Gebedsdienst voor „dwaze moeders" in Argentinië En tenslotte Zondag 14 december in Marcuskerk UIT HET NUTffiiltAPPOKT DINSDAG 2 DECEMBER 1980 kerk en wereld LEUSDEN Op zondag 14 de cember wordt er In de Marcuskerk In Leusden-centrum een gebedsdienst gehouden welke aanvangt om 16.30 uur. Gebedsdiensten worden er wel meer gehouden, maar dit Is een zeer bijzondere. Het Is een gebedsdienst met de Intentie om de „Dwaze moe ders van het Plaza de Mayo" te steu nen. Vrouwen zowel als mannen en kin deren zijn welkom in deze gebeds dienst. Voor de kinderen is er zelfs een apart, heel aardig programma Joke Schravesande, lid van de Werkgroep Latijns Amerika, vertelt over de achtergronden „De laatste tijd is er veelvuldig in het nieuws geweest, dat er in Argenti nië zeer slechte toestanden bestaan op het gebied van de mensenrechten. Op 30 november 1979 waren, op initiatief van „Kerk en Vrede" zes Argentijnse vrouwen in Nederland. „Dwaze moeders van het Plaza de Mayo", leden van het komitee van familieleden van vermisten en van gevangenen. In Amersfoort ontmoet ten-zij de vrouwen van verschillende organisaties. De verhalen van de moeders waren zó aangrijpend, dat de Nederlandse vrouwen zich solidair met hen ver klaarden en besloten om gezamen lijk, als vrouwenorganisaties, een protestdemonstrratie te houden in Den Haag. En wel op 20 februari 1980, toen in Genève tijdens de zit ting van de Commissie Mensenrech ten van de Verenigde Naties de zaak van de „vermissingen" aan de orde kwam." .VERMISSINGEN" Wat zijn dat voor vermissingen? Joke Schravesande: „De dwaze moeders van het Plaza de Mayo zijn moeders van vermiste kinderen. Dat is een heel tragisch gegeven. In vele gevallen kwam de politie de kinderen halen om hen een verhoor te laten ondergaan. Ze zouden weer snel te rug zijn. Maar de kinderen kwamen niet meer terug. De moeders gingen naar de politie, naar de rechter, naar de minister, en deden alles wat ze konden bedenken om hun kinderen terug te krijgen. Maar die kwamen nooit meer. De meeste kinderen (en volwasse nen) zijn „vermist" in de jaren 1976- 1977, toen het leger de macht over nam in Argentinië Men schat het aantal „vermisten" op 20.000 Is dat een cijfer van Amnesty Inter national? Joke: „Amnesty International be schikt over een lijst met 5.000 namen kompleet met data van „vermissing" Maar er heerst zo'n sfeer van geweld dadige intimidatie in Argentinië, dat het werkelijke aantal vermisten veel hooer moet zijn Hoe dat komt? Er zijn veel vermisten, van wie de familie al was uitgeroeid, en van wie geen aangifte kon worden gedaan. Er zijn veel vermisten, van wie de fami lieleden geen aangifte durfden te doen uit vrees dat ook zij geregi streerd zouden worden. Er zijn ook veel mensen in Argentinië die geen geld hebben om naar de stad te reizen en aangifte te doen. Er zijn ook veel mensen uit afgelegen streken, aan wie het niet bekend is dat ze aangifte kunnen doen. In september 1979 heeft een orga nisatie van de Amerikaanse staten een onderzoek ingesteld, en is met een lijst uitgekomen van 5.000 bewe zen „vermisten". Er zijn zeer veel kinderen „ver mist". De Argentijnse regering zegt - Wij hebben ingegrepen, omdat er een burgeroorlog dreigde. De mensen, die „vermist" zijn, zijn subversieve elementen, zijn terroristen. Waarom hebben jullie daar zo'n medelijden mee'' - Maar in werkelijkheid zijn hele ge zinnen opgepakt. Kinderen, die nog nooit van hun leven iets hadden ge daan. Scholieren, studenten en men sen van de vakbonden zijn opgepakt. In Argentinië