En tenslotte... 1980 .En hiermee is het jaar rond. lmI eusil en kram t 1 DINSDAG 30 DECEMBER 1980 terugblik vervolg van pagina 10 Leusdenaren een service biedt, die voor hen van groot belang is. Of de bus. die vanaf oktober tot nu aan toe op proef reed, zal blijven rijden, is nog niet zeker. In de laat ste raadsvergadering kondigde burgemeester Rademaker aan, dat de proef waarschijnlijk nog een maand verlengd zal worden. Daar na is het aan de raad om te beslis sen of men de buslijn wil handhaven of niet. AFFAIRE Niet onvermeld kan blijven,dat we dit jaar in Leusden ook nog iets hadden, dat op een affaire leek, al beweren boze tongen dat het vooral de Leusder Krant zou zijn geweest, die probeerde er een van te maken. De benoeming van een gemeente secretaris dus, die niet geheel vlek- kenloos verliep De raad besloot in zijn vergadering van mei R J. A. van Gooi te benoemen tot de opvolger van K F. E. Brouwer en deed dat niet helemaal conform de in de Ge meentewet gestelde eisen. Op de voordracht van het college aan de raad kwam slechts één naam voor, terwijl het er twee hadden moeten zijn. Voor een Leusdense burger was dat aanleiding om de Kroon te verzoeken dat raadsbesluit onge daan te maken. Zover kwam het niet. De Kroon erkende dat de be noeming niet geheel in overeen stemming met de letter van de wet was geschied, maar zag geen aanleiding tot vernietiging van het besluit, omdat de raad volledig met de gevolgde procedure had inge stemd. Het liep dus allemaal met een sisser af, maar het hield de ge moederen in en rond het gemeen tehuis wel een tijdje zoet. NOG MEER Nog meerJa hoor, nog meer. Er werdeenlokatie vooreen woonwa genkamp gezocht en gevonden aan de Middenweg. Louis Ver- heijen kreeg het hier benauwd en ademt nu de frisse Canadese lucht. Er werd weer een jaar niks gedaan met de Leusdense monumenten ..Claeverenblad" en de ..Tabaks- schuur". Het college slikte, na een jarenlang getob, de schietbaan- plannen dan toch maar weer in. Het verdwenen grasvliesveld besloot om nooit meer terug te keren. Naast de Hakhorst werd een jeu de boulesbaan aangelegd Er kwamen glascontainers en een ijzer- container en daarin verdween het noodwmkelcentrum „De Rozen- daal". De uitslag van de enquête van de Vrouwenraad werd gepubli ceerd en daaruit bleek onder ande re de behoefte aan een ontmoe tingsruimte voor vrouwen. Met enig vertoon werd de Ossendrijver- brug in gebruik genomen, met nog meer feestelijkheden het nieuwe kantoor van Scouting Nederland. De raad vond ons grapje ..Reiergate" niet leuk en de provincie de hoge an tennemast niet. We maakten vorde ringen met de sociaal-culturele planning, D'66 liet weten Progres sief Leusden bij de volgende ver kiezingen wel voor gezien te hou den, en de werknemers van de Bankgirocentrale slapen iets min der gerust. Was het dat? Bijna. Want op de valreep van het oude jaar kwam het gemeentebestuur nog met een fijne surprise. IJs en weder dienende staat er op 15 oktober volgend jaar een evenementencentrum naast de Hamers hof en een ten nis hal naast Piet Valkenet. Voor nog geen twee ton per jaar gaat de gemeente zelf de handel exploiteren en alleen de Progressieven geloven niet dat het kan. Dus die evenementenhal, die komt er wel. Dat was 1980. We hopen dat het voor u een mooi en goed jaar is ge weest. Voor ons was het in ieder geval een jaar, waarin we voldoen de stof tot schrijven hadden. En we vertrouwen er graag op dat dat ook volgend jaar het geval zal zijn Het beste voor u en de uwen. K werkgelegenheid bij Bankgirocentrale. De plaats bij de Hamershof, waar het activiteitencentrum moet komen Rademaker voor de vijfenvijftigste keer s////////Hnn Surprise aan het eind van het jaar. 15 oktober 1981 moeten een evenemen tencentrum en een tennishal hun deuren openen. De Dierenhoeve, een van de diskussiepunten in het achterliggende jaar iiklivil<»it«nc«n»triim IimimICII Rien van de Kolk en Rinze Bloemhof keken zeer ernstig, toen zij het uittreden van D'66 uit Progressief Leusden toelichten. jaar werd duidelijk dat het Ansfridushuis onder de slopershamer zal vallen. Jaarvergadering van het CML; bloednerveus van geworden

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11