Roda zaterdag vierde feest Sint Nicolaas in Achterveld WANNEER WONINGBOUW VOETBAL BALANS Sint bij K.P.J. Mnsminiis Wintersport beurzen in Leusden Achterveld maakt zich ongerust: Programma S.V.A. jeugd Ruim f 4.600,- voor St. Joseph Leusder Krant Biljarten bij B.V. Leusden Bridge Club Leusden Mosterd Vorstverlet Postduivenshow in De Til Afstandstreffers troef bij Antilopen Zaterdag zaal- voetbalternooi Roda-pupillen Uitslagen Leusden Troef FOTO-KOPIE NODIG? SPORTSPLINTERS Achtervelds nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN Zo langzamerhand beginnen de Achtervelders zich wat ongerust te maken over het lange uitblijven van de toestemming van Gedeputeerde Staten, nodig om met de woningbouw In Achterveld te beginnen. Henk Ossendrijver (CDA) zwengelde dat probleem nog een keer aan tijdens de begrotingsbehandeling, maar wethouder Wagenaar kon hem nog niets positiefs meedelen. „Het wachten is Inderdaad nog steeds op goedkeuring van GS inzake de grondaankoop. De termijn waarbinnen Gedeputeerde Staten die goedkeuring moeten geven loopt op 18 december af. Gedeputeerden hebben nu ruim vijf maanden nodig gehad om er over na te denken, het wordt tijd dat de beslissing valt." Ossendrijver had trouwens nog een belangrijke zaak voor de Achtervelders: en dat Is een tweede sportzaal. Ossendrijver: „In Achterveld is een tweede sportzaal beslist noodzakelijk geworden. Ik vraag u om grond te reserveren voor dit doel. Nu moeten veel gebruikers van de sportzaal In Achterveld uitwijken naar Barneveld en Terschuur en dat Is geen goede zaak." Wethouder Wagenaar had zelf niet zoveel problemen. „Als de behoefte aan een tweede sportzaal wordt aangetoond, dan Is de mogelijkheid aanwezig om er een te bouwen. Maar de commissie Welzijn zal eerst de noodzaak moeten aangeven". ACHTERVELD Donderdag avond bracht de Sint een bezoek aan de K.P.J.-ers die in De Moespot bij een waren. Om ongeveer 20.45 uur verscheen de Sint vergezeld van een zwarte Plet In de zaal. Tot Ieders vertoazlng was hij tevens vergezeld van nog twee Sinten. De ongeyeer 50 aanwezige K.P.J.- ers werden verdeeld in groepen van vijf personen. Via een vragen en ant woordspel. in de trant Wie van de drie. moest men er achter zien te komen wie de drie Sinten waren Er werden zeer scherpzinnige vra gen gesteld die door de Sinten even deskundig werden beantwoord. Dit dikwijls tot grote hilariteit van de aanwezigen Tijdens de ondervra ging werden door de Sinten de leden bij zich geroepen waarbij zij zich moesten verantwoorden voor hun deugden en ondeugden die in het grote boek stonden genoteerd. Een uur lang werden de vragen op de drie afgevuurd, waarbij zowel de leden als de drie Sinten niet werden gespaard Al snel bleek dat enkele leden op de goede weg waren. Om tien uur werd het vragenstellen beëindigd en kreeg elke groep gelegenheid om de namen te noteren Dit moest wel door middel van een op rijm gesteld liedje gebeuren. Groep voor groep moest daarna het liedje worden voorgedra gen. De drie Sinten vormden de jury. Na afloop maakten de Sinten de uitslag bekend en daarna ook zich zelf De namen Jan en Theo van de Wetering en Gijs Steenbeek bleken vrijwel door allen te zijn geraden. De mees ten bleken ook nog de naam van de zwarte Piet te kennen. Dit was Andy Bouters. Groep zes. bestaande uit Wim v. d. Tweel, Linda Smink, Toon Hak, Henk Voorburg en Bert v. d. Hengel bleek de winnaar van deze avond te zijn. Zij wonnen niet alleen de beide spelonderdelen maar ook behaalde hun lied het hoogste aantal punten. Zowel de Sinten als de win nende groep werd een leuke attentie aangeboden Onder