Leden ,0ns Genoegen' keken terug op succesvol schietjaar spokt Zaterdag discoavond „Klont" K.P.O.- bijeenkomst D.W.S.- container staat er zaterdag weer Programma SV Achterveld VOETBAL VOORSPEL Cor Wip-wap Returnwedstrijden Biljarten bij B.V.75 2 Sinterklazen bij schaakclub Leos-heren versterken koppositie Verlies Avanti Kerstconcert Muziekschool LEUSDEN/ACHTERVELD - In het komende weekeinde staan voor de 1e klassen met Leusdense teams returns van de eerste competitiehelft op het programma. Zeer interessant zijn de wedstrijden In de zaterdagse 1e klasse A. De zes (nog steeds) sterkere ploegen enerzijds en de zes zwakkere broeders anderzijds strij den onderling om de puntjes en dat kan, daags na de verjaardag van Sint Nlcolaas, best tot diverse suprises lelden. Gespeeld wordt (met achter de wed strijden tussen haakjes de resultaten uit de eerste helft): DVSA-VOP (1-1) Horst - Eemnes (3-1 Hees - Unicum (0-2) Veensche Boys - Roda (2-1 Hulshorst - SEC (1-2) Barnevelc - Stroe (1-2) Dat Barneveld zich opnieuw laat verrassen door Stroe, wil er bij ons niet in. De thuisclub blijft op eigen veld on geslagen. Veensche Boys heeft zowel thuis als uit nog geen nederlaag gele den. Eens zal aan die prestatie een ein de komen en waarom zal dat a.s. zater dag niet zijn? Roda's laatste nederlaag dateert van de vierde ronde en dat is al een hele tijd geleden! Bij Hees-Unicum hebben de Soesters de beste winst kans, waarmee wij een zege van de bezoekers zeker niet bij voorbaat uit sluiten. Vop kan in Amerongen winnen (DVSA won thuis nog geen wedstrijd) en het Soester SEC lijkt sterker dan Hulshorst. Bij de ontmoeting Horst- Eemnes met de rode lantaarn als inzet is de Ermelose thuisclub favoriet. Het programma in de zondagse 1e (2-1) (4-1) (2-2) (0-2) (1-4) (3-2) klasse A vermeldt: DWSM - Laren Naarden - Barneveld ASV - Sporting Lelystad - Veensche Boys Actif - de Zebra's Zeist - Achterveld In Maarssen blijft koploper DWSM ongeslagen en Naarden zal ook op ei gen gazon wel raad weten met de ploeg uit de eierenmetropool. In Ankeveen mag ASV opnieuw op de halve winst rekenen en misschien wel op de aller eerste zege. Lelystad houdt de puntjes op de bodem van de vroegere Zuider zee en Achterveldse winst op en inZeist zou een regelrechte sinterklaassurpri se zijn. Daar moeten de oranje-witten echter niet veel van uitgaan, want Zeist is thuis bijzonder schotvaardig (uit 5 wedstrijden 8 punten en een 19-4 sco re!). In de zondagse 1e klasse B wordt gespeeld: Maluku Muda - Domstad (2-3) Odijk - Soester berg (0-1) KVVA - Amsvorde (2-5) Roda '46 - KDS (3-2) RUC - Schalkwijk (3-3) DVSU - Bunnik (1-1) Domstad en Soesterberg doen er goed aan niet direct te rekenen op winst want de gasthren van a.s. zondag zin nen op wraak voor de eerder geleden (kleine) nederlagen. Dat geldt met nog meer nadruk voor KVVA. De Amers- foortse derby heeft alle factoren in zich voor een verrassend resultaat. Roda. in Leusden nog ongeslagen, moet ook op het Buiningpark van KDS kunnen win nen en voor beide overige wedstrijden een gelijkspel een kansrijke gok Zal Chris van Beek zondag weer eens voor Roda m actie kunnen komen? .«v - "v Spel beeld uit de wedstrijd Roda-Veensche Boys (6 september jl.) Ron van Uoyen (I) moest het hier opnemen tegen een drietal spelers van Veensche Boys. LEUSDEN/CENTRUM - Tijdens de voorwedstrijden kader 38/2 2e klas se district Eemland promoveerde Fake Schonewllle (BV '75) met een gemiddelde van 19.25 naar de 1e klasse. Cees Sprangers bleef met 13.45 ruim onder het vereiste moyenne (17.99). Het kaderteam van BV '75 won voor de vijfde maal in successie. Nu kon in de Rosmolen van Maars- senbroek Cees Sprangers verloor in 8 beurten met 22.00 als moyenne, Fake Schonewille tikte in 10 beurten zijn 200 caramboles bij elkaar en John Kramer had voor zijn 170 caramboles 9 beurten