Parkeerproblemen rond Zwarteweg en Primuslaan nog niet opgelost Rooie vrouwen in Leusden behouden eigen standpunt over herverdeling arbeid Kindercarrousel gaat vijfde maal van start voor Agrarische aangelegenheden maandag bijeen Fakkeloptocht tegen kern wapenwedloop Zaterdag kerststukjes maken bij Blijhof Zaterdagavond kerstzang in Koningshof plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN - Het zit met de Zwarteweg nog steeds niet snor. Dat zou men kunnen konklude- ren uit de nogal boze brief, die de heer Dlck Fllek en zijn vrouw naar de redaktie stuurden, aangevuld met „sprekende" foto's. Hebben de Zwartewegbewoners al ja renlang geageerd tegen het feit, dat het zware wegverkeer over hun straat denderde, wat na as faltering aanzienlijk minder sto rend, maar niet opgelost was, ook het feit, dat héél, héél mis schien ooit een fietspad langs de Zwarteweg binnen de bebouwde kom zou kunnen worden aange legd, heeft bij elk betreffende be stemmingsplan de volle aan dacht in de vorm van bezwaar schriften. Een echt probleem is op dit moment volgens de heer Fllek het parkeerprobleem langs en nabij de Zwarteweg. In 1977 reeds schreef de heer Fliek hier over een brief naar het gemeen tebestuur (20 november). Hierop kreeg hij het antwoord: „Als de parkeerplaats aan de Zwarteweg is aangelegd, is dat probleem van de baan." De parkeerplaats werd aange legd, maar wat ook was opgelost, niet de parkeerproblemen, waar de heer Fliek nog steeds mee bleef worstelen. Op 19 augustus 1978 ging er dan ook prompt een tweede brief naar de gemeente. „Hierop heb Ik tot op heden helaas nog geen antwoord mogen ontvangen zegt de heer Fliek verbitterd. Op 17 september 1980 werd een derde brief verzonden naar het gemeen tebestuur, nu samen met de buren. Ook hierop werd tot nu toe niets vernomen. „In het voorjaar maakte ik bij gaande foto's Op dinsdagochtend (marktdag), vrijdagmiddag en za terdag is het dikwijls één grote chaos. Auto's worden onder ons raam op het trottoir geparkeerd Kinderen worden gedwongen op straat te spelen Moeders, win kelend of met een kinderwagen, worden eveneens gedwongen hun weg via de straat te vervolgen, want de heilige stalen koe moet op het trottoir Op 11 november maakte ik, ter vergelijking, nog één foto od marktdag.'1 Zijn grootste grief is, dat de grote parkeerplaats op vrij dag en zaterdag nauwelijks voor een kwart met auto's is bezet „Het bord „parkeerverbod" werd zonder overleg van de ene op de andere dag weggehaald met de medede ling: Uit de Prunuslaan zijn toch geen klachten binnengekomen." Kortom, nog steeds proble men met de Zwarteweg, die ken nelijk in de afgelopen jaren niet door de gemeente, noch door de politie zijn opgemerkt. Met name de laatste tijd worden regelmatig bekeuringen uitgedeeld wegens trottoir-parkeren. Misschien dat de politie eens een ommetje kan maken langs de Zwarteweg-Pru- nuslaan, is de suggestie van de heer Fliek en misschien zou dat parkeerverbod aan de Prunus laan weer ingesteld kunnen wor den. „Maar dan wel controle uit oefenen." Ter illustratie publiceren we hierbij de door de heer Fllek ge maakte foto's. »A*ttT 11 november 1980. Voorjaar 1980 - marktdag Geo*** tAnrm.fi *A**r'QA4 2 Voor/aar 1980, een gewone zaterdag. Voorjaar 1980 - Prunuslaan, normale dag. Voor/aar 1980 - nog een marktdag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteur Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, 123,10 per half jaar, I 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Bameveld. LEUSDEN - De Rooie Vrouwen hielden woensdag 10 december een bijeenkomst in het kader van de her verdeling van arbeid. De werkgroep herverdeling van arbeid binnen de Rooie Vrouwen groep Leusden heeft zich ruim een jaar met deze materie beziggehou den en is tot een andere herverdeling gekomen dan de landelijke tendens van dit moment aangeeft. De werkgroep ziet de 5-urige werk dag niet als ideeal beeld voor de vrouw. De afwijkende ideeën die vooral ge baseerd zijn op keuzevrijheid van het vastgestelde aantal werkuren maar dan per week, hebben geresulteerd in een artikel gepubliceerd in Rosa (het maandblad voor rooie vrouwen in de PvdA) Naar aanleiding van dit artikel is de werkgroep diverse keren in het land uit genodigd om de ideeën nader uit te leg gen. waarna de discussies vaak hoog oplaaiden. Om nu met de rooie vrouwengroep Leusden hier verder op door te gaan was afgelopen woensdag Pim Rebel (lid landelijke kerngroep) uitgenodigd om met de vrouwen van gedachten te wisselen over met name de economi sche haalbaarheid van het plan uit