Plannen zijn nu financieel rond „Parkeerproblemen in Groenhouten en De Wetering in het geheim bekijken" Stencil service start maandag Leusder Krant Kerstzangavond in Koningshof Leusder Krant GEMEENTELIJK KANTORENCOMPLEX PRINCENHOF: Uitslag kleurwedstrijd Verlovingskaarten, ondertrouwkaarten of geboortekaarten FOTOKOPIE NODIG? PRIJZEN SINT NICOLAASAKTIE UITGEREIKT plaatselijk nieuws Ingezonden HET IS NOG NIET TE LAAT Wij hebben het kunnen beluisteren vorige week zondag na de H Mis van 10 uur Nè 31 december a s zullen er geen Mis-vieringen in de Don Bosco kapel meer mogelijk zijn Mede in verband met de pastorale zorg voor Achterveld vanaf 1 januari a s. alsook het feit dat er geen priesters Salesi- anen voor de Don Bosco Kapel meer beschikbaar zijn, komt er een einde aan een stuk „samen Kerk" zijn zoals dat hier beleefd werd en waar katho lieken óók van buiten Leusden vele jaren zijn samengekomen Nu het besluit definitief is heeft het geen zin meer in te gaan op de informatie die voor een aantal men sen afgelopen zondag wellicht toch nog abrupt is overgekomen. Het is bekend dat velen zich vanaf de begin periode (voor sommigen zelfs vanaf 1967) enthousiast hebben ingezet. Met name denken wij hierbij aan Hans Boudier als onze koster en noemen wij voorts de heer K. van Wiggen (voorzanger), de heren T. Rondanen, de organisatie van de Natuurlijk bestellen bij de Rozendaallaan 9, Leusden-C. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN Zoals gebruikelijk zal het Gereformeerd gemengd koor sa men met het kinderkoor een kerst- zangultvoerlng geven, dit jaar echter voor de eerste maal In gebouw De Koningshof. De uitvoering zal worden gegeven op zaterdag 20 december en de aan vang is om 19.30 uur. Het kinderkoor zal enige kerstlie deren ten gehore brengen onder lei ding van Frank v.d. Bos. Door het gemengd koor wordt onder andere het Anima Nostra van Michael Haydn uitgevoerd. Medewerking wordt eveneens verleend door een vocaal ensemble onder leiding van Henk Vonk. Het gemengd koor staat onder leiding van Arie Vonk. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40- per jaar. 20.50 per half jaar, 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18~30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op- nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141. 'toestel m Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b v. te BarnevelÖ met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- blnatle te Barneveld. DINSDAG 9 DECEMBER 1980 LEUSDEN - Afgelopen vrijdag heeft notaris Buters de trekking verricht voor de hoofdprijzen in de jaarlijkse Sint Nicolaasaktie van de Leusdense winkeliers. Dit jaar was de familie Pot van de Dashorst de gelukkige winnaar van de hoofdprijs, die bestaat uit een geldbedrag van 500,-. De tweede tot en met de zesde prijs waren respectievelijk voor de families Nobel, Vulling, Van Went, Graansma en Jephamion. De foto's tonen de trekking van de hoofdprijswin naars en de uitreiking van de hoofdprijs aan de familie Pot. LEUSDEN - Vanaf maandag 15 de cember kunnen alle Leusdense ver enigingen gebruik maken van de gemeentelijke stencil-service voor het vermenigvuldigen van bijvoor beeld clubbladen, verslagen of uit nodigingen voor vergaderingen. Het initiatief voor de instelling van deze service is afkomstig van de wijkor- ganen. Zij hadden behoefte aan een stencilmachine om de informatie te kunnen verspreiden in de wijk. Maar omdat de gemeente geen geld be schikbaar had om alle wijkorganen hun eigen machine te geven, ont stond het idee om een gezamenlijke stencilservice te realiseren. Tegelijkertijd was de jeugdraad met hetzelfde probleem bezig, namelijk dat de jeugdveenigingen behoefte hadden aan een stencilmogelijkheid voor hun clubbladen. De gemeente heeft deze wensen ge combineerd. Zij heeft in het gebouw aan de Zwarteweg 16a. naast het kantoor van de jeugdwerker, een stencilruimte ingericht. Voor alle plaatselijke vereni gingen die daar behoefte aan hebben - dus niet alleen voor de wijk- en jeugdverenigingen -. zal de heer J. Pommer daar het stencilwerk gaan ver zorgen. De bij de gemeente bekende vereni gingen krijgen deze week een brief toe gestuurd. waarin uitvoerige informatie wordt gegeven over prijzen, mogelijk heden om in kleur te drukken en de werkwijze van de stencilservice. Aangezien de heer J. Pommer niet de hele week aanwezig is op de Zwar teweg. dient vooraf telefonisch een af spraak te worden gemaakt. Dat kan el ke werkdag tussen 13.00 en 14.00 uur via telefoonnummer 946313 Het ma ken van het stencilwerk neemt onge veer één week in beslag. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeentelijke kantorencomplex in het werkgelegenheidsgebied Princenhof is in principe rond. De aannemer en de financiering is geregeld, zo werd door wethouder Wagenaar (WD) in antwoord op een vraag van zijn liberale fraktiegenoot Gerrit van Tiel gezegd. „De start was een beetje moeilijk, temeer omdat veel gegadigden eerst de ontwikkelingen hebben afgewacht van de Hamershof. waar ook kantoren beschikbaar zouden komen. Twaalf tot veertien gegadigden hebben zich teruggetrokken, terwijl een ander deel niet zo lang wilde wachten. De plannen zijn nu echter rond". Verder wilde de wethouder niet op de plannen ingaan. Binnen afzienbare tijd zal daar echter meer over bekend worden gemaakt. Overigens gaat de vestiging van „Holland Partners" door. Zoals bekend zal dit bedrijf ook op het terrein van Princenhof gevestigd worden. Op de foto: een deel van het werkgelegenheidsterrein Princehof. Boven langs de Noorderrandweg de Bank Giro Centrale, daaron der de schoolgebouewn van de HBOV voor Gezondheidszorg. In het linker gedeelte van de foto onder de HBOV is het gemeentelijke kantorencomplex gepland. (Van de redaktie) LEUSDEN - Voorzitter Jan Wa genaar (VVD) van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en van de Werkgroep Verkeersaangelegenheden wil met commissie en werkgroep de parkeerproblemen in de wijken De Wetering en Groenhouten in het geheim gaan bekijken. Zoals bekend had het gemeentebestuur aanvankelijk voorgesteld om et telijke duizenden guldens uit te trekken voor een deskundig on derzoek, maar de commissiele den waren van mening, dat dit geld beter besteed kan worden aan de oplossing van de proble men. Zij stelde voor om zelf de problematiek ter plaatse te bekij ken en aan de hand van de door de Dienst Gemeentewerken aan gedragen oplossingen en alter natieven de parkeerproblemen in deze wijken op te lossen. Dat gaat nu - na twee maanden - eindelijk gebeuren. In de openbare verga dering van de commissie stelde voorzitter Wagenaar voor om een datum af te spreken. Maar dan wel in besloten ver gadering", vond de heer Wage naar. ,,Want ik weet precies hoe dat gaat. Als we de datum afspre ken in het openbaar, dan zie ik de bewoners van de wijken al hun vrienden, kennissen en familie waarschuwen, die dan op dat moment op komen draven om de hele wijk vol te zetten met auto's. Doen we dat onverwacht en niet op zaterdag of zo, maar 's avonds in het midden van de week, dan krijgen we een beter beeld Henk van der Sloot (CDA): ,,U hebt wel erg weinig vertrouwen in de bevolking Welke datum nu na afloop van de vergadering is afgesproken, is (nog) niet bekend. Wij houden u op de hoogte Een deel van De Wetering met de regelmatig parkeerproblemen boerderij Groot-Krakhorst, waar z'in Kinderwoorddiensten en de vierin gen rondom Pasen. Kerstmis enz. enz Veel (s er dus door een groep enthousiaste mensen in die jaren tot stand gebracht hetgeen steeds heeft geleid tot een sfeervol, maar vooral ook méér „samen Kerk" beleven in deze Kapel Dit mag natuurlijk niet zomaar be ëindigd worden. Ik vind dat nu zeker bekeken moet worden hoe het gere aliseerde kan worden behouden Als ik één van de Pastores goed heb beluisterd wordt straks ook hun taak, mede in verband met het bijkomende pastorale werk in Achterveld, een hele opgave. Ook dèt mogen wij ze ker niet onderschatten. Laten wij wat er in de Don Bosco kapel is ontstaan zo enthousiast mo gelijk trachten over te brengen en gezamenlijk bekijken wat de moge lijkheden zijn. Straks in een verbouwde en hope lijk sfeervolle kerkruimte kijken wij er vast veel positiever tegenaan Laten wij daarom nu al beginnen met het gezamenlijk bouwen en vooral niet (af) breken Misschien komen wij dan straks in deze vernieuwde St. Jozef kerk nog vele plaatsen te kortMet elkaar verder bouwen aan één grote R K Parochie-gemeenschap van Legden H van vllet Van Boetzelaerlaan 43 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peten, van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos LEUSDEN Ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe kanto ren In de winkelcentra De Blezen- kamp en Hamershof, organiseerde de Bondsspaarbank een kleurwed strijd voor de Jeugd tot en met 11 jaar. Het aantal deelnemers was zeer groot, hetgeen waarschijnlijk mede te danken was aan de gekozen peri ode: de herfstvakantie. Wel betekente het extra werk voor de jury, bestaande uit mevrouw E van Muyden en de heer G. Stekelen burg Die wijdde zich echter met plezier aan deze taak. niet in de laatste plaats om de kwaliteit van de vaak zeer originele inzendingen. Na het gebruikelijke wikken en wegen, kwam de volgende uitslag uit de bus 1ste prijs, een fiets Cathelijne van Haselen, Ruiterhorst 11. 9 jaar. 2e prijs, een horloge Paul Veenvliet, Zonnedauwhof 41, 11 jaar 3e prijs, een fototoestel Marloes Ver steeg. Weesboom 5. 6 jaar. 4e t/m 10e prijs, een waardebon Michael Burger, Tjongerwijk 4,3 jaar; Kick Gressie, Ardennen 21, 4 jaar; Angelique Ham. Dinkelwijk 34.7 jaar; Annet Herder. Eikenlaan 2. 11 jaar. Marleen v.d Horst. Rozenhaag 24.11 jaar, Tanja Mus, Eendendreef 24, 10 jaar. De prijzen worden aan de winnaars overhandigd tijdens een informele bijeenkomst op het kantoor van de bank.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3