Veteranen springconcours Nimmerdor Verslag inspraak avonden verschenen leusder krant Kantlijn Uitslagen Ons Genoegen Kaartavond Tour de Junior Leusder Krant Sint bij Plattelands vrouwen INGEZONDEN ROTSTREEK? FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 11 DECEMBER 1980 ACHTERVELD Manege Nimmerdor LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdagavond organiseert de LVR Nimmerdor in de manege aan de Vlooswijkseweg haar 40plus tournooi. Aanvang 18.30 uur. Gesprongen wordt in de klassen B, L, M en Z. Daarnaast omvat het programma een progressief parcours. Behalve de enige 40-plusser van de organiserende vereniging - de heer H. Hoogendoorn uit Stoutenburg - worden deelnemers verwacht uit heel Nederland Leusden, 9 dec. 1980. Beste meneer K. Mag ik even wat rechtzetten? Ik vind het zo jammer dat u niet goed bent geïnformeerd. Ik ben nl. een kind uit 't gezin van het echtpaar met door u geciteerde huwelijksproblemen (Leusder Krant d.d. 4 dec. 1980 over D'66). Ik moet u wat bekennen! Ze waren niet getrouwd, ze woonden samen in communeverband en hadden een proefhuwelijk voor 4 jaar afgespro ken. Nou vonden mijn broertjes en zusjes en ik dat Ma haar vleugels maar eens uit moest slaan, haar ei gen identiteit uitbouwen weet u wel! Misschien de moedermavo bezoe ken of zo. Dus adviseerden wij: Ma, stap eruit. Ma sputterde wat en zei: ,,Ach, 't gaat best met Pa," maar leg de zich neer bij de meerderheid. En omdat wij democraatjes in de dop zijn en dus voor openheid, vonden we dat Ma dit ook aan Pa moest mei den. Ma had daar problemen mee: „Dan wordt de sfeer zo gespannen" zei ze. Niet zeuren Ma vonden wij. Ga je er mee akkoord, dan ook zeggen waar 't op staat en niet schijnheilig een half jaar wachten en dan pas je besluit meedelen. En zo geschiedde. Nu waren er ook nog toeziende voog den. Die gingen ook akkoord en kre gen van ons de opdracht de wereld kond te doen van ons besluit. Wat ze deden en best moedig van zich zelf vonden. Wat wij democraatjes nou niet be grijpen is dat 'n beslissing die wij unaniem genomen hebben en eerlijk meegedeeld hebben vergeleken wordt met 'n rotstreek. Dat hij ons niet in dank werd afgenomen hadden we verwacht maar 'n rotstreek... nee dat gaat ons te ver. Kusje meneer K. afd.: Deetje (een kotertje) DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Vrijdag 12 december, 20.00 uur: kla- verjastoernooi De Hessenkar. Zaterdag 13 december, 20.00 uur: Klont Soos De Moespot. Zondag 14 december, 15.00 uur: Klont Soos De Moespot Maandag 15 december, 20.00 uur: Tour de Junior kaartavond tegen Ons Genoegen en AMBC d'Ouwe Peer- destal. Maandag 15 december, 19.30 uur: schrijfavond Amnesty International, v Oldenbarneveltstraat 84. Dinsdag 16 december, 9.00 uur: handwerkclub Zonnebloem Ons Ge bouw. Dinsdag 16 december, 20.00 uur: cursus EHBO Ons Gebouw. ACHTERVELD - Veertien schutters namen deel aan de onder linge schietwedstrijd van Ons Ge noegen. B. Voskuilen wist deze avond als nummer een te eindigen met 99 punten. Op een punt na het maximaal te behalen aantal punten. Hij werd gevolgd door K. Jonkmen en W. J. Lagerweij beiden met 93 punten. De overige uitslagen waren: 4. H. J van Ruitenbeek 5 J. Voskuilen 6. P. Smink 7. G. Tolboom 8. J. Kommer 9 J. E van Hamersveld 10. A. Vlug 11. W. v. d. Kletersteeg 12. F. Koenen 13. W. Wittebrood 14. T. Vos 90 89 89 89 89 84 81 80 77 Donderdagavond 11 december zal weer de jaarlijkse St. Nicolaasschie- ting worden gehouden. De aanvang is om 20.00 uur. Ook nu is er weer een aantal mooie prijzen te winnen. Ned. Herv. kerk: zondag 14 december geen dienst i.v.m. H. Avondmaal te Hoevelaken. R.K. kerk: zaterdag 13 december aan vang 19.00 uur H Mis; zondag 14 de cember aanvang 8.30 uur H. Mis; aan vang 10.30 uur Hoog Mis Hollands LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: za. 19.00 uur A. Goes - Da meszang, zo 9 00 uur A. Goes - He