Spelregels voor wijkorganen gaan voorlopig de ijskast in Werkgroep RO/CML nam zichzelf onder loep Van Jeu de Boules naar Jeu de sjoel Plannen tennishal naar provincie Onderwerp trekt weinig belangstelling EXPLOITATIEVORM NOG NIET DUIDELIJK Zaterdag weer wilgen knotten Berghok Blokkendoos moet groter Maandag schrijven voor Amnesty Nieuwe cursus zwangerschaps- gymnastiek Maandag thema avond vrouwenkafé WROSENbOOM DONDERDAG 11 DECEMBER 1980 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het onderwerp „spelregels voor wijkorganen" gaat voorlopig de ijskast in. Het college van burgemeester en wethouders heeft moeten vaststellen dat er voor het onderwerp zo weinig belangstel ling bestaat op dit moment, dat het weinig zin lijkt te hebben om er nu over door te gaan. Aldus meldt het college dezer dagen in een brief aan allen, die in een eerder stadium ge vraagd werden hun gedachten over spelregels voor wijkorganen aan de gemeente kenbaar te maken. In april werden daartoe tal van Leusdense instellingen en organisaties uitgenodigd, nadat de raad kort tevoren had gediscussieerd over de door het college geproduceerde notitie ..Wijk organen in Leusden en de daarop binnengekomen reactie. Met het col lege bleek de raad van mening dat het nodig was een aantal spelregels op te stellen, ..die betrekking dienden te heb ben op gereglementeerd verkeer tus sen de wijkorganen en de verschillende geledingen van de gemeente" Vervol gens' ging de brief uit naar de ver schillende instellingen en organisaties, van wie belangstelling verwacht kon worden VIER REACTIES Het aantal reacties op die brief was echter miniem Slechts vier van de aan geschrevenen reageerden en de meer derheid van die vier deed geen enkele bruikbare suggestie. De wijkraad ,,De Wetering" liet weten dat zij zichzelf heeft opgeheven De Groenstichting meldde momenteel nog geen concrete gedachten over het onderwerp te heb ben en zich verder te zullen beraden. Het wijkorgaan ..Groenhouten" gaf te kennen voldoende werk te hebben, niet te hebben gevraagd om de notitie.Wijk organen" en het daarop gebaseerde raadsbesluit, en verder wel een ont- werp-spelregels van de gemeente te willen afwachten. De afdeling Leusden van de VVD tenslotte zei zich terug houdend te willen opstellen, maar deed wel enkele suqqesties ..En daarmee was de oogst aan reacties op", zo wordt vastgesteld in het laatste schrijven over dit onderwerp, waarin verder wordt ge meld dat het college en de raadscom missie .Algemene Bestuurszaken" zich hebben beraden over de vraag wat er nu verder zou moeten gebeuren ..Beide", zo schrijft het college. ..kun nen zich niet aan de indruk onttrekken dat het onderwerp spelregels voor Wijk organen kennelijk niet de grootste prioriteit heeft, zelfs niet bij de weinigen die zich daadwerkelijk interesseren Indien en voor zover wijkorganen met wenken/wensen tot ons college komen wordt daaraan uiteraard alle aandacht gegeven en gepoogd er op in te spelen, evenals dat naar best vermogen ge schiedt met al hetgeen overigens uit de burgerij opkomt. De materie van de spelregels blijft rusten. In het belang van zo goed mogelijk contact tussen groepen en inwoners op basis van een wijkgedachte zal in dit winterseizoen de aandacht van ons college uitgaan naar de nieuwe wijken Gelijk ook eerder het geval is geweest, zullen wij de inwoners daarvan binnen afzienbare tijd uitnodigen voor een ontmoetingsbijeenkomst. Dit geldt thans de wijken Akkerhoeve. Noord- wijck en voor de zomer ook Lan- genbeek." aldus het college (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De werkgroep Ruimtelijke Ordening, een werk groep die draait onder de vlag van het Comité Milieuzorg Leusden (CML), kwam dinsdagavond in het gemeentelijk voorlichtingscentrum bijeen. Voor het eerst vergaderde de werkgroep onder voorzittersschap van mevrouw M. Terwindt, die de voorzittershamer vorige maand had overgenomen van de heer J.H.A.M. ten Berge. De heer Ten Berge heeft altijd een groot stempel gedrukt op de werkgroepaktiviteiten. Hij be schikte, zoals hij dat zelf uitdrukte, altijd over veel informatie. Voor het verkrijgen van de nodige informatie was veel tijd benodigd, reden waar om gezocht is naar een andere werkwijze, waarbij de taken wat meer over de verschillende leden verdeeld