Koffieshop Mon Chèri open Ingezonden „Bewaking is meer dan inbraakpreventie" Kantlijn BEWAKER HERMAN VAN NIMWEGEN: Prijswinnaars St. Nicolaasaktie Openingstijden winkels met Sint en Kerst „Ilc AIKKS iiixijn WEKK" DONDERDAG 27 NOVEMBER 1980 loep op Leusden 11 LEUSDEN -Sinds afgelopen dins dag waait er over de Komenij de aan gename geur van verse koffie. Op die dag opende daar namelijk naast de sportzaak van Pim Berghuizen de heer Van Doorn zijn koffieshop, ge naamd Mon Chèri. De zaak werd in een razend tempo gebouwd en was dan ook maar net op tijd gereed voor de receptie waarmee maandagmiddag en -avond de opening werd gevierd. Tijdens die receptie was het bijzonder druk en ook de eerste da gen na de opening was er geen moment zonder klanten De nieuwe zaak is gezellig ingericht met witte, deels rieten, meubelen en achterin bevindt zich een bar. Bij de inrichting werd onder andere gebruik gemaakt van verschillende kleuren pla vuizen en de grote ramen bieden een royale blik op de Komenij. OEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Vrijdag 28 november, 19.30 uur: Klont Filmavond De Moespot, leeftijd vanaf 12 jaar. Zaterdag 29 november, 20.00 uur: Klont Soos De Moespot, leeftijd vanaf 14 jaar. Zondag 30 november. 15.00 uur: Klont Soos De Moespot, leeftijd vanaf 14 jaar. Dinsdag 1 december, 9.00 uur: Wel fareclub De Zonnebloem, Ons 'Gej bouw. o gadering commissie Welzijn en Onder wijs in de raadszaal van het gemeente huis. Hamersveldseweg 2. Maandag 1 december, 20.00 uur: bij eenkomst KPO in Blijhof, Ansfriduslaan 49 Dinsdag 2 december, 20.00 uur: ver gadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in het ge meentelijk voorlichtingscentrum. Zwartweg 16a. Woensdag 3 december, 20.00 uur: vergadering werkgroep Naamgeving wegen in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Bur gemeester de Beaufortweg. Woensdag 3 december, 20.00 uur: Sinterklaasviering Plattelandsvrouwen in de Marcuskerk aan de Asschatter- weg. Donderdag 4 december, 20.00 uur: vergadering werkgroep Onderwijs in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldeweg 2. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Vrijdag 28 november, 19.00 uur: dropping door De Til, Hamersveldse weg 30. baandag 1 december, 15.30 uur: ver- jadering Vereniging in oprichting voor A/elzijn van Ouderen in het oude aadszaaltje aan de Koningin Juliana- veg 8 in Achterveld. Aaandag 1 december, 19.45 uur: bij eenkomst Cine Leusden in de ichaapskooi van Groot Krakhorst. Aaandag 1 december, 20.00 uur: ver- WAARDERING VOOR VAN 'T SLOT Jammer, dat het concert van zater dagavond zo in de krant komt. Ergerlijk is, dat de recensent niet op gevallen schijnt te zijn, dat zoveel kin deren, die veelal leerlingen van de mu ziekschool waren, dit concert bezoch ten Overigens weet ik uit zeer be trouwbare bron (De krant zou dat kun nen uit een vorig nummer) dat de heer Van 't Slot en Loes van den Akker sa men een concert gaven. Dat is toch wel iets anders dan een organist die door een fluitiste geassisteerd wordt. Nu lezen de leerlingen van de fluitiste in de krant dat ze prutsers zijn en dan ook nog op een minderwaardig instru ment. Twee vragen 1 Wat is de zin van zo n opmerking? 