renzang; zo. 11.00 uur A. Goes - Volks zang. Herv./Geref. Marcuskerk: 9.00 uur gereformeerde woorddienst dhr K. Petter uit Blaricum; 10 30 uur hervorm de woorddienst ds.J. J Koomanm.m.v. de kindercantorij; 19.00 uur: hervorm de/gereformeerde woorddienst ds. G Hengeveld uit Amersfoort Geref. kerk (Vrijgem.): 9 30 uur: ds M. Nap, 16 45 uur: ds. M. Nap, viering Heilig Avondmaal. LEUSDEN-ZUID Don Bosco-Kapel: za. 19.15 uur: Sa- lesianen, Volkszang; zo. 10 00 uur Sa- lesianen, Volkszang. Dorpskerk: 9.00 uur gereformeerde/ hervormde woorddienst ds. H. W. En- gelkes uit Amersfoort; 10.30 uur: gere formeerde/hervormde woorddienst ds. J Weernekers; 18.30 uur: gerefor meerde/hervormde jeugddienst dr. C. v.d Steen uit Hilversum. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN/ MEDISCHE DIENSTEN Weekeinde: 13 en 14 december HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg, Binkhorst/du Boeuff, Boersema/ Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar. Vrij dag 12 dec. 18 00 uur tot za 13 dec 08 00 uur dr. L. Koch, Julianaweg 5, Achter veld, tel. 03425-1222. Za 13 en zo 14 dec. tot ma. 08 00 uur. dr. B. Binkhorst, As- schatterweg 69a, Leusden-C, tel. 944600. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdaq- en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Biezenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos, B. de Beaufortweg 4, Leusden, tel. 942081 dienst. Bovendien heeft deze zuster avond dienst van donderdagavond 11-12 t/m woensdag 17-12. VERLOSKUNDIGE Mej. R. Dijkhuizen, H. van Vlanendstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: Leusden-centrum: In de boerderij Groot I Krakhorst, Bolderikhof 18. tel. 945618. j Maatschappelijk werk woensdag 10.00- i 11 00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14.00-15 00 uur- Protestants Sociaal Cen trum (PSC). j MDE gezins- en bejaardenverzorging en vervolg van pagina 13 The Fog. De nieuwste horrorfilm van regisseur John Carpenter (Halloween), waarin een spookschip en haar opva renden na honderd jaar dood en verderf zaaien in een Amerikaans kustplaatsje En dat alles in een geheimzinnige, ondoordringbaar, maar vooral dodelijke mist. Een prima gemaakte suspence van een regisseur, waar we nog veel meer goeds van zullen kunnen zien Koud aanbevolen (Grand 2, 97 minuten, 16 jaar). Goldfinger. Eén van de betere Ja mes Bond-films met de befaamde Sean Connery nog in de hoofdrol als James Bond, agent 007. In deze door Guy Hamilton geregis seerde en uit 1964 daterende film bindt James Bond (Connery) de strijd aan te gen de machtige en ongrijpbare Gold finger (Gert Fröbe), die zich het radio- aktief maken van de Amerikaanse goudvoorraad tot levenstaak heeft ge steld. Samen met Pussy Galore (Honor Blackman) grijpt Bond op tijd in. „Gold finger" is de derde in de reeks Bond films. (Grand 3. 109 minuten, 12 jaar) Les Ringards. (Eens een dief, blijft altijd een dief). Gebaseerd op een nogal slap scenario van Jean Lacroix maakte regisseur Robert Pouret de Franse ko medie „Les Ringards". Het onderwerp is wel aardig: de vrouw van een com missaris, gespeeld door Mireille Darc, heeft drie aardige kennissen in de on derwereld Terwijl haar man, commis saris Garmiche zijn uiterste best doet om de drie achter de tralies te krijgen, spant zijn vrouw met hen samen om een geldtransport te kunnen overvallen. Zoals in een komedie gebruikelijk gaat er van alles mis maar voor het overige blijft de film, mede ook door het niet erg inventieve scenario beneden peil. Met andere woorden: we hebben wel eens beter komedies van Franse bodem ge zien, ook al zullen de francofielen best anderhalf uur plezier kunnen beleven. (Grand 4, 95 minuten, alle leeftijden). Confidence pour confidence. (On der ons gezegd De Franse regis seur Pascal Thomas is niet de eerste de beste, ook al staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière (Les zozos