bestaan fascistische groeperingen. Als er demonstraties waren om de gevangenen vrij te doen laten, schoten die groeperingen er met de mitrailleur op los. De regering neemt niet de verantwoordelijkheid voor deze groeperingen. Ze worden echter niet gestrraft voor hun ge welddaden, en bewegen zich vrij. Er zijn zwangere vrouwen opge pakt. Verschillende zwangere vrou wen hebben hun kind wèl gekregen In het ziekenhuis zijn de geboorten geregistreerd. Maar de vrouwen kwa men niet meer terug, en de kinderen ook niet. Er zijn grootmoeders, die zoeken naar hun kind èn naar hun kleinkind De autoriteiten zeggen: Wij geven de kleinkinderen niet terug, omdat hun grootouders hen nèt zo slecht zouden opvoeden als zij dat met hun kinderen hebben gedaan." MOEDERS VAN DE PLAZA DE MAYO Hoe zijn die moeders tot elkaar gekomen? „Die moeders ontmoetten elkaar op het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Ze zagen elkaar op de trap pen In Argentinië wordt de werke lijkheid weggestopt. Je kan er niet over praten. Die moeders zagen op eikaars gezichten de waarheid. Dat liep uit op praten met elkaar over het leed en het gemis en met elkaar rondlopen op het plein voor het mi nisterie. Ze besloten elke donderdag spon taan naar de Plaza de Mayo voor het regeringsgebouw te komen. In 1978 zijn ze witte doekjes gaan dragen Tijdens de voetbalkampioenschap pen in Argentinië klampten ze bui tenlandse journalisten aan, en ze zei den: Niemand hèlpt ons. MOEDERS OPGEPAKT Toen de voetbalkampioenschap pen voorbij waren is er een grote razzia op het Plaza de Mayo gehou den. Drieëntwintig moeders zijn nooit meer teruggekeerd Twee Fran se nonnen evenmin. De moeders mochten niet meer op het plein komen. Ze wilden toen in de kerk samenkomen. Maar de kerk is bang. De Paus kwam op bezoek, en de moeders van het Plaza Mayo reis den naar hem toe. Maar ze mochten niet met hem spreken Tenslotte mochten ze hem in Rome bezoeken. Organisaties uit allerlei landen be taalden de reis. De paus ontving hen niet in een privé audiëntie. Maar in zijn angelus heeft hij wel voor hen gebeden. De bisschoppen in Argenti nië ontkenden dat, maar de nuntius kon het bevestigen De Argentijn, die de Nobelprijs heeft gekregen, steunt de moeders. Hij hielp ze om nieuwe wegen te zoeken. Hij houdt vastendagen met hen. Ze proberen daarmee aan elkaar kracht op te doen. Dat is van beteke nis, omdat ze weten dat bij elke nieu we stap, die ze doen. ook zij kunnen worden opgepakt. Door dat vasten durven ze véél méér te doen." Wat vroegen de Argentijnse vrou wen de Nederlandse vrouwen? Joke- „Een van de dingen die ze vroegen, is: voor hen te bidden. De vrouwen van de christelijke organisa ties begrijpen daardoor, dat er speci aal op hén een beroep wordt gedaan. Het bidden is hun opdracht. Het bidden moest wat konkreet worden gemaakt, en zo besloten de vrouwen op 20 februari 1980 te dem onstreren. Aan de Stichting Vrouw en Kerk Tweederde Wereld, aan de SAAM, Steun aan Argentijnse Moe ders, aan de CNV Vrouwenbond, aan de COSOFAM. Commissie voor Soli dariteit met Familieleden en aan de SKAN, Solidariteits Komitee Argenti nië Nederland, werd verzocht de or ganisatie van de demonstratie op zich te nemen. Men wilde het niet bij één demon stratie laten, en zo begonnen de Stille Tochten, iedere derde donderdag van de maand naar het Binnenhof en de Argentijnse Ambassade. De stille tochten zijn niet zó on schuldig. We bieden bij de Kamer een petitie aan en hebben een gesprek met de Argentijnse ambassadeur. In die