werd. Op voorstel van de heer Vlugt. is dinsdagavond gesproken over een taakverdeling binnen de werkgroep, die er op neer komt dat ieder lid zich in één of ander aspekt op het gebeid van Ruimtelijke Órdening gaat specialise ren Hierbij wordt gedacht aan speciali satie op het terrein van agrarische be langen. middenstandsbelangen, vrou wen. onderwijs, rekreatie. welzijn, sport, structuurplannen, architectuur, stedenbouw, verkeer, etc Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: f 40- per jaar. 20.50 per half jaar 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 t n v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis Duidelijk is dat van ieder werkgroep- lid in de toekomst wat meer inspanning gevraagd wordt om de werkgroep goed te kunnen laten functioneren. Voor de meeste werkgroepleden lag het erg voor de hand welke specialisatie zij ko zen, omdat zij al beroepsmatig bij één of meer facetten van het ruimtelijke or dening vraagstuk betrokken zijn (ge weest) Oud-voorzitter Ten Berge, die wel aangebleven is als lid van de werkgroep wil zich zelf blijven bezighouden met stedebouw en structuurplanontwikke ling Voor wat betreft dit laatste denkt de heer Ten Berge vooral aan de groei van de gemeente, de werkgelegenheid en de woningdichtheid De woningdichtheid, dat wil zeggen het aantal woningen dat op eén hectare gebouwd wordt, noemde de heer Ten Berge met name omdat hij in de werk groep graag een ander geluid wil laten horen dan die ..welke via bepaalde poli tieke partijen wel geventileerd worden zoals de heer Ten Berge dat uitdrukte Daarbij doelde hij op uitspraken uit krin- DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. gen van Progressief Leusden die de woningdichtheid ter discussie wilden stellen. INSPRAAK Om haar taak als inspraakorgaan beter te kunnen vervullen, besloot de werkgroep om voortaan op een ander moment dan tot nu toe te vergaderen. Tot op heden vergaderde de werkgroep precies één week nadat de raadscom missie Ruimtelijke Ordening bijeen was geweest Zaken die in de werkgroep aan de orde kwamen, waren dan in veel gevallen al besproken door de raadscommissie Teneinde het geluid van de werkgroep beter te kunnen laten doorklinken naar de raadsleden toe, werd besloten voortaan één week vóór de raadscommissie te vergaderen Dit betekent dat de vergaderingen van de werkgroep voortaan elke laatste dins dag van de maand gehouden zullen worden. COÖRDINATIETEAM Wat men nou aanmoet met het coör dinatieteam van het CML. bleek niemand geheel duidelijk. Het enige wat tijdens de jaarvergadering van het CML op 24 november voor iedereen duidelijk was geworden, is dat besloten werd te zoeken naar een politiek onafhan kelijke voorzitter, in plaats van de huidi ge voorzitter wethouder Mandemaker. Op 24 november is het niet gelukt een duidelijke structuur te geven aan het CML met zijn drie verschillende werk groepen. Door de totaal verschillende wijze van werken van de drie groepen is het grote probleem een visie voor het CML te ontwikkelen waar alle groepen zich in kunnen vinden Volgens de heer Vlugt had het coör dinatieteam van het CML best kunnen functioneren als iedereen meegewerkt had Naar zijn mening mag het coördi natieteam nu niet de schuld van alles krijgen omdat de werkgroepen niet op kwamen dagen bij vergaderingen van het coórdinatieteam Nog een keer praten met alle groeperingen heeft geen zin, meent de heer Vlugt, omdat de werkgroep die zich bezighoudt met welzijn, tegenwoordig SOL genaamd, op het standpunt staat dat twee twee vijf is ,,We kunnen daar hoogstens 4V2 van maken, vier wordt het nooit", aldus de heer Vlugt Omdat op 24 november is afgespro ken nog een keer met alle betrokkenen om de tafel te gaan zitten, wil echter geen van de leden van de werkgroep Ruimtelijke Ordening, van een gesprek afzien. Veel hoop dat het mogelijk is alle werkgroepen binnen het CML weer op éen spoor te zetten, heeft echter niemand. LEUSDEN/CENTRUM - De jeu de boulesclub Leusden hield dinsdag avond in het eetcafé de Hakhorst een bijzondere ledenvergadering - de algemene jaarvergadering vindt in februari 1981 plaats - omdat door di verse omstandigheden het meren deel van de bestuursleden heeft moeten afhaken. Invaller-voorzitter Coen Bisschops kon tot zijn genoe gen bijna 