Leusden. Na een korte terugblik door Barbara Hanemaaijer, één van de vrouwen bin nen de werkgroep, gaf Pim Rebel een uitleg over het landelijk beleid Dit ge beurde mede naar aanleiding van de vragen: is keuzevrijheid van werkuren buitenshuis per week haalbaar en wat verandert er wezenlijk voor de vrouw bij een geleidelijke invoering van de 5-uri- ge werkdag9 UITGANGSPUNTEN Pim Rebel. ..Noodzakelijk is het om in ieder geval te blijven praten over her verdeling van arbeid. Juist in deze tijd van economische teruggang is het be langrijk om de uitgangspunten van vrouwen duidelijk kenbaar te maken De groep rooie vrouwen in Leusden neigt naar keuzevrijheid van werkuren per week, Ik heb het idee dat er dan voor de vrouwen alleen maar slechte banen overblijven Daarom heeft de landelijke kerngroep gekozen voor een dagelijkse arbeids tijdverkorting. Het andere arbeidsaspekt is, dat een nog grotere scheiding ontstaat tussen het werken binnens- en buitenshuis. Persoonlijk vind ik het veel natuurlij ker om dagelijks met betaald en onbe taald werk bezig te zijn. De mentali teitsverandering met betrekking tot de verdeling van het werk binnenshuis zal nooit parallel lopen met die van buitenshuis. Deze zal altijd achteraan blijven lopen Door deze herverdeling van bovenaf op te leggen zal dit geen extra duw ge ven in de goede richting. Economisch gezien zal de organisatie van een 5-uri- ge werkdag een heel moeilijk proces worden. Het is een vreemde zaak dat iedereen zijn eigen kost moet verdienen behalve een gehuwde vrouw, dat maakt haar afhankelijk. Voor de plicht tot werken voor ieder een ben ik niet bang. Maar tegenover die plichten moeten ook rechten staan. Niet vast beginnen de AOW-premie in te houden op lonen van gehuwde vrou wen een daar niets tegenover stellen De grote moeilijkheid blijft de over gangsfase. Hier wordt binnen de lande lijke rooie vrouwengroep onderzoek naar verricht COMBINATIE VAN TAKEN Na deze uitleg van Pim Rebel kon de groep zien iuui mei mei ai naar stand punten verenigen Uit ervaring blijkt dat verschillende vrouwen meer zien in een paar dagen buitens- en een paar dagen binnenshuis werken. Per dag een com binatie betekent onrust en met teveel verschillende zaken bezig zijn Wat bovendien bij de rooie vrouwen groep Leusden speelt, is het feit dat twee maal een 5-urige werkdag tien werkuren per dag oplevert. In deze tijd kan dat niet haalbaar zijn. ondanks het feit dat de banen niet allemaal in de produktiesfeer te vinden zijn. Enkele punten die uit de verdere dis cussie naar voren kwamen zijn: De versluiering van het feit dat bij een 5-urige werkdag duidelijk ingeleverd moet gaan worden is een zaak die on der de aandacht gebracht moet wor den. Wordt er een 5-urige werkdag inge voerd, dan zal dit schoksgewijze ge beuren. Daarbij zullen de vrouwen op de bres moeten staan om een juiste verdeling van banen te bewerkstelligen. Nadat Pim Rebel vertrokken was, bespraken de rooie vrouwen hun ver dere strategie. Ondanks de landelijke overtuiging van een 5-urige werkdag blijft de groep Leusden bij haar eigen standpunt: een keuzevrijheid van het af te spreken aantal werkuren per week LEUSDEN - De leden van de werk groep Agrarische aangelegenheden komen dinsdag 23 december in het gemeentelijk informatiecentrum aan de Zwartweg 16a in vergadering bij een. Aanvang van de vergadering is om 20.00 uur en op de agenda staat een zevental zaken. Dit zijn: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 7 mei. 3. Inventarisatie van de vragen 4. Mededelingen. 5. Enquête structuurplan. 6. Rondvraag. 7 Sluiting AMERSFOORT - Vanavond or ganiseert het I.K.V. in Amersfoort een fakkeloptocht die is bedoeld als een demonstratie tegen de kern wapenwedloop. Aan deze optocht kunnen uiteraard ook inwoners van Leusden deelnemen. De vertrek punten voor de optocht zijn om 19.00 uur op het Borneo- en het Neptunus- plein. Fakkels zijn ter plaatse te koop. Na de demonstratieve tocht is er om 20.00 uur een samenkomst in de kerk van 't Zand 29. Hier treedt de ,.Kaba- redband" op, die liederen brengt over rijk en arm, kernbewapening en macht Voorts houdt de polemoloog Leon Wecke een inleiding over de stand punten van de verschillende politieke partijen ten aanzien van de kernbewa pening. Voor verdere inlichtingen kan contact worden opgenomen met het I.K V telefoon 033-751654 LEUSDEN - Zaterdag kan de jeugd van vier tot en met twaalf jaar bij Blij hof aan de Friduslaan terecht om zelf kerststukjes te maken. Met materiaal uit de natuur, waarvoor de gemeen telijke plantsoenendienst zorgde, kunnen