en Le chaud lapin). Zijn „Confidence pour confidence" is een mengeling van slap stick, weemoedige humor en nostalgie, en een tikkeltje tragedie na om ook de zakdoek niet onverlet te laten Het is het verhaal van een gezellig, hardwerkend gezin in de jaren vijftig Drie dochters zijn er en die drie weten van wanten. Eén voor één worden ze zwanger. Pas cal Thomas weet eigenlijk als geen an der de hoofdpersonen uit dit grappige, maar tevens serieuze filmverhaal diepte te geven Nostalgie uit de jaren vijftig in een modern, fris jasje verpakt Een fijne film. (Grand 5, 104 minuten, alle leeftijden). The Blues Brothers. Wie van swin gende zwarte muziek houdt met een hart. wie graag lacht, wie flitsende aktie en chaotische achtervolgingen op prijs stelt, kortom zij die van spektakel hou den in allerlei vormen, moeten beslist „The Blues Brothers" gaan zien van regisseur John Landis (National Lam poon's Animal House). Typisch Ameri kaans allemaal en zeker niet te vergelij ken met bijvoorbeeld „Kentucky Fried Movie" van dezelfde regisseur. „The Blues Brothers" is gewoon een heel groots opgezette superkomedie met een gigantische vaart vol aktie. Landis maakt een prima karikatuur van de Amerikaanse samenleving, waarbij hij zelfs niet schroomt om verschillende sleutelscènes uit bekende Amerikaan se films opnieuw te gebruiken, zoals de opzienbarende autoachtervolging in „The French Connection", en de mobi lisering van leger en politie in „The Gauntlet" (van Clint Eastwood). John Belushi en Dan Aykroyd traden al lang voordat er sprake Was van deze film op als de Blues Brothers met veel succes Hun muziek is aanstekelijk. Het platenalbum heeft in Amerika een opla ge van meer dan 2xh miljoen exempla ren gehaald Een kostelijke film! (Cinema 1128 minuten, alle leeftijden). The Genius. Een verhaal over twee handige jongens (Terence Hill en Ro bert Charlebois) en een handig meisje (Miou-Miou), die in een vlot gemaakt western-komedie van de Italiaanse re gisseur Damiano Damiani proberen een buit van 300 000 dollars binnen te slepen. Damiani slaagt er in om een redelijk amusante film te maken, waarin ook veel aktie is te zienMiou-Miou hoor ik echter liever in het Frans Dat hoge Engelse stemmetje, waarin je haar nu hoort past volstrekt niet bij haar En dat is jammer (Euro, 120 minuten, 12 jaar). THE MISSING LINK, VOOR NIET AL TE JEUGDIGE KIJKERS J Vooral omdat straks de Kerst vakantie weer begint en met name de jeugd van die gelegenheid gebruik maakt om gezellig naar een film te gaan kijken, ligt het voor de hand, dat voor de wat kleinere kinderen geko zen wordt voor een tekenfilm of een jeugdfilm. Het Amersfoortse bioscoop programma biedt wat dat betreft vol doende keus, ook al is het verstandig van de ouders om zich toch eerst even te oriënteren. Vanaf donderdag (deze week) begint de tekenfilm „The missing link", aange kondigd als een film voor niet al te jeugdige kijkers. Peuters en kleuters kunt u dus beter een andere film laten zien. „The missing link" is een prima humoristische film over een veelbe- schreven onderwerp: de evolutie theorie. Kinderen, die daér nog nooit van gehoord hebben, zullen wellicht een klein beetje moeite hebben met het verhaal. Om teleurstellingen te voor komen, is „The missing link" aan te be velen voor kinderen vanaf tien a twaalf jaar. Een exacte grens is natuurlijk nóóit te trekken. Hoewel de Belgische regis seur Picha ook sex-elementen in de film heeft verwerkt, zijn die echter niet grof, maar eerder grappig Bovendien maakt dit maar een heel klein deel uit van de film. Ouders, die hun kinderen tijdens de kerstvakantie naar een leuke film willen laten gaan, die ook geschikt is voor de kleinere kinderen, die kan ik de Neder landse versie van Walt Disney's „The Aristocats" aanbevelen Een erg leuke maatschappelijk werk: maandag van 14.00- 15.00 uur. Dinsdag van 14.00-15 00 uur Gezamen lijke