DINSDAG 30 DECEMBER 1980 terugblik 10 daadwerkelijk waren gezet Toen klom dezelfde wethouder Man demaker dan ook persoonlijk achter het stuur van het busje om de eerste rit te maken. Daarna werd het stuur voor de verdere ritten op dinsdag morgen en vrijdagmorgen overge nomen door de heer Kleinveld se nior uit Achterveld, die de busdienst verzorgt. Zou het succes alleen moeten worden afgemeten aan het aantal gebruikers van de bus, dan zou de buslijn wellicht een tegenvaller ge noemd moeten worden Maar, het werd onlangs in de raad ook nog opgemerkt, het gaat er ook om dat je een wellicht kleine groep vervolg op pagina 11 vervolg van pagina 9 Ans de Koning was de eerste, die in het winkelcentrum ,.De Hamershof' een zaak opende. De Hamershof ging open. Hier een foto kort voor de officiële opening gemaakt. Schade grasvliesveldnog steeds niet betaald in 1980 Uitbreiding Burg. Burning parkhoe lang nog? In 1980 in ieder geval niet meer Louis Verheijen haalt thans Eén van de leuke dingen in 1980: In oktober ging er een busje rijden tussen opgelucht adem m Canada Leusden-centrum en Leusden-zuid. 't Hart (veelschrijver), Willem van Hanegem (oud-international) en Molly Geertsema (Commissaris van de Koningin). 54 KEER Toch was het niet deze fine fleur der natie, die zich in de aller- frekwentste belangstelling van de ze krant mocht verheugen. Wie dat wel mocht, laat zich raden Maar voor de zekerheid heb ik het per soonlijk geturfd. Het bleek waar: de persoon die zich het vaakst door middel van een foto vertoonde in onze kolommen was afgelopen jaar burgemeester J. W.M Rademaker. Niet minder dan 54 keer drukten wij in deze krant gedurende het afge lopen jaar een foto af van of met Rademaker Of dat veel is? Ja, dat is ontzettend veel. Toen ik toch aan het turven was, heb ik maar meteen, in de personen van de overige raadsleden voor wat vergelijkings materiaal gezorgd. De foto-score van de gehele raad was gedurende het afgelopen jaar als volgt, waarbij de cijfers tussen de haakjes het aantal afgedrukte foto's per per soon aangeven: 1 Rade maker (54) 2. Wagenaar (23) 3. Mandemaker (19) 4. Van Woudenberg (17) 5. O ff er ems (16) 6. Blom (14) 28 augustus de opening van de Ossendrijverbrug gaat gepaard met enkele forse knallen Het definitieve ontwerp voor het nieuwe gemeentehuis kwam in 1980 rond. 7. Verduin (13) 8. Bergsma (9) 9. Defares (9) 10. Bloemhof (8) 11Kuijpers (8) 12. Van Tiel (7) 13. Wisman (7) 14. Van Dijk (6) 15. Ossendrijver (4) 16. Pekelharing (4) 17 Van der Sloot (4) 18. Van Amerom (3) 19. Bor (3) 20. Koni/nenbelt (3) 21. Voormolen (3) NOG MEER LEUKS Nog wat leuke dingen. De Ach- tervelders boekten dit jaar een op merkelijk succes. Begin februari fietsten zij met z'n allen - er waren nog maar een paar Achtervelders achter gebleven om op de kleine kinderen en het vee te passen - naar het gemeentehuis in Amers foort, waar zij de hal net zo lang bezet hielden tot burgemeester Pim van Esch ving dit jaar zijn werkzaamheden als ambulant functionaris voor het jeugd- en jongerenwerk aan. Vermeer in gezelschap van twee wethouders naar hen kwam luiste ren. Doel van de aktie. een betere beveiliging van de oversteek over de Hogeweg, waar dagelijks vele tientallen Achterveldse en andere jongeren passeren op weg naar school of werk In het verleden wa ren er enkele malen ernstige onge vallen te betreuren bij het chauffeurscafé ..De Tweede Steeg" en Achterveld vond de tijd gekomen om duidelijk te maken, dat men het zo niet langer pikte. Amersfoort raakte onder de in druk van kleine buur Achterveld. Eerst verscheen er enige ti/d een politieman tijdens de spitsuren op de oversteekplaats, later kwam er een verkeerslichtinstallatie. En. zoals we in de loop van het jaar ■berichtten, die gereconstrueerde situatie blijft voorlopig gehand haafd. Opnieuw een bewijs dat ze het in Achterveld niet ergens anders hebben zitten, wanneer ze iets in hun kop hebben. Nog meer goed nieuwshet lang verwachte busje tussen Leusden- centrum en Leusden-zuid ging dit jaar inderdaad rijden. In januari riep wethouder Jan Mandemaker al dat het nog maar een kwestie van een paar handtekeningen was, maar het duurde nog tot oktober voor die Op 18 oktober werd het nieuwe scouting-kantoor feestelijk in gebruik genomen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 10