Plusminus K.P.J. prestatieloop krijgt gestalte LTV DE EEMELAAR VERGADERDE leusder krant: Dick Willigenburg tweede Sint en Huize St. Joseph Zondebok Leusden Troef Biljarten in Leusden I Programma S.V.A.-jeugd Hessenkar klaverjastoernooi Eerste verlies Antilopen S.V.A.-jeugd naar Mini-voetbal SPORTSPLINTERS DINSDAG 9 DECEMBER 1980 7 Er is weer een nieuwe sportclub opgericht, of beter gezegd een ver eniging van „langs de kantlijn" ope rerende sporters. Niet in Leusden, maar in Amsterdam en onder de wel zeer toepasselijke naam „Zonde bok" Het is een clubje van handbal- scheidsrechters Voorzitter is Rob de Rond en hij beweert, dat het gewoon noodzakelijk werd, dat de (handbal)- arbiters zich organiseerden om een vuist te kunnen maken In de afdeling Amsterdam van het Nederlands Handbal Verbond lijkt een scheids rechter niets meer te zijn dan een pispaal. Ook in de andere afdelingen zijn de mannen en vrouwen met de fluit gewoonlijk maar eenlingen, die zacht uitgedrukt ondergewaardeerd en vaak aan hun lot overgelaten wor den „Dikwijls gebeurt het", zegt Rob de Rond. „dat een scheidsrechter als kleedkamer een hok toegewezen krijgt, dat feitelijk dient als opslag plaats van kratten e.d Op zichzelf nog niet zo erg. maar ik heb ih de 10 jaar. die ik fluit, alleen nog maar kratten getroffen, die leeg waren PETER LEUSDEN - Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag opnieuw een avond gespeeld voor de stand op de interne ranglijst. De heer Knol wist het hoogste aantal punten te beha len, op de voet gevolgd door me vrouw Hondorp Het klassement wordt nog altijd aangevoerd door de heer Arns. De namen van de vijf hoogste ge- ëindigden zijn 1 Hr Knol 5317, 2. Mevr. Hondorp 5310, 3. Hr. de Ridder 5305, 4. Mevr. Arns 5126, 5. Hr v d Berg 5072. Stand per 4-12-'80: 1 Hr. Arns 163054, 2. Hr. Bolt 161850, 3. Hr. v.d. Berg 161020. 4. Mevr Pauli 160795, 5 Hr Knol 158620, 6 Mevr v. Waterschoot 157518, 7. Mevr. Arns 156310 Bekende en onbekende Leusdenaren, die in januari van dit jaar op weg waren naar het prestatieloopvaantje. LEUSDEN/CENTRUM Met ras te schreden naderen wij de 11e janu ari, de dag, waarop de tiende editie van de prestatieloop van de KPJ-af- dellng Leusden zal worden gehou den. Cees Leyenaar, een van deorga- nlsatoren van dit massale hardloop- gebeuren, heeft aan alle voorgaande lopen meegedaan. Niet als deelne mer, begrijp ons goed, want daar had hl) geen tijd voor. Zo luidt althans zijn verhaal en dat zal wel waar zijn, want als organisator heb je daar echt niet over gebrek aan werk te klaren. Neem bijvoorbeeld het „strikken" van de man, die het startkanon moet hanteren. Een goed gebruik wil, dat daarvoor een bekende Nederlander wordt aangetrokken. Waarom is niet duidelijk, maar het is zo. In 1972 viel de eer te beurt aan Janus I. de eerste Leusdense carnavalsprins, die in het burgerleven luistert naar de naam Jan den Hartog. Stan Haag, toen een zeer bekende disc-jockey van Radio Veronica als (illegale) zeezender, knalde in 1973 de deelnemers het bos in en sheik Abdoel Omar Piet Valke- net haalde tijdens de oliecrisis in 1974 de pistooltrekker over. In 1975 schoot de Tour de France renner Gerard Vianen de lopers van start en in 1976 werd die klus ge klaard door Hildebrand Brom, in Leusden ook wel bekend als Ab Hof stee. De zeer indrukwekkende Leus dense zanger John Russell had een jaar later een leuke schnabbel aan de prestatieloop en D'66-voorman Jan Terlouw werd weer populair - en zijn partij kwam daarmee goed in de lift - nadat hij in 1978 de lopers het avon tuur tegemoet schoot De Leusde- naar Heinze Bakker, die met zijn enthousiaste reportages de Tour de France bij u in de huiskamer bracht, was de voorlaatste startschutter en in het afgelopen voorjaar (1980 was het jaar van de Olympische Spelen