Skateboard-club kraakt gemeentelijke plannen PL vindt opdracht aan werkgroep evenementencentrum te ver gaan teusfler knnwt AANLEG BAAN ZOU F 5.000,- KOSTEN Raad had eerst kader aan moeten geven Huiseigenaren- vereniging Hamershof opgericht VROUWEN-ADVIES-COMMISSIE NAUW BIJ BELEID BETROKKEN Financiën vergadert Eerst inventarisatie afwachten. INSPRAAK-BELEID: Commissie A.B.Z. vergadert maandag Ingezonden: f 35.- Waterloo, DINSDAG 2 DECEMBER 1960 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Alhoewel de indruk bestaat dat het rijden op een skate board, in goed Nederlands schaats- plankrijden genoemd, wat minder in de belangstelling is komen te staan bij de jeugd, willen B. en W. van Leusden toch wei mee werken om een skateboardbaan van de grond te krijgen. In de investeringsstaat voor 1980 was al een bedrag van 15.000,- opgenomen voor de aan leg van een dergelijke baan. Een en kele weken geleden opgericht ska teboardclubje, luisterend naar de fraaie naam „kryptocats", is echter van mening dat de gemeente met haar plannen op de verkeerde weg zit. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de commissie welzijn vroeg de woordvoerder van de club, de 16-jarige Wim Bult, aan voorzitter G. van Woudenberg toe stemming om zijn probleem te mo gen uitleggen. Wim kreeg daarvoor uitgebreid de kans, zéér tot genoe gen van de meegekomen skate board-fanaten. Wim Bult las een brief voor die hij en Mark Oefares aan de gemeenteraad gericht hadden. Op het plein Bretagne hebben een aantal jongelui zelf een zo genaamde halve ..ramp" gebouwd. Een hele ramp is een soort doorgesne den grote buis waar met een skate boardplank héén en weer op gereden kan worden en waar geoefende rijders allerlei capriolen op uit kunnen halen Op de door de jongens gebouwde ..hal ve ramp" kan men niet héén en weer rijden, er moet een aanloop genomen worden, waarna men tegen de ..ramp" oprijdt en weer terugkomt. De stellage die een aantal jongeren op Bretagne gebouwd hebben kan niet de goedkeuring wegdragen van èlle bewoners op het plein De skate boardbaan zou overlast veroorzaken, zodat de jongens te kennen is gegeven dat ze maar een ander plekje moeten zoeken voor hun sportbeoefening. Om dat de gemeente toch plannen heeft voor de aanleg van een skate boardbaan klopten de jongens, die zich inmiddels verenigd hadden in de ..kryptocats" bij de gemeente aan met hun probleem Het werd de jongens echter al snel duidelijk dat de gemeente totaal andere ideeén heeft over het skateboardrijden. ONDERZOEK Mede als gevolg van enige, eerder gedane verzoeken door de jeugd, heeft de gemeente een onderzoek ingesteld naar plaatsen waar het schaats- plankrijden zonder risico's bedreven zou kunnen worden. Daarbij is gedacht aan schoolpleinen en het aanleggen van speciale banen. Het idee van de schoolpleinen heeft men laten varen omdat deze moeten dienen als speel- gelegenheid waarop iedereen terecht kan Aanwijzen van schoolpleinen als terrein waar het skateboarden beoefend kan worden levert in de ogen van B. en W. onverantwoorde risico's en als gevolg daarvan, mogelijk ook aansprakelijkstellingen op. Nabij de hoek Valleilaan-Middenweg bestaat er de mogelijkheid om in Leus den-Centrum een skateboardbaan aan te leggen. B en W denken dat te kun nen doen voor een bedrag van 5000- De aanvankelijk uitgetrokken 15.000 - zal men dus maar voor een deel nodig hebben. De skateboardbaan zoals de gemeente die zich voorstelt bestaat uit een stuk heuvelachtig, geasfalteerd terrein, waarop ook be ginnertjes terecht kunnen. Volgens de op de publieke tribune aanwezige jongeren zit de gemeente met haar plannen helemaal op de ver keerde weg. De deskundigen op de tri