ACHTElUiltOND En toen trok de aap aan de olifant zijn lange snuit, en was het jaar 1980 uit, uit, uit •>3 :::S UITEINDELIJK «1 DECEMBER 19B0 vervolg van pagina 21 Zinjanthropus oftewel Australopithecus Boisei zoals hij in 1977 in het boek Origins" voor kwam. Zoals hij getekend werd voor het Brits Museum. Zoals hij in 1966 in de Sunday Times stond. soort is ontdekt dankzij het werk van Louis en Mary Leakey, dat zij deden in Zuid-Afrika. In 1959 von den zij resten van Australopi thecus, die voor die tijd nog ge woon" Zinjanthropus heette. Om het hele verhaal kort te maken: het was,zo bleek later^een uitgestor ven apesoort. 1470 De zoon van de Leakey's zette in Kenia de speurtochten van va der en moeder voort. En warem pel: hij deed een belangwekkende vondst, de zogenaamde schedel 1470. Evolutionisten beweerden dat dit de alleroudste schedel was, die ooit gevonden was. Dat was dan zeker een aapachtige schedel9 Een tussenvorm is in zo'n geval te verwachten. Niets van dat alles. Het was een modern uitziende schedel, net zo als die van u en mij. In de praktijk hield deze vondst in dat alle voor die tijd aangedragen tussenvormen onzin waren. De kleinkinderen beston den al voordat opa geboren was PILTDOWN Bij de Zuid-Engelse plaats Pilt- down ontdekte dr. Charles Daw son rond 1913 een menselijke schedel, en kaakbeen en een snijtand. Verschillende anthropo- logen stonden er nogal sceptisch tegenover, maar toen Sir Arthur Smith-Woodward korte tijd later in dezelfde streek een tweede vondst van een mensenschedel en een tand deed, verdween de twijfel voor het grootste gedeelte. Deze Piltdown-mens kreeg een moeilij ke naam - zoals trouwens alle aapachtig-menselijke vondsten - en er verschenen zo'n 500 weten schappelijke publikaties over In 1953 verscheen een onthut send rapport van medewerkers van de laboratoria van de afdeling Anatomie van de universiteit van Oxford en het Brits Museum in Londen. Een enkel citaat uit dit rapport: ,,Of iemand had doelbe wust de vondsten van Piltdown vervalst of iemand heeft een grap uitgehaald. De ijzer- en chromium-gehaltes tonen aan dat het kaakbeen met potas bi- chromaat en ijzerzouten is behan deld teneinde het er oud uit te doen zien. De tanden waren afgevijld met carborundum om de tanden van de aap net zo vlak te maken als mensentanden". Niettemin was er voor de Pilt down-mens al een gedenkteken opgericht. Het staat er nu nog; een gedenkteken voor wetenschappe lijk bedrog. SWANSCOMBE De Swanscombe-mens kreeg zijn naam door een vondst in Kent, Engeland. Daar werden schedel fragmenten gevonden. Uit wat men reconstrureerde van deze fragmenten bleek dat de schedel bouw exact gelijk was aan die van de huidige bewoners van de aar de. Geen aap-mens, maar een mens CRO-MAGNON Cro Magnon klinkt oer-oud. Cro Magnon was echter de plaats in Frankrijk waar schedelfragmenten en skeletstukken werden gevon den van figuren die stamden uit de ijstijd. Ook nu waren het geen half apen, maar mensen, als u en ik Dit soort mensen heeft gezorgd voor de fraaie, rots-tekingen van Las- caus en Altamara. NEANDERTHALER De Neanderthaler, die opgegra ven is in Duitsland, Frankrijk, Bel gië, Spanje, Italië, Palestina. Cen- traal-Azië en Noord-Afrika geldt in schoolboekjes als uitstekend voorbeeld van de aapachtige mens. Evolutionisten echter heb ben deze Neanderthaler als lang geleden losgelaten als ..missing link", overgangsvorm tussen aap en mens De Neanderthalers had den godsdienstige en begrafenis rituelen, aldus is komen vast te staan. UITGEDACHT De Engelsman professor H. Enoch stelt: ..Al de zogenaamde ontbrekende schakels die in het verleden zijn uitgedacht zijn naar mate onze kennis van de mens die in vroeger eeuwen onze aarde bewoonde toenam, één voor één afgevoerd Dr. Henry Fairfield Osborne voormalig curator van het Ameri kaans Museum of Natural History, die het voorrecht had meer schedels te kunnen onderzoeken dan enig ander wetenschapsmens stelt: „Ik beschouw de aap-mens theorie als volkomen fout en mis leidend. Het zou uit onze be schouwingen en literatuur moeten worden uitgebannen; niet op ge voelsmatige gronden, maar op zuiver wetenschappelijke gronden en we zouden ons nu resoluut moeten richten op onze werkelijke oervoorouders." MODELLEREN Nog iets over het modelleren van een gezicht rond een schedel of een deel van een schedel. Dat is tenslotte een zaak die bijzonder veel wordt toegepast (zes ver schillende uitmonsteringen van een bepaald soort aap-achtig mens is geen uitzondering) om de mens-afstamming overtuigend voor te stellen Prof. E.A. Hooton van de Harvard-universiteit zegt er dit over: „Te pogen de weke delen van het gezicht weer hun juiste aanzien te geven is een hachelijke onderneming De lippen, de ogen de oren en de onderpunt van de neus laten op de daaronder lig gende delen geen aanwijzingen achter. Je kunt met hetzelfde ge mak op de schedel van een Neanderthaler de gelaatstrekken van een chimpansee als de trek ken van een filosoof modelleren De beweerde restauratie van oude typen mensen hebben weinig of geen wetenschappelijke waarde en zijn goed om het publiek te misleiden." GEEN TUSSENVORMEN Op deze manier kom je tot de ontdekking dat er niet zoiets be staat als een tussenvorm tussen aap en mens. Maar als zo n tus senvorm niet bestaat, terwijl - als je redeneert volgens Darwin - de aarde er mee bezaaid moet zijn, dan klopt er iets niet. Volgens Darwin c.s. zou het (onder het) aardoppervlak trouwens moeten wemelen van allerlei tussenvor men. Er is er nog nooit één gevon den. O, u heeft wel eens een serie •paarden-in-evolutie gezien, ge tekend van klein naar groot, viaag maar eens aan de tekenaar (on getwijfeld een wetenschapper) waarom bij elk paard het aantal te nen steeds wisselt. Vraag dan di rect ook eens hoe bijvoorbeeld een bijengemeenschap functioneert met een communicatiesysteem- in-wording; hoe een vleermuis kan vliegen met een radar-systeem dat nog niet helemaal compleet is. Zo zijn er duizenden vragen Maar, als die aap-mens niet bestaan heeft, zou er dan moge lijkerwijs iets bestaan als een schepping, als een Schepper? ,,1470-man" die op 12 november 1977 in de Sunday Times stond Zo stond de 1470-er in de Observer. •••«- •••*- •••- •••»- •••*- •••*- wiUil lln 111 ii II 'f Ml"" I' jy WMPF'HfcWWHWi •0# ••00 •0# •00 •Mt —00 ■•••00 ■•••00 —•00 —00 ■•••00 -••0# ■—00 ■•••00 •0M 00 •••00 •••00 •••00 •••00 •••00 •—00 •••00 •••00 ■—00 •••00 —00 ■•••0

Leusder Krant | 1980 | | pagina 37