gesprekken worden politieke no ten gekraaKi. Elke keer wordt de stille tocht door een andere vrouwenorganisatie ge organiseerd. De laattse keer waren het: het Oekumenisch Vrouwen Kon- takt samen met de Landelijke Federa tie van Doopsgezinde zusters, de Lutherse Vrouwenbond, het Remon strants Vrouwen Kontakt, de Vrou wenbond van de Vrije Evangelische Gemeenten en de Bond van Oud- Katholieke Vrouwen." Tineke Baars was deelneemster aan deze tocht namens het Interker kelijke Vrouwen Kontakt Leusden. ERVARINGEN Tineke Baars: „Als je op het station in Den Haag aankomt, dan zie je al meteen welke vrouwen mee gaan doen. Op het station worden de witte hoofddoekjes uitgedeeld. Het maak te op mij een heel grote indruk, dat je voelt dat je met elkaar verbonden bent. Ook de stilte tijdens de tocht was indrukwekkend. Het gaat onder politiebegeleiding. Voor de politie-agenten is het ook iets wonderlijks: zó rustig als alles verloopt. De auto's en de trams staan stil. Op het Binnenhof wordt de eer ste petitie aangeboden Ria Beckers, de heer Scholten en nog twee andere Kamerleden kwamen naar buiten, en die petitie werd hardop voorgelezen. Daarna vertrok de stoet vrouwen naar de Argentijnse ambassade. Pro bleemloos. Mensen onderweg blijven soms staan, en aan hun gezichten zie je dat ze het eens zijn met wat je aan het doen bent. Bij de ambassade gingen vier vrouwen naar binnen en boden de petitie aan. Daarna gingen we naar één der Doopsgezinde ker ken. Daar begon om 13.00 uur een korte dienst, geleid door een Doops gezinde vrouwelijke predikant. Ten slotte was er nog gelegenheid in de kerk om na te praten. Er waren vier Argentijnse moeders in Nederland. Die zouden méélopen in de stille tocht. Maar uiteindelijk durfden ze dat toch niet te doen en kwamen ze na èfloop van de tocht." ANGST IN ARGENTINIË Joke Schravesande: „Over de angst, die de mensen hebben in Ar gentinië De moeders hebben beslo ten om hun naam bekend te maken en foto's te laten nemen. Ze zeggen onze „beweging" is gebaat bij open heid. Alles wordt in Argentinië ver stopt. Wij hebben niets te verstop pen. Er zijn vele mensen gepakt. Ook wij zullen op den duur wel gepakt worden. Toen de Nobelprijswinnaar in de gevangenis zat. dacht hij: hoe is het Nederlandse vrouwen demonstreren in Den Haag voor de Argentijnse vermisten. Aan de laatste demonstratie namen ook vrouwen van de Interkerkelijke Vrouwenkontakt Groep Leusden deel. mogelijk dat mensen zó wreed en liefdeloos kunnen zijn. Maar toen kwam hier langzaam toe om dit te begrijpen Die mensen funktioneren als ratten in het apparaat. Ze hebben geen eigen gevoelsleven meer. Het systeem vermoordt alle mensen, die er in mééwerken." Hoe vertalen jullie het bidden poli tiek? Joke: „In de politiek zijn we als volgt bezig Er zijn 32 politieke ge vangenen in Argentinië, die van Ne derland een visum hebben aangebo den gekregen, zodra ze vrij waren gekomen Deze mensen wachten er al twee jaar op om naar Nederland te komen We hebben het ministerie daar op aangesproken, hoe kèn dat nou? De vertegenwoordiger van Van der Klaauw heeft opdracht gegeven aan zijn Nederlandse vertegenwoor diger in Argentinië om de gevange nen op te zoeken Er zijn enkele gevallen bekend Eén heeft een proces gehad Eén is ver oordeeld tot drie jaar voor een delict dat hij niet gepleegd had Nu zit hij al vijfeneenhalf jaar. Telkens wordt dan „beoordeeld" of hij al rijp is om de maatschappij in te gaan Er zijn voor de gevangenen drie nivo's G1 onherstelbaar, G2 mis schien te herstellen. G3 