voor gehandicapten in Nederland) zorgde Rien v. d. Louw, kampioen van Ne derland 100 m hardlopen voor ge handicapten, bij de 9e prestatieloop voor de annexe knallen en rookwolk jes. Wie wordt in 1981 de startschoten- losser? Dat blijft toch niet geheim tot de 11e januari en daarom verklappen wij nu maar vast, dat het niemand minder zal zijn, dan de overbekende motorrenner (denk alleen maar aan de Asser TT-races) Jack Middelburg uit Naaldwijk, een man, die uit erva ring in zijn eigen wedstrijden goed weet, wat de bedoeling is van een startschot. LEUSDEN/CENTRUM Het ka derteam van BV '75 heeft, na vijf ach tereenvolgende overwinningen, In Hilversum tegen Volmac met 4-2 de eerste nederlaag geleden. De span ning In deze afdeling is weer terug. De Leusdenaren hebben met 1 punt voorsprong nog altijd de leiding op de naaste concurrent. Een wat prettiger bericht is het feit, dat - naast John Kramer en Fake Schonewille - ook Jos van Kooy is uitgenodigd om in 1981 de centrale jeugdtraining van de KNBB o.l.v de heer A. Schrauwen op Papendal te volgen. Drie van de twaalf jeugdleden van BV '75 (ofwel 25%) behoren nu tot de selectiegroep van 20 jonge Nederlandse biljarters Een zeer mooi succes van de Leusdense club. BP '80 G. J. de Graaf (goed voor 47 ca ramboles in de bondscompetitie). J. van't Holt (44), S. Aprahamian (35). J. Boon (35) en reserve K van Dijk (27) vertegenwoordigen de biljart vereniging Pon '80 in de klasse 5C5 van het KNBB-district Eemland Voor het eerst doet de derde Leusdense biljartclub daaraan mee en meteen maar zeer verdienstelijk, zoals blijkt uit de ranglijst na de helft van de te spelen 18 wedstrijden. BP '80. Leusden 47-31 Poedel 6, Nijkerk 45-36 VVV 4, Amersfoort 44-37 Lanteern 7, Amersfoort 42-39 OOO 2, Baarn 41-31 Baggelaar 2, Nijkerkerveen 41-40 Lanteern 8, Amersfoort 40-41 B '67 5, Amersfoort 36-45 Lindeboom 4, Voorthuizen 29-43 Wiekstoters 2, Hoevelaken 29-52 Het tweede gedeelte van de wed strijdenreeks is inmiddels uitzonder lijk goed begonnen. Na op 25 novem ber met 9-0 te hebben gewonnen van OOO 2 - de eerste zege van 100% - volgde met dezelfde cijfers winst op Lanteern 8 (3 december) en terecht gaat de Volkswagenploeg al een beetje denken aan een kampioens feestje. De weg naar de titel is echter nog (7 ronden) lang en goed voorzien van „verkeersdrempels". LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week is met een feestelijke omlijsting in Breda het resultaat bekend gemaakt van het Vierdorpenklassement Dat omvat de resultaten van een viertal eerder verreden nationale amateur-wieler koersen in de omgeving van Breda en met name de Ronden van Galder, Bavel en Ulvenhout en de Acht van Chaam. De Leusdenaar Dick Willigenburg, deelnemer aan de laatste drie koersen, fietste 33 punten bij elkaar en kwam daarmee op de 2e plaats in het totaalklassement, dat door de Brabantse streekrenner Peter Kievits (44pnt.) werd gewonnen Achtervelds nieuws ACHTERVELD Donderdagmid dag bracht Sint Nlcolaaa vargazald van ankala van zijn knechten een bezoek aan de bewonere van huize St. Joseph en Sinecure. Er was voor dit bezoek van de zijde van de bewo nere veel belangstelling. In de gezel lige Ingerichte recreatiezaal moesten er ditmaal zelts atoelen worden bijge zet. Met een hartelijk applaus en het zingen van enkele Sint Nicolaaslied- |es werd de Sint ontvangen. Hij werd door de directeur van het huis de heer Hilhorst toegesproken. Hij ver welkomde alle aanwezigen en was heel blij dat er zoveel bewoners aan wezig waren. We zijn allemaal heel blij dat de Sint ons ook dit jaar weer met een bezoek wil vereren Ondanks uw drukke werkzaamheden hebt u toch nog even tijd gevonden om onze bewoners te komen bezoeken, wat ACHTERVELD - In verband met de weersomstandigheden en de toe standen van de velden werden alle wedstrijden het afgelopen weekend afgelast. Programma voor zaterdag 13 decem ber Junioren Soest A2-Achterveld A1. 