2 Waar haalt de re censent de moed vandaan. (Heeft de heer De Ridder hem dat ingefluisterd?). Wat betreft de publieke waardering, is het de heer de W. blijkbaar ontgaan, dat het publiek hartelijk en spontaan reageerde na het Concerto van Vivaldi De opmerking over de Suite doet mij vermoeden dat de heer de W. de oude Heilige meer vereert dan de muziek. Een kritiek in de krant na een concert O.K., maar graag iets anders „getoon zet". „Musicus" Naam en adres bij redaktie bekend. LEUSDEN - Sinds de Sint Nico laasaktie van de Leusdense midden standers van start ging zijn er reeds heel wat prijzen gevallen. Zoals wij al meldden zal er tot 5 december aan staande dagelijks een aantal waar debonnen worden verloot onder de deelnemers aan de aktie. De uitslagen van de eerste zeven trekkingen zijn: 1e trekking d.d. 17-11-80: L van Daatselaar Zwarteweg 25; A. Broekman. Ansfriduslaan 24; Velthui- zen, Ravenhorst 11. L. Santinge. Eikenlaan 15; A. M. Hut, Krooneend 23; R. Oberink, Salamander 48; M. van Keulen, Snelliuslaan 70, Hilversum; G. den Ouden. Walstro 3: Grevink. Hene gouwen 6, J G. Hubért Grienden 15, A Kuijpers. Finnmark 10. 2e trekking d.d. 18-11-80: H Su- vaal. Ploegschaar 1; H. de Boer. Hooi land 14; Mevr. Kleefman, Gironde 22; A A. Tolboom. Hamersveldseweg 1A. Hormann, Dashorst 22; Kuijpers, Finn mark 10; Mevr. J. Soesbergen, Beem den 39; v.d. Lelie, Hondsroos 4; Krabs- huis. Waterhoen 8; S Fennema, Ruiterhorst 10; H. Pomstra, As- schatterweg 4a 3e trekking 19-11-80: W. Jukkema, Eikenlaan 51. P. J. Ton, Ardennen 30; J. W. Driessen, Dashorst 4, W. de Ruiter, Rohorstlaan 46, A. v. Winters wijk, Rozengaarde 29, H. J Markerink, v.d. Scheltuslaan 11; C. Krijnen, Hondsroos 12, T. de Ruiter, Boekweit land?, A. Fieseler, Lindenlaan34; G. M. Beekelaar Bruinhorst 1; M. Kamphorst Gorzen 4 4e trekking d.d. 20-11-80: E A Mehlbaum, Rossenberglaan 13; A C. Schouten. Ruiterhorst 21E. Dam. He negouwen 39; Mw. Advokaat. Ploeg schaar 12; T. van Klaveren-Koning. Aragon 22; M. L Tiggelman, Bolderik hof 7, Michielsen, Viltroos 14; A. Diergaarde. Terberghorst 15; C. Don ker, Vlasland 22; C de Ruiter. Ho- horstlaan 46. B Scholtus. Kon. Em- malaan 6, J. Haanstra, Vlasland 20. 5e trekking d.d. 21-11-80: J. A. v. Seumeren. De Kerverschilt 39; A M J. Diks. Grienden 21M. Kuipers. Kroon eend 18; M Voorsteegh, Vogelwikke 3; R van Gies, Hohorstlaan 33. v. Nieuwkerk, Berkenlaan 3; Merkelijn, Melafier, J B. van Seyderveld, Ans friduslaan 35; J. van Berkel, Ruisvoorn 24; R F. M Dam, Henegouwen 39; J. Gommers. Uilenhoeve 1. J. Linden- berg, Spaarnewijk 8 6e trekking d.d. 22-11-80: W M. Beekman. Asschatterweg 155; H v.d Hoef, Hamersveldseweg 117; H. N. v. Schaik, Dinkelwijk8; H. Beijer, Vlasland ,47; Egberts, Lingewijk 8; H. Luijendijk. Bergroos 7; P F. Oosterbroek, Ho horstlaan 39; S. Kustner. Terberghorst 3; J. de Groot, Walstro 59; D v Ha- mersveld. Uilenhoeve 21; Kuilboer. Grifthorst 9; W. H. Tijmensen, Aca cialaan 4; B. Lier. Lamshoeve 2 7e trekking d.d. 24-11 -80: S Meijer, Uilenhoeve 12; J J. Geluk, Rozenhaag 6; E Boog. Ploegschaar 13; Hakvoort, Gersteland 9; A. Kolster, Tarweland 25; J L. Peters, Hamersveldseweg 48 G; H. den Otten-Bruins. Lingewijk 14. N. Overbosch. Kornoelje 31. Drost. Es doornhof 23; R. v Gils, Hohorstlaan 33; V. Raalte, Dordogne 10. Krelage. Geulwijk 41M. Vermeulen, Waverwijk 34; J M. B. Kwak, Kornoelje 2. Waardebonnen af te halen bij de Ra bobank, de Biezenkamp 1-3 te Leus den-C. Wéér nieuwe aktiviteiten rond evenementencentrum: werk groep mag inspreken, maar dan weI zoals de gemeente dat graag had gezien. Endètis niet zo'n verbazingwekkend evenement Deze keer stond de raad in formeel met de rug tegen één van de muren van de aktivi- teitenhal. Nóg een keer over de Postweg gereden, 'k Heb niets tegen het feit, dat asfalt de natuur maar bederft, maar dat wil toch niet zeggen dat al die scheve steent/es met aens een keertje recht gezet kunnen worden? Baan vrii voor