- X Voorlopige doelstellingen verkeersplan werden vlot behandeld Deel wensen aktiegroepVeilig Leusden-Zuid gerealiseerd eurofleur n Gemeentelijke studiebeurzen omhoog VANIIAAi; INDE LEDSRER KRANT 4 aannemers mogen offerte doen voor bouw nieuw gemeentehuis SELECTRA Jeugddienst in Dorpskerk Iffi Tieneravond in De Til Schoolraad vergadert maandag DUIZENDEN KERSTBOMEN Doelstellingen en prioriteiten Liberale jongeren morgen bijeen Leusder Krant sf° Zaterdag Hobby-instuif Blijhof Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Tuincentrum mm FOTO-KOPIE NODIG? DOKTERSDIENST: 'n winkel vol ideeën Geen krant ontvangen? DONDERDAG 11 DECEMBER 12e JAARGANG NO. 67 1980 O O <i> - (Van de redaktie) LEUSDEN - De voorlopige doelstel lingen voor het Verkeersplan Leusden zijn dinsdagavond door de Werkgroep Verkeersaangelegenheden zonder veel wijzigingen of diskussie aanvaard. Voorzitter Wagenaar had bij het begin van de diskussie weliswaar gezegd, dat er desnoods een extra vergadering aan gewijd kon worden, maar dit bleek niet nodig. Binnen een uur was de zaak rond en kunnen de heren Van Dijk en Kleinhof van het raadgevend inge nieursbureau DHV verder gaan werken aan de definitieve doelstellingen, de randvoorwaarden, uitgangspunten en inventarisatie. Als die zaken allemaal keurig op een rijtje staan zullen deze onder de naam Interimrapport" op nieuw worden voorgelegd aan onder meer de werkgroep Verkeersaangele genheden Ook zal dan de bevolking inspraak kunnen leveren. Het ligt in de bedoeling, dat dit interim-rapport in fe bruari op tafel komt en in april of mei door de raad wordt vastgesteld Dan is de eerste fase afgerond Daarna begint Jan Wagenaar:Keuzes in tweede fa se". de tweede fase. de planvorming op ba sis van de dan vastgestelde doelstellin gen. uitgangspunten en randvoorwaar den. WAARDERING, MAAR TOCH De heer Witlox van de aktiegroep Veilig Leusden-Zuid had alle waardering voor de voor hem liggende ontwerp-hota. ,.Met name herkennen wij verschillende van onze eigen doelstellingen hierin." Toch wilde hij de algemene doelstelling: ,,Het realiseren van een verkeers- struktuur die zoveel mogelijk bijdraagt tot een goed Leusdens leefklimaat ,wat sterker zien' Jk zou die algemene doelstelling wat krachtiger gefor muleerd willen zien met de nadruk op verkeersleefbaarheid en de gelijkwaar digheid der verschillende verkeers deelnemers", stelde hij voor De heer Van Dijk van DHV: ,,We moeten natuur lijk niet alles te strak willen doen We moeten naar doelstellingen toe, die ook hanteerbaar zijn, waarmee we een praktisch plan kunnen maken" De heer Daamen van de aktiegroep Veilig Over ,,Dit rapport is net een sneeuwbal Al doorlezend wordt die sneeuwbal harder. Daar ben ik blij mee, maar bij punt vier begint de bal ineens te smelten In de prioriteitsstellingen kan ik me dan helemaal weer vinden en wordt de bal eigenlijk keihard, een ijs- bal. Maar aan het slot wordt ineens weer gesproken over heel globale doelstellingen en dan sta ik weer met lege handen De heer Van Dijk (DHV): ,,Het kan zijn dat alles wat te voorzichtig is gefor muleerd. Ik ben graag bereid om één en ander wat te versterken, maar dan moet u dat als werkgroep aangeven." De heer Daamen ,,Het meest beangstigend vind ik, dat er geen duidelijke keuze wordt gemaakt inzake de prioriteit van de doelstellingen. De veiligheid en de verkeersleefbaarheid hoort in feite het belangrijkste te zijn De overige doelstellingen komen dan hier bij