25% van de leden welkom heten. Als agendapunt 2 volgde de verkiezing van het nieuwe bestuur met als resultaat, dat Coen Bis schops officieel voorzitter is gewor den. Nel Bouwer bleef pen- ningmeesteresse en interim-se cretaris Rob van de Werve was stiekum blij, dat hij de „handel" kon overdragen aan Charles Snoek. U kunt de nieuwe secretaris bereiken op Henegouwen 47 in levende lijve en onder nummer 945011 per tele foon. Rob van der Werve zal zich verder bezighouden met de wed strijdleiding en Ton Jacobs is de nieuwe baancommissaris. Het weer volledige bestuur ging vlot verder met de praatavond Het duo Ja cobs (vader en zoon) kreeg van de wedstrijdleider en met een prevele- mentje de door onze krant beschikbaar gestelde wisselbeker 1980 overhan digd. Zij hebben de door de slechte weersomstandigheden niet helemaal uitgespeelde onderlinge competitie gewonnen met 19 punten uit 8 wedstrij den Het duo Jacobs werd 2e met 18 uit 8, Manuel van der Werve 3e met 14 uit 6, het duo Bouwer 4e met 14 uit 8 en toch wel verrassend kwamen De Rid der/Jansen met 11 uit 6 pas op de 5e plaats Rob van der Werve garandeer de de vergadering, dat de volgende competitie zodanig wordt opgezet, dat een regelmatig verloop zeker zal zijn JEU DE SJOEL Nog voor de pauze werd besloten de niet zoveel zeggende verenigingsnaam te wijzigen in jeu de boulesclub ,.de Hakhorst" Als een soort hulde aan Rob Bouwer. Jeu de boules is een uitge sproken zomeraangelegenheid Om het onderlinge contact in de win termaanden in stand te houden ging de vergadering akkoord met een be stuursvoorstel om met ingang van ia- nuari a s. op elke 2e en 4e dinsdag van de wintermaanden een clubavond te houden in de Hakhorst (aanvang circa 20 30 uur) met ,,jeu de sjoel" en andere huiskamerspelletjes Wat het komende wedstrijdseizoen betreft, staan voorlo pig vast de onderlinge competitie voor tweetallen in april, mei en juni en daar naast een persoonlijk kampioenschap tot 1 oktober. Voorts een open toernooi of uitwisselingswedstrijden met boule- gooiers uit de regio. Deelname aan de bondscompetitie is ook mogelijk Nadere gegevens daar omtrent volgen Dan is er nog de Natio nale Boulesdag op zondag 26 april 1981 met speciale activiteiten Er is dus werk genoeg aan de winkel voor de tot nu toe 72 leden van de jeu de boules club de Hakhorst. Ongeveer op deze plaats zou de tennishal moeten verrijzen. LEUSDEN - Het vooroverleg over een te bouwen tennishal is binnen één a anderhalve maand afgesloten. Dat betekent dat de plannen dan door kunnen naar de provincie, waarna de gemeenteraad uiteindelijk haar fiat aan de gemeentelijke plan nen moet geven. Een tennishal met 6 binnenbanen en 4 buitenbanen zal, als alle plannen doorgaan, gereali seerd worden op het terrein nabij het toekomstige kruispunt Groene Zoom en Noorderrandweg. De toe gangsweg naar de tennishal is recht tegenover de Larikslaan, aan de Groene Zoom geprojecteerd. ümdat het complex een dominerend karakter in de wijk zal hebben is het niet mogelijk het gebouw neer te zetten via de zogenaamde art. 19 procedure Bij deze procedure kan de gemeente bou wen zonder dat er een bestem mingsplan voor het betreffende gebied is Omdat het in dit geval niet mogelijk is zonder bestemmingsplan te werken, is de gemeente een procedure gestart om voor dit kleine gebied een plannetje te maken In een eerder overleg met de toekomstige omwonenden is al vast komen te staan dat van die zijde waar schijnlijk geen bezwaren te verwachten zijn Hoe de exploitatie van de tennishal gaat geschieden is op dit moment niet duidelijk De heer C. Spaans vroeg dinsdagavond, tijdens de vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML, naar de wijze van ex ploitatie. Omdat het hier. aldus de heer Spaans om een vrij kostbare zaak gaat, die in andere gemeenten met succes geheel in particuliere handen is, vroeg hij zich af hoe de gemeente Leusden zich dat voorstelt Op de vraag van de heer Spaans werd door de heer M T Pais, direkteur gemeentewerken, vrij uitvoerig ingegaan, alhoewel de vraag niet direkt sloeg op een aspekt van ruimtelijke ordening SPORTHAL Een sporthal en een tennishal heb ben altijd bovenaan het verlanglijstje van de gemeente gestaan, waar het ging om sportvoorzieningen Er is steeds van uitgegaan dat exploitatie van beide