nodig. De jongste resultaten waren: Kaderteam BV '75 - Maarssen- broek 4-2 Gelderse Blom - BV '75 1 (jeugd) 4-3 BV '75 1 - Kweekzicht 1 (jeugd) 1-6 Programma: 9 december 19.30 uur BV '75 1 - BW 1 en BV '75 2 - Soesterkwartier 1. As. zaterdag en zondag worden in de Rosmolen (aan vang 13 00 uur) voorwedstrijden hoofd- klasse-jeugd gespeeld met o.m. Cor Kisteman van BV '75 bij de deelnemers. ACHTERVELD - In plaats van el kanders krachten te meten op de schietbaan werd er door de leden van de schietvereniging Ons Ge noegen donderdagavond de jaarlijk se leden vergadering gehouden. In totaal waren er 27 leden aanwezig. Om ongeveer 20.30 uur kon de voor zitter de heer J. van Hamersveld de vergadering openen. HIJ verwelkom de alle aanwezigen met een hartelijk welkomstwoord; „We hebben weer sen heel mooi schietjaar achter de rug, waarin we heel mooie succes sen behaald hebben. Ik denk o.a. aan de zomerwedstrijd In Scherpenzeel. Alleen de laatste cupwedstrijd was /oor ons niet zo een succes daar we il in de eerste ronde uitgeschakeld «erden, door Veenendaal. Dit is ichter niet zo verwonderlijk, daar ze laar 5 tot 6 maal meer leden hebben lan wij". De notulen werden onveranderd joedgekeurd. Na een uiteenzetting van Ie penningmeester bleek, er een klein »atig saldo te zijn. De kascontrole ommissie had de boeken van de pen ningmeester geheel in orde waren be enden. Hierna volgde de prijsuitreiking van e onderlinge wedstrijden geweer De rinnaars waren in klasse A. 1 e J. van ossum met 94 punten en 2e P. van limwegen met 92.8 punt In klasse B e Jo van Hamersveld met 90 2 punt n 2e J. Voorburg G.zn. met 89.2 punt, irwijl in klasse C Wim Voskuilen 1e 'erd met 94.5 punt, 2e Ad Daatselaar iet 84.4 punt en 3e H Hols met 82 unten. BESTUURSVERKIEZING Na de pauze volgde de bestuursver kiezing. Periodiek aftredend waren W. v. d. Kletersteeg en B. Vosuilen. Beiden waren herkiesbaar, Daar geen tegen kandidaten waren ingebracht werden beiden bij acclamatie herkozen. Bij een daarop volgende bespreking bleek dat de leden nogal eens verstek lieten gaan vooral bij uitwedstrijden. Dit was het ergst bij wedstrijden waaraan het reg lementair niet verplicht is om deel te nemen. De wedstrijdleider, ae ueei o. Voskuilen, drong er op aan hier verbe tering in te brengen en actiever aan wedstrijden te gaan deelnemen. Tijdens de rondvraag deelde G. Tol boom mede dat niet vergeten moest worden om de bijzonder machtigingen voor 17 december te laten verlengen. W. Voskuilen vroeg of het mogelijk was de verlichting van de banen te verbe teren. Gezien de volmaakte verlichting in Veenendaal is het daar ideaal. Toe gezegd werd in Veenendaal te gaan kij ken en dan mogelijk proberen dit ook op de banen van de vereniging te verwe zenlijken. P. van Nimwegen vroeg of het niet mogelijk was om inlichtingen in te winnen bij andere verenigingen be treffende het wel of geen lid blijven van de KNSA. Het bestuur zal dit bespre ken. LEUSDEN/CENTRUM - De won deren zijn de wereld nog niet uit en wie nog steeds durft te beweren, dat schakers bij definitie „droogprui- men" zijn, is dinsdagavond niet op de speelavond van de schaakvere niging Leusden geweest. Moeiteloos kon je je daar een ongeluk lachen toen het „sinterklaastoernooi" uit liep op de komst van twee Klazen. De ene was Pietloos en de andere had twee pietermanknechten in zijn kielzog. Hoe alles zo kwam, is een samenloop van (on)gelukkige om standigheden. Het drama heeft overigens geen schade toegebracht aan de nog „gelovende" jeugd van de schaakclub, want het feestje was georganiseerd voor de senioren en de daartoe te rekenen oudere junio ren. Een week of wat geleden is een af spraak gemaakt met Cees van Buren, die eigenlijk geen tijd had, maar min of meer beloofde toch een Antilopenklaas te zullen charteren. Hij liet echter niets meer van zich