het fietspad Het St. Ansfridushuis wordt gesloopt. Als ik het gemeente bestuur was zou ik tóch nog eventjes op de monumen tenlijst kijken. Je kunt nooit weten Belangrijke verkeersproble men komen het eerst aan bod", lees ik een tikkeltje ver bijsterd in mijn lijfblad. Nu pas? LEUSDEN -De winkels in Leusden kunnen rond de Sinterklaas en de Kerstmis afwijkend van de normale winkeltijden geopend zijn. Ongeacht de openstellinqsuren op het gewaarmerkte aankon'digingsfor- mulier mogen winkels op grond van de Winkelsluitingswet 1976 dit jaar vóór Sinterklaas namelijk geopend zijn op. vrijdag 28 november van 18.00 tot 21.00 uur; zaterdag 29 november van 5.00 tot 17 00 uur; maandag 1 tot en met donderdag 4 december van 5.00 tot 21.00 uur; vrijdag 5 december van 5 00 tot 18.00 uur. Rond de Kerstdagen mogen de win kels geopend zijn op: vrijdag 19 december van 18.00 tot 21.00 uur; zaterdag 20 december van 5.00 tot 17.00 uur; maandag 22 en dinsdag 23 december van 5.00 tot 21.00 uur. woensdag 24 december van 5.00 tot 18 00 uur, zaterdag 27 decem ber van 5.00 tot 17 00 uur: maandag 29 tot en met woensdag 31 december van 5.00 tot 18.00 uur, vrijdag 2 januari van 5.00 tot 18.00 uur; zaterdag 3 januari van 5.00 tot 17 00 uur Als ik het allemaal goed heb begrepen, dan komt er nu een nieuw bord bij ons aller bocht te staan: „Niet sneller rijden dan 100 km per uur" In Amersfoort is een skate board-experiment bijzonder geslaagd. De wethouder hoeft nu gelukkig geen geld meer uit te trekken voor een proef. Toch nog één troost voor de liberale pennelikkers na die stortvloed van ongezouten kri tiek: voorlopig maken zij ten minste een geregeld ver schijnende plaatselijke par tijkrant. De andere partijen hebben die moed niet Onze sportcommentator had het vorige week in zijn rubriek over „zoethoudertjes". Tja, het is er nu eenmaal de tijd voor, nietwaar? De naam evenemen tencentrum is gewijzigd in „aktiviteitenhal". Logisch eigenlijk: de tot nu toe ontwik kelde aktiviteiten kun je moei lijk onder de evenementen rangschikken Als we het goed hebben be grepen, dan wordt het jeugdgebouw aan de Ooi- evaarshorsterweg een bejaar- densoos Drie enquêtes onder de inwo ners van Leusden-zuid toon den de noodzaak van een Dorpshuis zonder meer aan. Maar nee hoor, één van de toekomstige omwonenden wil graag eerst alle namen van de voorstanders op papier zien voordat ie dat wil geloven Bedroefd koni/ntje in de Wete ring: „Toch niet zo sociaal voelend van Gert de Weerdt om niet even bij mij langs te komen voor een handtekening voordat ie dat bezwaarschrift indiende". Jan Warns (SOL) gaat blijk baar ook dat welzijn der dieren ter harte. „We hebben de luchtcirculatie be'angnjker geacht dan de etische bezwaren zei de heer Spanjersberg over de Ha- mersfhof. Mooi niet aan al die lopende neuzen en grieperige proestende klanten gedacht! Géén gezicht Toch aardig bedacht: lucht circulatiezeggen als je ge woon „tocht" bedoelt. In Achterveld is duidelijk be hoefte aan een SOL. zo lees ik in het verslag over de sociaal- culturele inspraakavonden. Dat snap ik niet. Ze hebben daar Henk Ossendrijver toch? Uit de praktijk op de wegen van Leusden-centrum wordt elke dag aangetoond, dat de meeste deelnemers aan de verkeerscursus in Achterveld wonen Als je het D'66-bestuur in Leusden moet geloven, stap pen ze uit Profressief Leusden „met de moed der wanhoop"I Maar Jan Greshoff heeft het ooit eens gezegd: „In de poli tiek zegt men beginselvast, als men zetelvast bedoelt" Anton Vloemans dacht vast niet aan D'66 toen hij schreef: „In de politiek bestrijdt men