Ook in de gemeente Leusden bodemverontreiniging SCHOOLRAAD GAAT ZICH BUIGEN OVER PROBLEMATIEK DEELTIJDBANEN INDE LEIISIIEIt PROVINCIALE INVENTARISATIE GEEFT AAN: KRAST BDU Vrijdagavond kerstviering K.P.J. Leusden Kerstviering KPO-leden maandag 22 december Leusder Krant VAXttAMi Geslaagde kerstavond NCVB-Centrum 25 december Kerst-inn in de Til Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? DE LEUSDER KRANT: ...tot op de bodem... SCHILDERSBEDRIJF SB Redaktie on administratie: Rozendaailaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U, 40261 Giro 871441 Abonnement 1 11,80 per kwartaal. UMgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 18 DECEMBER 12e JAARGANG NO. 69 1980 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Leusden kwam maandagavond vooreen korte vergadering bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis om, zoals voorzitter Jaap Brandligt het uit drukte, „een aantal zaken te rege len". De zaken die geregeld moesten wor den lagen vooral op het gebied van het vervullen van alle mogelijke vacatures. In het verleden was het altijd erg moei lijk leden te bewegen een functie binnen het dagelijks bestuur van de schoolraad aan te nemen Vooral de voorzitter van de schoolraad schaamde zich voor het feit dat steeds weer geconstateerd moest worden dat geen mensen bereid werden gevonden een functie te aan vaarden binnen een zo belangrijk ad viesorgaan als de schoolraad Voorzit ter Brandligt noemde het ronduit gênant dat de schoolraad in het verleden bijna een jaar lang heeft gefunctioneerd met een waarnemend secretaresse, omdat niemand bereid was de klus op zich te nemen. Om aan deze situatie een eind te ma ken stelde het Dagelijks Bestuur van de schoolraad aan de leden voor het huis houdelijk reglement zodanig te wijzigen dat het lid zijn van de schoolraad wat meer verplichtingen met zich mee brengt Zo zal in de toekomst in principe ieder schoolraadlid kandidaat zijn voor een functie binnen het dagelijks be stuur. Uit de vergadering kwam de op merking dat het dan wel erg moeilijk zal worden mensen te vinden die in de schoolraad willen zitten. Voorzitter Jaap Brandligt vond dat geen pro bleem. Hij houdt er liever mee op dan dat hij de schoolraad laat verworden tot een vrijblijvende praatclub. Uiteindelijk ging de schoolraad unaniem accoord met een wijziging van het huishoudelijk reglement De gemeenteraad zal de wijziging in één van haar volgende ver gaderingen nog goed moeten keuren. Wel werd de afspraak gemaakt dat als bij een volgende gelegenheid weer kandidaten voor de schoolraad ge vraagd worden er met nadruk bij verteld wordt dat het niet gaat om een avondje ..zitten maar om een avondje ..doen". GERICHTER BELEID Het dagelijks bestuur van de school raad stelt zich voor in het komende jaar een wat gerichter beleid te gaan voe ren Als middel daartoe wil men be leidspunten ruim van tevoren agende ren Elk beleidspunt kan dan door een uit de schoolraad te vormen commissie schriftelijk voorbereid worden. Waar schijnlijk door het krachtig pleidooi van de voorzitter, eerder op de avond, om zich meer in te zetten als er gewerkt moest worden, bleek het niet moeilijk een drietal commissies te formeren die zich met een aantal ..knelpunten" gaat bezighouden Voorzitter Jaap Brandligt en de heer C de Kruyf. die in de schoolraad zitting heeft namens de Al gemene Bond van Onderwijzend Per soneel (ABOP) afdeling Amersfoort en omtrek gaan een notitie voorbereiden over schoolgrenzen. de problematiek ontstaan met betrekking tot het vast houden aan scholen met maximaal 2 klassen kleuter en 6 klassen lager on