Kerstfeest, net zo achterhaald als de schepping zelf ACHTERGROND UITEINDELIJK t| DECEMBER 1980 Kerstfeest, net zo achterhaald als de schepping! Kerst feest, het aloude feest, dat liet weten dat het Licht der Wereld op aarde gekomen was, is niet meer. Het Licht der Wereld is gedoofd in een zee van plastic, neon en heb zucht. Kerstfeest is niets meer dan een sfeervol bijeen vergaderd zijn rond de uitgebreide zeven gangen-dis. Dat kindje in de kribbe, dat later de Man van Golgotha zou zijn, is weggeredeneerd, weggetheologiseerd, wegge- zwamd Wetenschappelijk is tenslotte aangetoond dat de schepping niet waar is en dat er dus ook geen God is, die Zijn Zoon naar de aarde kon sturen om de wereld met Hemzelf in het reine te brengen. De wetenschap toont aan: zonder schepping ook geen Kerstfeest! Geen schepping'' Dan iets an ders Er moet tenslotte een alter natief zijn, als God er maar niets mee te maken heeft. Charles Dar win vond het antwoord' evolutie Dat betekent dat al het aarde leven zich langzamerhand uit elkaar ont wikkeld heeft en steeds beter werd. Piepkleine eencelligewezentjes waren het begin en mettertijd ont wikkelden zich meercelligen, vis sen, reptielen, vogels, landdieren Het einde van deze ontwikkeling is - dacht Darwin - de mens. De mens heeft zich ontwikkeld, is geëvolueerd uit de aap. ZOETE KOEK ledereen weet, dat als er ge sproken wordt over evolutie er te gelijkertijd geschermd wordt met honderduizenden, miljoenen en zelfs miljarden jaren. Op vrijwel alle scholen - al of niet christelijk - wordt geleerd dat evolutie een wetenschappelijk feit is Deze be wering doet nu al zo lang de ronde dat vrijwel iedereen deze voor zoete koek slikt, 't Is tenslotte we tenschappelijk bewezen" Maar is dat werkelijk zo? Is die evolutie theorie inderdaad zo zeker als vele ..wetenschappers'' iedereen willen doen geloven'' De evolutie beslaat een uitge breid gebied. Daarom is het niet mogelijk alle zaken betreffende evolutie-bewijzen in kort bestek aan de kaak te stellen. Eén ding staat vast: elk zogenaamd bewijs van de zijde van evolutionisten kan weerlegd worden als men uitgaat van het scheppingsgegeven. Dat alleen al is de moeite van het - eerlijk - onderzoeken waard. De mens is het middelpunt van 'het aards gebeuren. Daarom de meeste aandacht voor hem. Evo lutionistische en Bijbelgetrouwe wetenschappers staan hier ten slotte lijnrecht tegenover elkaar! Om het eens cru te zeggen: evolu tionisten zeggen dat opa een aap was en bijbelgetrouwe weten schappers zeggen dat onze opa Adam was, die door God gescha pen werd. Daar sta je dan, als leek. Wat moetje? Een oud boek van de Here God geloven of de bewijzen van wetenschappers, die over het algemeen nog rijk geïllustreerd zijn? Er zijn overigens ook mensen die beweren dat God het eerste leven op aarde schiep (een één- of meercellig wezentje), dat zich ver volgens door middel van evolutie een weg baande naar het men selijk ras. Theïstische evolutie, noemt men dat. Da's heel slim: een beetje God en een beetje weten schap. Blijft natuurlijk de vraag of God, die zo knap is dat hij een zeer in gewikkeld (ééncellig) wezentje kan maken, de rest van het leven op aarde aan toeval en tijd zou overlaten. MENSEN Mensen. Daar gaan we het over hebben Of beter: de mens" Ja renlang hebben we op school kun- DOOR JAN VAN DER HOEVEN nen horen waar de mens van af stamt. Dat stond in de aardrijks- kundeboekjes, maar ook in de maatschappij-geschiedenis-lite ratuur. In mijn geschiedenisboekje stond het ook. De mens is~zoveel miljoen jaar oud en stamt af van de aap. Wetenschappelijk bewezen" Het is net zo'n feit als het eerste leven, dat zich vijf miljard jaar ge leden op aarde manifesteerde Vijf miljard: 5.000.000.000 Er zijn mensen die praten over vijf miljard jaar alsof het krentebrood is, terwijl ze zelf niet ouder worden dan - met veel geluk - honderd jaar. Probeert u zich eens voor te stellen wat 5.000.000.000 jaar is. U zult moeite hebben met 1000 In de tijdschaal, die in de evolu tie-theorie gehanteerd wordt, kan men overigens ontdekken dat de mens nog