14.30 uur Achterveld A2-Amf. Boys A2, 15 00 uur zeer op prijs wordt gesteld. De zak behoeft er dit jaar niet aan te pas te komen daar ik dit jaar niets in het nadeel van mijn bewoners kan vertel len De Sint dankte voor deze hartelijke ontvangst Jullie weten dat ik graag in Achterveld kom en zeker hier in dit huis. Tijdens het genot van een kopje koffie onderhield hij zich met een aantal bewoners Ook werden er en kele van de bewoners bii hem ontbo den. Dat waren eerst de vier leden van de bewonerscommissie Hij dankte hen voor het werk dat zij als bewonerscommissie deden „Dank zij jullie worden er elk winterseizoen een aantal heel gezellige ontspan ningsavonden georganiseerd. Ik vind het wel jammer dat er nog steeds geen vijfde lid van deze commissie is gekomen Ik hoop dat als ik volgend jaar weer hier kom de commissie weer op volle sterkte zal zijn." Door een van de bewoonsters, me vrouw Koote-Wesenaar, werd door de Sint een lied gezongen. Zij deed dit geheel uit haar hoofd. Dit werd met een daverend applaus beloond en als dank hiervoor bood de Sint haar een kleine surprise aan, Achterveld B1-C.J V.V. B1, 15 00 uur Achterveld B2 - vrij Achterveld C1-IJsselm Volgels C3, 13.45 uur H.V.C C2-Achterveld C2. 13.45 uur pupillen S E C. D1-Achterveld D1. 13 00 uur Achterveld D2-C.J V V D2,13 00 uur IJsselm.Volgels D6-Achterveld D3, 11.00 uur Baarn E2-Achterve!d E1. 13.00 uur Spakenburg E3-Achterveld E2,13.00 uur Achterveld F1-H V.C F1. 12 00 uur Soest F2-Achterveld F2, 12 00 uur meisjes Achterveld-S.D O 10 00 uur Verder bleek dat de Sint betreffen de enkele van de bewoners toch wel het een en ander wist. Mevrouw Schoorl die al geruime tijd bezig is met een vermageringskuur doch dat nog niet erg wil lukken, kreeg nu een probaat middel om te vermageren. De heer Brouwer die een geweldige liefhebber van lis bleek te zijn kreeg een heerlijk ijsje aangeboden Ook de heer Koot. diesteeds helpt met het pitten van de aardappelen, werd niet vergeten. Tot slot kreeg ook me vrouw Schothorst een middel van de Sint om de gasontwikkeling waar zij zoveel last van heeft, tegen te gaan. Tijdens dit zeer gezellig samen zijn kregen alle bewoners een heel leuke attentie in de vorm van een kop en schotel waarin enkele heerlijke bon bons De zwarte Pieten lieten zich ook niet onbetuigd. Zij waren steeds tegen de aanwezigen bezig en diver sen moesten wel met een zwarte veeg op hun gelaat aan het eind van de middag de zaal verlaten De voorzit ter van de bewonerscommissie dank te de Sint met zijn knechten voor dit bezoek en de heel gezellige middag. Hij deed dit geheel in de stijl van deze dagen en wel op rijm. ACHTERVELD Vrijdag 12 de cember zal In de Hessenkar de derde ronde worden gespeeld van het Hes- sekar klaverjastoernooi. De aanvang is om 20.00 uur. Er zal ook deze avond weer een aantal aantrekkelijke prijs te winnen zijn Er zullen in totaal zeven ronden worden gespeeld, waarvan er zes zullen meetellen voor plaatsing van de einduitslag. ACHTERVELD - Woensdag avond 3 december hield tennisver eniging De Eemelaar de jaarlijkse ledenvergadering. Na de opening door de voorzitter die de aanwezigen hartelijk verwelkomde werden de no tulen van de vorige ledenvergadering met enkele kleine wijzigingen goed gekeurd. Bij het agendapunt Ingeko men stukken en mededelingen deel de de voorzitter mee dat het voorstel van de bond betreffende een collec tieve ongevallenverzekering was af gewezen, dit In verband met het feit dat dit een mogelijke contributiever hoging tot gevolg had. Uit het jaar verslag dat door de secretaresse werd voorgelezen bleek dat de ver eniging een zeer actief Jaar achter de rug had. De