bune, in leeftijd variërend van 11 tot 16 jaar, zeggen er zeker van te zijn dat de jeugd een dergelijke baan helemaal niet op prijs stelt. Ze zijn er 100% van over tuigd te zijn dat er meer behoefte is aan een ..ramp" en een springschans, zoals in Amersfoort stond opgesteld bij de sporthal Schuilenburg. ..Voor 4000- kunt u al een 2e hands ..ramp" kopen, voor 5000,- totaal hebben de skateboard-fanaten dan een leuke baan" legde Wim Bult namens de skateboardclub uit. Om zijn woorden kracht bij te zetten had hij een De skateboardbaan op Bretagne. Amerikaans tijdschirft meegenomen waarin de commissieleden konden zien wat er precies bedoeld werd Toch kreeg Wim de leden van de commissie welzijn niet geheel mee voor zijn opvat tingen. Mevrouw van Ameron (VVD) vond de aanleg van een asfaltbaan be ter dan het bouwen van een „ramp", waarop maar twee jongens tegelijk konden rijden. Ook de heer Offereins (SGP/GPV) die was wezen kijken naar de baan op Bretagne vond een dergelijk geval maar gevaarlijk. Nu rijden de jon geren daar onder verantwoordelijkheid van de ouders, als de gemeente wat doet komt de zaak wel wat anders te liggen" meende dhr Offereins Ook hij verkeerde in de mening dat een ..rarnp" slechts geschikt was voor een klein groepje skateboarders GOED INITIATIEF Een opvatting die overigens tegen werd gesproken door Wim Bult Bij de sporthal Schuilenburg zijn soms wel 120 jongeren aanwezig, zonder dat dit aanleiding geeft tot problemen, zo ver klaarde hij. Corri Verduin noemde wat de jongens gedaan hadden .,een goed staaltje particulier initiatief". Om meer principiële raden had zij echter bezwaar tegen het voorstel van B en W. om een skateboardbaan aan te leggen. Me vrouw Verduin vond het niet juist om nu weer één stukje welzijnsvoorziening te lichten uit het hele pakket van de wel zijnsplanning waarover zojuist de in spraakavonden zijn afgesloten. Mevrouw Blom (CDA) vroeg zich af of het misschien niet beter was eerst voor een paar maanden een skate boardbaan te huren, zodat vastgesteld kan worden hoeveel belangstelling er nu werkelijk is voor een dergelijke voor ziening 5000,- vond mevrouw Blom maar een hoop geld. als mocht blijken dat er na 4/5 maanden geen belang stelling meer is voor een skate boardbaan. Over de mogelijke belangstelling, maakten de aanwezige jongeren duidelijk, zal niet te klagen zijn. Bij het baantje op Bretagne zijn elke dag zo'n twintig jongelui te vinden en dat, terwijl er geen ruchtbaarheid aan is gegeven. Door het warme pleidooi van Wil Bult voor een ..ramp" werd in ieder geval dhr. Offerains aan het weifelen ge bracht Dhr. Offereins vond dat gezocht moest worden naar een plaats waar de jongeren hun ..ramp" neer konden zet ten, zonder dat dat overlast voor de omwonenden veroorzaakt. Hij dacht daarbij aan het gemeentelijk terrein bij Zwarteweg 14. Verder wilde dhr. Of fereins wel uitgezocht hebben waar nu werkelijk behoefte aan is: aan de door de gemeente voorgestelde geasfal teerde heuveltjes of aan een ..ramp" en een springschans Waar het allemaal op uit gaat draaien werd maandagavond niet geheel duidelijk In ieder geval gaat het voor stel van B en W verder naar de andere commissies, alvorens het in de ge meenteraad behandeld gaat worden. In die tussentijd kunnen skateboardfana ten zich melden bij Wil Bult van de ..kryptocats". Dordogne 28.Tel. 942134 MOTIE VERWORPEN (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De fractie van Progressief Leusden vindt dat het college van burgemeester en wethouders te ver is gegaan met Ie uitgangspunten, die het aan ie werkgroep „evenementen- :entrum" heeft meegegeven. Met lame stoort het de progressieve aadsleden dat het standpunt