horen - zal het wel druk gehad hebben - en om niet zonder een Goedheiligman te zitten, werd het af gelopen weekend contact gezocht met Ed van Campen, die een TTCL-klaas zou zien te versieren. Dat lukte en om 22.15 uur kwam dinsdag de Pietloze Klaas bij de SVL op visite. De man had zich nog maar amper voorgesteld toen opnieuw aan de deur werd geklopt. Wie kon dat zijn? Juist, de Antilopenklaas met twee lakeien" ter assistentie. Weliswaar in een nood-outfit, want de ze Sint droeg een reservebaard, die rechtstreeks uit de wattenvoorraad van een EHBO-trommel kon zijn gehaald en Niek en Manfred leken slechts zeer zij delings op de echte Zwarte Piet. Het belangrijkste was echter, dat ze er wa ren. De Klazen hebben onderling geen ruzie gemaakt over de vraag wie nu wel de enige echte was. In tegendeel. Ze kon den met schaken - dat werd althans aangenomen - maar deste beter over weg met de inhoud van de regelmatig bijgeschonken glazen en dat gaf aan de vrolijkheid nog een extra dimensie. Uit eindelijk is er toch nog geschaakt. Het betrof een door de heer W. van Moosel gewonnen langzaam-snelschaaktoer- nooi en daarnaast een vlug-snel- schaaktoernooi met de heer J. v.d Weijden (A), Rogier Zelle (B) en Harry Vossebeld (C) als poule-winnaars. On danks de snelschakerij werd het toch zeer ver in de kleine uurtjes voordat de laatste SVL-er de schaakkantine ten slotte had verlaten. LEUSDEN/CENTRUM - Het he renteam van Leos heeft zaterdag de koppositie in de 2e klasse van de Ne- vobo-competitie versterkt. Ditmaal moest PSVA uit Amersfoort in de (te koude) sportzaal Groenhouten zijn meerdere erkennen in de zeer soepel spelende Leusdense ploeg, die voor deze wedstrijd was aangevuld met de jeugdige Guido Vermeulen. Het werd een zeer snelle partij, die minder dan een uur duurde. Vooral door de enorme werklust overtrof Leos het niet inspirerende team van de Amers- foortse politie. Met Herman ter Schegget als spelverdeler wist de thuisclub deze wedstrijd met veel overmacht en 3-0 te winnen (15-11, 15-8 en 15-5). Dames 1 had zondag eveneens weinig tegenstand. Het Barneveldse SSS, dat niet ten onrechte in de staart van de ranglijst een plaatsje heeft, wist behalve in de eerste set geen antwoord op het vooral aanvallend sterke spel van Leos. Hoewel in moeilijke situaties de jeugdige Leos-formatie nog steeds niet in staat blijkt het hoofd koel te hou den en snel weer in het eigen spel terug te komen, werd het treffen vlot gewon nen (5-15, 15-4, 15-7 en 15-10). Zaterdag 6 december: 14.30 uur. voetbal Veensche Boys-Ro- da, Nijkerkerveen. 14.30 uur: korfbal SMS-Antilopen. Zui len. 15.45 uur: dames volley Avanti-Hellas. Groenhouten. 17 00 uur: herenvolley Avanti-Wouden berg, idem. 18.15 uur: Waterpolo VZV-Haaien, Velzen. 14.30 uur: damesvolley Surf-Leos te Hoevelaken. 16 30 uur: herenvolley Vollkei-Leos. Hooglanderveen. Zondag 7 december: 10.00 uur: damesvoetbal de Meern- Achterveld. 14.30 uur: voetbal Roda-KDS, Buining park 14 30 uur: voetbal Zeist-Achterveld. Dinsdag 9 december: 20 15 uur: jaarvergadering Jeu de Boulesclub in de Hakhorst. Programma 6-12-80. Veensche Boys 1 - Roda 1 14 30 Bloemenkw. 2 - Roda 2 12.00 Rood Wit 3 - Roda 3 12.00 Roda 4 - CJW 5 12.00 Zwart Wit 4 - Roda 5 12.00 Roda 6 - Hierden 6 12.00 DVS 12 - Roda 7 14.30 Roda 8 - VVOG 9 14.30 Roda 1 - KDS 1 14.30 Afd. Junioren: Geen uitslagen Afd. junioren 6-12- 80 Barneveld A1 - Roda'46 A1 v 13.00 Spakenburg A2 - Roda'46 A2 v. 12.15 Roda'46 B1 - UW B1 15 00 KVVA B2 - Roda'46 B2 v.12 00 Roda'46 B3 - Hoevelaken B3 15 00 Roda'46 C1 - Spakenburg C1 13.45 Roda'46 C2 - Baarn C2 13.45 Roda 46 C3 - Amersf. Boys C3 15.00 Roda'46 C4 - CJW C3 12 00 Hoogland C5 - Roda 46 C5 v 11.00 Afmelden junioren vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. Telnr. 