Bezoek van minister Geen goedkeuring van G.S. voor grondverkoop houtskeletbouw Provincie stelt beslissing over grondaankoop uit krant VANDAAG INDE LEDSDER KRANT Leusder Krant Voorbereidings- besluit voor bestemmingsplan Rossenberg SOL praat over inspraakwinkel Gemeente wil garantie bouw ondernemers bu/ecf f( ^2. S>ec_ U's Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? SCHILDERSBEDRIJF Financierings- opzet van activiteiten centrum en tennishal DE LEUSDER KRANT: Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 30 DECEMBER 12e JAARGANG NO. 72 1980 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek' adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties fcx/makelaardi|og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 RozendaaMaan 9 Leusden-C (Van de redactie) LEUSDEN - In een raadsvoorstel hebben b en w de financiering van het nieuwe activiteitencentrum en de tennishal op een rijtje gezet. Zoals bekend zal uit het grondbedrijf een bedrag van één miljoen gulden wor den gehaald (uit de reserves). Vol gens het gemeentebestuur kan dit zonder dat het minimum-reserve bedrag wordt aangetast, temeer om dat méér geld in dit reserve-fonds blijkt te zitten dan aanvankelijk was verondersteld. Het ontbrekende be drag wordt verder op de normale wij ze gefinancierd en de lasten hiervan zijn verwerkt in de exploitatie-opzet. Die financieringskosten bedragen 300.000,-. Zoals bekend zal het jaarlijkse ex ploitatietekort rond de 191.000 - be dragen. Hierin zitten dan reeds de jaar lijkse financieringskosten verwerkt. Het exploitatietekort zal volgens de raming van het gemeentebestuur voor het activiteitencentrum 258.000- per jaar zi|n, daar tegenover staat echter een exploitatie-overschot van de ten nishal van 67.000,-. Het ziet er naar uit, dat in de komende jaren het exploitatietekort van 191 000- niet veel hoger zal worden, omdat de financieringslasten jaarlijks Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het college van bur gemeester en wethouders zal de raad voorstellen een voorbereidingsbesluit te nemen voor de wijk Rossenberg Dit voorbereidingsbesluit heeft tot doel de bouw van veertien bejaardenwoningen op het terrein van de voormalige Jo- hanneshoeve mogelijk te maken. Ook kan dan medewerking worden verleend aan aanvragen voor bouwvergunnin gen in de wijk Rossenberg. LEUSDEN - Dinsdag 6 januari komt de Werkgroep Samenlevings opbouw Leusden (SOL), voorheen de Werkgroep Welzijn van het CML, bijeen in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burge meester de Beaufortweg De aan vang van de vergadering is 19.30 uur en het onderwerp dat behandeld wordt heeft als thema ..De opzet van de inspraakwinkel" baars woningen bv. Bemiddeling bij eankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033^943880 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. (Van de redaktie) LEUSDEN - Zoals reeds eerder aangekondigd, bracht minister Beelaerts van Blokland van Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vandaag een werkbezoek aan Leusden. Hier een foto van de ontvangst van de minister op het gemeente huis, waar hij ging praten met het gemeentebestuur over subsidiëring van plannen in het kader van de zogeheten ,,80% regeling'' Overigens in dit verband nog een kleine rechtzetting In ons bericht vorige week is een misvatting geslopen ten aanzien van de uitspraak van gemeentevoorlichter Hans Hermans, die gezegd zou hebben dat het gemeentebestuur het bezoek van de minister voorbarig vond. Dit is onjuist. Het bezoek van de minister was niet voorbarig, wél het feit, dat het ministerie in een persbericht de eventuele plannen voor het terrein van de firma v. d. Berg reeds bekend maakte. Maandag 2 maart worden de bewoners in Achterveld opnieuw voorgelicht over de woningbouw Hier een kijkje tijdens de deze zomer gehouden voorlichtingsavond ACHTERVELD - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben hun be slissing over de aankoop van de voor woningbouw benodigde grond in Achterveld tot uiterlijk 22 februari uitgesteld. In augustus van dit jaar besloot de gemeenteraad op basis van een gewijzigd koopcontract ten tweede male tot de aankoop van de ze grond, nadat gebleken was dat