hij een aantal planten meegebracht. Uit de lezing bleek wel dat elke plant zijn eigen verzorging nodig heeft De een mag niet te warm staan terwijl de andpre weer veel licht nodig heeft De LEUSDEN/CENTRUM Door de 4-6 zege op Hoogland 1 is het degra datiegevaar voor het eerste team van TTCL voorbij. Piet v. d. Bree was zeer goed op dreef. Hij won zijn drie partij en en met de twee overwinningen van Ad v. d. Broek en de winstpartij van Jan Caspers beslisten de Leusdena- ren de wedstrijd in hun voordeel. TTCL 2 won thuis overtuigend met ene plant heeft veel water nodig, de andere is weer met weinig water te vreden. Ook bracht hij ter sprake het aantal kamerplanten dat in omloop is en waar men mee moet oppassen omdat ze giftige bestanddelen bevat ten De een meer dan de ander: ,,Het wordt wel eens erger voorgesteld dan het in werkelijkheid is." Heeft men een plant in huis die veel licht nodig heeft, dan is daar een heel eenvoudi ge oplossing voor. Plaats de planten dan zodanig dat er een spotje boven aangebracht kan worden. Een lampje van 20 watt er in en de zaak is ook weer opgelost Na afloop van de le zing konden er nog vragen gesteld worden waar een druk gebruik van werd gemaakt De heer Elbertsen beantwoordde de vragen naar ieders genoegen. Het was weer een leerzame avond. De voorzitster dankte hem voor zijn dui delijke en voor iedereen begrijpbare uitleg In de maand december wordt voor de K.P.O.-leden een gourmetavond gehouden, waarvoor opgave tot 5 december mogelijk is bij mevrouw Boersen, Postweg 2. telefoon 03425- 1367. 10-0 van Barneveld 2. Aart van Klom penburg, Rob Mouwen en Rob Un- kraut gaven geen game uit handen. De verwachting is, dat ook dit team zich zal kunnen handhaven. De vol gende week valt de definitieve beslis sing. Voor het derde team van de Leusdense tafeltennisclub bleek ook TRS 3 te sterk. In Amersfoort werd met 9-1 verloren. J. v. d. Louw wist opnieuw de eer te redden. TTCL 4 speelde met 5-5 een spannende wed strijd tegen TRS 5 en het zesde slaag de erin zich tegen Barneveld 6 te revancheren Mede door de drievou dige winst van Sjoerd Etten werd de uitslag 8-2 voor de Leusdenaren. Sylvia Houtveen. 4e op de solotoer. Zotskappen. Twee fraaie oorkondes namen de dansmariekes van de Gou den Klomp uit Dronten mee. Ze kre gen bovendien van Joop Mater en van prins Goedgemutst een leuke herinnering aan dit concours De dag in Dronten werd besloten met een groot bal, waarbij vooral de intocht van een kleine veertig carnavalsver enigingen een bijzonder kleurrijk ge zicht was. Het barstte zogezegd in de Meerpaal van de prinsen en hun ge volg! LEUSDEN Maandag 1 decem ber aanstaande zal voor de leden van de Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie een quiz worden georga niseerd door de Stichting Huishou delijke Voorlichting ten Plattelande. Onderwerp van deze quiz is: textiel en kleding. Ook deze avond zal worden gehou den In Blijhof aan de Ansfriduslaan en de aanvang is om 20.00 uur. ACHTERVELD Achterveld heeft na enkele teleurstellende wedstrij den weer eens het zoet der overwin ning mogen smaken. Het op bezoek zijnde Lelystad werd op het Kerstens Sportpark met 3-2 verslagen. Achterveld kwam met een enigs zins gewijzigde opstelling de binnen krijtlijnen. De jeugdige doelman Sicco Kamps stond onder de lat, terwijl Adri v. d Heuvel en Addy van de Burgwal, de geblesseerde spelers Herman Kerk hof en Johan van Dalen vervingen. Vanaf de toss kreeg Lelystad de schuin over het veld staande wind mee. Mede gesteund hierdoor bouw de Lelystad vanaf het beginsignaal een veldmeerderheid op. De Achter- veldse verdediging met aan het hoofd aanvoerder Bertusvan Houten moest alle zeilen bijzetten om de technische spelers van Lelystad het scoren te beletten Dit lukte door de golf van aanvallen te onderbreken en met harde trappen de Achterveldse voorwaartsen in het