voorzieningen niet ten laste zouden komen van de gemeentebe groting. Pas het laatste jaar is vast ko men te staan, dat dit laatste geen haal bare zaak is ..Sporten zonder dat ons dat geld kost. lukt niet legde de heer Pais uit. Hoe het dan wel moest, wist hij ook niet Een uit gemeenteraadsleden bestaande werkgroep is inmiddels in het leven geroepen Deze werkgroep verwacht binnen 1 a 2 maanden met een advies te komen over de hele pro blematiek rond een te bouwen sporthal/ evenementenhal. Ook op de vraag wat er wel en wat er niet in de te bouwen sporthal annex evenementencentrum gaat komen kon de heer Pais geen antwoord geven. Wel wist hij, dat als het zou gaan om een pure sporthal de ervaring in andere ge meenten had geleerd dat de jaarlijkse exploitatiekosten van een sporthal ruwweg 10% van de stichtingskosten bedragen Voor een sporthal van zo n 4 miljoen gulden betekent dat derhal ve vier ton per jaar. Alleen als er aan de sporthal ook wat commercieel gerichte aktiviteiten zouden komen, gedacht kan worden aan een bowlingbaan, dan zouden de jaarlijkse kosten gedrukt kunnen worden Waar nu precies het evenwicht ligt, is een zaak die de gemeentelijke werk groep aan het uitleggen is. De heer Pais verwacht dat de werkgroep haar advies zeer snel zal uitbrengen, zodat B en W vrij snel daarna met een voorstel naar de gemeenteraad zal komen Als de werk- griep RO van het CML de ontwikkelin gen wil bijhouden, kon het wel eens noodzakelijk zijn dat de werkgroep haar vergaderschema zal moeten aanpas sen, waarschuwde de heer Pais. De jeu de boules-baan LEUSDEN - De knotgroep gaat a.s. zaterdag weer wilgen knotten. Wie mee wil helpen kan tussen 9 uur en half één terecht bij Asschatterweg 203. Voor inlichtingen tel. 944873. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders zullen de raad voorstel len 6.500,- beschikbaar te stellen voor de vergroting van het berghok van de openbare kleuterschool „De Blokkendoos" in Leusden-zuid. De oudercommissie van deze school heeft om vergroting gevraagd, om dat het huidige berghok te weinig ruimte biedt voor de opslag van het buitenmateriaal. LEUSDEN - Volgende week maandag en woensdag starten in het Kruisgebouw Rozengaarde 33 nieuwe cursussen zwanger- schapsgymnastiek. Aanvang van de cursussen is om 19.45 uur en opgave is mogelijk ter plaatse of telefonisch bij het Kruisgebouw, nummer 941218. ACHTERVELD - Maandagavond 15 december kan van 19.30-21.30 uur bij Nel Schwagermann, van Ol- denbarneveltstraat 84 weer ge schreven worden voor Amnesty In ternational. Die avond wordt ge schreven naar de autoriteiten van verschillende landen om te bewerk stelligen dat het lot van in die landen gevangen gehouden personen zal verbeteren, hen een eerlijk proces wordt gegeven of dat zij in vrijheid worden gesteld. Dat deze vorm van aandacht vragen voor het lot van o.a politieke gevange nen wel degelijk succes kap hebben blijkt uit het feit dat in Uruguay Alfonso Cabrelli uit een gevangenis werd vrij gelaten Hij werd vrij gelaten mede dank zij brieven die door Achtervelders voor hem waren geschreven Maandagavond kan er geschreven worden voor gevangenen in Uruguay, de Centraal Afrikaanse Republiek, Sowjet-Unie. Zaïre en Arqentinië Voorbeeldbrieven, postpapier en postzegels zijn op het schrijfadres aan wezig Ook is er gelegenheid om mee te doen aan de aktie die Amnesty Inter national samen met de vakbonden or ganiseert om veertig vakbondsleden in de gehele wereld vrij te krijgen. Hier voor zijn speciaal voorbedrukte briefkaarten aanwezig LEUSDEN - Maandag 15 decem ber is er weer een thema-avond in het vrouwenkafé. Dit keer zal het on derwerp „Feestdagen, last of lust voor de huisvrouw' ter discussie gebracht worden. Vaak verzorgt de vrouw des huizes het diner, de boodschappen en de ideeën. Maar het kan ook anders. Over deze zaken en nog meer wil deze eenmalige themagroep met de aanwezige vrou wen van gedachte wisselen. De discus sie zal in kleine groepjes plaatsvinden en start om 20.30 uur Het kafé is open van 20 00 tot 24.00 uur in eetcafé de Hakhorst. einde Noorderinslag Inlichtingen Jopie van de Wiel, Waarden 16. tel. 943726 Juwelier - Horloger Winkelcentrum Hamershol Do Komenij 3 3831 fsJC Leusden-C Tel 033-9421 0 1

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3