944100 t.n.v. Albert Blankenstijn. Afd. Pupillen 29-11 Geen uitslagen. Afd. Pupillen 6-12 Zaalvoetbal toernooi: Roda F4 v. 8.15 Roda F3 v. 9.30 Roda F2 v 10.15 Roda F1 v.11.15 Roda E4 v.12.15 Roda E1 v.13.30 Roda D3 v.14 15 Roda D1 v.15.15 De spelers mogen uitsluitend met schone sportschoenen (dus geen voetbalschoenen) de zaal betreden. Biljarten. Van 12 t/m 14 december wordt bij BV'75 de finale libre 3e klasse district Eemland gespeeld met 8 deel nemers. w o J te Roller van BV Leus den. Bij de reserves is B. Klok (BVL). Biljarten. De gewestelijke finale Midden-Nederland libre-klein 5e klasse in afdeling II wordt op 13 en 14 decem ber gespeeld in Eerbeek. Onder de 8 deelnemers bevindt zich o.m. G de Bruijn van de BV Leusden. De nationale eindstand wordt van 16 t/m 18 januari 1981 gespeeld in Utrecht. LEUSDEN/CENTRUM - Bur gemeester J. W. M. Rademaker was onlangs zo vriendelijk om de zoveelste .eerste paal'' de grond in te heien. Dat gebeurde op het officieel nog naamlo ze sportpark aan het Valleikanaal ten behoeve van LTV Leusden's a.s. tennispaviljoen. Het lukte redelijk goed en in een plezierige stemming bleef het selecte gezelschap met een hap en een snap nog een tijdje bijeen in het noodclubhuis. Het was ook daar, dat de burgemeester ten derde male die middag aan het woord kwam. o.m. met de speciaal tot ondergetekende ge richte opmerking, dat er op sportge bied in Leusden veel meer gebeurt dan menigeen denkt. Dat had de goede man beter niet kunnen zeggen. Ik heb - de achter grond daarvan was voor een deel ge voelsmatig - in het verleden wel eens gezegd, dat Leusden sportief gezien de enorme groei van het dorp niet vol ledig heeft kunnen bijhouden. Nu onze burgervader duidelijk het tegendeel beweert-overigens zijn goede recht- heb ik mij de moeite getroost e.e.a. eens na te gaan. Ik heb er de 97 tot nu toe dit jaar verschenen Leusder Kran ten op nageslagen. Het weer was vrij dag toch te slecht om wat anders te doen. In de afgelopen maanden is in derdaad wat gebeurd. Ik zal mij daar niet over uitspreken, doch gaat u zelf maar eens na. of dat inderdaad ..veel meer" is geweest. Vooral met het oog op de enorme achterstand, die wij in Leusden reeds jaren op sportgebied hebben. Bladerend in de stapel oude kranten kon ik slechts constateren, dat alleen de renovaties van Roda's tweede voetbalveld (eind mei gereed) en van Impala's handbalveld (eind sep tember) werkelijke prestaties van het gemeentebestuur zijn geweest. Waar voor nogmaals dank namens de desr betreffende clubs, ook al betreft dat geen feitelijke uitbreiding van ac commodatie Er is dit jaar nog meer geopend, zoals de boulodroom (eind mei), maar die werd voor rekening van de jeu de boulesclub en Rob Bouwer van de Hakhorst aangelegd en de pistoolschietbaan van Ons Genoegen (begin oktober ingeschoten) was doe- het-zelfwerk van de Achterveldse schutters en ook dat kostte de ge meente geen stuiver. Wel werd f 10.000,- uitgetrokken voor de geluidsproeven i. v.m. het in de We tering geplande schietcomplex voorde Sv. Leusden. Zou men echt niet eerder hebben geweten, dat een schietbaan bijna midden in het dorp een bij voor baat onhaalbare kaart was? In oktober moesten B&W terug naar af. En Zwa nenburg? Na eerst de schaatsclub van alles" te hebben beloofd (eindmei nog) deelde wethouder G. van Woudenberg in oktober mede. dat dit jaar nog niets van een echte ijsbaan kan komen. Tenslotte de hockey-problematiek, want op de uitbreiding van het BB-park kom ik pas terug zodra die plannen realiseerbaar zijn geworden In mei werd het doodvonnis geveld over het eerst zo bejubelde grasvliesveld. In de plaats van dat prestigegeval zou de hockeyclub twee.gewone" gazons ter beschikking krijgen, maar in afwach ting van de verzekeringsuitkering (in mei werd nog gezegd, dat de schade door assuradeuren op f 308.570,- er kend was) is voorlopig maar met de aanleg van één