Fusie tussen de Vallei en Achterveld een feit Bejaarden uit Achterveld en Stoutenburg vierden kerst Kerstvieringen op Achterveldse scholen Kerstspel voor bewoners van huize St. Joseph B.H. Voskuilen wint bij Ons Genoegen Nieuwjaars receptie S.V.A. Wensen uit Achterveld K.P.J. Achterveld in kerststemming Nieuwjaarsreceptie en open huis in Ons Gebouw DINSDAG 23 DECEMBER 1980 Achtervelds nieuws BARNEVELD De fusie tus sen de coöperatieve landbouw- vereniging „De Vallei" in Bar- neveld en „Achterveld" is een feit. De ledenvergadering van „De Vallei" heeft woensdag in gestemd met de fusie. Eerder deed de ledenvergadering van „Achterveld" hetzelfde. Beide keren gebeurde dat met algeme ne stemmen. Vorig jaar fuseerde „De Vallei" al met „Gerven- horst" in Putten. De fusie met ..Achterveld" betekent dat de coöperatieve landbouwvereni- ging aldaar wordt opgeheven en samen met ..De Vallei" (en „Gervenhorst") een nieuwe vereniging vormt. Alle lus ten en lasten van ..Achterveld" worden overgeheveld naar ,,De Vallei". MECHANISATIE In tegenstelling tot „De Vallei" be schikt „Achterveld" over een me» chanisatiebednjf. Dit is dus een nieuwe loot aan de stam van de Bameveldse coöperatie. Tijdens de algemene leden vergadering van „De Vallei", woensdag in de Veluwehal, zei voorzitter G. van Wenum dat aan „Achterveld" de be lofte is gedaan dat het mechanisaüebe- drijf in de nieuwe situatie alle kansen krijgt om uit te groeien en rendabel te blijven draaien Vroeger beschikte „De Vallei" (sa men met andere verenigingen) wel over een mechamsatiebednjf Om economi sche redenen werd dit later overgedra gen aan de Cebeco Handelsraad. Vol gens de heer S. D. de Vries (directeur van „De Vallei") zal gezocht worden naar een samenwerkingsvorm tussen beide mechanisatiebednjven. WERK „De mengvoederproduktie in Achterveld zal nog enige tijd door gaan," aldus de heer Van Wenum. „Wij zullen het personeel overnemen. Dat hebben we beloofd. Wellicht zullen en kele mensen uit Achterveld op een an dere plaats te werk worden gesteld, maar werk zal er zijn. De pen sioenrechten van die werknemers zul len ook door „De Vallei" worden over genomen en worden aangepast aan ons eigen systeem". Tevens zal naar een passande functie voor de heer Van Burgsteden, directeur van cvl „Achterveld" worden gezocht. Eén lid van deze landbouwvereniging en één bestuurslid zullen in het nieuw te vormen bestuur en in de Raad van Commissarissen plaats kunnen nemen. De heer De Vries benadrukte op zijn beurt dat fusie een economische nood zaak is. „De hoofdreden is om door om- zetvergroting het hoofd te kunnen bie den aan de kostenstijging", aldus De Vries, die er aan toevoegde: „Het gaat er niet om of het leuk is of niet. Econo mie is nu eenmaal niet leuk, maar wel noodzakelijk." Het is, volgens De Vries, de bedoeling om op den duur in Achterveld kleine hoeveelheden (onder meer eendenvoe der) mengvoeder te maken. Omdat de afstand tussen Achterveld en Bameveld klem is, zijn de expeditiekosten genng. Aanvankelijk werden dergelijke kleine hoeveelheden in Harderwijk ge maakt Vanwege onder meer de hoge transportkosten zag „De Vallei" zich genoodzaakt dit bedrijf te sluiten Het voordeel van fusie voor de coöp eratie in Achterveld is volgens De Vries, dat het bednjf gebruik kan maken van de hogere deskundigheid die bij „De Vallei" aanwezig is. Belangrijkste is echter dat men in Achterveld kan pro fiteren van een lager kostenpeil. Een nadeel van de fusie voor „De Vallei" is een grotere belasting van de organisatie. Met name door het over nemen van het mechanisatiebednjf. Een nadeel voor „Achterveld" is, dat een stuk identiteit moet worden prijsgege ven. VERLIES INGELOPEN Bij de fusie met „Gervenhorst" in Putten heeft „De Vallei" verlies gele den Dit verlies is door een stijging van de vrije omzet van dit bednjf, op dit moment weer ingelopen. „Wat betreft de coöperatie „Achter veld" verwachten wij dat er voor dit iaar een verlies uit de bus komt rollen Ovengens geldt dat voor meer coö peraties in de omgeving. Er zijn meerde re bedrijven die zich zorgen moeten ma ken voor de toekomst," aldus directeur De Vries. Over zijn eigen bedrijf zei De Vries onder meer: „1980 kan voor „De Val lei" niet meer stuk. We zijn zeer tevre den Er zijn het afgelopen jaar enkele grote problemen geweest, zowel in de grondstoffenleer als door de fusie met „Gervenhorst". „De Vallei" is daar sterker en groter uit te voorschijn ge komen Ik vertrouw er op dat het vol gend jaar met Achterveld ook zo zal gaan." Verder werd besloten om de bij schrijving op de ledenrekening niet meer in procenten per ton uit te keren maar in klinkende munt. De vergade ring stemde in met het voorstel van het bestuur om dit bedrag op vijf gulden te stellen. Deze regeling geldt voor lange re termijn. Voor wat betreft 1981 werd besloten om 2,50 op de vaste en 2,50 op de vrije (opvraagbare) leden- rekening bij te schrijven. ACHTERVELD - Vorige week dinsdagavond werd er door kinderen en volwassenen van het jeugddorp De Glind voor de bewoners van huize St. Joseph en de bewoners van Slne- cura een kerstspel opgevoerd. De avond werd geopend door de direc teur van het huis de heer Hilhorst. Hij verwelkomde het grote aantal aan wezigen en was blij dat de kinderen en volwassenen van het jeugddorp deze avond belangloos voor de be jaarden van het huis wilden verzor gen en dat op eigen initiatief. Hij hoopte dat het een fijne avond zou worden. Hierna sprak ds Jellema ook nog een kort woord, ook vroeg hij een zegen voor deze avond Door middel van spel door Jozef. Maria en de herders afgewisseld door samen zang, zang van de kinderen het kerk koor en de gospelgroep werd het gehele gebeuren rond de geboorte van Christus opgevoerd. In het licht van het kerstgebeuren werd ook de toestand in de heden daagse wereld aan de kaak gesteld. Dit kwam door de voordracht van de kinderen uit de derde wereld, de arme landen en de landen waar nog steeds het oorlogsgeweld is, heel duidelijk naar voren. Waarom nog altijd gekleed in lompen, waarom nog altijd honger, waarom nog altijd bommen en wanneer komt de liefde. Het geheel werd afgewisseld door de nieuwslezer die met berichten uit het buitenland de ellende naar voren bracht. Ondanks deze ellende bleek het in Bethlehem een geweldige drukte te zijn in verband met de vele toeristen die voor het kerstfeest een bezoek aan deze plaats brachten. Het geheel werd door de bewoners met volle aandacht gevolgd. Aan het eind van de avond dankte de pastoor van het huis. Groen Smit, de groep voor het optreden: „Ik dank jullie allen voor de avond die jullie ons gebracht hebben Het is volgens mij een van de mooiste avonden die we dit seizoen hebben gehad We vinden het allen zo fijn dat het jeugddorp van De Glind deze avond voor ons heeft verzorgd. Alles wat jullie gebracht hebben spreekt geweldig aan en blijft in je hart We zijn allen Christenen met elkaar. Ik ben er van overtuigd dat al onze mensen dit in hun hart hebben opgenomen Laten we blij zijn dat we met ons allen Christus kunnen eren en dat we allen een zijn met elkaar". Woensdag werd er een avond ver zorgd door pater G Heitbrink die 15 jaar geleden een pelgrimstocht heeft gemaakt door drie van de vijf wereld delen. Ongeveer vijftien landen wer den bezocht per bus. per boot. per trein, per taxi en per drommedaris. Ook werd het heilig land bezocht. Ook nu was een groot aantal van de