herstellende. De familie van die mensen moet zich ontzettend koest houden en méé- doen met de autoriteiten om te voor komen,dat de gevanqene in een an dere categorie wordt'teruggeplaatst. Er is gezegd, dat de vermisten dood zijn Er zijn veel lijken gevon den Die kwamen de rivier afdrijven bij Uruguay. Maar in de gevangenis sen zitten méér gevangenen dan er geregistreerd zijn. Bovendien zitten er vele mensen in de Argentijnse konsentratiekampen. De moeders vragen de autoriteiten: Maak bekend wie er leven, en wie er dood zijn. Wie vermist zijn. Dan we ten we waar we aan toe zijn. WET 22068 De Argentijnse regering heeft een wet „22068" uitgevaardigd. Volgens die wet kunnen vermisten door de regering dood verklaard worden, als ze zich binnen drie maanden niet melden. Dan kan de familie een uitke ring ophalen. Dat heeft allerlei konsekwenties. In Argentinië staat het kind in het pas poort van de vader Is de vader ver mist. dan kan het kind nooit meer reizen. De familie kan zijn huis niet verkopen De familie krijgt geen uit kering. Emotioneel is het nog ernstiger Je kunt kinderen niet vertellen of hun vader dood is, wat hun vader gedaan heeft, waar hun vader is. Er zijn kin deren op school die vertellen, dat hun loep op Leusden OOGKLEPPEN Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Daar is allereerst het pak ket, dat wij tot onze diepe ontroering en dankbaarheid bij de aanvang van de raadsvergadering van woensdag jongstleden op de per stafel mochten aantreffen. Bestemd voor Vos en mijzelfe, afkomstig van Sint en zijn Pieten. Een geschenk geheel verpakt in exemplaren van het blad ..Liberaal Leusden", dat wij onlangs op deze plaats nog eens zo kundig analyseerden Een ge schenk, dat zich bovendien liet ver gezellen door het navolgende ge dicht: Het Liberaal Leusden en de Leusder Krant Wie krantenjongen is kan veel verhalen en daarmee spot of roem behalen. Wat wij hiermee willen beweren hebben we - tenslotte - van de L. K. kunnen leren. K. en V. waren tot de conclusie ge komen, dat L.L. hen het woord had ontno men en nota bene zelf uiting had gege ven aan wat er zoal in Leusden valt te beleven. Zij schrokken en gaven spottend commentaar en veel inwoners dachten: ,,'t Is niet waar1" Ze gingen weer zoeken tussen 't oude papier en lazen nu - het doet ons veel ple zier - met grote aandacht wat de WD heeft gedaan bij moeilijke zaken waar Jan voor kwam te staan. Dat zij dat zelf niet hadden verkon digd en zich slechts aan kritiek hadden bezondigd nemen we hen in 't geheel niet kwa lijk. hoor! Ze hebben immers rode oogklep pen voor! K., al'die asperine is niet goed voor je kop. Dat levert, slechts galspuwen en maagzuur op. Leven en laten zonder al dat venijn bevrijdt je voorgoed van je psychi sche pijn. En wat is van dit alles nu de moraal? Gewoon jezelf zijn. dus liberaal! Goedemorgen, dat is niet mis. Rode oogkleppen, bezondigd aan kritiek, psychische pijn. Zoiets zou ik niet durven zeggen. Maar wat zat er nu eigenlijk in het pak? Zoals Ma rion Defares al raadde: een doosje asperine. We hebben het achter glas aan de wand van het redaktie- lokaal bevestigd. In geval van nood ruit stukslaan. Dank, dank, hartelijk dank. OPEN BRIEF Dank ook aan BeHa, wiens vol ledige naam niet alleen bij de re daktie bekend is, maar die mij bo venal de volgende brief stuurde: Beste Marnix Laatst slaakte mijn vrouw nog de verzuchting: Ei lieve, wat zou er toch van onze Marnix terecht ge komen zijn? Wij lezen tegenwoordig zo weinig van zijn wél versneden pen." Ik kan er niets