de provincie geen goedkeuring zou ge ven aan een eerder gesloten koop overeenkomst. Gedeputeerde Staten hebben de be slissing op het bewuste raadsbesluit verdaagd, omdat het onderzoek hier naar nog niet is voltooid. Hoewel op zich een formaliteit en in de gebruikelijke bewoordingen gesteld, lag een verda ging niet in de lijn der verwachtingen Door aan de bezwaren van de provincie tegen het eerste koopcontract tege moet te komen, had het gemeentebe stuur verwacht dat de tweede koop overeenkomst snel zou worden goedgekeurd. Burgemeester en wet houders zijn van plan over deze vertra ging op korte termijn met de provincie in overleg te treden met het doel verdere vertraging in de uitvoering van de wo ningbouwplannen in Achterveld zo veel mogelijk te beperken De bij de gemeente ingeschreven gegadigden voor een koopwoning in Achterveld zijn inmiddels per brief van het verdagingsbesluit op de hoogte ge steld. In deze brief kondigen B&W aan, dat - ongeacht de uiteindelijke beslis sing van GS - op maandag 2 maart 1981 een informatiebijeenkomst zal worden gehouden over de woning bouwplannen in Achterveld. met 25 000,- zullen worden vermin derd Het gemeentebestuur hoopt hiermee eventuele verhogingen (door inflatie e.d.) op te kunnen vangen De totale exploitatielasten van activiteitencentrum en tennishal zullen jaarlijks, volgens de gemeentelijke ra ming, 1.887 000,- bedragen, waarte gen een opbrengst staat van 1.696.000,- per jaar. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben B en W van Leusden laten weten hun goedkeu ring te onthouden aan het raadsbe sluit van 26 juni jl. om grond aan RBR b.v. te verkopen ten behoeve van de bouw van 56 houtskeletbouwwonin- gen in het plan Langenbeek. Gedeputeerde Staten achten het desbetreffende raadsbesluit in strijd met het algemeen belang In dit ver band schrijven Gedeputeerde Staten van mening te zijn, dat de in de 2e fase te bouwen woningen „met alleen bij gereedkoming maar ook gedurende een termijn van tien jaar daarna daad werkelijk ten goede zullen komen aan gegadigden die tot de lokale en regio nale woningbehoefte behoren" De door de gemeente geharteerde perio de van 5 iaar voor premekoopwonin- LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben onlangs besloten te voldoen aan het verzoek van de leniging Eigen Huis om in het vervolg aan de ver koop van bouwgrond aan bouwon dernemers de voorwaarde te verbin den dat de betreffende ondernemer garantie verstrekt volgens de rege ling van het Garantie Instituut Wo ningbouw. Een van de belangrijkste onderdelen van die regeling is dat de koper wordt gevrijwaard van de gevolgen van een eventueel faillissement van de bouwer Overigens behoudt het gemeentebe stuur zich de vrijheid voor om in bepaal de gevallen een woningbouwprojekt niet onder het garantie-instituut te brengen Afhankelijk van de bouwsom bedragen de aan de garantieregeling verbonden meerkosten 500 tot 800 gul den per woning. Latent Talent houdt open dagpag. 3 Kindercarroussel draait weerpag. 4 Bovamo pleit voor handhaving busdienst.pag. 5 Sportpag. 7 En tenslotte1980- het hele jaar voor u in kort bestek op een rijtje gezet door Kpag. 8 t/m 11 Loep op Leusden pag. 13 Kijk op de filmpag. 15 DOKTERSDIENST: Tel. 944541. Vanaf 2/1:945735. Sluit het jaar af VERGADERING WERKGROEP MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF LEUSDEN Donderdag 8 januari is er een vergadering van de werk groep Midden- en Kleinbedrijf. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. De agenda luidt als volgt: 1. opening/inventarisatievragen van het publiek; 2. vaststellen verslag vorige verga dering; 3. mededelingen; 4 informatie betreffende marktkra men en bewegwijzering Biezen- kamp; 5. ontwerp raadsvoorstel en besluit betreffende de verordening Win kelsluitingswet; 6. de vrouw in de werkgroep, 7 rondvraag; 8. sluiting gen en 2 jaar voor vrije sectorwoningen waarbinnen verkoopregulerende bepa lingen gelden vinden Gedeputeerde Staten „onvoldoende doeltreffend" Burgemeester en wethouders zullen zich op korte termijn over de con sequenties van het besluit van Gede puteerde Staten beraden Enkele houtskeletbouwwonmgen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1