dat ivenementencentrum en tennis- lal kostendekkend zouden moe- en zijn is verlaten, zonder dat laarover door de gemeenteraad ten besluit is genomen. Progres- orrl Verduin: i strijd met Samen Onderweg sief Leusden acht het aan de werkgroep meegegeven uit gangspunt, dat tennishal en eve nementencentrum de gemeente maximaal twee ton per jaar mo gen kosten in strijd met de in het beleid programma „Samen On derweg'' neergelegde afspraken. De rest van de raad, zo bleek woensdagavond tijdens de be grotingsbehandeling, deelt het standpunt van Progressief Leus den niet. Het was Corri Verduin, die over dit onderwerp namens haar fractie met het college in de clinch ging. Zij wees er op dat de gemeenteraad een kos tendekkend voorstel was beloofd en dat zij in feite uit de krant had moeten vernemen dat het college nu een jaarlijks exploitatietekort van twee ton aanvaardbaar acht. Corri Ver duin ,.Dat gaat ons veel te ver. De raad heeft daarover geen uitspraak gedaan. Wij willen dit eerst in de commissies en de raad bespreken, zodat we vervolgens als gemeente raad een kader aan de werkgroep mee kunnen geven, waarbinnen men zal moeten werken ENIG BEROEP Burgemeester Rademaker bleek het niet eens met de visie van me vrouw Verduin. De raadvoorzitter wees er op dat het instellen van de werkgroep minder vergaande gevol gen heeft dan mevrouw Verduin deed voorkomen Rademaker .Bij het in stellen van de werkgroep is niet meer gezegd dan dat ons uit wat wij tot nog toe bevonden hebben is gebleken, dat er enig beroep moet worden ge daan op financiële medewerking van de gemeente We hebben tot nog toe een heleboel gegevens bij elkaar ge kregen en ons lijkt er geen andere mogelijkheid te zijn. Ik denk dat we eigenlijk met een zucht van verlich ting deze weg in zouden moeten slaan, waarvan te verwachten valt dat ze tot resultaat zal leiden", aldus de burgemeester, die er verder op wees dat de werkzaamheden van de werk groep vallen in de voorbereidende sfeer De werkgroep brengt rapport uit aan het college en het college komt vervolgens met een voorstel naar de raad Dan kan de raad zijn oordeel vellen Daar bracht Corri Verduin tegenin dat het er nu op kan lijken, dat de aan de werkgroep meegegeven uitgangs punten van de raad afkomstig zou den zijn, terwijl dat niet het geval is Volgens Rademaker is er echter wel sprake van ,,een zekere instemming" van de raad en die zou dan gebleken zijn tijdens een informele raadsver gadering. VVD-fractievoorzitter Gerrit van Tiel bleek aanmerkelijk minder moei te met de gang van zaken te hebben. ..Er wordt zoveel in werkgroepen en commissies voorbereid. De beleids beslissing komt pas later", aldus Van Tiel. Ook woordvoerders van CDA en SGP/GPV gaven te kennen geen be zwaren te hebben tegen de door het college gevolgde procedure. Niette min verzocht Corri Verduin om haar voorstel - de raad zou eerst een kader moeten vaststellen waarbinnen de werkgroep zijn werkzaamheden kan verrichten - in stemming te brengen. Alleen de leden van de fractie van Progressief Leusden stemden voor, de overige elf aanwezige raadsleden stemden tegen. Hetzelfde lot was de motie bescho ren, die Corri Verduin vervolgens in stemming liet brengen Het was de motie die progressief Leusden vorige maand al in stemming had willen brengen en waarin het college wordt uitgenodigd eerst aan de VNG (Ver eniging Nederlandse Gemeenten) advies te vragen over onder meer opzet en exploitatie van een in Leus den te realiseren evenementencen trum en een tennishal „WAARDERING VOOR VAN 'T SLOT' - NASCHRIFT De briefschrijver die heeft gerea geerd op mijn recensie van het con cert van Steef van 't Slot en Loes van den Akker, is naar mijn smaak