een daverend gezongen dag Sinterklaasje namen de Sinten afscheid. Woensdag 3 december zal er weer een soosavond worden gehouden. Op 11 december zal er de film ..Who's killing the Chiefs of Europe worden getoond. De entree prijs voor deze film is voor de leden f4.00 en voor niet-leden f 6,00. Het jaarlijkse kerst feest zal worden gevierd op 19 de cember. Al deze activiteiten zullen plaats vinden in de Moespot. ACHTERVELD Alle wedstrijden voor de jeugd werden zaterdag 29 november afgelast programma voor zaterdag 6 decem ber Junioren Hooglanderveen A1 - Achterveld A1 14.30 uur V V.Z.A A3 - Achterveld 13.00 uur K.V.V.A. B1 - AchterveldB1 15 00uur Achterveld B2 - Hoogland B4 13.45 uur Quick C2 - Achterveld C1 13.45 uur Spakenburg C4 - Achterveld C2 12 00 uur Door de pupillen en de meisjes zal er zaterdaq niet worden gevoetbald. Dit in verband met het féit dat voor alle pupillen en voor de meisjes in de kantine van het sportpark het St. Nicolaasfeest zal worden gevierd. De Sint en zijn zwarte Pieten zullen in hoogst eigen persoon deze middag aanwezig zijn Wil men dit feest mee vieren, dan dient men wel om 14.00 uur in de kantine aanwezig te zijn. ACHTERVELD In het begin van november werd er In de recreatiezaal van huize St. Joseph een bazaar ge houden van de diverse goederen die door de bewoners van het huis waren vervaardigd. Dit Is een flink succes geworden. Er was een geweldige belangstel ling en de opbrengst was buiten ver wachting De totaal opbrengst van deze dag was f4.682,25. Dank zij deze opbrengst is het mogelijk om zonder zorgen nieuw materiaal te kopen voor de voortzetting van de handwerk therapie. Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN/CENTRUM - De huis competitie libre op vrijdag van de BV Leusden is gewonnen door R. W. v. d. Veen, die zich als eerste plaatste voor de finale. De eindstand (aantal partijen, punten) werd R w. v. d. Veen 8-12 Fr. Voortman 8-10 A. Vrouwenvelder 8-10 P. Grootendorst 8- 8 C. v. Koppenhagen jr. 8- 8 C v. Koppenhagen sr. 8- 8 J. E de Jonge 8- 6 J. van Gemert 8- 6 H. Hoogers 8- 4 (toernooigemiddelde 1,25). In de bondscompetitie van district Eemland is halverwege de wed strijdenreeks de stand in de klasse C1 IBV Leusden 29-27 2. De Poedel 28-28 3. Buitenlust 27-29 4. Entre Nous 26-30 5. B'67 25-31 6. BVV 21-35 7. BV'75 (Leusden) 20-36 8. Lindeboom 20-36 In de klasse C3 staat de Poedel 3 met 55-26 op kop. Leusden 2 met 54-27 en Lindeboom 2 met 46-35 volgen daar achter. In de klasse C5B is Leusden 3 met 46-17 uit 7 partijen koploper, vóór Vierwinden 4 met 45-27 uit 8. Van avond worden gespeeld: Leusden 1 - Buitenlust 1 Leusden 2 - Poedel 3 Leusden 3 - Vierwinden 4 In deze wedstrijden treffen de Leusdense teams directe concurrenten voor de koppositie. Veel spanning is derhalve te verwachten. LEUSDEN De leden van de Brid ge Club Leusden Troef speelden vo rige week donderdag in de onderlin ge competitie. Er werd gespeeld in de groepen A en B. De uitslagen luiden: 1hrn Dijkgraaf jr - de Jonge 62.92,2. echtpaar Kruseman 61.25, 3. mevr. Verhey - hr. Koster 57.50, 4. dms v. d. Hoogen - Schokking 55.00, 5. hrn Lablams - Ten Raa 52.50 en 6. mevr. Dekker - hr. Kroon 52.08 procent. Groep B (16 paren) 1echtpaar v. Schaick 63, 2. echtpaar Een wat vroege maar opmerkelijke sinterklaas-surprise heeft de gemeente voor de plaatselijke (sport)verenigingen in petto. Er is de nodige apparatuur aangeschaft om de clubs van dienst te kunnen zijn men stencilwerk tegen kostprijs t.b.v het vervaardigen van clubbladen, circulaires e d. Over de le veringssnelheid werd niet gesproken en ambtelijke molens