Sr *1 R3C NIEUWBOUW GEMEENTEHUIS KAN VAN START GAAN Verschillende „strijdpunten" nog niet opgelost YMIIAiM» IN IIB LBIISBEK KRANT rbr Rademaker: herzieningen blijven mogelijk BUS-LUS KOMT ER OOK Volkstuinen: binnenkort voorstel te verwachten I Noodkreet voor noodkeet _J IÉ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Werkgroep Onderwijs vergadert donderdag Reimus&Snel Geen krant ontvangen? Anti-rook- motie haalde het wéér niet. Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3630 AA Leusden-Ceniruin Telefoon (033-) 941495 D.g.g. (03420) 16141 leiex B.U.u. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 2 DECEMBER - 12e JAARGANG NO. 64 1980 O "O •fr Geen willekeur In beleid Wagenaarpag. 3 Verkeerslichten; raad zal moeten kiezenpag. 5 Skateboardclub kraakt plannen gemeentepag. 7 Sportpag. 8 Achterveldpag. 8 Dwaze ouderspag. 9 En tenslottepag. 9 LEUSDEN De werkgroep On derwijs vergadert aanstaande don derdag 4 december in de raadszaal van het gemeentehuis. Aanvang van de vergadering Is om 20.00 uur. Op de agenda staan; 1. Opening. 2. Notulen en mededelingen. 3. Commissie Welzijn en Onder wijs. 4. Leusdens Schoolhoofdenbe- raad. 5. Teldatagegevens per 16 oktober 1980 6. Overblijfregeling voor kinderen op kleuter- en lagere scholen. 7. Taak en functie van de werk groep. 8 Onderwijsnota. 9. Veilige schoolroutes. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a. 1833 GP leusden C telefoon 033943880 Verzekeringen Gratis hulzenpocket Computertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bv makelaardij og hamersveldseweg 26 ieusden, tel. 033-944569 Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vertchijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. De plaats waar de volkstuinen zullen komen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Lilly van Amerom (VVD) heeft zich tijdens de behande ling van de begroting in de gemeen teraad ten zeerste ingespannen voor de sportverenigingen, die gebruik maken van het Burg. Buiningpark Meerdere malen wees mevrouw Van Amerom op de verschrikkelijk slech te was- en kleedgelegenheid en zij liet zich niet door wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) afschepen met het antwoord, dat daar bij de aanvang van het volgend seizoen verbetering in komt. Lilly van Amerom deed een dringend beroep op Van Wouden berg om ook voor de tussenliggende maanden iets te bedenken. Een noodkreet voor een noodkeet, zo ty peerde men in de raad het betoog van de liberale woordvoerdster. Wethou der Van Woudenberg liet aanvanke lijk blijken weinig te voelen voor het creëren van een noodoplossing voor de tweede helft van het lopende sportjaar. De wethouder liet weten, dat ook de sportstichting niets zag in een tijdelijke oplossing en dat nu maar gewoon de voor het volgend sportjaar beloofde verbeteringen af gewacht moesten worden. Daar was Gerrit van Tiel het echter ntet mee eens. De VVD-fractievoor- zitter is afgevaardigde van de ge meenteraad in de Sportstichting en hij wist te vertellen dat de stichting wel degelijk blij zou zijn met een tijdelijke oplossing Van Tiel ,,Er is daar werkelijk sprake van een nood situatie, waar zo snel mogelijk wat aan gedaan moet worden." Van Woudenberg beloofde uiteinde lijk toch nog eens de mogelijkheden voor een tijdelijke voorziening in overweging te zullen nemen. (Van de redaktie) LEUSDEN Woensdagavond het begon al In de kleine uurtjes te lopen gaf een dure hamerslag van ruim zestien miljoen gulden het start sein voor de bouw van het nieuwe gemeentehuls. Hoewel het gebruike lijk Is, dat de dure voorstellen meestal met een hamerslag