Kindercarrousel draait weer Kerstviering UVV-senioren Gouden Klomp Zaterdag 3 januari oud papier- aktie DWS Vrouwenkafé in het nieuwe jaar 16 januari concert Barokensemble „De Egelentier" Tarieven oppascentrale Nieuwjaars- ontmoeting Dorpskerk Nieuwjaars recepties in Achterveld SPORTSPLINTERS f DINSDAG 30 DECEMBER 1980 plaatselijk nieuws ACHTERVELD Zaterdag 3 janu ari wordt in verband met de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. de container weer geplaatst op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie, ledereen die zijn oud papier en oud karton wil opruimen kan dit hier brengen. Degenen die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen kunnen dit melden bij de volgende telefoonnummers: 033 - 941197 of 03425 - 1688. Het papier wordt dan opgehaald. Deze melding dient wel te geschieden voor vrijdag avond 19 00 uur. De muziekvereniging dankt allen die haar in het afgelopen jaar hebben gesteund door medewerking aan de oud papieractie Deze oud papierac tie gaat ook in het nieuwe jaar door en D.W.S. hoopt dezelfde medewer king te mogen ondervinden als in het voorgaande jaar. LEUSDEN Maandag 5 januari start het vrouwenkafé haar aktivitei- ten in het nieuwe jaar. Tijdens deze avond is er gelegen heid alle vrouwen het allerbeste te wensen en iets te drinken. De aktivi- teitenagenda voor de maand januari ziet er als volgt uit: Maandag 5 januari open avond; maandag 12 januari thema-avond over ,.een leven met een leven zonder kind(eren)?"; maandag 19 januari open avond; maandag 26 januari informatieavond over bijstandsgroepen. Het vrouwenkafé is iedere maan dag geopend van 20.00 tot 24.00 uur in eetcafé De Hakhorst, einde Noor derinslag. Inlichtingen: Jopie van de Wiel, Waarden 16, tel 943726. LEUSDEN - In het kader van de Valleiconcerten seizoen 1980/1981. zal op 16 januari 1981 in de N.H. Kerk te Leusden-Zuid een concert worden gegeven door het Amsterdams Ba rokensemble „De Egelentier". Het gezelschap werd in 1972 opgericht en streeft er naar, uiteraard ge bruikmakend van 17de en 18de eeuwse technieken, stemmingen, handschriften of uitgaven, instru menten (of copieën) - de muzikale werking en zeggingskracht van de barok tot hun recht te laten komen. Sinds de oprichting heeft het en- LEUSDEN/CENTRUM Voor de Leusdense carnavalsvereniging wordt 1981 een belangrijk jaar: de Gouden Klomp bestaat dan elf jaar. Dat „carnavalslustrum" wordt na drukkelijk gevierd. De Gouden Klomp organiseert een week lang feest voor heel Leusden. Er komt een grote feesttent op de hoek van de Larikslaan en de Groene Zoom. Het programma wordt t.z.t. nog bekend gemaakt. Voor het zover is zijn er nog twee activiteiten: half januari het Boerenkielenbal en a.s. zaterdag de nieuwjaarsreceptie. In het restaurant van zwembad Bavoort kunnen de carnavalvierders en sym pathisanten elkaar vanaf 20.30 uur het beste wensen voor het komende ludieke jaar LEUSDEN Met ingang van 1 januari zullen de tarieven van de oppascentrale aangepast worden. Tussen 19 00 en 24.00 uur is het tarief f 3.00 per uur. U betaalt f 4.00 per uur vóór 19.00 uur en na 24 00 uur. Voor ieder uur dat u later thuis bent dan de afgesproken tijd betaalt u f 2.00 per uur extra. Het telefoonnummer van de oppascentrale is 944235. semble zich meester gemaakt van een uitgebreid repertoir van vroeg 17de- eeuwse liederen en vioolsonates tot ..empfindsame" werken van bijvoor beeld de zonen van Bach. Het accent ligt op de kamermuziek en de cantates van de Franse componisten van de I8de-eeuw en van Bach en