zijn gewoonlijk niet van de snelste draaiers. De verras sing is ook opmerkelijk, omdat, althans voor zover onze informaties uitwezen, door de verenigingen niet om deze ser vice is gevraagd. De clubs, die een ei gen orgaan uitgeven - en dat zijn er nogal wat in Leusden - hebben zich in de afgelopen jaren allemaal voorzien van (soms bijna professionele) ap paratuur. Als de gemeente een jaar of wat eerder met haar initiatief was geko men, had dat best leuk kunnen zijn ge weest. Nu lijkt het meer op mosterd na de maaltijd. PETER ALGEMEEN. Het geleur (en ge- zeur) met loten van de grote clubac tie is weer voorbij. Vorig jaar werden door Roda 2850 loten verkocht. Toen was het aantal deelnemende verenigingen in de regio 45. Dat waren er nu 95 en desondanks heb ben Jan Verhoeve c.s. ditmaal niet minder dan 3200 loten aan de man (en vrouw) gebracht. VOLLEYBAL. De bekerwedstrijden staan weer voor de deur. Op 20 de cember verdedigen de Leos-dames het in hun bezit zijnde kleinood in de eerste ronde tegen Spirit 1uitko mend in de 2e divisie. Kan een leuk potje worden. Zevenboom 60, 3 dms Stokvis - de jong 58, 4. echtpaar Boermans 52 en 5. mevr. Reynen - hr. Sweep 51.5 procent. LEUSDEN/ACHTERVELD Door de plotseling Ingevallen vorst Is het hete voetbalprogramma afgelast. Roda-zondag speelde nog wel „vriendschappelijk" tegen Amers- foortse Boys op het Bulnlngpark. Kort voor het einde werd, bij een 4-1 stand voor Roda (tegen de hoofd klassers!) de wedstrijd afgebroken. LEUSDEN/CENTRUM Voor de zesde maal organiseerde de postdui- venhoudersvereniging Leusden vrij dag en zaterdag in de Til haar jaarlijk se tentoonstelling. Twintig leden brachten in totaal 228 van hun „vlie gende postbodes" in en het geheel gaf een goed overzicht van hetgeen de club te bieden heeft. Vooraf wer den de vogels op hun kwaliteiten gekeurd door de heer Jac v. d. Klis uit Hilversum en aan de hand van die keuringen werden de navolgende ei- qenaars van de kampioensduiven be kend Klasse 1 (onbevlogen oude doffers): H. Lambrechts. Klasse 2 (idem duivinnen) G Lam brechts. Klasse 3 (bevlogen oude doffers tot 300 km): H. Lambrechts Klasse 4 (idem duivinnen): H. Lam brechts. Klasse 5 (bevlogen oude doffers bo ven 300 km): J. Pouw Klasse 6 (idem duivinnen): C. Valken goed. KLasse 7 (jonge doffers): H. Lam brechts. Klasse 8 (jonge duivinnen) H. Lam brechts. Klasse 9 (late jonge doffers): J. Pouw Klasse 10 (idem duivinnen): C. Val kengoed. Olympiadebeker (vier aangewezen duiven): I. H. Lambrechts 3681/2 pnt. 2. C. Valkengoed 368 pnt LEUSDEN/CENTRUM - De korf balclub Antilopen speelde zaterdag in Utrecht haar eerste uitwedstrijd voor de zaalcompetitie '80-'81Al snel zorgde de thuisclub voor 1-0, maar nog in de zelfde minuut bracht de Leusdense captain Frans ter Maten de balans weer in evenwicht. Antilopen liep zelfs vlot uit tot 1-4 via afstandsschoten van Rob Geutjes (2x) en Margret Versteeg. Nog voor de rust kwam HKC met een doelpunt wat dichterbij Met Anita van Buren i.p.v. Karin Osnabrugge in de Leusdense formatie werd aan de twee de wedstrijdhelft begonnen en meteen succesvol. De goed op schot zijnde Rob Geutjes had wederom tweemaal suc ces met een afstandstreffer HKC beantwoordde dat offensief en kwam tot 4-8 terug. Anita van Buren - ook al van afstand - en een Domstedeling zorgden voor de einstand van 5-7. Met 4 punten uit 2 wedstrijden draaien de Leusdenaren al weer leuk mee aan de top van het klassement. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zater dag organiseert Roda's pupillencom- missie met verdere deelname van Jo nathan en Saestum (beiden uit Zeist) een zaalvoetbaltoernooi in de sportzaal van het KNVB-sportcentrum te Zeist Om 9.00 uur wordt begonnen met de F4-teams en verder komen elk volgend uur F3, F2. F1E4. E1D3 en D1 in deze volgorde aan de beurt. Direct na de wedstrijden van iedere poule volgt de prijsuitreiking. Sint Nicolaas doet dat bij de F-pupillen. Alle deelnemers ontvan gen voorts een attentie Rond 17.30 uur vindt de laatste poule-prijsuitreiking plaats, gevolgd door het overhandigen van de verenigingsprijzen LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag gespeeld voor de interne ranglijst. De namen van de vijf hoogst geëindigden zijn: 1. hr de Ridder 5490, 2. mevr Hon- dorp 5209, 3. mevr Kuyper 5114, 4 hr. Plattel 5023 en 5 hr. Knol 4997 punten. Stand per 27-11-80 1 hr. Arns 158314, 2. hr Bolt 158004, 3. mevr. Pouli 156837. 4 hr. v. d. berg 155948, 5. hr. Knol 153303, 6 mevr Waterschoot 152891, 7. hr. Water schoot 151268, 9. mevr. Arns 151184 en 10. mevr. Hondorp 150972 punten, Ook in Achterveld is Sinterklaas en zijn gevolg gearriveerd. Er was veel belangstelling voor de intocht van Sint-Nocolaas in Achterveld. LEUSDEN-CENTRUM Mede om de nlet-offlclële voetbal-winterstop gezellig door te komen organiseerde de zaterdag-seniorenafdeling van Roda '46 In het versierde clubhuls een feest. Jaap de Haan, afdellngsaf- gevaardlgde In het hoofdbestuur, heette de talrijke aanwezigen wel kom met excuses voor de, naar „goe de" Leusdense gewoonte, wat late opening van de avond. Daarna gaf hij de microfoon weer snel terug aan de Jongens van discotheek de Schot horst, die met nauwelijks te remmen enthousiasme het muzikale deel van de avond voor hun rekening namen. Ook het Intermezzo van bandparo- dlst Hans van Ingen oogstte veel succes. Wat later op de avond werd een drietal zaterdag-commissieleden, die om verschillende redenen in de loop van het jaar waren afgetreden, nog eens in het zonnetje gezet. Chris van Ingen en Hans Snellenberg ..bij ver stek" omdat zij niet ter plekke konden zijn en good-old Dirk van Garderen (met zijn echtgenote) in levende lijve. Zijn zeer vele werk voor de sectie werd gehonoreerd met lovende woorden, een „boom van een plant" voor mevrouw Van Garderen en een boekenbon voor Dirk, die en passant ook nog gehuldigd werd als minst gepasseerde Roda-keeper van de laatste jaren. Wat dat laatste betreft, bij de tot voor kort schier onklopbare zaterdag-veteranen. Na dit „af scheid" kreeg de plezierige stem ming al spoedig weer de overhand en dat bleef zo tot in de kleine uurtjes van de zondagmorgen, die ondanks de onverwacht ingevallen vorst ge lukkig niet met ruiten krabben moest worden begonnen. Een ding moet ik wel zeggen en dat is ergens wel jammer Jullie weten dat de regering heeft gezegd dat we wat zuiniger aan moeten gaan doen. Dat is ook met de Sint zo. Ik moet met mijn centen ook wat zuiniger aan gaan doen en zal mogelijk niet die cadeaux kunnen geven die jullie zul len vragen. Toch heb ik nog heel wat leuke presentjes bij me" Hierna werd nog een rondrit door net dorp gemaakt. Ook langs de rou te stonden veel enthousiaste kinde ren met hun ouders die de Sint een hartelijk welkom toeriepen Aan het eind van de tocht dankte de Sint allen die op welke wijze dan ook hadden meegewerkt om zijn in tocht op een zo gezellige wijze had den doen verlopen. Zeker is een bij zonder woord van dank hier op zijn plaats voor de minirettes die ondanks de kou toch de route tot het laatst hebben volgehouden LEUSDEN Zaterdag werden, op twee plaatsen In Leusden, voor het eerst „beurzen" gehouden met ge bruikte wlntersportartlkelen als „handel". In