Til Veel jongeren bezochten Kerst-inn in de Ook cursus stoelen matten bij Latent Talent Ie u B n e i* km nt Wisseling bureau- redaktie VOORSTEL AANLEG NOORDERRANDWEG TUSSEN ZWARTEWEG EN VALLEILAAN krant: K.P.O. vierde kerst Leusder Krant PTT rond de jaarwisseling 490.- voor Vrouwenraad 18 januari open dag FOTOKOPIE NODIG? plaatselijk nieuws DINSDAG 30 DECEMBER 1980 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteur Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f *5,20 per jaar, 123,10 per half jaar, t 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18 00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN - Met ingang van 1 januari 1981 verlaat redakteur Peter van Meenen de redaktie van de Leusder Krant, waar hij sinds 1 september 1979 werk zaam was als bureauredakteur. Hij wordt opgevolgd door Ber tien van Beeck Calkoen met in gang van dezelfde datum. Collega Van Meenen wordt met ingang van 1 januari a s. eindre- dakteur bij het tijdschrift „Sociaal Economisch Management". Wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe werkkring. Bertien van Beeck Calkoen gaat vanaf 1 januari debureauredaktie van de Leusder Krant voeren en dat betekent, dat veel mensen vooral met haar in kontakt zullen komen bij het inleveren van be richten, zowel telefonisch als op kantoor. Bertien is afgestudeerd aan de Frederic Muller Academie voor de afdeling Boekhandel en Uitgeverij te Amsterdam. Voor al lerlei redaktionele zaken kunt u in het vervolg bij haar terecht. Bert Vos verantwoordelijk redakteur. Onze nieuwe bureauredaktrice Bedien van Beeck Calkoen. KOKEN VOOR MANNEN De exploitant van „De Hakhorst". Rob Bouwer start een kursus voor mannen die plezier hebben in koken. Onder leiding van de heer Bouwer kunnen de kursisten hun capacitei ten op culinair gebied verder vervol maken Niet alleen het samenstellen van een leuk dineetje en het gebruik van wijn daarbij zullen aan de orde komen Ook zal aandacht besteed worden aan het maken van eenvoudi ge maaltijden als stamppotten en wild- en visschotels Zowel in Achterveld als in Leusden kan een kursus „volksschilderen" ge volgd worden Volksschilderkunst, zo blijkt in de praktijk, mag zich verheugen in een groeiende belang stelling Voorbeelden van dit oude ambacht zijn niet zo gek ver van ons vandaan te vinden. Er wordt daarbij gedacht aan het open-luchtmuseum in Arnhem. Hindelopen, Marken, Enkhuizen enzovoort. Mevrouw M. von Bergh gaat als docente van de kursus ..volksschil deren" de kursisten de basistechnie ken aanleren zodat iedereen na af loop de belangrijkste stromingen van deze volkskunst zelf kan onderschei den Mensen die belangstelling hebben voor één bepaalde richting van de volksschilderkunst, namelijk het Hin deloper schilderen, kunnen ook bij Latent Talent terecht. Mevrouw M. van Rij gaat de kursisten in haar kursus leren hoe allerlei, vooral klei nere voorwerpen beschilderd moe ten worden in originele Hinderloper kleuren. OPEN DAG Voor iedereen die zich persoonlijk wil laten informeren overeen bepaal de kursus is er de mogelijkheid om de open-dag van Latent Talent te bezoe ken. De open-dag" wordt gehouden op zondagmiddag 18 januari van 14.00 tot 17.00 uur in Boerderij „Groot-Krakhorst". ledereen is daar van harte welkom om te kijken naar demonstraties, te praten met docen ten, of zich op te geven voor een kursus. Op één punt is de wijze van betalen voor een kursus gewijzigd. Kontant betalen bij de bank is er niet meer bij, betalen zal nu moeten ge beuren middels een giro of een bank. Wel kan met kontant geld betaald worden tijdens de „Open-dag". LEUSDEN De viering van de kerstavond van de Katholieke platte landsvrouwen (KPO) was maandag 22 december een groot succes. Na de opening door de voorzitster Evelien Blom werd door de zeventig