vereniging telt momenteel ruim 400 leden en er is nog een flinke wachtlijst Twee teams werden er dit jaar kampioen doch een promotie had er niet ingezeten Bij de diverse toernooien en het clubkampioen schap was er een geweldige deelna me geweest. Ook de diverse ontspan ningsavonden waren druk bezocht. Het jaarverslag werd onder dank aan de secretaresse onveranderd goed gekeurd. Het financieel verslag lever de even een kleine discussie op doch nadat de vragenstellers naar genoe gen waren beantwoord, werd ook dit zonder verdere op of aanmerkingen goedgekeurd Uit het verslag van de kascommissie bleek dat de boeken in orde waren bevonden. Werd voorge steld om ook het reserve kascommis- UTRECHT Zaterdag speelde Antilopen In Utrecht tegen SMS geen goede wedstrijd. Er lag een zekere matheid over de ploeg en binnen twintig minuten keken de Leusdena ren reeds tegen een 5-1 achterstand aan. Rob Geutjes was de maker van het Antllopendoelpunt. Te weinig ge organiseerd en te veel individualis tisch spel kenmerkte de bezoekende ploeg. Desondanks bracht Rob Geut jes de stand met een afstandsschot op 5-2. Uit een strafworp liep SMS opnieuw uit. Antilopen pakte toen de zaken wat energieker aan en bereikte vla treffers van Frouk Geutjes en Margret Versteeg met 6-4 de rust. In de tweede helft waren de partij en met elk vier doepunten aan elkaar gewaagd SMS had het eerste suc ces, waarna Rob Geutjes een straf worp benutte Antilopen kreeg weer hoop. toen Frouk Geutjes de stand op 7-6 kon brengen, maar SMS zag het gevaar en scoorde tweemaal ach ter elkaar en na een doelpunt van Derk Hueting zelfs de tiende treffer. Daarop had Antilopen met slechts één doeltreffende uithaal antwoord. Manfred Laheij bepaalde met een afstandsschot de eindstand op 10-8 en het eerste verlies van de Leusden se ploeg in deze micro-competitie was een feit. sielid tijdens de controle mee te laten doen Dit werd met algemene stem men goed gekeurd. Ook het punt contributieverhoging werd zonder slag of stoot aangenomen. Voor seni orleden gaat deze met 10,— om hoog en voor de junior leden met 7,50 Óver de begroting voor het vereni gingsjaar 1980/1981 werden enkele vragen gesteld. Nadat deze vragen voldoende waren beantwoord werd ook deze begroting goedgekeurd. Óp het punt uitbreiding van het be stuur en de daarop volgende aanpas sing van de commissie wordt door de voorzitter een korte toelichting gege ven. De structuur van de vereniging dient nu wel aangepakt te worden. Alles is nog zoals er tien jaar geleden werd begonnen. Dit kan nu in ver band met de geweldige uitbreiding van de vereniging niet meer. De werkzaamheden zijn veel uitgebrei der geworden en daarom is uitbrei ding zowel van het bestuur als de commissies zeer noodzakelijk. Periodiek waren aftredend Nol Wessels, Herman Timmer en Corrie Vons De eerste twee stelden zich herkiesbaar. Eerst werd de voorzitter herkozen waarna de verkiezing volg de voor de overige bestuursleden Daar geen tegenkandidaten waren ingebracht werd ook Herman Tim mer herkozen. In de plaats van Corrie Vons werd Riekie van Bohemen ge kozen Tussentijds traden ook af Frank Krijger en Wim Groenewegen ACHTERVELD Het jeugdbe- stuur van S.V.A. heeft voor de juni oren, leiders en trainers een bezoek georganiseerd naar het sportpaleis HOCKEY. De heer S. Douglas, lid van de MHC Leusden, is geslaagd voor het onlangs gehouden examen hockey-oefenmeester A. In verband met dit aftreden en niet meer herkiesbaar zijn. en in verband met de uitbreiding van het bestuur waren de volgende kandidaten ge steld: Jan Bosma, Ben de Gans. Frits Muns en Wil Siewe. Zij werden met algemene stemmen in het bestuur gekozen. De voorzitter dankte de scheiden de bestuursleden voor het vele werk dat zij voor de vereniging hebben gedaan. Vooral door de