rbr Raad gaf informeel „groen licht" voor evenementencentrum en tennishal Minister komt over miljoenen- projekt praten Vanavond koopavond VANItAAi* INDE LEIISIIER KRANT Gemeente gaat projekt zelf exploiteren Deze week een Leusder Krant Leusder Krant Reimus&Snel 25 december Kerst-inn Vrijdagavond kerstviering K.P.J. Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? I Verantwoordelijk redakteur BERTVOS Redaktie en administratie. Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 23 DECEMBER 12e JAARGANG NO. 70 1980 Opvallend is dat de gemeente de exploitatie van evenementencentrum en tennishal zelf ter hand gaat ne men. Lange tijd is het uitgangspunt geweest, dat het projekt door een commerciële exploitant zou moeten worden beheerd en dat het de ge meente geen cent zou mogen kosten. In de onderhandelingen met ver schillende mogelijke exploitanten kwam men er achter dat aan dat uitgangspunt onmogelijk vastgehou den kan worden Een sluitende ex ploitatie bleek op geen enkele wijze haalbaar Leen Boogaard, direkteur secretarie en nauw bij het projekt betrokken, daarover: ..In de eerste plaats zal een ondernemer, die zo'n projekt commercieel gaat exploite ren. er op uit zijn om winst te maken Dat is een ander uitgangspunt dan een gemeente hanteert Commerci ële exploitatie zou ongetwijfeld tot gevolg hebben gehad, dat de ge meentelijke subsidies aan sportver enigingen zouden moeten worden opgetrokken, omdat ze anders de huur van de ruimtes niet zouden kunnen betalen Verder maakte de lokatie van het centrum en de hal het er ook niet gemakkelijker op Exploitanten zou den veel liever zien dat de tennishal bij het aktiviteitencentrum zou ko men te staan, maar dat kan niet. In het hoofdcentrum is daarvoor geen plaats. En de lokatie in het hoofdcen trum stelt ook nog bepaalde eisen aan het uiterlijk van het gebouw Je kunt daar niet een of andere indu striehal neerzetten, wat een commer ciële exploitant misschien het liefste zou doen." vervolg op pagina 3 DOKTERSDIENST: 03425-1222 LEUSDEN In verband met de Kerstdagen verschijnt de Leusder Krant deze week uitsluitend op dinsdag Het nummer van donder dag komt te vervallen. Dit zal ook volgende week het geval zijn. wanneer het donderdagnummer in verband met nieuwjaarsdag niet zal verschijnen Redaktie Leusder Krant LEUSDEN - De meeste winkels in Leusden zijn vanavond, in verband met Kerstmis, tot 21.00 uur geopend. De gebruikelijke koopavond van vrijdag vervalt deze week uiteraard. -x^"lï baars woningen by. Bemiddeling bij aankoop an verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C telefoon 033-943880 snel en goed een vreemde taal leren spreken? Talenpraktikum Amersfoort Inlichtingen (033) 729097 Rozendaallaan 9 Leusden-C Verzekeringen Gratis huizenpocket Computertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bvmaketaarckj og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te beceikenjjnder tel.nr. 0342Ö-16141 Progressief Leusden bang om zich In de nesten te steken3 Felle brand legt boerderij in as 5 Achtervelds nieuws4 Toespraak burgemeester: Werkloosheid met 60% gestegen 5 Kijk op de kunst - overzicht van Amersfoortse exposities 7 en 8 Sport 9 Loep op Leusden, met o.m. kinderpuzzel, Spaanse Ontboezemingen 11 en 12 Kijk op de film 13 Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. te grote zuigkracht uitgaat ten koste van de reeds aanwezige buitenac commodaties. Wat betreft de squash- banen spreken burgemeester en wet houders de verwachting uit, dat deze optimaal bezet gaan worden.omdat een dergelijke voorziening nergens in de directe omgeving van Leusden te vinden is. BEHEER (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De realisering van een evenementencentrum en een tennishal in Leusden is vorige week een stuk dichterbij gekomen. In een informele bijeenkomst gaf de raad donderdagavond „groen licht" voor de plannen, zoals die tot nog toe door het college van burge meester en wethouders zijn ontwikkeld. Alleen de fractie van Progres sief Leusden kon op dit moment niet akkoord gaan met de plannen, waarmee een bedrag van bijna 9,5 miljoen gulden gemoeid is. Volgende maand moet de raad officieel een besluit nemen. Wanneer alles goed gaat, dan gaan evenementencentrum en tennishal volgend jaar op 15 oktober open. De gemeente gaat het projekt zelf exploite ren. Afgelopen vrijdag werden de plan nen op een persconferentie door Gijs van Woudenberg (CDA, welzijn) en enkele ambtenaren toegelicht. „Een erg verheugende mededeling en niet alleen voor de sporters", aldus Van Woudenberg over de plannen. Het gaat allereerst om een evene mentencentrum, dat aan de oostzijde van het winkelcentrum de Hamershof zal verrijzen, naast de Kooikers gracht. Op de plaats, waar tijdens de openingsfestiviteiten van het winkel centrum een grote tent heeft gestaan, moeten begin maart de bouwaktlvl- telten van start gaan voor het evene mentencentrum. Het omvat een sporthal van 28 bij 48 meter en 7 me ter hoog, acht bowlingbanen, een in drie kleinere zalen op te splitsen toneelzaal, een sportshop en een ho- reca-afdeling. In de sporthal kunnen vrijwel alle binnensporten op natio naal nlvo bedreven worden. Momen teel wordt overwogen om een ge deelte van de sportzaal een hoogte van negen meter te geven, wat voor sommige binnensporten