wat al te lichtgeraakt, en niet overal even doordacht in zijn verwijten. In het algemeen geldt, dat zodra bij een uitvoering een recensent en pu bliek van buitenaf worden toegela ten. er sprake is van een concert, hoeveel leerlingen en hun ouders er ook aanwezig zijn Er is dan altijd het risico van een oordeel dat minder vergoeilijkend is dan dat van de di rect betrokkenen Als je dat gevaar lijk vindt voor de blijkbaar kwetsbare oren van de leerlingen, moet je pers en publiek er buiten laten. Wat de blokfluit betreft Omdat met dit instrument vaak de musicaliteit van het kind uitgetest" wordt, is het logisch dat een flink percentage van de blokfluitistjes een weinig verhef fend geluid aan het instrument ont lokt Van hen die dit instrument be wust kozen of die wel talent toonden, wordt hiermee niets negatiefs ge zegd De laatste twee opmerkingen be grijp ik niet in mijn recensie stel ik nadrukkelijk dat het publiek een en ander ,,in hoge mate waardeerde". En hoe ingenieus ik ook interpreteer, ik kan in mijn opmerkingen over de „Suite etc." niets dan lof zien. De geachte briefschrijver veronderstelt een strekking in mijn stukje, die er totaal in ontbreekt. R. d. W. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Op 12 november jongstleden Is de vereniging van ei genaren van huizen in de Hamershof opgericht. Deze vereniging, waar de eigenaren van de woningen vla een bepaling in het koopcontract ver plicht lid van moeten zijn, gaat de (Van de redaktie) LEUSDEN De Vrouwen Advies Commissie (VAC) is nauw betrokken bij verschillende onderdelen van het gemeentelijk beleid, aldus wethouder Wagenaar. Met name In de emancipatienota der vrouwelijke raadsleden was er bij het college erop aangedrongen om vrouwen meer te betrekken in het beleid met name op het gebied van ruimtelijke ordening. Volgens de wethouder gebeurt dat reeds. „We zijn zelfs nog een stapje verder gegaan. Zoals u weet hebben wij samenwerkingsovereenkomsten met bouwonderne mingen en projektontwikkelaars ten aanzien van de bouw in de tweede fase. Een bepalend onderdeel van deze overeenkomsten is, dat de V.A.C. betrok ken dient te worden bij de realisatie als adviserend orgaan." (Van de redaktie) LEUSDEN Burgemeester Rade maker (Algemene Bestuurs Zaken) is van mening, dat op dit moment nog niet over een eventueel beleid kan worden gesproken inzake de in spraak, omdat de inventarisatie van alle inspraakmogelijkheden binnen de gemeente Leusden qog niet ge reed is. „We zijn nog niet zover dat er een ontwerp kan komen. Maar vanuit die komende inventarisatie kan ver der gewerkt worden." Het college wacht met belangstelling op de uit eindelijke vorm, die het huidige Co mité Milieuzorg Leusden in de toe komst zal krijgen. „Maar de vraag is: hoe krijgen we de grote zwijgende meerderheid aan het praten?" Ook de heer Van Tiel (VVD) was daar erg in geïnteresseerd ..Hoe is het afgelopen met die CML-vergade- rmg maandagavond?" wilde hij we ten. ..is daar al een verslag van''" Een verslag was er nog niet, zo werd duidelijk. De heer Van Tiel vond ove rigens, dat het vergaderen door de raad in de middaguren ook niet direkt bevorderlijk is voor de openheid en de inspraak. „Kijk maar naar de pu blieke tribune", zei hij. naar de lege stoelen wijzend. De heer Bloemhof (PL) was van mening, dat er eenzelfde procedure met de inspraak gevolgd moest wor den als met het onderwijs. „Voor het onderwijs kregen we eerst een inven tarisatie (de onderwijsnota) en daar na komt de beleidsnota. Zo moet het ook met de inspraak Na de inventari satie zal een beleidsnota op tafel moeten komen Wanneer kunnen we die verwachten?" Over het tijdstip van vergaderen door de raad zal