aan doen Marnix, maar mijn lieve vrouwtje, je kent haar, denkt altijd aan die andere Marnix, je weet wel die jongen van Sint Aldegonde. Die schreef in zijn tijd ook nog al opruiende liedjes en schotschriften. Zij klaarde echter helemaal op toen zij je verhaaltje in de Leusder Krant van 18 november over al die tevreden Leusdenaren gelezen had. Nu moet ik eerlijk zeg gen dat wij beiden, mijn vrouw en ik dus, alleen de eerste bladzijde van Liberaal Leusden gelezen hebben en daarna, jammer dat het papier toch te hard is, het blaad/e in het cylmdrisch archief hebben opge borgen. Pas na jouw lensioue begrepen wij wat wij gemist had den. Maar ja, in het archief is in het archief. Maar, beste Marnix, nu even se rieus, wij zijn het niet met /e eens. Natuurlijk is iedereen, speciaal in Groenhouten gelukkig en tevreden. Kijk alleen maar eens naar die fraaie vijver en de Ruïne van Wagenaar. je weet wel die Tabaksschuur. Is dat soms geen fraai monument? O zo! En heeft de WD geen grote rol ge speeld bij het bouwen van de Ha mershof? Denk toch eens aan de koude, kale wind die er door heen giert. En dan die ludieke Hamers- veldseweg met al die auto's een botsbaan is er niets bij. Nee. waar de Marnix ik vind het allemaal wat negatief hoor. En denk eens aan dat Gemeen tehuis. met dat helicopterdak. Nou ja, het was wat krap begroot, maar dat geeft toch niks. En trouwens dat geld hebben zij zo weer bij elkaar met de uitvinding van het College, de Pickett". En dan die ludieke wijze waarop het aan de gemeen teraad verkocht" werd, door een wethouder met opgestroopt broekspijpen, daar blijf je toch in. Zo'n man gun je een fanta. Geen wonder dat de WD en wij allen zo tevreden zijn. Een clown als wet houder of is de wethouder een clown? Mijn vrouw die over de schouder zit te lezen, zegt dat wij allebei ontevreden en sarcastisch zijn. Nou ja, die vrouwen snappen er toch niet veel van en ze worden toch niet au serieux genomen. Kijk maar naar onze vrouwen in de raad. Zouden die ook zo tevreden door Leusden C. stappen? Trouwens als ik alles nog eens overlees dan zijn jij en ik de enige ontevredenen in dit Dorp. Jij krijgt er zelfs hoofdpijn van. Ik niet, ik heb doorlopend braaknij- gingen. En dat wordt moeilijk. De honden mogen niet meer op straat poepen en een kleine boodschap zal ook wel opgevangen moeten worden en zo gaan we maar door. Trouwens jij met jouw relaties bij de Vroede Vaderen kan er toch zeker wel voorzorgen datmiin uitvinding, een luierbroekje voor honden (ev. katten) aan de Gemeente verkocht wordt. Ze moeten wel voor 5 de cember beslissen, anders zie ik van het kontrakt af. Regel dat even. Maar nu terugkomen op dat braaksel. Wat doen wij daar nu mee! Je loopt dus de kans dat wan neer er weer een tevreden Leusde- naar uitglijdt, hij er dan verzekerd van kan zijn dat het niet van mijn hond is, maar van mij! Als Altijd je BeHa p.s. Doe Janus de groeten Dat blaadje was niks. maar zijn foto's zijn prach tig. Maar ja, Janus is dan ook vast geen WD-er! Over foto's gespro ken; is er iets met onze bur gemeesterVroeger stond hij da gelijks in kranten, maar ik zie of hoor niets meer. Informeer eens bij de qemeentelijke voorlichter. BeHe. Goedemiddag, dat is ook al niet mis. Ruïne, clown, braken. Zoiets zul je mij niet horen zeggen. Maar, beste BeHa te L.op zich al een hele opluchting, om het er allemaal eens lekker uit te gooien, nietwaar? Wat die luierbroekjes betreft, ik wil het voor je proberen, maar vóór 5 de cember zit het er niet meer in. Je weet hoe dat gaat, hè: eerst moeten de nodige werkgroepen en com missies zich erover buigen en - niet te vergeten - de verschillende stromingen binnen het CML. Dus ik zie dat niet vóór 8 januari 1984 ge regeld. Geduld, geduld. En wat on ze burgemeester betreft: voorzover ik weet alles prima in orde, alleen is er in het winkelopenen - na de hoogtijdagen van uitbreiding Biezenkamp en Hamershof - een beetje de klad gekomen. Houd je ondertussen haaks, bes te BeHa. En komt de nood weer eens aan de man, dan gewoon even langskomen, slaan we het ruitje stuk en krijg je geheel en al gratis een liberientje van me. HONDENPOEP (68) Dan thans, voor de achtenzes tigste maal, het onderwerp ..hon denpoep" aan de orde. BeHa at tendeert er in zijn brief op, Jan Wa genaar heeft tijdens de begrotings behandeling weer eens een van zijn, bij deze gelegenheid traditio neel wordende grappen uitge haald. Toen tijdens de raadsverga dering van woensdag de gemeen telijke belastingen voor het volgend jaar aan de orde waren, kwam Wa genaar met een voorstel om die hondenbelasting maar helemaal af te schaffen. In plaats daarvan zou er een Gemeentelijk Hondenattribu- tenbedrijf moeten komen, waar van iedere Leusdense hondenbezitter verplicht de zogeheten Pickett zou moeten afnemen. Deze Amerikaan se vinding, bestaande uit een spa tel, een schepje en een zak, is ui termate geschikt om hon denuitwerpselen snel en doeltref fend te verwijderen en hoeft slechts f 13,65 te kosten. Waarna Jan de monstreerde hoe een en ander in zijn werk ging Een aardige grap. die echter pas geheel tot zijn recht bleek te zijn gekomen in de Amersfoortse Courant van een dag later. Het voorstel van Wagenaar zag er zo echt uit, dat de (plaatsvervangen de) verslaggever van het dagblad niet beter had begrepen, dan dat het hier een serieuze zaak betrof. Dus grote kop in de krantLeusden schaft hondenbelasting af' 't Moest - helaas - een dag later wor den gerectificeerd. RIJTJE Nu we het toch over dieren heb ben; wat hoort er in het volgende rijtje niet thuis? - Konijntje in de Wetering - Oude eend in Langenbeek - Olifant in de Schoolsteegbosjes - Vis aan de Lapeerseweg Leden van de afdeling Recht spraak van de Raad van State en hun familieleden zijn uitgesloten van deelname. Onder de goede inzen ders wordt een Zwanenbordspel verloot. GETROUWD Dan nu de rode oogkleppen af voor een droevig familieverhaal. Een man is een aantal jaren ge trouwd en leeft met de gerust stellende wetenschap dat zijn vrouw hem toch minstens eens in de maand vertelt de echtsverbin- tenis nog steeds op prijs te stellen. Wordt die man op een kwade dag op zijn werk opgebeld door zijn vrouw: ..lieverd, ik heb het er nog eens met moeder en de kinderen overgehad, maar met ingang van 1 januari aanstaande ga ik toch liever alleen verder. Ik snap wel dat dat nou misschien een beetje frus trerend voor je is, maar daar kom je wel overheen. En ik zeg het je liever meteen, nu ik dat besluit genomen heb, want anders hoor je het straks nog van één van de kinderen en dat wil ik niet Op deze manier heb jij ook lekker even tijd om je op de nieuwe situatie voor te bereiden, nietwaar? En ik beloof je: tot 1 ja nuari blijft alles bij het oude. althans wat mij betreft. Van jou verwacht ik natuurlijk ook niet anders Rotstreek van die vrouw om dat zo aan te pakken. Zoiets doen men sen, die jarenlang met elkaar om gaan, niet. Behalve het bestuur van D'66 in Leusden. Die doen dat dus wel zo. Via een telefoontje hun progres sieve vrienden, met wie je nu al ja ren in een