bewoners aanwezig Op zeer boei ende wijze vertelde de pater over deze reis. Hierbij werd een groot aantal dia's vertoont, waarvan een deel van Israël van Jeruzalem. Beth lehem en Nazareth. Het was een zeer interessante avond. Zondag 4 januari zal er vanaf 14.30 uur een nieuwjaarsreceptie worden gehouden in de recreatiezaal van het huis. Allen die de bewoners, directie, personeel en bestuur de beste wen sen voor het nieuwe jaar willen over brengen zijn deze middag van harte welkom ACHTERVELD Donderdag avond hield de schietvereniging Ons Genoegen een onderlinge wedstrijd voor haar leden, waarvan er 15 pre sent waren. B. H. Voskuilen ging deze avond met de eer strijken. Hij behaalde 99 punten gevolgd door P. van Nimwegen met 95 punten. De resultaten van de overige schut ters waren 3. A van Daatselaar 91. 4. T. Daatse- laar 86, 5. A. Vlug 86. 6 H J. van Ruitenbeek 83, 7 W Wittebrood 82. 8. J. Voskuilen 82. 9. J. Kommer 82, 10. F. Koenen 81. 11. P. Smink 79. 12. K Jonkman 78. 13. J. Voorburg Gz 75, 14 J Blom 69 en 15 B v. d Hengel 50 punten. 2-t/AJ OE OUPEl^S y v ACHTERVELD Door de S.V. Achterveld zal op zaterdag 3 januari een nieuwjaarsreceptie worden ge houden. Alle leden, donateurs be gunstigers en degenen die deze ver eniging een warm hart toe dragen zijn van harte welkom in de kantine van het sportpark van 15.30 tot 18.00 uur. ACHTERVELD De medewerk ster van de Leusder Krant te Achter veld wenst allien prettige feestdagen en een voorspoedig 1981 toe Zij dankt ieder voor de fijne medewer king in het afgelopen jaar en hoopt in het nieuwe jaar weer op dezelfde prettige medewerking te kunnen re kenen ACHTERVELD Vrijdagavond vierde de Achterveldse K.P.J. haar kerstfeest In De Moespot. Ruim 65 leden waren deze avond present in een sfeervol versierde zaal. Bij het romantische kaarslicht kon van een door de leden zelf klaarge maakte koude schotel worden geno ten. Men liet het zich heel goed sma ken en dat het goed was bleek wel toen er om kwart voor tien niet veel meer over was. Na deze maaltijd werd er afscheid genomen van twee be stuursleden, Harry Tolboom en Bert Wouters. In verband met werk elders was het hen niet meer mogelijk hun taak als bestuurslid voort te zetten Voorzitter Wim van de Tweel dankte hen voor het vele werk dat zij steeds met veel energie en enthousi asme voor de vereniging hadden ver zet: ..We hebben heel prettig samen gewerkt en we hopen dat het jullie in jullie werkkring heel goed zal gaan." Beiden kregen een leuke attentie, een pennenset met inscriptie Na dit afscheid was het de beurt aan de disco Black Power, die er voor zorgden dat er al snel heel wat paren op de vloer waren voor een dansje Om ongeveer 00.30 uur sloot de voor zitter deze zeer gezellige bijeen komst. De volgende bijeenkomst van de K P J. is op donderdag 8 januari, die avond zal de jaarlijkse algemene le denvergadering plaatsvinden Aan vang 20 00 uur in De Moespot. Indien er nog tijd over is dan zal er ook nog een bingo worden gespeeld GEVONDEN IN ACHTERVELD Bij de politie te Achterveld, tel. 1607. is als gevonden opgegeven 1 paar handschoenen. ACHTERVELD - Donderdag werd er door de R.K. basisscholen Onze Wereld en St. Jozef en door de kleu terschool Hummeltjes Honk kerst feest gevierd. Eerst waren de kleuters van Hummeltjes Honk aan de beurt. Hier werd kerstfeest gevierd zon der ouders erbij Bijgestaan door en kele helpsters hadden de beide kleu tersleidsters een heerlijke maaltijd klaarmaakt. De maaltijd werd afge wisseld met het verzamelen in de eigen klas waar door de leidsters het kerstverhaal werd verteld en ook kerstliedjes werden gezongen De maaltijd liet zich best smaken, terwijl de vertelling door de kinderen met volle