en zijn om z'n minst even belangrijk" De heer Van Dijk: ,,Het is natuurlijk prima als u de hoogste prioriteit wilt qe- ven aan de verkeersveiligheid, maar dan krijgt u wel een heel ander plan Voorzitter Wagenaar greep toen in. ,,Als u de prioriteiten nu direkt al zo hard wilt stellen, dan zijn we zo klaar. Dan hoeven we niet verder te gaan. In de tweede fase komen pas de keuzes". De heer Daamen: Doelstellingen accepteren is beleid uitstippelen. Wa genaar. ,,Het gaat nu om het bereiken van een zo groot mogelijke verkeers veiligheid. In de tweede fase van de planning zullen de gewenste zaken te gen elkaar afgewogen dienen te wor den." Ton van der Scheer (ENFB): ,,Maar wat doen we op dit moment dan met dit rapport?" De heer Van Dijk- ,,ln principe kun je natuurlijk alle kanten op Je kunt een bepaalde richting uitstippelen, maar natuurlijk is een zekere laveer-ruimte nodig om uit de voeten te kunnen. Aan de andere kant moet het wel duidelijk zijn wat die bepaalde richting ongeveer zal zijn. De prioriteitsstellingen geven die richting al aan. Een zekere speel ruimte blijft noodzakelijk" Nadat één woordje werd geschrapt (het woordje globaal in de slotkonklu- sie) werden de voorlopige doelstellin gen zonder discussie aanvaard Bavoortseweg-Maanweg aan de orde. ,,Als we het dan niet doen, krijgen we geen subsidie meer." aldus de heer Wagenaar. De aktiegroep stelde voor om ook de Koningin Julianalaan en de Van Hardenbroeklaan visueel aan te pak ken: ,,Ook dit zijn tamelijk rechte we gen. Misschien kunnen ook hier snelheidsbeperkende maatregelen (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zoals het er nu uitziet, zullen verschillende wensen van de aktiegroep Veilig Leusden- Zuid met betrekking tot Leusden- zuid gerealiseerd kunnen worden. Dit bleek dinsdagavond uit de be handeling van de voorstellen van de groep in de werkgroep Verkeers aangelegenheden. De rekonstruktie van het kruispunt Maanweg- Bavoortseweg-Roo van Alderwe- reltlaan zal binnen afzienbare tijd aangepakt worden, waardoor het doorgaande karakter van de Roo van Alderwereltlaan sterk zal worden teruggedrongen en de langgerekte weg zal - op aanwijzingen van de aktiegroep - snelheids- belemmerende punten krijgen, waardoor het minder aantrekkelijk zal worden om „binnendoor" te gaan. Het kruispunt Arnhemseweg-Maan- weg (nabij de politiekazerne) zal ook worden gerekonstrueerd. Daarvoor lig gen eveneens al enige tijd plannen ge reed, maar hier is het wachten op rijks waterstaat De daar te plaatsen ver keerslichten en de rekonstruktie is een zaak van die instantie Kortgeleden heeft de gemeente hierover opnieuw kontakt opgenomen meh rijkswater staat. ,,We houden het warm", aldus voorzitter Wagenaar. Getracht zal wor den om bij dit kruispunt een veilige oversteek te kreëren voor bewoners aan de overzijde van de Arnhemseweg (Den Treek, Bavoort). Een brug over de Heiligenbergerbeek is te kostbaar 110.000,-) maar inplaats daarvan zal achter de bomen langs aan de kant van den Treek een veilig fiets- en voetpad worden aangelegd vanaf het kruispunt naar de Treekerweg. Naar verwachting zullen deze plannen nog een maand of twee in beslag nemen, alvorens ze in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening op tafel kunnen komen. Vóór eind 1981 komt de rekonstruktie van het kruispunt worden getroffen," aldus woordvoerder Jacobs. Ten slotte vroeg de groep aandacht voor de situatie rond het kruispunt Arnhemseweg-Ooievaarshorsterweg