spel te betrekken. Door de buiten- spelval open te zetten en doordat de voorwaartsen snelheid te kort kwa men ontstond er geen enkele gevaar op de Lelystad helft. Bovendien werd Achterveld middenvoor Jan Kerkhof door twee man geschaduwd, zodat hij geen schot kon lossen Na een half uur spelen werd er in de Achterveld defensie tegen Lelystad speler obstructie gepleegd. Hieruit wist Lelystad speler Massing, tedoel- punten doordat de hele Achterveld defensie mistastte 0-1 Achterveld probeerde na de aftrap wel iets terug te doen. maar de Lely stad achterhoede gaf mets toe Voor stopper Walter van Lelystad groeide tot aan de rust uit tot de beste man van het veld Zowel verdedigend als aanvallend, overal drukte hij zijn stempel op de wedstrijd. Wat trainer Kirstens tijdens de rust gezegd heeft weten wij niet, maar we zagen een herboren team in de tweede speelhelft. Johan Hak bleek gewisseld voor Arnold Voogt waardoor een omzet ting in de ploeg noodzakelijk werd zodat Herman v. Ruitenbeek nu moest opereren als rechtsbuiten. Enthousiast en hard werkend ver kreeg Achterveld een veldmeerder heid. Lelystad trachtte dit de compense ren door regelmatig fors ingrijpen. Uit een van de door scheidsrechter Nuhumura gegeven vrijetrap was het tenslotte Addy van de Burgwal die uit een onoverzichtelijke situatie doel man Kingsma van Lelystad wist te passeren 1-1 Hiernaontbranddeeen felle strijd om het middelveld Opnieuw, maar nu aan de andere kant. strafte de scheidsrechter een te harde tackle af met een indirecte vrije trap Lelystad man Massing gaf hier uit een zuivere pass naar voorstopper Walter die hard hoog en zuiver over de Achterveld muur heenschoot. Doelman Kamps kan slechts enkel het gesuis van de bal gehoord heb ben, maar het 2e doelpunt van Lely stad was wel geboren, dat wel 1-2 Met nog ruim een half uur te spelen gaf Achterveld zich echter nog niet gewonnen Met vele passes van Ber- tus v Houten, Hans Versteeg en Klaas v. d. Heuvel werd de Achterveld voorhoede aan het werk gezet. Lelys tad werd hierdoor geheel uit hun spel gehaald getuige de vele overtredin gen Uit een voorzet van linksbuiten Ad dy van de Burgwal wist de meegeko men linksback Arnold Voogt in te koppen en de stand was weer gelijk 2-2 Een minuut later knalt Jan Kerk hof, in volle ren, naast de Lelystad staander. Dit had de beslissing kun nen wezen! De Lelystad spelers gin gen nu onder elkaar te mopperen, wat hun spel niet te goede kwam. Albert Tolboom raakte 10 minuten voor tijd in de strijd om het winnende doelpuint geblesseerd en werd ver vangen door Marcel Boonen. Met een niet aflatende inzet groeide Achter veld uit tot echte eenheid die niets aan Lelystad meer toegaf. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de polderbewoners op een achterstand kwamen uit een pass van Marcel Boonen naar de vrijliggende rechts buiten Herman van Ruitenbeek ont stond het winnende doelpunt Terwijl enkele spelers van Lelystad voor vermeend buitenspel bleven staan, moest de doelman van hun, Kingsma het doel uit om te redden. Maar het was al te laat want met een hoog en hard schot over de doelman heen lag nr 3 in de touwen 3-2. Door dit doelpunt raakte Lelystad geheel uit de cadans en van gegroepeerd voetbal was geen sprake meer. Een enkel schot vanuit de 2e lijn werd nog wel door doelman Kamps keurig ge stopt. doch verder kwamen de gasten ook niet. Een zwaarbevochten zege was voor de Achtervelders een feit geworden toen de Barneveldse scheidsrechter Nuhumura voor het einde blies. Opstelling: S. Kamps, H. Versteeg A. d. d. Heuvel, A. Tolboom B. v. Houten, G Hak, J. Hak. K v. d. Heuvel. Ard Burgwal, H. v. Ruiten beek en J. Kerkhof Wissels A. Voogt. M Boonen. Programma zondag 30 november 1980 Actief 1 - Achterveld 1 14 30 uur terrein Sportpark Crailoo Hilversum Achterveld 3 - A P W C. 4 11 30 uur Limvio 4 - Achterveld 4 12 00 