samenwerkingsverband zit, even laten weten dat je met in gang van dan en dan niet meer meedoet Rotstreek van D'66 om dat zo aan te pakken Een waarom haalt D'66 zo'n rotstreek uit? Omdat het de partij aan profiel schijnt te ontbre ken. Aan wat? Aan profiel, al zou ik ook niet weten wat dat is. Als het de heer Bloemhof nou ergens niet aan lijkt te ontbreken, dan is het wel aan profiel. Maar evenzoslecht: D'66 stapt op bij gebrek aan profiel Want een ontzettende flauwekulsmoesjes zitten die D'66-ers toch te verkopen. Je vrouw in de steek laten en dan zeggen: eigenlijk is het dus best wel moedig van me. Het begin van pro fiel is daar: het CDA zou zoiets nooit doen. En verder wachten we ge woon af hoe het kotertje op de eigen beentje door de wereld gaat stap pen. Eén ding is zeker: mei 1982 is nog een heel eind lopen. EN TENSLOTTE En dan echt tenslotte: het is maar goed dat ik vorige week maandag avond dat doosje asperine nog niet vader naar Frankrijk is om te stude ren. Voor de vrouwen is het ook moei lijk. Ze weten niet of ze de terugkeer van hun man ooit nog tegemoet kun nen zien. De Argentijnse president zegt: „Er zijn geen vermisten". Het is opmerkelijk dat meer en meer vrouwengroeperingen zich manifesteren op zaken van internati onaal nivo. Joke: „Wij leren er ontzettend veel van. Als vrouwen hebben wij dat soort dingen nooit gedaan. Door al die gesprekken krijgen we door hoe alle dingen gaan in de wereld. De Nederlandse regering zegt dat ze niets kunnen doen. Maar Argenti nië is Nederlands eérste handelspart ner In de laatste twee jaar zijn de Nederlandse investeringen er ver dubbeld Dan denk ik. dat Nederland belangrijk is voor Argentinië. En dat Nederland die positie kon gebruiken om invloed uit te oefenen. Van der Klaauw heeft inmiddels de ambassa deur weer eens op het matje geroe pen We hopen, dat er veel mensen op zondag 14 december naar de Mar cuskerk zullen komen om de Argen tijnse zaak te dragen. Het Is erg belangrijk dat die vermisten door mensen in alle landen worden ge steund!" INBRAAK IN CAFETARIA Vorige week donderdag 27 novem ber bleek dat er opnieuw was ingebro ken in Jacco's cafetaria aan de Mid denweg. Waarschijnlijk zijn de inbre kers via een raam het pand binnen ge komen. Er worden rookwaren en snoepgoed vermist De politie stelt een onderzoek in AUTO OPENGEBROKEN Zaterdag 29 november werd de op de parkeerplaats van het A C. restaurant Oud-Leusden geparkeerd staande auto van A. S. uit Woerden door onbe kenden opengebroken Terwijl de eige naar zich in het restaurant bevond ver dween uit zijn auto een tas met zes honderd gulden, een bril en een por temonnee Ook deze zaak wordt door de politie onderzocht SCHOORSTEENBRANDJE Zondag 30 november werd er bij de politie gemeld dat er in de woning van de familie De K. aan de Rozengaarde een schoorsteenbrand was uitgebro ken De snel ter plaatse zijnde brand weer wist het vuur spoedig te blussen, waardoor erger kon worden voorko men tot mijn beschikking had, anders had ik alle twintig tabletten wellicht tegelijk naar binnen gespoeld. Ik heb vorige week maandagavond namelijk de jaarvergadering van het CML moeten bijwonen en dat was de barste en booste vergadering, die ik ooit in Leus den bijwoonde Zoveel loze woorden, zo'n langs- mekaar-heen-geklets, zo'n volsla gen gebrek aan bereidwilligheid om tot een vergelijk te komen. En dat alles dan onder de allerbelab- berste leiding van Jan Mandema- ker. Dat was het Inspraakorgaan, goedenavond. K.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9