Juist omdat daar straks ook het dorps huis komt en er nu al een koncentratie van kerk, school en gymzaal is, drong de aktiegroep er bij de gemeente op aan om het binnenkomen van Leusden- zuid op dit punt wat minder aantrekkelijk te maken voor doorgaand verkeer. Daartoe moeten in ieder geval duidelijk aanwijzingen worden aangebracht ten aanzien van de ..doorgaande route" via de Maanweg. Het instellen van een éénrichtingsverkeer van een stukje Prinses Beatrixlaan ter hoogte van school en gymzaal behoort ook tot de mogelijkheden. De voorstellen zullen nu verder uit gewerkt worden, waarna het totaal over enkele maanden opnieuw op tafel ko men Het kruispunt Arnhemseweq-Maanweq. LEUSDEN - Aanstaande zondag, 14 december, is de laatste jeugddienst van dit jaar in de Dorps kerk. In deze dienst zal ds. C. v. d. Steen uit Hilversum voorgaan. Hij zal spreken over de tekst „Wie niet liefheeft kent God niet". Muzikale medewerking aan deze dienst wordt verleend door het koor The Trumpets of the Lord uit Sassenheim en het orgel wordt bespeeld door Piete Leebeek uit Woudenberg ledereen is hartelijk welkom in de Dorpskerk. Aanvang van de dienst is om 18 30 uur en na afloop is er koffie drinken in het Trefpunt. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Burgemeester en wet houders hebben besloten de maximgle bedragen bij toekenning van een ge meentelijke studiebeurs met 5'/2% te verhogen Deze verhoging is gekop peld aan de stijging van het gemiddelde prijsindexcijfer Voor het schooljaar 1980-1981 zijn de volgende maxima vastgesteld 500,-voor leerplichtigen bij het voortgezet onderwijs, 605,- voor studerenden bij het voortgezet on derwijs boven de leerplichtige leeftijd en 1006,- voor studerenden bij het uni versitair en hoger beroepsonderwijs LEUSDEN - Aanstaande vrijdag 12 december wordt er 's avonds een tieneravond gehouden in De Til aan de Hamersveldseweg 30. Die avond zijn alle jongens en meisjes van tien iaar en ouder hartelijk welkom De avond wordt gehouden tussen 19.00 en 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt een gulden. LEUSDEN - De Gemeenschappe lijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in de gemeente Leusden vergadert volgende week maandag 15 december in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. Aanvang van de vergadering is om 20.15 uur en op de agenda staat een dertiental zaken. De onderwerpen voor de vergadering zijn: 1 Opening 2 Verkiezing nieuwe leden. 3 Benoeming nieuwe leden 4. Sluiting van het eerste deel van de vergadering. 5 Heropening 6. Verslag van de vorige vergadering. 7. Mededelingen. 8. Ingekomen en uitgegane stukken. 9 Verkiezing van het dagelijks be stuur 10. Aanwijzing van de afgevaardigde voor de Regionale Schoolraad en een vervanger in de werkgroep Onderwijs. 11. Wijziging huishoudelijk reglement. 12. Planning vergaderpunten 13 Rondvraag en sluiting. met en zonder kluit, van 50 cm tot 4 meter. Scholen en instellingen bij afname aantallen 10 tot 15% korting* Ursulineweq 14 - Leusden-C. Tel. 033-940763. (Van de redaktie) LEUSDEN - Ter verduideling volgen hier de doelstellingen en de prioriteiten, zoals die gepresenteerd werden in de eerste nota voor het Verkeersplan Leusden: Hoofddoelstelling: Het realiseren van een verkeersstruktuur die zoveel mogelijk bijdraagt tot een goed Leusdens leefklimaat. Doelstelling 1: De versterking van de onderlinge samenhang van de ver schillende Leusdense woonwijken- Doelstelling 