betrekkelijk jong is. Een miljoen jaarHet hoofdpro bleem dat geldt in de evolu tietheorie is. dat als je zegt dat het éen uit het ander onstaan is, je tus senvormen moet hebben om het te bewijzen. Dus als men beweert dat de mens van de*aap afstamt, dan moet er ooit een soort hebben ge leefd, die half mens en half aap is. ..Maar zulke overgangsvormen zijn er toch genoeg", zullen som migen zeggen ,,Ze staan vaak keurig afgebeeld in boekjes". Klopt precies. Ze staèn in boekjes, maar dat zegt niets OUD Regelmatig zijn er in de afgelo pen 100 jaar overblijfselen gevon den waarvan men beweerde dat het overgangsvormen waren tus sen aap en mens We zullen ze de revue eens laten passeren, ge rangschikt naar veronderstelde ouderdom. NEBRASKA De Nebraska-mens is de oudste „mens", die door evolutionisten naar voren is gebracht. Harold Cook ontdenkte ,,hem". Maar wat ontdekte die meneer Cook dan wel in Nebraska? Eén tand Weten schappers waren dol-enthousiast. Die vondst was een ontdekking van groot gewicht. Aan de hand van deze tand werden complete schedels gebouwd, figuren gete kend en zelfs complete land schappen ingericht Dat laatste was onder meer te zien in de Lon den Illustrated News. paginagroot. Op basis van één tand 't Was jammer, maar een paar jaar later werd op dezelfde plaats in Nebraska de rest van het skelet opgegraven De tand bleek van een peccary te zijn, een soort var ken, dat nu niet meer in de Ver enigde Staten voorkomt. Wie dat wel eens gelezen heeft mag z'n vinger opsteken. HEIDELBERG Nummer twee, die hoog geno teerd stond op de aap-mens para de was de Heidelberg-mens In de buurt van Heidelberg werd hij ont dekt en werd geacht 700.000 jaar oud te zijn. Van deze Heidelberg- mens is één kaak gevonden. Ver der helemaal niets, maar in musea staan nog steeds prachtige stand beelden van Heidelberg-aap- mensen met enorme kaakbenen. Overigens is in de Stille Zuidzee een heel ras van eilandbewoners ontdekt met net zulke zware kaak beenderen als de Heidelberg- mens. alleen het aapachtige ui terlijk hebben ze natuurlijk niet JAVA De Nederlander Eugene Dubois vond rond de eeuwwisseling op Java de Java-mens. Dat is te zeg gen hij vond een klein stuk schedelbot, een deel van een lin ker dijbeen en drie kiezen. Deze zaken lagen elk zo'n 25 meter van elkaar af. Ze werden bovendien ontdekt in een tijdsbestek van een jaar. Het bleek weer een evolutio nistisch succesnummer, want er werd een mens omheen gecon strueerd en die zou zo'n 750 000 jaar geleden geleefd hebben La ter kwam men er achter dat deze ..ontbrekende schakel tussen aap en mens" opgebouwd was uit overblijfselen van een gibbon soort, een aap dus. Er waren niettemin al vele na- maak-gips-modellen gemaakt van deze Java-mens opgesteld in mu sea over de hele wereld. Vele staat er nu nog, verkondigend dat de Java-mens één van de belang rijkste ontbrekende schakels tus sen aap en mens is AUSTRALOPITHECUS Australopithecus is een moeilij ke naam voor Zuideraap. Ook de ze stond kandidaat als overgangs vorm tussen aap en mens. Deze vervolg op pagina 23 God schiep alle planten en dieren naar hun aard, in een enorme verscheidenheid aan typen. Dat valt te lezen in het eerste hoofdstuk van het Bijbelboek Genesis. Zo ook bij voorbeeld de giraffe, die - in die geweldige vormen-verscheidenheid-een eigen, speciale plaats kreeg toegewezen. Evolutionisten bewe ren dat de giraffe miljoenen jaren met een uitgestrekte nek probeerde boomblaadjes te pakken te krijgen, waardoor zijn nek steeds langer werdNogal gezocht, want een giraffe eet net zo vaak van laaggroeiende struiken. Trouwens, zouden de - nooit gevonden - tussenvormen dan van honger omgekomen zijn? Een dergelijke uitrek-verklaring zou de giraffe hoogstens een chronische pijn in z'n nek opleveren. Heel wat acceptabeler is de verklaring dat hier de Schepper aan het werk is geweest, die vanuit een vooropgezet plan allerlei soorten dieren schiep, naar hun aard beantwoordend aan het Bijbelwoord: „opdat de veelkleurige wijsheid Gods bekend zou worden" (Ef. 3:10).

Leusder Krant | 1980 | | pagina 35