zijn tegenstanders en bedriegt men zijn vrienden „Samen onderweg en daarna luid roepen dat je er bij de vol gende halte al weer uit wilt Een nota „Veilige schoolrou- tes"? Wat krijgen we nou? Die moet door de werkgroep Ver- keersaangelegenheden toch nog gemaakt worden? In Leusden worden heel wat (sport-) balletjes opgegooid, maar de meeste komen nooit terug. SOLarie of SOLarium Dat is de vraag. Sommige huizen in het zuide lijke dorp zi/n te klein als je daar over het dorpshuis begint Overigens: de noodzaak van Leusden-zuid is ook nooit echt aangetoond. Maar dat is toch ook gekomen? Schoenen gisteren gezet. Vond vanmorgen tot mijn ver bijstering een geschenk abonnement op deze krant. En een bril. Zou die ouwe daar wat mee bedoelen? V. P.S Die grote, opgeblazen foto met die gekke vlaggemast heb ik toch echt als een klein prentje doorgegeven. Een technisch misverstandig won der dus. Kreeg wel een brief van die verdwaalde oude eend in Langenbeek met de mede deling. dat ie de pas gekochte zonnebril weer heeft ingeruild Tenminste toch één tevreden lezer ACHTERVELD -Sinds een paar jaar houdt de ondernemende Achtervelder Herman van Nim wegen zich bezig met de bewa king van andermans bezittingen, in het begin behelsde dat alleen het 's nachts naar woningen, be drijfsgebouwen en bouwterrei nen gaan, altijd vergezeld van een trouwe viervoeter, sinds twee jaar hoort daar ook het zelf plaatsen van elektronische beveiligings apparatuur bij. Runde hij in de beginjaren een eenmansbedrijf, nu maakt hij regelmatig gebruik van part-time bewakers omdat hij het werk alleen niet meer aan kan. En al zegt Herman van Nimwegen dan: „Het is jammer dat wij er moeten zijn", hij weet trots te melden dat de groei, vooral wat betreft het plaatsen van beveïïi- gingssystemen nog lang niet uit zijn bedrijf is. Een jaar of tien geleden ontstond ook in ons land bij veel bedrijven de behoefte gebouwen en andere be zittingen in de nachtelijke uren te laten beveiligen. Die bedrijven wa ren echter vaak te klein om een ei gen team van bewakers in dienst te nemen en daarom werd een beroep gedaan op bedrijven die die be hoefte aanvoelden en bewakers „konden leveren". Financieel voor deel is dat een zo'n bewaker in een nacht verschillende bedrijven kan bewaken, wat de kosten natuurlijk flink drukt. In die tijd gingen ook veel grote winkels ertoe over regelmatig bewakers te laten patrouilleren en door die enorm grote vraag naar bewaking nam de personeelsom vang van de Nederlandse bewa kingsbedrijven zulke vormen aan, dat zij het aantal politieagenten, die uiteindelijk ook-een taak op het ge bied van bewaking hebben, overtrof. Er zijn toen nogal wat kritische ge luiden te horen geweest over de be wakingsdiensten. maar daar heeft Herman van Nimwegen nooit enig nadeel van ondervonden. Voor hem is het zelfs helemaal niet zo serieus begonnen en voor het zelfde geld was het destijds bij een bewakings- klus gebleven Herman van Nimwegen „Een paar jaar geleden werkte ik als uit voerder voor een bouwbedrijf en had als hobby de hondendressuur Met dat laatste kwam ik vrij regel matig in het nieuws en daardoor kwam iemand op het idee mij te vra gen tijdens de vakantie op zijn huis te passen. Dat karweitje heb ik toen aangenomen, denkend dat het maar voor een paar weken was, maar toen die man van vakantie terug keerde vroeg hij me of ik ook op zijn bedrijf wilde gaan passen. Ook dat werk heb ik toen aangenomen en toen ontstond bij mij de gedachte aan een eigen bewakingsbedrijf. Vooral het idee dat ik dan altijd met een hond zou kunnen werken stond mij