Kruisverenigingen (AMID). Donderdag van 14.00-15 00 uur PSC. Leusden-Zuid: In Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818. Maatschappelijk werk maandag 10 00- 11.00 uur: Gemeente Leusden; vrijdag 14.00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13.30-14.30 uur: AMID; vrijdag 14.00- 15.00 uur. PSC Achterveld: Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijk werk. vrijdag 9.00-10 00 Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11 00-12 00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel. 035-45555. Moeders voor Moeders: Mevrouw M L Rozendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel. 03425-1853. Werkgroep „Laat Leven" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap, tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM). Iedere vrijdagavond van 20 00- 24 00 uur. tel 03495-5672 Pastorale Hulp: Van 12 tot 19 december is bereikbaar: pastor F Overbeek, tel. pastorie 941261 of privé 942155 Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvragen), Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel 033-18931 Spreekuren volgens afspraak A|-Anon Amersfoort: tel. 12595, Postbus 946 Amersfoort. Oppascentrale: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00 en 18 00 uur, tel. 944235, Grienden 16, Leusden AA (Anonieme Alcoholisten) werkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dinsdag in het Groene Kruisgebouw, Leus den-Zuid, tel. 033-943722 (24 uur per dag) Corr. adres. Postbus 709, 3800 AS Amers foort. gevonden en verloren Loep op Leusden 15 GEVONDEN Blauwe kinderwant; leren dames handschoen; bankbiljet van tien gulden; bruine portemonne; diverse sleutelbos sen, bankbiljet van 25,-; portemon nee met inhoud; 2 kindermaillots; blauwe sporttas. VERLOREN Diverse sleutelbossen; zilveren schakelarmband; zilveren ketting; gou den ketting met hanger, dameshand schoen; oranje regenpak; bruin met ro de portemonnee; zilveren slavenarm- band, dameshorloge en plastic tas met o.a. viewmaster. VERLOREN In Leusden is verloren een bruin portemonneetje, inhoudende ongeveer twintig gulden en een viertal sleutels. Voor inlichtingen: telefoon 941495. tekenfilm, die bovendien in het Neder lands is nagesynchroniseerd. Deze film gaat volgende week ook in Amersfoort in première Op 24 december gaat eveneens een nieuwe Nederlandse jeugdfilm (ook in Amersfoort) in pre mière: „De bende van hiernaast" van regisseur Karst van der Meulen, die een gezellige film voor de hele familie maakte Overigens kan men natuurlijk al tijd terecht in de matinee-voorstel lingen van Euro, waar deze week „Dik Trom knapt 't op" draait. Oók een Nederlandse film! THEO STOKKINK SHOW In de Theo Stokkink-show (Hil versum III) van 17 december a.s. tus sen 15 en 18 uur, kunnen filmliefheb bers op relatief eenvoudige wijze aan een gratis kaartje komen voor een voorstelling van de Amerikaanse film komedie Flying High", die volgende week donderdag in première gaat. Zoals bekend wordt tijdens de uitzen ding een rebus opgegeven. Zij, die dit raadseltje snel oplossen en daarmee naar de kassa van Grand rent, krijgt een kaartje voor de film „Flying High". Zoals gebruikelijk: wie het snelst is, maakt de meeste kans! POLYGOON JOURNAAL Behalve aan gebeurtenissen uit de wereld, brengt het Polygoon-journaal van deze week een uitvoerige repor tage over de schelpenvangst in de Waddenzee. De schelpen worden in Hasselt (Overijssel) gebrand tot kalk. Schelpkalk wordt, vanwege haar zeer specifieke eigenschappen, vooral ge bruikt voor restauratie van oude ge bouwen. Verder in dit journaal een portret van Petra de Bruin, die vorig jaar wereld kampioen dames wielrennen op de weg werd. Zij kan zich, hoewel zij nog pas 18 jaar is, gemakkelijk meten met de inter nationale top. Het journaal volgde haar tijdens haar training en tijdens wedstrij den op de wielerbaan van het Ahoy- complex in Rotterdam. ACHTERVELD - Maandag 15 de cember zal er door de Tour de Junior een kaartavond worden georgani seerd in D'Ouwe Peerdestal. De le den van de Tour de Junior zullen het dan opnemen tegen de leden van de schietvereniging en de leden van de AMBC. De aanvang is om 20.00 uur. Echtgenotes en verloofden zijn deze avond ook van harte welkom. Er kan zowel geklaverjast als geschutjast wor den. Daar de Tour de Junior de uitdager van deze avond is, wordt er op gere kend dat er van deze club velen aanwe zig zullen zijn Er is een aantal heel mooie en nuttige prijzen te winnen. LEUSDEN - Het verslag van de op 18, 19 en 20 november jl. gehouden inspraakbijeenkomsten over het so ciaal-cultureel plan is verschenen en inmiddels toegezonden aan degenen die zich daarvoor tijdens de inspraak- bijeenkomsen hadden aangemeld. Het verslag ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63 en in de gemeentelijke documen- tatiehoek in de bibliotheek Nieuw-Lan- genbeek, Hamersveldseweg 77. Rozendaallaan 9 Leusden-C Is het u ook opgevallen, dat er in deze rubriek zo weinig over Progressief Leusden wordt ge schreven? Doen die lui nog wel iets? Waarom eigenlijk al die moeite om die viskwekerij aan de Laapeer- seweg te krijgen? Als er ooit een derde fase komt die wat groot uit valt, moet de gemeente weer veel moeite doen om ook nog eens die aquariër uit te kopen Ik dacht eerst dat die meneer Dijk stra dat bordes voor de koningin aan de Laapeerseweg wilde gaan bouwen uit protest tegen het nieuwe gemeentehuis Terwijl Dijkstra op zijn beurt weer dacht, dat de gemeente een op zettelijk spelletje aan het spelen was. Die dacht natuurlijk aan die graskarpers voor de Leusdense vijvers Overgebleven planken in de Ta- baksschuur, kreunend en krakend in de december-sneeuwstorm: ,,Oh Flehite! Welk lot is ons be schoren?" Die arme, vredige duif uit Groenhouten is nu ten einde raad met gebalde vleugels op hel spreekuur van de wethouder ge weest. Meelevende geit uit Claeveren- blad:,,En, wat zei de wethouder?" Bedroefde duif met hangende vleugels tussen de planken terug gekeerd: „Oad hem nog verteld, dat we elkaar al eens eerder ont moet hadden, maar niks hoor! Ga maar naar de dienst, zei ie!" Claeverenbladse geit, heel nieuwsgierig: ,,En, wat zei de dienst gemeentewerken?" Duif, met een diepe zucht: ,,Ga maar naar Offereins!" Geen wonder dat de staatssec retaris voor emancipatie beleid zoveel geld per jaar overhoudt als zélfs dat speciale potje in Leusden niet opgemaakt wordt 1990: de gemeente Leusden krijgt via een speciale satelliet- boodschap door, dat de centrale antennemast gezet mag worden op de bunker langs de Li- niedijk Als Gijs van Woudenberg nou eens persoonlijk langs alle Leusdense moeders gaat om hen te vertellen over de moedermavo? Zou dat niet helpen? Vraag: ,,Als alle schoolkinderen nou overblijven, kunnen we de schoolroutes dan ook laten val len? Of voor de helft?" Ik hoor, dat Groenhouten een speciale wachtdienst heeft inge steld om de bewoners tijdig te waarschuwen als de gemeentelij ke bus met commissieleden in aantocht is. In De Wetering hebben ze de hulp van een autosloperij ingeroepen voor een permanente vestiging van nog redelijk uitziende wagens op de meest kwetsbare parkeer plaatsen. Vraag. Hoe krijg je eigenlijk een beter beeld als je 's avonds bij nacht en ontij de parkeer problemen wilt bekijken? Antwoord: De voorzitter heeft het leger gevraagd hem dertig nacht kijkers te willen lenen Verontwaardigde Groenhoute naar. Wilde ik verdorie m'n wa gen gisteravond parkeren, stond er zo'n grote bus midden op de weg!" Flauw grapje op het gemeente huis. ,,Goed idee zeg, van die ge heime excursie! Hadden we die bocht ook niet in het geheim aan kunnen leggen?" Nog zo'n flauw grapje, maar nu buiten het gemeentehuis. ,,Twee ton voor die bocht en nou is ie nog spekglad ook als het nat is Had je dan gedacht dat ze voor dat be drag het