de kinderen tussen 10.00 en 12.00 uur aan het werk gaan om mooie stukjes te maken. Naast deze kerststukjes worden ook andere versieringen gemaakt zoals sterren, klokjes, huisjes en engeltjes om in de kerstboom te hangen. De kosten voor deelname bedragen voor leden van Blijhof 1.50 en niet-leden betalen een gulden meer. De kinderen moeten wel zelf een plastic draagtasje meenemen om het gemaakte in te kun nen vervoeren. LEUSDEN - Het Gereformeerd gemengd koor brengt samen met het kinderkoor zaterdag 20 december een kerstzanguitvoering. Deze uit voering wordt gehouden in De Ko ningshof, Centrumweg 2, aanvang 19.30 uur. Het Kinderkoor, onder leiding van Frank van der Bos. brengt enkele kerst liederen ten gehore Het gemengd koor voert onder andere het Anima Nostra van Haydn uit. Dit onder leiding van Arie Vonk Tevens verleent een vocaal en semble, onder leiding van Henk Vonk, zijn medewerking. Restaurant Ros Beyaart Koude schotels bij u thuis bezorgd, beide kerstdagen en oudjaarsdag. Tel. 943127. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De kindercarroussel gaat dit jaar voor de vijfde achter eenvolgende maal draaien voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar. De kindercarousel heeft zo langzamer hand een vaste plaats gekregen in de aktiviteitenkalender van de drie Leusdense organisaties die zich be zighouden met jeugd- en jongeren werk. Ditmaal wordt de klnderca- roussel gehouden op maandag 29 december, dinsdag 30 december en woensdag 31 december. De kindercaroussel wordt georgani seerd door medewerkers van 't Claeverenblad, Blijhof en De Til. Het gaat hier om een reeks van activiteiten voor de jeugd op drie achtereenvolgen de middagen tussen Kerst en Oud en Nieuw. De middagen hebben in het verleden altijd goed in de belangstelling gestaan. Zo deden vorig jaar elke mid dag zo'n tweehonderd kinderen mee met allerhande activiteiten. Dit jaar is men afgeweken van de op zet van vorige jaren. In de eerste plaats heeft men het aantal leeftijdsgroepen teruggebracht van drie naar twee. De groepen waarmee men nu gaat werken zijn die in de leeftijd van 5 tot en met 7 en van 8 tot en met 12 jaar Ook de ruimten waarin de aktiviteiten plaatsvinden verschillen met die van vorig jaar Nu geen Claeverenblad en Til als plaats van handeling, maar uit sluitend het gebouw van speeltuinver eniging Blijhof aan de Ansfriduslaan, de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan en de Marcuskerk aan de Asschatter- weg. De reden van de verandering is voor al het feit dat op oudejaarsdag te weinig medewerkers beschikbaar zijn om een volledig programma te verzorgen. Het probleem heeft men ondervangen door op de laatste middag in de Marcuskerk een filmvoorstelling te verzorgen voor alle deelnemende kinderen. De kosten van deelname zijn ook dit jaar weer zo laag mogelijk gehouden Voor 2,- per middag kunnen de kin deren ..meedraaien" in de carroussel. In de prijs zit begrepen de kosten voor een natje en een droogje Bovendien krijgen de kinderen die alle drie de mid dagen hebben meegemaakt, tradi tiegetrouw een aardigheidje mee naar tyjis. Voor deelname is opgave vooraf niet nodig ledereen is welkom, kinderen kunnen zonder aankondiging vooraf naar de desbetreffende gebouwen gaan. Het volledige programma ziet er als volgt uit: LEEFTIJDSGROEP 5 T/M 7 JAAR Maandag 29 december. Verzamelen in sportzaal Lijsterbeslaan 52 Organi satie is in handen van ..De Til Aan vang 14.00 uur. Op deze middag aller hande sportspelletjes. Breng sportkleding mee. Dinsdag 30 december Kom om 14 00 uur naar het clubgebouw van Blijhof, Ansfriduslaan 49. Dit is eenaktiviteit van Claeverenblad en Blij hof gezamenlijk. Op deze middag kun nen de kinderen zich vermaken met handenarbeid en spelletjes LEEFTIJDSGROEP JAAR 8 T/M 12 Maandag 29 december: 14 00 uur clubgebouw Blijhof voor aktiviteit zie boven. Dinsdag 30 december 14.00 uur Sportzaal Lijsterbeslaan 52, voor ak tiviteit zie 5/7 jaar Voor alle leeftijdsgroepen wordt er op de laatste dag van de carroussel, te vens de laatste dag van het jaar. der halve op 31 december in de Mar cuskerk, Asschatterweg 23 naast en kele tekenfilms ook een grandioze ne- derlandstalige speelfilm gedraaid. Aan vang om 14.00 uur. Deze week zi/n er in het winkelcentrum ,,De Hamershor' in de gangen naar de binnen-parkeerterremen opnieuw deuren geplaatst. Dat alles in het kader van de bestrijding van hinderlijke tochtverschijnselen in het nieuwe winkelcentrum. DONDERDAG 18 DECEMBER 1980 IffllSllffl* iWUWfc

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3