Telemann Het concert is toegankelijk voor abon nementhouders van de „Stichting Val- leiconcerten", terwijl ook losse kaartverkoop voor de aanvang van het concert aan de zaal plaatsvindt. Aan vang 20.15 uur. FILMVOORSTELLING Op de middag van oudjaarsdag, morgen dus, is er voor iedereen die daar belangstelling voor heeft een film voorstelling in de Marcuskerk, As- schatterweg 23 in Leusden-c Ook kin deren die gisteren of vandaag niet heb ben meegedaan zijn daar van harte welkom. Voor slechts twee piek kunnen de kinderen 's middags om twee uur terecht om te kijken naar de neder- landstalige speelfilm „Sjors, Sjimmi en de rebellen". In het voorprogramma worden verschillende tekenfilms ge draaid. In de pauze krijgen alle aanwe zigen bovendien nog een glaasje limo nade met een koekje. De kinderen die alle drie de dagen van de kindercarrou sel mee hebben gemaakt krijgen na af loop bovendien nog een herinnering mee naar huis. Gezien het enthousiasme waarmee de kinderen tijdens de kindercarroussel bezig zijn, kan gesteld worden dat de drie Leusdense organisaties die zich met jeugd- en jongerenwerk bezighou den. er goed aan doen het vijf jaar gele den genomen initatief voort te zetten. Een compliment voor de tientallen vrij willigers die zich geheel belangeloos voor de jeugd van Leusden inzetten is dan ook zeker op zijn plaats. SPORTHAL. Met de sporthalplan nen gaat het nu de goede kant uit. In oktober 1981 moet de hal gereed zijn. Dat is over 10 maanden en lijkt erg onwaarschijnlijk, maar ons gemeen tebestuur staat blijkbaar voor niets. Hulde" TENNIS Het eerste lustrum van de LTV Leusden wordt „uitgesteld" ge vierd en wel samen met de openipg van het clubhuis-in-aanbouw. Dëfce LTV komt in de a.s. competitie uit met maar liefst 21 seniorenteams (zon dag 6, zaterdag 6, dinsdag 5 en woensdag 4). HOCKEY. Niet alleen korfbalvoor zitter Niek Laheij is erg blij nu de sporthalplannen in een stroomver snelling zijn geraakt. Ook MHCK- preases Alrich Parson is enthousiast. I De weersomstandigheden hebben sinds begin november het clubleven ernstig verstoord. Diezelfde omstan digheden pleiten voor het serieus benaderen van het zaalhockey Als t.z.t. de sporthal in Rademakercity gereed is kan deze sport ook in Leus den worden beoefend, hetgeen het onderlinge contact zeker zal bevor deren. ZWEMMEN. „Van de Bestuursta fel" meldt het Loodsmannetje (het clubblad van de Haaien), dat aan het einde van het seizoen een plaats als waterpolotrainer vacant komt. Gaat Coert Zondervan dan weg9 HANDBAL. Impala-handbal spaart voor veldverlichting. De „grote clu bactie" was de eerste stap in die richting met Henk van de Maas kam- pioen-lotenverkoper. Misschien kun nen de handjeballers t.z.t. de nood verlichting van de hockeyclub voor een vriendenprijsje overnemen? Nog wat: wie kan en wil voor Impala een prijzenkast(je) in elkaar knutselen? De eerste doe-het-zelver, die zich meldt, heeft alle kans op het verkrij gen van de opdracht. Hij of zij hoeft niet per se lid te zijn van de handbal club TENNIS De LTV de Eemelaar trekt (vermoedelijk) de buikriem aan Het jongste clubblad verscheen op „half- formaat" Toch gaat het uitstekend met de Wesselsbrigade. Het ledental van de bijna 10 jaar bestaande club is gestegen tot boven de 400. Voor het a.s. Nieuwjaarsbal op 10 januari wordt de leden dringend gevraagd het bekende Achtervelds kwartiertje zo kort mogelijk te houden. Als dat zou kunnen Ook houdt op zondag 4 januari het Stichtingsbestuur van Ons Gebouw voor de eerste maal een nieuwjaars receptie. Tevens