aanwezige leden het kerstlied ,,'t Is geboren het God'lljk Kind" gezon- i gen, wat direkt een kerstsfeer teweeg bracht. Door de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de katholieke basis school „Kinderland" werd hierna on der leiding van enkele pedagogische academiestudenten een musical op gevoerd, die veel lof oogstte. Na afloop van de musical was er voor iedereen een lekker hapje, ge combineerd met een glaasje Maar deze avond was niet alleen georgani seerd om toe te zien; voor alle vrou wen was een opdracht bedacht, die varieerde van het maken van een kerstkaart om namens de KPO te versturen tot het in elkaar zetten van een kerstlied, geïnspireerd op de ak- tiviteiten van de KPO van het afgelo pen jaar. Als een ware voorzitster babbelde Evelien alle te showen en te beluiste ren ontwerpen aan elkaar, daarbij niet vergetend hoe iedereen met een grote of kleine opdracht toch zijn uiterste best gedaan heeft er iets moois van te maken Enkele gedichten sprongen boven de middenmoot uit Het bekende „Vrede op aarde" en „Denk aan de derde wereld" viel te beluisteren, maar dan op zo'n originele manier dat de da- LEUSDEN De dienstuitvoering op oudejaarsdag 31 december zal enigszins beperkt worden uitge voerd. De postkantoren zijn tot 13.00 uur geopend. Voor de hulppostkantoren geldt de gebruikelijke ochtendopen stelling. Op deze dag wordt wel een normale, volledige bestelling uitge voerd. De aanbieding van telegrammen is op de postkantoren mogelijk tot het sluitingstijdstip. mes er even stil van werden om daar na een flink applaus ten gehore te brengen De drie collages met als onderwerp „Kerstmis" hadden duidelijk drie ver schillende achtergronden. „Met al deze ontwerpen zal in de toekomst zeker iets meer mee gedaan worden", aldus Evelien. Na het lied „Stille nacht, heilige nacht" en koffie met krentenbrood liep de succesvolle avond ten einde. Te Amersfoort worden de om 16.00 uur aanwezige telegrammen en ex pressestukken als laatsten in de be stelling opgenomen. Om zeker te zijn dat een op 31 december aangeboden expresse- brief nog dezelfde dag - waar dan ook in Nederland - zijn bestemming bereikt, dient deze te Amersfoort. Hoofdpostkantoor Stadsring 24. uiterlijk om 12 00 uur aan het loket te zijn afgegeven Rouwcirculaires die vóór de laatste buslichting op dinsdag ter post wor den bezorgd alsmede die op woens dag 31 december 1980 vóór 12 00 uur *aan het loket van het Hoofdpostkan- LEUSDEN - B. en w van Leusden zullen de raad voorstellen in het vol gende jaar een subsidie groot 490 gul den beschikbaar te stellen aan de Vrouwenraad, de overkoepelende or ganisatie van de plaatselijke vrouwen verenigingen Het subsidiebedrag van 490 gulden is gelijk aan het door de Vrouwenraad voor 1981 geraamde na delig saldo. toor worden aangeboden, worden indien nodig ambtshalve per expres se nog op woensdag bij de geadres seerde besteld Op woensdag 31 december wordt een buslichtingsnt uitgevoerd die aanvangt om 15 00 uur De directeur van het postkantoor, J A. van Hattem schijnbaar onvermijdelijke kerstdi ner Na de afwas ging men op weg naar De Til om daar in een gezellige sfeer nog wat bijeen te zijn. Aan het begin van de avond kreeg men in het jongerencentrum een kopje koffie geserveerd. Later ging de belangstelling vooral uit naar een glaasje wijn of een pilsje, waarbij de organisatoren van de Kerst-lnn dan een hartig hapje aanboden Toch waren het niet uitsluitend jongeren die de Kerst-lnn bezochten Een al wat ouder echtpaar was op de fiets uit Achterveld gekomen om de avond in het jongerencentrum door te brengen Het echtpaar had het er best naar zijn zin Ook deze avond bleek dat de Kerst- lnn zeker in een behoefte voorziet. De initiatiefnemers betreuren het al leen dat niet meer ouderen de Kerst- lnn