derwijs en de .glijdende leerlingen- schaal" Al in de vergadering van #- nuari zal de schoolraad de notitie be handelen SCHOOLTIJDEN Hoofdleidster van de kleuterschool De Hobbit. mevrouw C. Kortebein gaat zich te zamen met twee pasbenoemde schoolraadleden, de dames N. van Oort en Th v d. Vecht, beraden over de schooltijden. In haar februari vergade ring zal de schoolraad dit punt bespre ken. Mevrouw M. Steur en de heer Vun- derink gaan zich beraden over de pro blematiek met betrekking tot deeltijd banen in het onderwijs. De heer Ver meulen. schoolhoofd van De Heerd, zal gevraagd worden ook in deze commis sie zitting te nemen. Deeltijdbanen ko men in de schoolraad van mei aan de orde. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vrijdagavond 19 de cember gaat de K.P.J. afdeling Leusden het kerstfeest vieren In de schuur van De Hakhorst. De viering van het kerstfeest neemt al Jarenlang een vaste plaats in op de kalender van de K.P.J. Verder wil het dagelijks bestuur in de loop van het jaar nog praten over zaken als ouderparticipatie, buitenlandse kin deren, ineenschuiven van kleuter- en lager onderwijs, godsdienstige en le vensbeschouwelijke vorming en het pakket diensten wat afgenomen wordt van de Amersfoortse Onderwijs Advies Dienst. Vooral de pas benoemde leden in de schoolraad, zo bleek tijdens de rondv raag. waren wat overdonderd door de voortvarendheid waarmee de voorzitter de vergadering leidde Tijdens de ver gadering waren begrippen aan de orde gekomen waarmee men voor het eerst werd geconfronteerd. Vooral bij de nieuwkomers bleek er behoefte te be staan aan een soort informatiepakketje over allerlei, voor de schoolraad rele vante zaken. Omdat iets dergelijks er niet is werd afgesproken dat voorzitter Jaap Brandligt bij een eerstvolgende gelegenheid een soort ..hoorcollege" zal geven over het functioneren van de schoolraad binnen de gemeente Leus den De K.P.J. viert het kerstgebeuren op een geheel ..eigen" wijze. Het woord alternatief wil men in dit verband beslist niet horen, omdat dit een te negatieve klank heeft. Men probeert in de kerst bijeenkomst op een geheel eigen ma nier met de kerstgedachte bezig te zijn Vorig jaar deed de K.P.J. dat in de vorm van een toneelspel in De Johan- neshoeve Dit jaar heeft men een an dere vorm gekozen. Een vorm, die voor de meeste K.P.J leden nog een verras sing is. Vast staat in ieder geval dat een ne gental K.P.J. mensen al lange tijd druk in de weer is om ook deze kerstviering tot een hoogtepunt in de reeks van K.P.J. aktiviteiten te maken LEUSDEN - De leden van de Katho lieke Plattelandsvrouwen Organisatie vieren hun kerëtavond op maandag 22 december. De leden worden om 19 45 uur verwacht in boerderij ..Groot Krak- horst". De bedoeling is om de avond in gezellige sfeer door te brengen leusder laBAABBsk Onafhankelijk nieuwsblad J_i ■■I slllb voor de gemeente Leusden Lü I Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. I Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaailaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. ■V Rozendaailaan 9 Leusden C Restaurant Ros Beyaart Koude schotels bij u thuis bezorgd, beide kerstdagen en oudjaarsdag. Tel. 943127. Problemen rond Zwarteweg nog niet opgelostPag. 3 Achtervelds nieuws Pag. 5 Medische dienstenPag. 