veld begonnen. Wel zijn inmiddels in Groenhouten weg wijzers geplaatst met de aanduiding ..sporthal Wie de aangegeven rich ting volgt, vindt echter hoogstens de sportZAAL. Zo zou je de Wip Wap evengoed een universiteit kunnen noemen. P. C. SCHERPENZEEL - Eens moest i het gebeuren - niet voor ons - dat de damesploeg van Avanti met een ne- derlaag geconfronteerd zou worden. I Wel, dat is verleden week donderdag gebeurd. Op het programma stond de uitwedstrijd in Scherpenzeel te gen Set Up, nummer 3 op de ranglijst en derhalve een ploegje om goed re kening mee te houden. De Scherpenzeelse dames hadden bovendien nog zin in revanche voor een verloren oefenwedstrijd en de kans daarop werd gretig benut. Avanti kreeg klop! Het Achterveldse team was niet compleet en ondanks alle moeite van de invalster liep het in de ploeg niet, zoals het zou moeten. Het tempo bleef laag en het spel erg onzuiver. Dat Set Up beter voor de dag kwam bleek uit de 3-1 winst van de Scherpenzeelsters. Avanti weet nu, wat een nederlaag is en de ploeg kan zich weer trachten te con centreren op de volgende wedstrijd. ACHTERVELD - Hoewel zaterdag de Sint vermoedelijk nog in Nederland is en nog door heel wat families het Sint Nicolaasfeestzal worden gevierd, is het Klont toch nog gelukt om zaterdag avond een disco avond te organiseren. Deze avond begint om 20.00 uur in de Moespot. De muziek zal weer worden verzorgd door de drive-in show Black Power. De Achtervelders boven de 14 jaar zijn weer van harte welkom. De entree bedraagt drie gulden. Ook nu is een introducé per persoon weer toege staan. LEUSDEN - De Muziekschool Leusden speelt in op de komende kerst meteen gecombineerd koor-en orgelconcert dat op vrijdag 12 de cember aanstaande in de Joseph kerk aan de Hamersveldseweg wordt gegeven. Er zal orgel worden ge speeld door de docenten van de school Gerrit van 't Hart en Steef van 't Slot. Zij spelen werken van onder andere J.S. Bach en J.G. Albrechts- berger. Voorts treedt als gastkoor op het ka merkoor Musica Vocalis, dat onder lei ding staat van Ab Kraaypoel. Dit koor zingt capella werken van onder an dere Lasso, Scarlatti en Duruflé. Daar naast brengt Musica Vocalis met or gelbegeleiding van Henk de Ridder een aantal Christmas Carols. De aapvang van het concert is om 20 15 uur en de toegang is voor een ieder vrij. ACHTERVELD - Dinsdagavond 9 december komen de KPO dames weer bijeen De bijeenkomst is dit maal in de koffiekamer van Ons Gebouw Inplaats van een kerstavond komt ditmaal de heer W. van Middelaar een fournet avond verzorgen. Daar dit steeds meer in de belangstelling komt is dit op veler verzoek inplaats van een kerstavond georganiseerd. Voor deelname aan de ze avond kan men zich nog tot 5 de cember opgeven bij mevr Boersen. Postweg 2. tel 03425-1376 ACHTERVELD - In verband met de oud-papieractie van de muziekver eniging DWS zal de container zater dag 6 december staan op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie, ledereen die zijn oude kranten en ander oud papier op wil ruimen kan dit deponeren in deze container. Degenen die door bijzon dere omstandigheden niet In de ge legenheid zijn om hun oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefonisch mededelen bi] de vol gende nummers 033-941197 en 03425-1688. Dit moet dan wel ge beuren voor vrijdagavond 19.00 uur. De inwoners van Stoutenburg en onmiddellijke omgeving kunnen hun oud papier deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stouten burg. Programma zondag 7 december: Zeist 1 - Achterveld 1 14.30 terrein achter de Gerotabriek te Zeist Achterveld 2 - Soesterberg 2 11.30 Achterveld 3 - Veensche Boys 211.30 Hoogl.veen 4 - Achterveld 4 11.00 Achterveld 5 - VVZA 5 14.30 KVVA 8 - Achterveld 6 11 00 Dames: De Meern 1 - Achterveld 1 10.00

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7