wel aan. In de tijd die toen volgde kreeg ik, doordat er in het dorp nogal over mijn nieuwe aktiviteiten werd gepraat, steeds meer klanten, terwijl ik overdag nog mijn uitvoerderswerk had. Dat was niet meer vol te hou den en ik heb toen maar gekozen voor de bewaking en heb mijn baan bij dat bouwbedrijf opgegeven." BEVEILIGINGSAPPARA TUUR Twee jaar geleden kon Herman van Nimwegen een nieuwe dimen sie aan zijn aktiviteiten toevoegen, toen een van zijn klanten hem vroeg of hij ook elektronische beveili gingsapparatuur kon plaatsen. Ook daar heeft de Achterveldse onder nemer zich toen op gestort, met het gevolg dat hij er een nieuwe taak bij kreeg. Het aantal elektronische be veiligingssystemen dat hij plaatst neemt nog steeds maandelijks toe. Over de aard van die systemen en hoe ze werken wil hij ons begrijpelij kerwijs niets vertellen De eerste jaren zijn voor de nu zelfstandige ondernemer geen ge makkelijke geweest. We schreven het al: hij combineerde zijn werk als uitvoerder met dat van bewaker en zo waren er dagen waarop hij zijn kinderen noch zijn vrouw zag Dat is natuurlijk geen plezierige situatie maar voor een beginnend onder nemer is het wel vaak de enige weg Van Nimwegen: „Als je zoiets wil beginnen moetje in de eerste plaats durf hebben en ook moet je er al je tijd voor over hebben. Natuurlijk komt er ook wel wat geluk bij kijken." Ook moest Herman van Nimwe gen in die beginperiode zijn diploma om dit werk te mogen doen nog ha len. De werkzaamheden van bewa kingsdiensten vallen namelijk onder de Wet op de weerkorpsen en zo doende moest hij een erkenning van het Ministerie van Justitie krijgen, waarvoor nogal wat geleerd moest worden. Ook het personeel dat voor Van Nimwegen werkt moet in bezi zijn van een door dat Ministerie af gegeven vergunning. Over dat personeel vertelt hij „Er wordt in de eerste plaats streng ge Herman van Nimwegen ..Eigenli/kammer dat dit werk gedaan moet worden." selecteerd. we hebben nou eenmaal het vertrouwen van onze klanten en dat mag natuurlijk niet beschaamd worden. Tijdens zo'n surveillance gaat het er niet alleen om te voor komen dat er ingebroken wordt, wat wel het belangrijkste is. maar ook worden door ons een kapotte lamp gerapporteerd of een niet afgesloten deur op slot gedaan." HASSAN Wanneer Herman van Nimwegen zelf op pad gaat wordt hij altijd ver gezeld door zijn trouwe viervoeter Hassan, die door Herman zelf werd afgericht. Hassan is ook de bekende hond waarmee Van Nimwegen al zovele malen successen boekte tij dens dressuurwedstrijden, zoals enkele weken geleden nog in Scherpenzeel. Herman van Nimwe gen beschouwt het africhten van honden niet als zijn werk, maar het heeft er natuurlijk wel heel veel mee te maken. De honden leren namelijk ook pakwerk en achtervolgen, wat bij zijn nachtelijke tochten best eens te pas kan komen bij het achtervol gen en aanhouden van een inbre ker. Door toedoen van zijn broer, die lid was van een politiehondendres- suurvereniging, is hij op deze bezig heid gekomen. Hij vindt het werken met en africhten van honden iets prachtigs, vooral omdat het in club verband wordt gedaan. „Alleen krijg je een hond nooit zo goed afgericht." zo vertelt hij. „Ik vind het fijn zo met een dier te werken, al moet je er natuurlijk wel op bedacht zijn dat zo'n hond, net als een mens, wel eens een keer geen zin kan hebben in wat hij moet doen, of dat nu op de dressuurvereniging of tijdens een nachtelijke ronde is." Mevrouw A. Bijl Het interieur van de koffieshop van de heer Van Doorn.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11