aandacht werd aangehoord en er uit volle borst werd meegezongen Om ongeveer half zeven konden de ouders kun kinderen weer afhalen Op de beide basisscholen werd het kerstfeest gevierd door de leerlingen, leerkrachten en ouders. In de scho len werd door de leerlingen een kerstspel opgevoerd. Na de opening van de avond op Onze Wereld door het hoofd van de school, werd het zelfde kerstspel opgevoerd als die mfddag bij de kerstviering van de bejaardensoos en wel het stuk: „Het mooiste geschenk". Ook nu werd het weer vlot en zonder haperen ge speeld Na het toneelspel bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen onder het genot van een kopje koffie De avond op de St. Jozef school werd eveneens geopend door het hoofd Hij verwel komde alle aanwezigen en hoopte dat het een goede avond zou worden. Pastor Goes voerde hierna het woord Hij stond stil bij het kerstfeest en de betekenis ervan Na een korte pauze werd er ook hier door een aantal leerlingen een kerstspel opge voerd. Het ging in dit spel over de opwinding onder de bevolking van Palestina toen het bericht bekend werd dat ieder zich in zijn geboorte plaats moest laten inschrijven. Men had medelijden met de mensen die daarvoor een verre reis moesten ma ken. Hieronder waren ook Jozef en Maria uit Nazareth Het stuk bestond uit drie delen Voor elk stuk begon werd de inhoud hiervan door twee leerlingen voorgelezen De hele reis kon worden gevolgd. Ook hier werd op eenvoudige maar wel sublieme wijze het spel gespeeld De moeilijk heden en de vermoeienissen tijdens de reis en de niet zo heel vriendelijke ontvangst van Jozef en Maria door enkele hotelhouders van Bethlehem werd uitstekend vertolkt Als dan eindelijk een nachtwaker het paar ontmoet en vervolgens een bevriend echtpaar tegen komt, komt alles goed. Het bevriende echtpaar heeft nog wel plaats in een stal. j De inhoud van het spel was om allen aan te moedigen vrede op aarde te brengen, niet alleen in de kersttijd maar het hele jaar door. Na afloop van het spel bleef men ook hier nog geruime tijd gezellig bijeen. ACHTERVELD Op zondag 4 januari 1981 houdt het Stichtingsbe stuur van Ons Gebouw een Nieuw jaarsreceptie van 's morgens elf uur tot 's middags een uur. Hierbij wor den alle inwoners van Achterveld uitgenodigd te klinken op een voor spoedig 1981. Het is dan tevens open huis, zodat belangstellenden het dorpshuis kun nen bezichtigen om kennis te nemen van de vernieuwingen en verbeterin gen die het afgelopen jaar zijn aange bracht. De toneelkamers hebben een alge hele opknapbeurt ondergaan en zijn het bekijken zeker waard. In de kelder is tot 12 00 uur de bibli otheek geopend eh van 12 00 -13 00 uur zal de schietvereniging Ons Ge noegen haar buks- en pistoolbanen ter bezichtiging openstellen. Ook de fraaie prijzenkasten van de schietver eniging en de E H.B O. kunnen dan eens worden bewonderd. In de grote zaal en de koffiekamer kan de doorlopende expositie van de Vrije Kwasten worden bezichtigd. De nieuwe geluidsapparatuur zal zorgen voor een gezellig muziekje ACHTERVELD Donderdagmid dag werd er door het bestuur van de bejaardensoos een kerstmiddag ge organiseerd voor de bejaarden uit Achterveld en Stoutenburg. De middag werd geopend door voorzitter G Blom „Ik ben heel ver heugd dat er zovelen zijn gekomen". Nadat de koffie was genuttigd sprak pastoor Jansen ook enkele woorden. Hij begon zijn toespraak met een zeer oud kerstgedicht „Hartelijk welkom allemaal Het is voor mij verheugend dat we met zovelen aanwezig zijn om zo met elkaar toch even te kunnen stil staan bij het komende kerstfeest Ik ben zeer getroffen door de woorden uit het gedicht dat Christus gekomen is, ook voor de gewone mensen. Dat hij ook in deze tijd er toch ook nog steeds is voor de gewone mensen We wachten nu samen in vertrouwen op het komende kerstfeest. Ik hoop dat dit samen zijn een voorbereiding op het kerstfeest is en dat we ons verbonden zullen voelen met elkaar Dat we met de kerstdagen Christus zullen ontvangen in alle rust. Laat het ons dit jaar weer een bevrijding zijn van alle wereldse zorgen" Inmiddels hadden de leerlingen van de klassen 12. 