de Internati onale maatstaf is. In de sporthal zijn, boven de kleed-en wasruimtes, een vaste tribune met 120 zitplaatsen. Verder moeten er uitschulfbare tribu nes komen, waarop nog een plaats voor 260 toeschouwers zou zijn. TONEELZAAL De zaalruimte met toneelaccom modatie zal plaats bieden aan onge veer 300 bezoekers. Deze zaal kan door middel van schuifwanden in drie gedeelten opgedeeld worden Voor gebeurtenissen die een groter aantal bezoekers trekken, kan ge bruik gemaakt worden van de sport hal, eventueel in combinatie met het horecagedeelte en de toneelzaal. Op deze wijze onstaat een bezoekersca paciteit van 1000 1500 personen, afhankelijk van de aard van de aktivi- teiten. Overigens kan ook desporthal in drie gedeelten worden opgesplitst, die ieder dan de grootte van een gymnastieklokaal zullen hebben. De sportshop is bedoeld alseen „depen dance" en showroom van een sport artikelenzaak en niet als zelfstandige winkel. Van het evenementencentrum is op dit moment geen aktuele tekening beschikbaar. Op de door de architect Anne van der Meer van „Projektont- wikkeling" Drachten B.V." is in een door het college van b. en w inge stelde werkgroep commentaar gele verd. Deze werkgroep, waarin naast vijf raadsleden vertegenwoordigers van de Leusdense sportverenigingen zitting hebben, deed een aantal sug gesties om het ontwerp te wijziqen. Afgelopen vrijdagmorgen werden de suggesties van de werkgroep aan Van der Meer voorgelegd en de archi tect heeft een en ander onmiddellijk in een schetsje uitgewerkt. Dezer dagen wordt gewerkt aan een defini tieve tekening van het gewijzigd ont werp. TENNISHAL De tennishal moet komen te staan langs de Groene Zoom, tegenover de Bankgirocentrale, in het zogeheten „kassengebied". Er komen in de hal zes binnenbanen, vier squash- en racketballbanen en een horecage deelte Naast de hal is ruimte voor vier buifenbanen, waarvan er voorlo pig twee worden aangelegd Het op nemen van de twee buitenbanen bij de tennishal is in hoofdzaak bedoeld om niet-verenigingsgebonden ten nissers de gelegenheid tegeven „ook eens een balletje te slaan". Voorlopig worden voor dit doel twee banen voldoende geacht, maar er is ruimte om er later vier van te maken Dat is. zo is de mening van het college, op dit moment niet gewenst,omdat moet worden voorkomen dat hiervan een LEUSDEN - In het jongeren centrum De Til wordt op Eerste Kerstdag een kerst-inn gehouden die voor ledereen vrij toegankelijk Is. De Til, Hamersveldseweg 30, gaat om 19.30 uur open en vanaf dat mo ment zijn belangstellenden hartelijk welkom om deel te nemen aan ver schillende gezelschapsspelen die door de leiding van De Til worden georganiseerd. Maar uiteraard zijn zij die alleen voor de gezelligheid of een praatje komen even welkom. Er wordt een huiselijke kerstsfeer geschapen en uiteraard zijn drankjes en hapjes In voldoende mate aanwe zig. Die drankjes en hapjes kunnen dan genuttigd worden terwijl er kerstmuzlek valt te beluisteren. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vrijdagavond 19 de cember gaat de K.P.J. afdeling Leusden het kerstfeest vieren In de schuur van De Hakhorst. De viering van het kerstfeest neemt al jarenlang een vaste plaats in op de kalender van de K.P.J. De K P J. viert het kerstgebeuren op een geheel „eigen" wijze. Het wooiu alternatief wil men in dit verband beslist niet horen, omdat dit een te negatieve klank heeft. Men probeert in de kerst bijeenkomst op een geheel eigen ma nier met de kerstgedachte bezig te zijn Vorig jaar deed de K.P.J. dat in de vorm van een toneelspel in De Johan- neshoeve. Dit jaar heeft men een an dere vorm gekozen. Een vorm, die voor de meeste K.P J. leden nog een verras sing is. Vast staat in ieder geval dat een ne gental K.P.J mensen al lange tijd druk in de weer is om ook deze kerstviering tot een hoogtepunt in de reeks van K.P.J. aktiviteiten te maken. ningen, kantoorruimte en een hotel. De rijksbijdrage in dit pro jekt zou dan 1 miljoen gulden be dragen. Volgens de gemeente is dit plan op dit moment nog niet in een dusdanig stadium, dat er konkrete zaken op tafel kunnen komen. Gemeentevoorlichter Hans Hermans: „De haalbaar heid van het plan is nog niet eens getoetst. Het is duidelijk, dat eerst met de firma van der Berg gepraat moet worden, voordat de plannen bespreekbaar worden. In feite is het gesprek, dat de mi nister op 30 december wil, een tikkeltje voorbarig". Wat niet wegneemt, dat de mi nister uiteraard van harte wel kom is in Leusden met z'n geld koffertje. (Van de redaktie) LEUSDEN - Minister Belaerts van Blokland (Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting) brengt op 30 december a.s. een werkbezoek aan de gemeente Leusden in het kader van het be sluit bestuurlijke bijdragen re- konstruktie en saneringsprog ramma's, de zogeheten 80% re geling. De minister wil ter plaatse kennisnemen van de plannen, die in Leusden op dit gebied in ontwikkeling zijn. In Leusden betreft dat het ge bied van het Veevoederbedrijf van de firma v. d. Berg aan de Hamersveldseweg. Zoals wel licht bekend gaat het bedrijf van die plaats verdwijnen. Bij de ge meente liggen al enige tijd schetsontwerpen op tafel om dit gebied in te vullen. Het gaat daarbij om 55 premie-koopwo-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1