aftredende technische commissieleden is er on noemelijk veel werk verricht. Zeker in de tijd van de bouw van het nieuwe clubhuis. Allen kregen een etentje voor twee personen aangeboden, waarbij Corrie Vons als eerst aftre dende vrouwelijk bestuurslid ook nog een bloemetje kreeg De nieuwe bestuursleden werden hartelijk verwelkomd door de voorzit ter. Hij hoopte dat met hen desamen werking net zo goed en net zo prettig zal zijn als met hun voorgangers Nel Kalleveen was aftredend als lid van de kascommissie Het reservelid Toos van Urk-Wijntjes volgt haar nu op. De kascommissie bestaat nu uit Ton van Bergen. Marianne Rozen- daal en Toos van Urk. Als reservelid werd gekozen de heer C Duits Bij de samenstelling van de commissies blijkt dat er een geheel nieuwe opzet is gekozen Niet alleen voor de voor zitter. de vice-voorzitter. de secreta resse en de penningmeester zijn er diverse taakverdelingen ingevoerd, ook de overige bestuursleden kregen nu een taak in de commissies. Vanaf Ahoy te Rotterdam. Donderdag avond gaan de junioren vergezeld van hun leiders en trainers naar Rot terdam om daar een Mini-voetbal wedstrijd en de daarbij behorende wielerwedstrijden bij te wonen. Niet minder dan 93 deelnemers zullen met twee bussen naar Rotter dam vertrekken. Het vertrek is oVn 17 00 uur vanaf het Kerstens Sport- SCHAKEN. De wedstrijd Leus den 1-'s-Graveland 1 is na het uitspe len van de afgebroken partij(en) ge ëindigd in een 61/2-3y2 zege voor de thuisclub ZWEMMEN. Het traditionele olie- bollenbakken van de LZ&PC de Haai en vindt dit jaar plaats op 30 decem ber in de schuur van Groot Krak- horst. Leden van de zwem- en polo club zullen met hun handel bij u aan heden zullen er vijf commissies be staan Bij elke commissie is nu een bestuurslid ingedeeld dat dan in sa menwerking met de commissieleden dë zaken zal behartigen Er zal van nu af aan ook elke maand verslag betref fende deze commissies uitgebracht moeten worden aan het dagelijks bestuur. De navolgende commissies zullen nu de zaken behartigen Jeugd, on derhoud, aktiviteiten en kantine, competitie en toernooien en recre atie. Enkele commissies hebben een voldoende bezetting, ook zullen er nog enkele commissies aangevuld moeten worden. Bij het volgende agendapunt vroeg de voorzitter weer medewerkers om iets op touw te zetten voor deelname aan de Carnavalsoptocht. Gezien het succes van vorig jaar mag men nu zeker niet achter blijven Verzocht wordt de labels in het vervolg af te halen tijdens de daarvoor bestaande zittingsdagen en niet meer bij de penningmeesteresse aan huis. De scheidende bestuurleden dank ten voor de prettige samenwerking steeds ondervonden en zij hoopten dat de nieuwe bestuursleden in een zelfde fijne samenwerking in het be lang van de vereniging zullen voort gaan. Van de rondvraag werd nog door een aantal leden gebruik gemaakt. Nadat alle vragen naar genoegen waren beantwoord sloot de voorzitter deze zeer vlot verlopen vergadering met dank aan allen dieop welkewijze dan ook hebben meegewerkt voor het slagen en goed functioneren van de vereniging in het afgelopen jaar. park Alle deelnemers wordt aange raden wel op tijd aanwezig te willen zijn. Er wordt precies op tijd vertrok ken daar men anders te laat in Rotter dam arriveert. Dus wel op tijd aanwe zig daar er op de laatkomers beslist niet wordt gewacht en zo een teleur stelling kan worden voorkomen. de deur komen. Dat bespaart u een hele boel werk en de opbrengst van de actie komt ten goede aan de club kas. HOCKEY. De inmiddels ingegane winterstop van het veldhockey duurt, voor wat de districtscompetities be treft, t/m zondag 18 januari 1981 en voor de bondscompetities t/m 22 fe bruari. De hockey(st)ers gaan onder tussen de warme zalen in.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7