3 en 4 van de R.K. basisschool Onze Wereld zich klaar gemaakt voor het opvoeren van een kerstspel getiteld „Het mooiste ge schenk". Een zekere koning Balthazar ont dekt op een avond als hij met zijn kijker de sterren aan het bestuderen is een heel bijzondere en heldere ster. In zijn boeken leest hij dat dit een ster is die aankondigt dat er een koning geboren is die vrede over de hele aarde zal brengen. Daar deze koning ook voor vrede is besluit hij de geboren Koning te gaan bezoeken. De zoon van de koning, prins Joesoef hoort wat zijn vader van plan is en wil mee. maar hij mag niet. Als zijn vader vertrokken is pakt de prins enkele spullen bij elkaar waaronder zijn lie velingshond. zijn mooiste bal en zijn mooiste boek Ook hij begeeft zich op weg naar de plaats waar de nieuwe koning geboren is. Op zijn reis ontmoet hij een heel arm meisje dat door haar leeftijdgenoten ge plaagd wordt omdat zij zo armoedig is gekleed. Joesoef jaagt de plaag geesten weg en geeft het meisje zij bal Na een lange reis door een don ker bos waar hij in verband met on guur uitziende beesten veel angst doorstaat komt hij bij een boerderij waar een zieke jongen is. Deze jon gen krijgt zijn lievelingshond Bijna aan het eind van zijn reis komt hij nog langs de woning van een oude een zame man Deze vertelt hem hoe eenzaam hij wel is. Joesoef geeft hem zijn boek Alle drie zijn ze zeer dank baar voor de ontvangen geschenken. Als hij aankomt op de plaats waar het kind geboren is. ontmoet hij daar ook zijn vader. Deze is boos op hem omdat hij de reis helemaal alleen heeft gemaakt. Hij deelt de moeder van het kind mede dat hij geschenken heeft meegenomen maar ze onder weg heeft weggegeven aan een arm meisje, een zieke jongen en een een zame bejaarde. De moeder van het kind zegt hem dat dit het mooiste geschenk is dat hij voor het kind heeft Joesoef heeft op zijn reis veel moois gezien, maar thuis gekomen vertelt hij dat het kind het mooist was van alles dat hij ge zien heeft Het stuk werd door de leerlingen vlot en zonder haperen gespeeld. Allen speelden hoe hun rol ook was voortreffelijk De tekst was ook tot achter in de zaal heel duidelijk ver staanbaar. Een bijzondere pluim is hier zeker op zijn plaats voor degene die de rol van Prins Joesoef speelde, die tijdens de gehele opvoering op het toneel aanwezig was. Deze rol werd voortreffelijk gespeeld Na het kerststuk kwam het kerk koor op het toneel Volgens de diri gent de heer Weijntjes was het een incompleet koor. daar de manlijke leden van het koor in verband met hun werkzaamheden niet aanwezig konden zijn. Het waren de dames en slechts een man Het koor zong enkele kerstliederen die door alle aanwezigen werden meegezongen. Deze samenzang werd afgewisseld met zang door het koor. Er werd een meerstemmige Canon gezongen, het Stille, nacht heilige nacht meerstemmig in het Duits. Te Bethlehem geboren en meerstemmig het Ere zij God in deze dagen Zowel de schoolkinderen die on der leiding van hun leerkrachten het kerstspel hadden opgevoerd als het koor kregen een daverend applaus. De voorzitter dankte namens allen voor dit optreden. Een kijk j bi/ de vorige week gehouden kerstviering voor be/aarden uit Achterveld en Stoutenburg.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 4