is er open huis. Alle inwoners van Achterveld zijn van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 13 00 uur van harte welkom om te klinken op een voorspoedig 1981. De belangstellenden kunnen tijdens de ze uren het dorpshuis bezichtigen om kennis te nemen van de vernieu wingen en verbeteringen die in het afgelopen jaar zijn aangebracht. In de kelder is tot 12.00 uur de bibliotheek geopend en van 12.00 -13.00 uur stelt de schietvereniging Ons Genoegen haar buks- en pis- toolbanen ter bezichtiging open. Ook de fraaie prijzenkasten van schietver eniging en E H B O. kunnen dan be zichtigd worden. In de grote zaal en koffiekamer is er een doorlopende expositie van de Vrije Kwasten. De nieuwe geluidsapparatuur zorgt tij dens deze receptie voor een gezellig muziekje. LEUSDEN - Ook dit jaar wordt er door de kerkeraden van de Her vormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk voor de gemeente rond de Dorpskerk en alle verdere be langstellenden een nieuwjaarsont moeting georganiseerd in 't Tref punt. Deze ontmoeting wordt ge houden op maandagavond 5 januari vanaf half acht. Deze ontmoeting is een goede gele genheid om op informele wijze een stukje kerkelijke gemeenschap te bele ven. Het zou ook fijn zijn als er die avond wat meer kontakten gelegd wer den tussen mensen die al langer in Leusden wonen en nieuw ingekome- nen. Deelnemers aan de kindercarrousel. draaid aan de knoppen van een tafel voetbalspel, terwijl in een rustige hoek honderden plastic bouwsteentjes lagen waarmee fraaie bouwwerken gemaakt konden worden. In de grote zaal van Blijhof ging het iets minder rustig. De hele ruimte was gereserveerd voor kin deren die wilden knutselen. Dat tim meren echt niet meevalt kwam Sybrand Boschma op een onplezierige manier aan de weet Hij zag kans op één vinger twee bloedblaren te produceren. Uit eindelijk werd er toch een fraaie boekensteun in elkaar gezet. Naast boekensteunen werden er mobiles van papier in elkaar gezet, terwijl anderen zich bezighielden met het maken van kalenders. Vandaag werden de rollen omge draaid. De allerkleinsten gingen naar Blijhof. De kinderen konden net als de wat ouderen allerlei spelletjes doen. Het handenarbeidprojekt was wat sim peler van opzet. Voor de kinderen van vijf tot zeven geen figuurzagen en tim meren, wel kalenders en raamdecora- ties maken. De oudere jeugd trok van middag naar de gymnastiekzalen. In principe deden ze daar dezelfde soort aktiviteiten als hun jongeren carrousel- gangers de dag ervoor, met dien ver stande dat het er allemaal wat ruiger aan toe ging. ZWEMMEN. De Haaien bakken ze weer bruin. Oliebollen met name en wel op 30 december in de „varkens stal" van Krakhorst. alwaar u de ge hele dag terecht kunt voor uw jaar- wisselingsballen De vooraf bestelde oliebollen worden keurig thuisbe zorgd. VOLLEYBAL. Leos organiseert op woensdag 7 januari in het „Meent restaurant een contactavond voor le den met aanhang. 20.00 uur is het aanvangstijdstip. Ook in het komen de jaar wordt een groot jeugdtoer- nooi gehouden Gedacht wordt aan 30 mei Organisator Bram Roos komt daar vast nog op terug. ACHTERVELD Door de S.V.A. zal op zaterdag 3 januari een nieuw jaarsreceptie worden gehouden in de kantine van het Kerstens sportpark. Alle leden, donateurs, en zij die de vereniging een warm hart toedragen zijn die middag van harte welkom om hun beste wensen aan te bieden van 15.30 tot 18.00 uur. Zondag 4 januari wordt er in Huize St. Joseph een nieuwjaarsreceptie gehouden in de recreatiezaal van het huis. Alle inwoners van het dorp en omgeving die bewoners, directie, be stuur en personeel hun beste wensen voor het nieuwe jaar willen overbren gen zijn vanaf 14 30 uur van harte 1 welkom. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het is zo langzamer hand een traditie dat tussen kerst mis en oudjaar de Leusdense kin dercarrousel wordt gehouden. Al weer voor de vijfde maal werd gis termiddag het startsein gegeven voor de jeugdaktiviteit, die elk jaar zo tegen de tweehonderd kinderen trekt. Drie middagen achtereen wor den de kinderen in de leeftijdsgroep van 5 t/m 12 jaar beziggehouden met knutselen, spelletjes en sport. Mor genmiddag om twee uur wordt er voor de Leusdense jeugd, als afslui ting van de kindercarrousel, nog een filmvoorstelling gegeven in de Mar cuskerk aan de Asschatterweg. Dit jaar wijkt het draaiboek van de kindercarrousel wat af van die van vori ge jaren. Voorheen splitste men de jeugd in drie leeftijdsgroepen, die dan verdeeld werd over de drie jeugdcentra, Claeverenblad, Blijfhof, Til en, terwijl ook een groep naar één van de Leusdense gymnastiekzalen trok. Nu werd de jeugd verdeeld in twee groe pen. De jeugd van 5 t/m 7 jaar ging naar de gymnastiekzaal aan de Lijsterbe slaan De opkomst daar was zo groot dat besloten werd een deel van de kin deren te verwijzen naar de gym nastiekzaal Alandsbeek. Zelfs als nóg meer kinderen waren komen opdagen had men nog niet met de handen in het haar gezeten. Een busje was achter de hand om kinderen zelfs naar de gym- waal van „de Heerd" te brengen als dat nodig was. In de beide gymnastiekzalen hielden de kinderen zich bezig met allerhande spelletjes, zoals estafette, hindernis- baan. etc. Het twee uur durend pro gramma werd afgesloten met het zeer in trek zijnde „apekooien", waarbij de kinderen vrij worden gelaten allerlei at tributen naar hartelust te gebruiken. Een vijftiental medewerkers van het jongerencentrum „de Til" zorgden er voor dat in de beide gymzalen alles goed verliep De jeugd, in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar, ging gisterenmiddag naar het clubgebouw van speeltuinvereniging „Blijhof" De organisatie aldaar was in handen van vrijwilligers van „Blijhof" en enkele medewerkers van „het Claeverenblad". In de kleine zaal van „Blijhof' konden de kinderen zich ver maken met allerhande spelletjes. Er werd geschaakt oedamd druk qe- LEUSDEN - Dinsdag 23 december om 11.30 uur kwamen de leden van de U.V.V.-socléteiten uit Centrum en Zuid naar de mooi versierde Roda- kantine om gezamenlijk kerstfeest te vieren. Eerst was er gelegenheid om een glaasje te drinken onder een ge zellig babbeltje. Vervolgens luisterde men met grote aandacht naar „De Vierde Wijze", voorgedragen door de heer van Peter- gem. Hij bracht dit bijzonder goed, het geen te merken was aan de stilte die er heerste onder de aanwezigen. Hierna nuttigde men aan de feestelijk versierde tafels een uitgebreide lunch, nu en dan onderbroken door het voorle zen van enige gedichten door so ciëteitsleden en een medewerkster. Ook werden er gezamenlijk kerstliede ren gezongen. Om half drie werd de kerkstviering beëindigd. Degenen die nog zin hadden in een spelletje kaarten, biljarten, scrabbelen of zo maar praten, gingen om half vijf weer huiswaarts Een indruk van de vorige week gehouden kerstviering van de UVV-senioren. Het Amsterdams Barokensemble De Egelentier'' bestaande uit Harry Geraerts, Wilbert Hazelzet, Ruth Hesseling, Chris- tiaan Norde en Jacques Ogg.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 4