bezochten. werkers zijn ze er in geslaagd om ook deze avond tot een succes te maken In een wat huiselijke sfeer, met tal van spelletjes en aangepaste muziek op de achtergrond, hebben tientallen Leusdenaren de avond van de eerste kerstdag in De Til doorgebracht De Kerst-lnn bleek vooral veel jongeren te trekken. In het merendeel van de gevallen bleken de aanwezige jonge ren de kerstdag thuis doorgebracht te hebben met tegen de avond het gramma is een logisch vervolg op de in het najaar gegeven kursussen Toch is men er in geslaagd om weer een vijftal geheel nieuwe kursussen te starten. Eén van de nieuwe kursussen is die, waarbij men leert stoelen matten Gedurende een viertal woensdag ochtenden zal mevrouw N Ridder bos de aanwezigen de kunst van het stoelen matten bijbrengen. Op de eerste les moeten de kursisten zelf een stoel meenemen De stoelen, waarop de oude mat nog moet zitten, worden dan besproken. Gedurende de drie resterende woensdagen wordt er gemat, zowel met net als met biezen. Voor de beginners wordt aan geraden te starten met een stoel wel ke een vierkante of een rechthoekige zitting of leuning heeft. Een andere nieuwe kursus wordt omschreven als „het kennismaken met massage en ontspanningsoefe ningen" Het doel van deze kursus. die op een achttal dinsdagochtenden door mevrouw Van Annegarn wordt gegeven, is de kursisten vertrouwder te maken met massage en ontspan ningsoefeningen. De oefeningen kunnen toegepast worden als men zich niet lekker voelt, hoofdpijn heeft of zich gespannen voelt. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden stellen de raad voor een krediet van 1.120.000 exclusief B.T.W. beschikbaar te stellen voor de aanleg van het ver lengde van de Noorderrandweg tus sen de Zwarteweg en de Valleilaan. Het desbetreffende voorstel komt aan de orde in de commissievergade ringen en de vergadering van de raad in januari. Het is de bedoeling dat in april van het komende jaar met de werk zaamheden wordt gestart. De aanleg van het gedeelte Noorderrandweg zal ongeveer een half jaar in beslag ne men. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Eén van de initiatief nemers voor de Leusdense Kerst-lnn welke op de avond van eerste kerst dag in het Jongerencentrum De Til werd gehouden, zei het als volgt: „We staan open voor de mensen die zich eenzaam voelen, we begrijpen dat er een zekere drempelvrees bestaat om hier binnen te stappen. Toch moeten de mensen die hier komen, zelf de stemming maken, wij kunnen niet meer dan ons best doen". De belangstelling voor de Kerst- lnn was dit jaar vergelijkbaar met die van het vorig jaar. Geen overweldi gende drukte, maar wel een zodanige belangstelling dat alle voorbereidin gen niet voor niets zijn geweest. De Kerst-lnn werd dit jaar al weer voor de vijfde maal in De Til gehou den. De aanzet voor de eerste Kerst- lnn werd destijds gegeven door Arie Zwart, inmiddels getrouwd met Jean- nette Lagerwey, een andere organi sator van het eerste uur. Beiden zijn nu weer betrokken geweest met de organisatie van de Kerst-lnn 1980 Samen met een aantal andere mede (van één onzer medewerkers) LEUSDEN In de eerste week van het nieuwe jaar wordt het program maboekje van Latent Talent met het kursusaanbod voor het voorjaar van j 1981 bij ieder huisgezin in Leusden bezorgd. Het boekje zelf verschilt weinig van dat van het afgelopen najaar. Een vooruitgang is het opne men van een kompleet inhoud-over- zicht, waardoor het makkelijker is een bepaalde kursus in het boekje te vinden. Het voorjaarprogramma van Latent Talent omvat ruim 60 verschillende kursussen Een deel van het pro- Deelnemers aan de kursus reanimatie, een van de kursussen van Latent Talent - Kijkje tijdens de Kerst-lnn in De Til.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3