worden afge daan, deze keer ging er toch een dlskussie aan vooraf. Dat kon ook niet anders want het gebeurt een raad niet vaak, dat zij het flat geeft aan de bouw van een gloednieuw gemeentehuls. En bovendien was er nog wel het één en ander te bespre ken omdat nog niet alle „misverstan den" uit de weg waren geruimd en niet ledereen even tevreden was over de gevolgde werkwijze. Met name wethouder Wagenaar gaf te kennen, dat hij het steeds oneens Is geweest over die door de beleidsgroep ge volgde werkwijze. „Ik heb ook in het college steeds maar weer mijn be zwaren naar voren gebracht", liet hij woensdagavond weten en noemde een hele lijst bezwaren, bijna het hele gemeentehuis omvattende. „Maar mijn mening hoeft de realisatie van het gemeentehuls niet te vertragen", •telde hij de raad gerust. „En on danks mijn bezwaren tegen bepaalde onderdelen zal het best een heel mooi gemeentehuis worden", dacht hij. GEEN TWIJFEL Burgemeester Rademaker (tevens voorzitter van de Beleidsgroep Nieuw Gemeentehuis): ,,De beleids groep heeft al het mogelijke gedaan om alle wensen, ideeën en opmerkin gen ten aanzien van deze nieuwbouw bij elkaar te brengen, op een rijtje te zetten en zo mogelijk te realiseren. Wat dat betreft heb ik geen enkele twijfel ten aanzien van het funktione- ren van de beleidsgroep. De signalen zijn niet aan haar voorbijgegaan. Maar." zo onderwees hij de raad, „het is altijd een hevige strijd geweest tussen de beleidsgroep en de archi tect, die zijn eigen conceptie steeds moest verdedigen. De vraag was steeds; wie wint de strijd. De ene keer won de beleidsgroep, de andere keer de architect." DISKUSSIEPUNTEN Ook al heeft de raad dan nu de beslissing genomen en kan de bouw van het nieuwe gemeentehuis van start gaan, er zijn toch nog verschil lende strijdpunten blijven liggen. Zo zal de hoofdingang opnieuw worden bekeken. Zoals bekend is de archi tect van mening dat die ingang uitste kend voldoet, terwijl de raad en ook andere betrokkenen het maar een- smal „gat" vinden. De mogelijkheid tot verbreding is aanwezig, zodat dit punt opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Een struikelblok is ook nog de interne situering van de receptie en de afde ling voorlichting. Zoals het er nu uitziet, aldus de heer Rademaker, kan hier gedeeltelijk aan tegemoet wor den gekomen. Er is een enorm gevecht geleverd ten aanzien van de vloerbedekking, die volgens deskundigen ongeschikt zou zijn. „Die strijd heeft de architect gewonnen wat betreft de beneden verdieping, het openbare gedeelte." Maar de benedenverdieping zal nog wel in totaliteit opnieuw bekeken worden ZUINIGER Het moet volgens verschillende raadsleden toch wat zuiniger kunnen dan nu wordt voorgesteld. Wethou der Mandemaker: „Dat zou tot op redelijke hoogte inderdaad ook mo gelijk moeten zijn". Maar hij wees er op. dat het taakstellend bedrag, dat In oktober 1978 beschikbaar was ge steld door de raad, nog niet was gebaseerd op alle bedragen die no dig zouden zijn. „De stijging is ge heel gemotiveerd", aldus de wethou der van financiën Het feit, dat er niet van tevoren een financiële diskussie (Van de redaktie) LEUSDEN - Het progressieve raadslid Com Verduin heeft het wéér geprobeerd en het wéér niet gehaald, hoewel er toch eni ge vorderingen te konstateren zijn. Zoals bekend dient me vrouw Verduin elk jaar tijdens de begrotingsbehandeling een mo tie in met betrekking tot het niet meer presenteren van rookwa ren bij officiële gemeentelijke aangelegenheden en het rook vrij maken van de openbare ge meentelijke ruimten. Gemid deld rookt een niet-roker per uur één sigaret mee", stelde