uur Achterveld 5 - Limvio 5 12 00 uur Hooglanderveen 5 - Achterveld 6 14.30 uur Dames: Achterveld - Vreeswijk 10.00 uur ACHTERVELD Dank zij de ge weldige financiële medewerking vna de Achterveldse winkeliersvereni ging is het ook dit Jaar weer mogelijk geworden St. Nicolaas zijn intrede in Achterveld te laten doen. Dit voor de kinderen zo heugelijke feit zal plaatsvinden op zaterdag 29 november. De Sint zal om 14.00 uur worden ontvangen op het bordes van huize St. Joseph. Na de ontvangst zaler nog een tocht door het dorp worden gemaakt Voorafgegaan door de muziekver eniging D.W S zal de volgende route worden gevolgd: Vanaf huize St. Jo seph via de Hessenweg naar de Jan van Arkelweg. Dan vervolgens de Verjaegde Ruyterweg, Bisschop van Dieststraat, Pater Stromstraat, van Oldenbarneveltstraat, Verjaegde Ruyterweg, Walter van Amersfoort- straat, Jan van Arkelweg en via de Hessenweg naar het eindpunt bij ca fé De Hessenkar. LEUSDEN/CENTRUM Het was zaterdagmorgen al vroeg druk In het zwembadrestaurant. Sinterklaas en één van zijn knechten hadden even tijd kunnen vinden om de diploma's uit te reiken aan de grote groep Leusdenaren, die op 22 november geslaagd waren voor de examens A, B en zwemvaardigheid I. ..Geen enkele candidaat behoefde te worden afewezen", vertelde bad meester Leo Westhof namens Ba- voort". Geslaagd voor hetzwemvaar- digheidsdiploma I zijn: Anda Hen driks, Suzan Elmas, Monique Bot man, W. J. Kruithof en C. Kruithof. Het B-diploma werd uitgereikt aan Lodewijk Kortland, Elrooy v.d. Bre mer, Martine van Kolfschoten, Ro- bertjan de Bruin, Vincent Kas, Diana Lekkerkerken. Onno Reeskamp, Je roen v.d Grift. Pascal van Garderen, Peter Blass. Ellen Diks, Machteld Herwijnen, F. C. Eek-Moltzer en T. W. Hazeleger. De nieuwe bezitters van het A-di ploma zijn R. Oostijnen, Ch Wallert, J. Stigter-Westerhuis. J. H. M. Ren- ger-Brunt, Jaap Steur. Maaike Plan- tenga, Chris van Zandwijk, Michiel van 't Erven, Lodewijk Wiggers, Cin- Goedknecht, Natasja Baan. Wal- tère Boessen, Annemiek Takke. Pie- ter van Vente, Sjoerd Bannink, Kir- sten de Boer, Jasmijn Rijper. Matthijs Walta. Regina van Steeg, Juan Raat, Maurits Knoop. Teus van Garderen, Esther Bokkers, Bas Schreuder, Ca roline Simmerman, Marike Geer- lings, Martijn Albering, Gerben Mars man, Niels de Haan, Jeanine van de Lelie, Wim Voskuilen, Annette v d Hoek, Nina Dijkstra, Jennifer Keyzer, Robbert van Dam, Cindy van Zand wijk, Lucas Hoeksema, Arnoud Pouw, Titus Riemersma, Anneke van Garderen. Loes Braakman, Mijke Teeken, Frederic Manche. Job Haan- schoten, Cora Rombout, Hugo Boer, Gerben Westerman, Andre Rey, Jan willem van Dijk, Olivier Tania, Arjan Huussen, Ralf Wessel, Guido Hoog- ers, Pascal van Wieringen en Robert Voetee De vice-voorzitter van de Leusden se zwemclub De Haaien was ook vroeg uit de veren op zijn vrije zater dag om de nieuwe lichting gediplo meerde zwemmers en zwemsters op de diverse mogelijkheden bij de LZ&PC anno 1967 opmerkzaam te maken. Ledenwerving op de meest geëigende plaats! ERMELO De wedstrijd Roda- Horst werd omgezet in Horst-Roda omdat (wellicht wat te vroeg) aange nomen werd, dat het veld op het Buiningpark niet bespeelbaar zou zijn. De Leusdense ploeg heeft in Ermelo gewonnen, maar toch vragen wij ons af, waarom de tegenpartij zo laag is geklasseerd. De verleden jaar nog in de 2e klasse spelende Ermelo- ërs waren in de ontmoeting met Ro- da, zeker In de tweede helft, veel meer In de aanval. De enige verkla ring, die wij hebben gevonden, is het vrijwel volledig falen van de Horster spitsen, zoals ook nu voor het doel van de weer goed keepende Barry Buunk. Roda begon met de harde westen wind als steuntje in de rug en de Leusdenaren waren direct al gevaar lijk Aan het benutten van enkelezeer leuke kansen kwam men echter nog niet toe, ook al omdat de roodzwarte spitsen niet altijd even attent