2: Bevorderen, dat het verkeer, dat door zijn aard of hoeveel heid het leefmilieu (wonen, winkelen, recreëren) aantast, wordt teruggedron gen Doelstelling 3: Bevorderen van de bereikbaarheid (voor alle vervoerwij zen) van de woonwijken en van de di verse verkeersaantrekkende voorzie ningen en verbeteren van de externe ontsluiting. Doelstelling 4: Het bevorderen van de verkeersveiligheid. Prioriteiten: Nadat de verschillende doelstellingen verder zijn uitgewerkt volgen in de nota de prioriteitsstellin gen. Prioriteitsstelling 1: Met inachtne ming van het in de doelstellingen ge stelde omtrent het funktioneren van het verkeerssysteem als geheel dient bij conflicten tussen vervoerswijzen het belang van de fiets, bromfiets en voetganger voorrang te hebben boven dat van het gemotoriseerd verkeer wanneer het gaat om voorzieningen van gelijke orde Prioriteitsstelling 2: Wanneer bij het toepassen van de prioriteitsstelling 1 het openbaar vervoer in gedrang komt. zal het belang daarvan tenminste even zwaar moeten wegen als dat van de fiets en de voetganger. LEUSDEN - De plaatselijke afde ling van de J.O.V.D., de landelijke or ganisatie van liberale jongeren werd bijna een jaar geleden opgericht. Sinds die tijd heeft de jongerenor ganisatie in Leusden niets meer van zich laten horen. Daar komt nu ver andering in In januari of februari wordt er een speciale thema-avond georganiseerd met als onderwerp „jeugdwerkeloosheid". Op kortere termijn, om precies te zijn op vrijdagavond 12 december, morgen dus, komen de J.O.V.D. leden bijeen in het zwembad Bavoort. Niet om te zwemmen maar om van gedachten te wisselen met een lid van het J.O.V.D. hoofdbestuur, die wat meer zal vertel len over inhoud en doelstelling van de organisatie Niet alleen JOVD leden zijn welkom ook voor andere belangstel lende jongeren staan de deuren wijd open. Ook het oudere deel van de be volking kan komen om te vernemen wat de J.O.V.D. nu eigenlijk voor een ideeën heeft. Niet de hele avond wordt besteed aan praten, het tweede gedeelte van de avond wordt in beslag genomen door de ..Little Disco Mouse", een bij insiders bekende Leusdense drive-jn disco theek Rozendaallaan 9 Leusden-C. sweg-Noord 83 in De Isselt, vak B. -14047 - Spelregels wijkorganen in de ijskastPag. 3 ■SportPag. 5 - Achtervelds nieuws Pag. 5 - Muziek In Leusden en AmersfoortPag. 7 - Theater en exposities in AmersfoortPag. 9 - Hulpverlening aan zwangere vrouwen Pag. 11 -Film Pag. 13 en 15 -KantlijnPag. 15 - Medische dienstenPag. 15 033-944600 LEUSDEN - A s zaterdag kan men weer komen knutselen bij Blijhof. Ans- friduslaan 49. Naast timmeren en boetseren kan men alvast in de kerst stemming komen door kerstversierin gen en kaarten te maken Ook aan de kleintjes is gedacht. Er zijn kleurplaten en er is een kerstboom die ze mogen versieren. De limonade en koekjes staan klaar. Leden betalen 1,50 en met-leden 2,50. LEUSDEN - Burgemeester en wet houders hebben besloten vier aanne mingsbedrijven uit te nodigen een prijs- aanbieding te doen voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis in Hamers hof. Het betreft de volgende bedrijven. Heijligers uit Amersfoort, Intervam uit Rijswijk, Van Hoogevest uit Amersfoort en UBA uit Uithoorn de Biezenkamp 8-Tel.033-94 54 35 Leusden-C Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze fnspekteur bezorging, overdag te bereiken^onder tel.nr. 03420-16141 I

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1