binnen het senioren convent gesproken kunnen worden, vond de voorzitter. Hij wilde niet nu al ingaan op de procedure die gevolc^ moet worden na de totstandkoming van de inspraak-inventarisatie. „Pas als die nota klaar is zullen we onze konklusies kunnen trekken en dan kunnen we ook de te volgen procedu re vaststellen, niet eerder." DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 3 december, 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moespot Woensdag 3 december, 20.00 uur: K.P J soos avond Donderdag 4 december, 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Dinsdag 2 december, 20.00 uur: ver gadering commissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening, raads zaal van het gemeentehuis Woensdag 3 december, 20.00 uur: vergadering commissie Financiën, raadszaal van het gemeentehuis Woensdag 3 december, 20.00 uur: werkgroep Naamgeving wegen ver gadert, commissiekamer van het ou de gemeentehuis. Woensdag 3 december, 20.00 uur: Sinterklaasviering Plattelandsvrou wen in de Marcuskerk. Donderdag 4 december, 20.00 uur: vergadering werkgroep Onderwijs, raadszaal van het gemeentehuis LEUSDEN De leden van de com missie Financiële en Economische zaken komen woensdag 3 december 's avonds om acht uur in de raadszaal van het gemeentehuis in vergadering bijeen. Op de agenda voor de die avond te houden vergadering staat een elftal onderwerpen. Dit zijn: 1 Opening en inventarisatie vra genstellers en woordvoerders 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Verslag van de vergadering van 12 november 1980 4. Krediet bouwrijpmaken Munnik- hove-Bosveld. 5. Krediet aanleg skate-board- baan. 6. Garantiebijdrage waterlevering. 7. Gewestelijke Gezondheids dienst Eemland 8. Plan voor openbare bibliotheek voorziening 1983 tot en met 1985. 9. Subsidiëring projektleidergeco ördineerd open bejaardenwerk. 10 Subsidie ten behoeve van de emancipatie-aktiviteiten in 1981 11 Rondvraag en sluiting. belangen van de bewoners in het winkel- en wooncentrum behartigen. Tijdens de vergadering is er een bestuur gekozen, dat uit de volgende vijf leden bestaat: Jan Wierenga. Kervershilt 51, voor zitter: J. B. Kerkof, Wevershilt 7, vice-voor- zitter; mevrouw T. van Seumeren, Kervers hilt 39. lid: M E Phaff. Schepershilt 4. lid. en T. Arts, Schepershilt 35. lid. In totaal zijn er nu 59 huiseigena ren in de Hamershof en de vereniging telt dan ook 59 leden op dit moment. 0p6(i.p.v.5), 12en 19 december van 18.00- 21.00 uur serveren wij ons wildmenu Paté Wildsoep Snoekbaars en papillote Vi eend-garni Sneeuw ei/sabayonsaus Tevens verzorgen wij een koude schotel voor thuis. Restaurant 1 Doornseweg 18 Leusden (Leusderheo voor reserveren tel. 033-15177 gevonden en verloren ACHTERVELD GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie te Achterveld, tel 1607, zijn als gevonden opgegeven: 1 zilveren armband 1 gouden ring 1 zwart lederen handschoen met kap LEUSDEN Deleden van de com missie Algemeen Bestuurszaken ko men volgende week maandag in ver gadering bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2. Aanvang van deze vergade ring is om 20.00 uur en op de agenda staat een achttal zaken. Deze zijn 1 Opening. 2. Inventarisatie vragen publiek 3. Vaststelling van het verslag van de vorige vergadering 4. Informatie betreffende het wets ontwerp alg. reg. gemeentelijke indeling, aktiegroep herindeling Krimpenerwaard en jaarverslag van het Openbaar Ministerie 5. Gewestelijke Gezondheidsdienst Eemland. 6. Gemeentelijke regelingen betref fende drinkwatervoorzieningen en het Regionaal Sociaal Werk voorzieningsschap te Amersfoort. 7 Rondvraag. 8. Sluiting.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7