schuurpapier er bij had den geleverd? Weet je eigenlijk wel wat één velletje schuurpapier kost?" Een middenschool in Leusden? Zeker voor D'66-leden die bij wil len scholen nu ze het zelf op moeten knappen Overigens beraadt men zich in Progressief Leusden op het uitge ven van een eigen plaatselijk par tijblad. Ze vinden, dat er in het plaatselijk nieuwsblad teveel over de WD wordt geschreven Straks krijgen de verenigingen vast nog subsidie om hun club bladen in kleur bij de gemeentelij ke stencil-shop te kunnen laten vervaardigen. Een zéér speciale school maakt héél misschien nog een goede kans om in Leusden opgericht te kunnen worden. Wat te zeggen van een Voortgezette opleiding voor Vertaalkunde van Ambtelijke Stukken?" Een vrije busbaan over de Ponlijn, net zoals ze dat in Londen ook al (gaan) doen. Leusden-centrum, Londen-centrumWie groot wil worden moet groots kunnen den ken Rinze Bloemhof: Moeder Coura ge Als Wagenaar nou alstjeblieft- dankjewel nog deze maand de toegangswegen naar de Hamers- hof vanaf de Centrumweg óók voor de fietsers en voetgangers in orde wil maken, dan beloven wij, dat wij dit jaar geen grapjes meer over de wethouder zullen maken. Wat is er eigenlijk aan de hand met de verkeerslichten op de Noord erinslag? Groene Golf? Zijn die specialistische regelaars kleurenblind geweest? En voorlopig zal er niks te veran deren zijn, want die fraaie tent van de regelaars is verdwenen. De gemeente heeft zeker voortijdig de kampeervergunning ingetrok ken Leusden moet het centrale an tenne-signaal maar uit Amersfoort halen. Bij de provincie lezen ze vast de Koran,,Als de (Amers foortse) Berg niet naar Leusden wil komen, zal Leusden naar de Berg toe moeten" Er wordt - zo lees ik in mijn lijfblad - nog steeds driftig over de ver snelling van de Leusdense wo ningbouw onderhandeld. Zeker over de bouw van slak kenhuizen V. AUTO OPENGEBROKEN Maandag 8 december werd de op de parkeerplaats bij hotel Den Treek staande auto van de heer Bn uit Am sterdam opengebroken. Verschillende zaken, waaronder een portemonnee verdwenen uit de wagen. De politie stelt een onderzoek naar deze diefstal in. LICHTMAST OMVER Door een onbekende automobilist werd maandag 8 december de licht mast die staat op de hoek Maisland- Landweg omver gereden. Omwonen den die de klap hoorden hebben het kenteken van de auto genoteerd, zodat een onderzoek naar de dader kan wor den ingesteld. BRIEVENBUSSEN NAAR BIN NEN De Leusdense politie adviseert be zitters van groene buitenbrievenbussen deze bussen in verband met de komen de jaarwisseling reeds binnen te halen, leder jaar weer wordt een aantal van deze bussen ten gevolge van baldadig heden vernield. BEKEURD Dinsdag 9 december werd een drietal weggebruikers bekeurd. Een automo bilist ging op de bon voor inhalen in een voorsorteervak, een weggebruiker ne geerde een rood verkeerslicht en een reed bij een inhaalmanoeuvre over een doorgetrokken witte streep. ZONDER BRANDSTOF In de nachtelijke uren van maandag 8 december kwam op de Doomseweg een vrachtwagen zonder brandstof te staan. De wagen vormde in het donker een gevaar voor het naderende ver keer, zodat maatregelen moesten wor den genomen om het naderende ver keer te waarschuwen. Nadat de wagen door de politie van nieuwe brandstof was voorzien kon de weg worden vrij gemaakt. LEUSDEN - Woensdag 3 decem ber hield de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen haar Sin terklaasavond in de Marcuskerk. Voor deze avond was mevrouw Sit- ton uitgenodigd die samen met de da mes van de bond ging koekvergulden. ledereen had een taaipop meegeno men die men ter plaatse kon versieren, waar druk gebruik van werd gemaakt. Na de pauze kwam Sint en Piet op bezoek die voor alle leden een leuk pre sentje met gedicht hadden meegeno men. De avond was, zoals een Sin terklaasavond betaamt, erg vrolijk en gezellig

Leusder Krant | 1980 | | pagina 15