mee naar voren kwamen Pas een minuut of tien voor de rust kwamen de be zoekers aan de toch wel verdiende voorsprong. Middenspeler Richard Nieuwenhuis - onlangs tegen Eem- nes ook al doeltreffend - was mee op avontuur gegaan Hij greep zijn kans toen hij de van Henk van Pluuren ontvangen bal hard op het Horster doel schoot. De Ermelose keeper deed nog wel zijn best om een achter stand van zijn ploeg te voorkomen, maar bleekj niet klemvast en via zijn handen kwam Roda op 0-1 Na de rust verzuimden de Leusde naren de vooral bij lage schoten on zekere Horster doelman verder op de proef te stellen. Horst was nog lang niet van plan om zich bij een neder laag neer te leggen en drong regel matig en zeer onstuimig op. Roda werd flink onder druk gezet, maar Ron van Ooyen en zijn maats hielden zich goed staande. De Leusdenaren moesten het in de tweede helft vooral hebben van uitvallen Het gros daar van liep echter op niets uit, omdat de counterende speler geen of te weinig assistentie kreeg van zijn collega's. Met nog een klein kwartier wedstrijd te goed werd de Leusdense zege definitief. Bij weer zo'n snelle uitval kon Rijk Rijnders alleen van het sco ren afgehouden worden door hem languit op de vochtige grasmat te leggen Jammer voor de Horsters in het strafschopgebied De toegeken de penalty werd door Henk van Pluuren koelbloedig benut. Hoewel ook toen Horst de strijd nog niet opgaf, was de wedstrijd gespeeld Er werd niet meer gescoord. De zeer sportieve ontmoeting op een wel erg hobbelig maar verder goed bespeel baar veld werd uitstekend geleid door de alleen door zijn superkorte pantalon opvallende scheidsrechter B. J. van Dijen. ACHTERVELD Vorige week maandag werd de tweede ronde ge speeld van het S V A kaarttoernooi Deze avond waren er 76 deelnemers waarvan 60 klaverjassers en 16 schutjassers. In een gezellige sfeer werd er sportief gekaart. De uitslag van deze avond was: klaverjassen: 1 Jos Smink 5792, 2. KI v.d Heuvel 5609, 3. Wuf Tolboom 5321. 4. mevr D Voskuilen 5194, 5. B de Vette 5186, 6. mevr. T. Boersen 5146, 7. mevr. van Hamersveld 5142, 8. E. de Wijs 5079, 9 M. Boersen 5061, 10. R. Koller 5018, 11 mevr. v.d Hengel-de Ridder 5011, 12. W. Tolboom 4949. ACHTERVELD Daar de geplan de discussieavond op 20 november door onvoorziene omstandigheden niet kon doorgaan werd er door het K.P.J. bestuur een kaartavond voor de leden georganiseerd. Dit werd een succes, daar 46 kaar ters aan de wedstrijd deelnamen In een gezellige sfeer werd er gepro beerd het hoogste aantal punten te behalen. Er waren leuke prijzen te winnen. De uitslag was: 1. Aart Tolboom 5142, 2. Albert Tol boom 5080, 3. Johan Ossendrijver 5011, 4. Margareth Tolboom 4949 en 5. Arie Wouters 4822 punten Donderdagavond 27 november zal de K.P.J. met haar leden het St Nicolaasfeest gaan vieren De goed heilig man had in verband met zijn drukke werkzaamheden toch nog een avond vrij kunnen maken om de K.P.J. een bezoek te komen brengen. Daar het bestuur niets dan goeds over de leden kan vertellen behoeft niemand bang te zijn om deze avond bij te wonen De zak van zwarte Piet zal er zeker niet aan te pas behoeven te komen. Het bestuur rekent dus ook nu weer op een grote ledenopkomst. 13 Jos Kok 4892, 14. Lia Kerkhof 4831, 15. mevr. J. van Bekkum 4822, 16. Joop Hak 4817. 17. Albert Tol boom 4806, 18. Peter Smink 4804 en 19. T. Lammers 4759 punten. De poedelprijs was voor H. van Hamersveld met 3258 punten, schutjassen 1P. Kok 94,2. C. de Vette 94,3 mevr. Kok-Veldhuizen 93. 4. mevr Ossen drijver 88. 5 Th Wijntjes 84,6 M van Westerlaak 84. 7. mevr. van Burgste den 84, 8 A. de Ridder 83, 9. mevr. Voorburg 82 en 10. mevr. de Ridder 81 procent De poedelprijzen waren voor mevr. Smink en G. v.d. Pol elk met 65 punten. De volgende ronde zal worden ge speeld op maandag 22 december.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 8