X' fiiïMil eurofleur Voorbereidingsbesluit voor viskwekerij aan Lapeerseweg Coöperatie Achterveld gaat fusie aan met „De Vallei" SELECTKA VANIIAAG IK DE LEIISIIEK KItANT ;'j"Leden „De Vallei" beslissen 17 december - Leusder Krant Maandag ülm in vrouwencafé COGN BGRG w Z2. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Èmm FOTOKOPIE NODIG? voor aC uu) Sint kado'f. SCHILDERSBEDRIJF Het is nog niet te laat. Bollen kunnen nu nog de grond in. OP ALLE BOLLEN 30% KORTING VRNDGN A- Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3630 AA LeusdenCentrum Telefoon (033-) 941495 D.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 4 DECEMBER - 12e JAARGANG NO. 65 1980 444 44" 4 I I II F SB Rozendaallaan 9 Leusden-C de Biezenkamp 8-Tel 033-94 54 35 Leusden-C 'n winkel vol ideeën Centrale Antennemast afgekeurdpag. 3 Spoedige beslissing Tabaksschuurpag. 3 Streekschool naar Leusdenpag. 5 Sportpag. 7 Agendapag. 9 Kantlijnpag. 9 Mens in z'n werkpag. 9 DE LEUSDER KRANT: ...vooralle omwonenden... LEUSDEN - De film Die Ehe der Maria Braun van Rainier Werner Fassbinder wordt maandag 8 de cember vertoond In het vrouwen café. Aanvang van de vertoning is om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt acht gulden. Het vrouwencafé is iedere maandag avond geopend in eetcafé De Hakhorst aan het einde van de Noorderinslag Het café is geopend van 20.00 tot 24.00 uur. Wie inlichtingen wenst kan zich wenden tot Jopie v.d. Wiel. Waarden 16. telefoon 943726 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bfi£Sjkenor\<ier teLnr. ,03420-161417 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 11,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Ursulineweg 14 - Leusden - Tel. 033-944200 Tuincentrum mm en invloed kan uitoefenen, ging de ver gadering accoord. Na de pauze gaf ing. D. de Vries, directeur van de Vallei nog een korte uitleg over de zakelijke as pecten van een Coöperatie en de wijze waarop deze zakelijke inslaa in het be leid tot uitdrukking komt. Indien de le den van de Vallei en de vergadering welke op 17 december zal worden ge houden hun goedkeuring aan de fusie zullen geven zal de fusie ingaan op 27 december 1980. Indien de fusie een feit dreigd voelen. Zij vragen zich af hoe de toekomstige ontwikkeling rond deze viskwekerij zal zijn. Er is wellicht ook een grote angst voor het onbekende, want het is nog steeds niet duidelijk gemaakt door deskundigen, wat de ge volgen van een dergelijke viskwekerij voor de omgeving zouden kunnen zijn. Als in eerste instantie open kaart was gespeeld, dan zou er nu wellicht allang een oplossing voor deze kwestie zijn gevonden. Men mist nu het vertrouwen in het gemeentebestuur." OM TAFEL ZITTEN De wethouder betreurde dat. ,,lk kan niet zien hoe wij het vertrouwen van de Het had eerder kunnen gebeuren als de gemeente niet zo'n formeel standpunt had ingenomen Ook de commissie ging akkoord en 't gesprek zal - onafhankelijk van de ver dere procedure in deze zaak - gearran geerd worden. De commissie ging eveneens akkoord met het nemen van een voorbereidingsbesluit Zo'n voor- bereidingsbesluit is nodig, want nu de beslissing van de gemeente is ge schorst, kan het nog wel jaren duren voordat er definitief wordt beslist. In overleg met de provincie werd daarom gekozen voor deze juiste procedure, waardoor de zaak aanmerkelijk kan worden versneld, indien de provincie geen bezwaar heeft. agrariërs in dat gebied hebben be schaamd. Vooral niet, omdat het ge meentebestuur verschillende agrariërs waar we het over hebben, alle mede werking heeft verleend in de afgelo pen jaren ten aanzien van hun plannen en problemen Ik geloof, dat wij als commissie, samen met deskundigen, de heer De Jongh èn de bezwaarden om tafel moeten gaan zitten om al die problemen recht te zetten en de gere zen vragen te beantwoorden Mis schien dat een groot deel van de angst weggehaald kan worden. Ik heb zelf begrepen, dat er geen sprake zal zijn van vervuiling ook niet van besmetting of van nachtelijke overlast Maar in een dergelijk gesprek kan dat allemaal mis schien duidelijker en gemotiveerder naar voren worden gebracht door des kundigen op dit gebied." Dat vond de heer Dijkstra een goed idee, ook al was het dan wat aan de late kant. ,,Het zou een enorme stap vooruit zijn," zei hij. ..Misschien dat een groot deel - ik zeg nog niet alle - van de bezwaren opgelost kunnen worden. zal worden wil dat niet zeggen dat alles wat de huidige Coöperatie Achterveld betreft uit Achterveld zal verdwijnen. De mengvoederfabriek blijft normaal pro duceren. Ook de smederij en de Wel- koopwinkel zullen hun werkzaamheden normaal voortzetten. Het grotere werk gebied zal hiermede kunnen oijdragen dat er in mindere perioden, zoals nu momenteel wordt meegemaakt, vol doende werk zal zijn in de toekomst. Alle personeelsleden zullen in de nieuwe combinatie werkzaam blijven. Ook zal de service aan de leden en afnemers er zeker niet op achteruit gaan. De samenvoeging van de beide verenigingen zal een gunstige uitwer king hebben op de prijzen. De Achterveldse Coöperatie werd in 1901 opgericht In verband met de moeilijke tijd van toen besloot men door middel van een Coöperatie samen te werken. Ook nu is dit weer het geval. Om hieraan het hoofd te kunnen bieden moet men ook nu weer samen gaan werken Een 80 jarig zelfstandig bedrijf verdwijnt, maar de normale werkzaam heden hier in Achterveld blijven door gaan. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het voorgenomen plan van de heer J.Th. de Jongh om In een reeds gebouwde kalverschuur aan de Laapeerseweg een viskwe kerij te beginnen is, zoals bekend, nógal op wat bezwaren gestuit van omwonenden, die In de komst van dit kwekerijbedrijf onder meer vervui ling van het oppervlaktewater ver wachten. Zij gingen dan ook in be roep tegen het voorgenomen plan van de heer De Jongh om de bouw vergunning van de kalverschuur o- ver te nemen. Er volgde een AROB- procedure, die door bezwaarden werd verloren. De overschrijving bleek rechtmatig te zijn. Op 't mo ment, dat officieel bekend werd ge maakt, dat het plan bestond om een viskwekerij in de bueste schuur te vestigen, gingen de bezwaarde om wonenden (en anderen) tegen dat plan in beroep en dit keer kregen zij gelijk, omdat de gemeente een pro cedurefout had gemaakt. Die fout wordt nu hersteld en voorzitter Wa genaar stelde de raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening dan ook voor akkoord te gaan met het nemen van een voor bereidingsbesluit voor dat gebied, nodig omdat het bestemmingsplan Buitengebied-Oost nog niet is goedgekeurd. De commissie stemde hier mee in, maar niet nadat een nog al uitgebreide discussie werd ge voerd tussen voorzitter Wagenaar en één der bezwaarden, woordvoerder Dijkstra. De heer Dijkstra vroeg zich af of de gemeente met opzet van het begin af voor de nu gevoerde procedure had ge kozen, om de viskwekerij aan de Laa peerseweg gevestigd te krijgen. Dit werd door wethouder Wagenaar ten stelligste ontkend. ,,De procedure heeft geen dubbele bodem gehad", zei hij met klem. Het is de bezwaarden niet zozeer te doen om het feit, dat die schuur daar is De bewuste schuur, aanvankelijk bestemd voor kalveren, waar het allemaal om draait. gekomen, maar de omwonenden heb- ~Ben wel grote angst voor eventueel op tredende vervuiling van het opper vlaktewater door afval-lozingen. Met name één van de agrariërs in de nabije omgeving is daar bang voor, omdat hij zijn boerderij op alternatieve wijze be heert, zonder gebruik van allerlei chemische bespuitings- en be mestingsmethoden. De visafval zou die methode ernstig kunnen beïnvloeden, vreest deze agrariër, de heer Brouwer Die angst is nog steeds aanwezig, on danks eerdere ontkenningen Hoewel de omwonenden zeer zeker opnieuw bezwaar zullen aantekenen zodra een nieuwe procedure van start gaat, wees de heer Dijkstra er op, dat het zeker niet de bedoeling is om de heer De Jongh financieel een dusdani ge schade toe te brengen door deze akties, dat er een faillissement uit voort zou vloeien. ,,ls dat het geval, dan haak ik in ieder geval af, want dat is niet mijn bedoeling," zei hij. Uit de diskussie bleek verder, dat de omwonenden weinig vertrouwen meer hadden in het gemeentebestuur, omdat deze vanaf het begin op puur formele basis had gereageer^ up de bezwaren Wethouder Wagenaar gaf (een tikkeltje aarzelend) toe, dat de zaak misschien direkt van het begin af beter aangepakt had moeten worden. ,,Het spijt me erg. dat we samen zijn ontspoord. Maar het gevolg is wel. dat een Leusdenaar er de dupe van wordt. Als grote mensen on der elkaar zouden we daar toch uit moeten kunnen komen Dat vond de heer Dijkstra ook ,,Maar een feit blijft, dat de omwonenden zich straks in hun bedrijfsvoering ernstig be- ACHTERVELD - Op 26 november lield de Coöperatieve Landbouwvere- uging en omstreken een leden verga dering. Voornaamste punt dat deze avond behandeld zou worden was het aangaan van een fusie met De Vallei uit ïarneveld. De directeur gaf een korte toelichting op de noodzaak tot de fusie. Ook gaf hij uitleg en informatie over de werkwijze bij de Vallei. Daar niemand van de aanwezigen een hoofdelijke stemming verlangde, stelde de voor zitter de vraag of de voorstellen bij ac clamatie konden worden aanvaard, of Overigens zou een viskwekerij wel degelijk als agrarisch aangemerkt kunnen worden. Dat is in ieder geval de mening van het ministerie van Landbouw en Visserij, terwijl In het november-nummer van „De Boerderij" In een artikel ruime aan dacht wordt geschonken aan het nieuwste agrarische beroep: de a- quarlër, de visboer TIP! Koop tijdig reservelampjes voor uw kerstboomverlichting. Natuurlijk bij: Coen van den Berg BV Hamersveldseweg 6a. dat er leden aanwezig waren die het niet eens waren met de gedane voor stellen. Daar niemand zich tegen ver klaarde werden de voorstellen tot fusie met 100% van de stemmen aangeno men. Namens het bestuur en de raad van toezicht dankte de voorzitter de leden voor hun medewerking. Met het voor stel om uit het bestuur en de raad van toezicht zo mogelijk een afgevaardigde te benoemen in het bestuur en raad van toezicht van de Vallei, zodat Achterveld als district meteen vertegenwoordigd is

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1