Leusden-Centrum was Zwanenburg actief In de Til en In Leusden-Zuid had de oudercommis sie van de scholen Loysden en de Woelige Hoek in een klaslokaal haar tijdelijke nering. Beide organisaties werkten onafhankelijk van elkaar, maar lieten toch wel merken men gaat in de toekomst zeker door met de actie dat samenwerking beslist het overwegen waard Is. !n de Til was de Leusdense ijsclub „gespecialiseerd" op het gebied van scnaatsen. Het haa best wat arukker mogen zijn, maar men had de gehele zaterdagmorgen toch wel aanloop. Er werd niet onaardig ge-en verkocht en geruild en wat dat betreft is de actie geslaagd. De zaak moet natuur lijk nog meer bekendheid krijgen in de komende jaren. Het weer hadden de organisatoren in ieder geval niet tegen. Bij een hittegolf raak je winter sportartikelen niet zo gemakkelijk kwijt. Met de nu opgedane ervaring wordt verder gewerkt en volgend jaar komt Zwanenburg zeker terug op dezelfde golflengte. LEUSDEN-ZUID Bij Loysden en de Woelige Hoek was het aanmerkelijk drukker en ook daar was men tevreden over de om zet. De oorsprong van de „zuidelijke beurs" lag op het terrein van de schaaksport. Voor het eerst is dit jaar nogal werk gemaakt van het school- schaken. In samenwerking met de schaakver eniging Leusden wordt elke maan dagmiddag met een twintigtal jon gens en meisjes enthousiast ge schaakt. Om goed aan zet te kunnen komen werden door het oudercomité nieuwe (gelijksoortige) schaakbor den en -stukken aangeschaft en dat kost nu eenmaal geld. Uit de op brengst van de sportartikelenbeurs (10% van de verkoopprijs is provisie t.b.v de scholen) worden de schaak- kosten betaald. Drie weken geleden werd huis-aan huis in Leusden-Zuid een stencil ver spreid met daarin de aankondiging van de beurs De eerste reacties vier stuks' boden weinig hoop. maar vooral vrijdag en ook nog zater dagmorgen werden zoveel sportarti kelen (voor een groot deel ski-attri buten en wintersportkleding) inge bracht, dat bij het begin van de nering de „winkel" propvol was De klandi zie was navenant en weldra kwam een zeer levendige handel op gang en die bleef, geanimeerd door koffie en snert, de gehele ochtend aanhou den. Hans van Ingen had de lachers meteen mee. ACHTERVELD Zaterdag hield de Sint zijn Intocht In Achterveld. Het was koud maar gelukkig droog weer. Voorafgegaan door de minirettes en de muziekvereniging D.W.S. arri veerde de Sint vergezeld van zijn zwarte Pleten In een open rijtuig om ongeveer 14.00 uur bij Huize St. Jo seph. Daar werd hij verwelkomt door twee bestuursleden van de winke liersvereniging W. Schouten en Toos van Urk-WIjntjes. Bij zijn aankomst werd hij van harte toegezongen door een zeer groot aantal kinderen. Nadat de Sint zich enige tijd met de kinderen had bezig gehouden werd hij op het bordes toegesproken door de heer Schou ten Deze verwelkomde de Sint namens de winkeliersvereniging en de Ach- terveldse bevolking: „We vinden het fijn dat u, al is het wat laat, toch nog naar Achterveld bént gekomen. We weten dat uw agenda overvol is en zijn daarom heel blij dat u er toch nog bent." De Sint danktevoor dit welkom „Ik ben blij dat Ik weer in Achterveld ben Ik heb heel veel prettige herinnerin gen aan dit dorp. Het Is wel wat laat in de maand, Ik ben wel eerder in het land gearriveerd, maar ik wilde Ach terveld apart bezoeken. Het is voor mij dat ook gemakkelijker want nu kan ik een paar dagen hier blijven en mijn verjaardag vier ik zeker in Ach terveld. ik vind het heel fijn dat er ondanks de koude nog zoveel kinde ren hier zijn om mij te verwelkomen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 8