me vrouw Verduin en zij vond dat een reden om daar via een motie t.a.v. een rookverbod in Leus- dense openbare gebouwen een einde aan te maken. Voorzitter Rademaker was zeer kort in zijn commentaar, terwijl hij nog eens een extra trek nam van de stevige bolknak. ,,Daar doen wij als college be slist niet aan mee". Hij wees er op, dat de gemeente een slecht gastheer zou zijn, als de presen tatie van rookwaren afgeschaft zou worden. Ad Wisman (CDA) „Je kunt je natuurlijk de vraag stellen wat een goed of een slecht gastheer is.Rademaker: ,,Dat hangt van je ventllatie-mo- gel ijk heden af." Gerrit van Tiel (VVD), die sinds enige tijd niet meer rookt begreep de gevoelens van me vrouw Verduin wel. maar vond het onjuist om dat zomaar op anderen te projekteren. De motie van mevrouw Ver duin om de presentatie van rookwaren af te schaffen haalde het niet. Vier raadsleden stem den voor. De rest was tegen. Hetzelfde gold de motie om het roken te verbieden in openbare gebouwen (zoals de raadzaal). Vijf stemmen voor en 10 tegen Toch zit er schot m de anti-rook zaak, dat is duidelijk. Volgend jaar maar weer proberen was geweest, zoals de heer Offereins opmerkte, werd door de wethouder eveneens betreurd. „Dat had inder daad moeten gebeuren, maar dat is nu mosterd na de maaltijd." De heer Van Tiel vroeg met klem om de verdere ontwikkelingen steeds weer in de commissie OWRO te bren gen. Voorzitter Rademaker: „Met een aantal konkrete boodschappen kun nen we nu het besluit nemen om het nieuwe gemeentehuls te gaan bou wen en dat Is een mijlpaal In de geschiedenis van deze gemeente." Waarna de klap van zestien miljoen volgde. (Van de redaktie) LEUSDEN Binnenkort kan de raad een voorstel verwachten, waarin de stichting van een volkstuintjes- complex aan de Asschatterweg-Val- lelkanaal wordt aangekondigd. Aldus wethouder Wagenaar (VVD) In ant woord op de verschillende vragen die hierover In de algemene beschou wingen zijn gesteld. Ook de zoveel besproken „buslus" Is In dit plan betrokken, zodat het openbaar ver voer een grotere service kan bieden san die woonwijken, waar de bus nu nog niet komt (Alandsbeek en De Wetering). „Aanvankelijk stuitte de stichting van een volkstuinencomplex op die plaats nog op bezwaren van de pro vincie. die vond, dat de bestemming agrarisch was en volkstuinen niet als zodanig kunnen worden aange merkt. We hebben hierover gesprek ken gehad met GS en het is nu te verwachten, dat de provincie geen bezwaren meer zal hebben," deelde wethouder Wagenaar woensdag avond mee. De landelijke organisatie van Volkstuinen heeft haar twijfels uitgesproken over het plaatsen van huisjes op het complex. „Zelf ben ik daar niet tegen en als blijkt dat er een grote behoefte aan bestaat, dan zal ik het niet tegenhouden", vond de heer Wagenaar. Er is in Leusden een stichting, die het volkstuin-beheer op zich wil ne men. Die stichting, waarvan het be stuur uit drie mensen bestaat, heeft tot nu toe als gesprekspartner met de gemeente gefungeerd. „Volgens on ze gegevens zijn er momenteel 120 kandidaten voor een volkstuin. Het is de bedoeling dat deze mensen, van wie verschillende reeds een volkstuin hebben, zo mogelijk worden onder gebracht in deze stichting. De gemeente huurl de desbetref- lende grond van de eigenaar (hier over Is overeenstemming bereikt) en de gemeente verhuurt de grond op haar beurt weer aan de volkstuin- stichting. Het nieu\ Het nieuwe gemeentehuis kan nu gebouwd worden. Dit besluit Hier een maquette met de bedoelde te smalle ingang. werd vorige week woensdag door de raad genomen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1