5 Sport Pag. 7 Kantlijn Pag. 9 I Exposities I ag. 9 Films in Amersfoort Pag. 11 en 13 DÖKTÉRSDIENST: 033-941210 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bgreikenonder tel. rv. 03420-16141 (Van de redaktie) LEUSDEN - „Nog niet zo lang geleden Is ons land opgeschrikt door een ernstige bodemveront reiniging In Lekkerkerk", schrij ven Gedeputeerde Staten in hun rapport „Verontreiniging bodem en grondwater in de provincie Utrecht - stand van zaken no vember 1980". Dit rapport is deze week behandeld door de provin ciale commissie Milieubeheer. „Mede onder invloed van het zo genaamde „Lekkerkerk-effekt" is de aandacht voor be scherming van bodem- en grondwater sterk toegenomen. Dat is de positieve kant van de medaille. Verschillende ge meenten stellen thans eerst een onderzoek in bij terreinen, waar woningbouw moet plaatsvinden. De negatieve kant van de me daille is, dat op verschillende plaatsen verontreiniging van bo dem en grondwater is gebleken. Ook de provincie Utrecht is daar van niet verschoond gebleven en het is triest om te konstateren, dat bijna wekelijks nieuwe ge vallen bekend worden", aldus het rapport. Ook de gemeente ontkomt er niet aan. Op de tot november bijgewerkte lijst staan twee zaken. OLIEVERLIEZEN Het betreft een particulier in Leusden (plaats en naam wordt verder niet genoemd), bij wie huis- LEUSDEN - Maandagavond hiel den de leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-Centrum een geslaagde kerstavond in de koffiekamer van het Dienstencentrum. De kerstboom was feestelijk verlicht en de tafels voor de broodmaaltijd waren ver sierd met kaarsen, kleurige servet- LEUSDEN - In het jongeren centrum De Til wordt op Eerste Kerstdag een kerst-inn gehouden die voor iedereen vrij toegankelijk is. De Til, Hamersveldseweg 30, gaat om 19.30 uur open en vanaf dat mo ment zijn belangstellenden hartelijk welkom om deel te nemen aan ver schillende gezelschapsspelen die door de leiding van De Til worden georganiseerd. Maar uiteraard zijn zij die alleen voor de gezelligheid of een praatje komen even welkom. Er wordt een huiselijke kerstsfeer geschapen en uiteraard zijn drankjes en hapjes in voldoende mate aanwe zig. Die drankjes en hapjes kunnen dan genuttigd worden terwijl er kerstmuziek valt te beluisteren. ten fruit en bloemetjes. Kortom het geheel was sfeervol aangekleed. Aan de hand van de door de Bond uitgegeven liturgie hadden drie dames de hele entourage rond de maaltijd ver zorgd, bestaande uit deklamatie. me ditatie en samenzang. Na de pauze werd door een van de dames een Afrikaans kerstverhaal voorgedragen dat getiteld was ..De sterkere God" Na afloop kreeg ieder een een kaars met een rood strikje mee naar huis De dames die met aanwezig konden zijn kregen de liturgie met een kaars thuisbezorgd. Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. brandolie in de bodem is gekomen door een lek in een tank. De op het grondwater drijvende olie is. voor zover dat mogelijk was, verwijderd. Kontrole is nog gewenst. Een tweede geval werd gelokali seerd op het terrein van het slo persbedrijf Van Nimwegen aan de Zwartegoorderweg, waar door morsveriiezen de bodem en het grondwater verontreinigd zijn met aardolieprodukten. Nader onder zoek moet hier nog plaats vinden, aldus het rapport De aanbevelin- Het slopersbedrijf Van Nimwegen, waar morsveriiezen werden qekonsta- teerd gen van de overleggroep worden in deze twee zaken nog afgewacht. Verder zijn er twee gemeentelijke vuilnisstortplaatsen bekend, die in 1966 en 1968 zijn gesloten. Hier werd - voor zover bekend - niets gestort, wat de bodem ernstig zou kunnen verontreinigen. Hier is voornamelijk sprake van huis houdelijke afvalstoffen, grof vuil. plantsoenvuil e.d. Een stortplaats van defensie binnen de gemeente Leusden werd in 1969 gesloten. Hier werd bouw- en sloopafval en onverbrandbaar bedrijfsafval qe- stort

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1