..In mijn eetcafé is de hond net zo welkom als zijn baas" Geslaagde feestavond AMBC SPAANSE v ONTBOEZEMINGEN „llc AU2NS in gsijn WEKK" ROB BOUWER, EXPLOITANT DE HAKHORST iB^gSn plaatselijk nieuws GELDZORGEN LEUSDEN Soms wordt ik zo maar midden in de nacht wakker en vooral de laatste weken gebeurt dat vaak Het is meestal als ik kranten gelezen heb. speciaal die kranten die over het goede dorp Leusden schrijven Geen kranten meer lezen dat zou eigenlijk de beste remedie zijn Het is ook weieens als ik een der talloze vergaderingen heb meege maakt waar het wel en wee van het dorp uitgemeten wordt, vooral het wee en als er geen weeën mochten zijn, vinden we nog wel wat Die slapeloze nachten komen door géldzorgen, ik zal niet de enige in het dorp zijn die wakker ligt vanwege de pegulanten. Terwijl ik deze ontboezeming zit te schrijven, luister ik met een half oor naar de radio, waar iemand die r^eds lang arbeidsongeschikt is. door an deren alsmaar aangepraat wordt dat ie ontevreden moet zijn En die man maar beweren dat hij dat niet is. maar blij is dat er ondanks zijn ernstige kwaal voor hem en z'n gezin toch mogelijkheden zijn. Tenslotte komt het erop neer dat hij maar beter weg kan gaan want hij past niet in het denken van die om- roepclub. En dan gaat ie maar Wat zou het leuk zijn als er af en toe eens tevreden of blije mensen voor radio of t v. waren, behalve dan de professionele lolbroeken 't Schijnt niet te kunnen En dan kom ik de feestvreugde nog verhogen met m'n geldzorgen, het is niet mis waar ik van wakker lig. het gaat om miljoe nen! Het is maar het beste dat ik beken wat mezoongedurig maakt, gedeelte smart is halve vreugd We zijn maar blij dat onze kinderen de wijde wereld in gegaan zijn en niet in Leusden zijn blijven hangen, zij en onze kindskinderen zouden wellicht nog voor die miljoenen kunnen op draaien Wat me uit m'n slaap houdt is het nieuwe gemeentehuis van zeventien en eenhalf miljoen, een evenemen tenhal van vijf miljoen en een tennis- hal van vier en een half miljoen en dan nog een kleine klussies, hier een bocht uit de weg en daar een bocht er in. voor een ton of wat Ik heb mijn zakrekenmachine op tafel liggen, want zoveel geld optel len zomaar uit m'n hoofd kan ik niet. na een aantal misslagen kom ik op GEVONDEN Bankbiljetten; rode portemonnee met inhoud; zakmes; bruine knipportemon- nee; bos met vier sleutels en een witte tas met inhoud. zevenentwintig miljoen, inclusief geldontwaarding, zo een dertig mil joen Die centjes moeten er dus ko men. nou geloof ik niet dat er ergens in de gemeente nog een kleine kas of zoiets zal zijn waar dat geld in zit Mijn zakenervaring zegt dat je kan ienen maar dan moet er wel voldoen de onderpand zijn anders krijg je niets Als er dan van een goeie relatie ge leend kan worden tegen tien procent waarbij dan nog een kleinigheid aan kosten komen, komen we aan alleen rente op drie miljoen per jaar Als er nu versneld gebouwd gaat worden en nog een beetje meer dan eigenlijk de bedoeling was. kunnen we meer zielen voor die kosten laten opdraaien. Hoe dan ook. de gemeenschap, dat zijn u en ik. zullen die gigantische bedragen boven water moeten bren gen Ik vrees het ergste voor de onroe- rendgoedbelasting, is me dat een uitvinding Een tennishal van vier miljoen, daar kan je wel twee balletjes slaan. Kunnen die honderden tennissers niet met elkaar een hal bouwen, ar chitecten genoeg in het dorp In het verleden kregen we van de gemeente Rotterdam een stukje grond te leen waar we met elkaar een flink groepshuis op bouwde Avonden en weekeinden werd er aan gewerkt, het ding staat er nog. zagen we pas geleden, en de jongens had den alle schulden afgelost, dat schijnt niet meer te kunnen in deze rijke tijd. Er is een pak van m'n hart gevallen nu ik bekend heb wat me zo onrustig maakte, al die miljoenen om me heen en een gemeenteraad die bij handop steken zomaar accoord gaat. vlotte meisjes en jongens Maar die simpele rekenson van mij. ontstaan uit een even simpele zaken- ervaring zal wel niet kloppen in de overheidssfeer Wat me ook nog bezig houdt is het verdwijnen van een der markante punten in het dorp. het St Ansfridus huis. geen schoonheid van bouw. maar wel een herkenningspunt, iets wat bij het dorp hoorde En dan nog de veevoederfabriek Toen we jaren geleden naar Hamersveld kwamen, via verschillende wegen, want er leid den vele wegen naar Hamersveld. was die silo altijd het herkennings punt; als we die zagen wisten we het weer Zoiets als de Eiffeltoren. als we die zagen wisten we dat Parijs in de buurt was Ik heb er geen verstand van maar ik dacht zo dat alleen al het verplaatsen van de vele machinerieën van dit bedrijf meer kost dan de nieuwbouw In de plaats van die herkenning krij gen we pleintjes, hofjes en kromme straatjes waar zelfs een dorpsgenoot moeilijk de weg vindt. Maar 't is nog altijd vele malen beter dan woontorens, en dan ook nog een gelukkig nieuwjaar Sp. burgerlijke stand door Tea Middelkoop van Maanen I' DINSDAG 6JANUAR11981 Ictisilcf §68*8»!^ Ik heb altijd in zaken gewerkt en zaken gehad waar alles kon". Klopt het dat je in Italië gewerkt hebt? ..Ik heb een zaak met galerie in Italië gehad, heb in Oostenrijk en in Zwitserland gewerkt. Ik heb zo'n beetje overal ervaring opge daan" Hoe loopt de galerie? Rob ,.Dat gaat heel leuk. de ver koop is niet zo belangrijk, maar door de galerie krijg je hele leuke kontakten, daarom doe ik het ook. Pils schenken is niet mijn ideaal Die kontakten gelden trouwens ook voor alle andere avonden die wij organiseren zoals een Chili- avond. een Tibetaanse avond, een zigeuneravond, de jazzconcerten, het Hakfilmfeest en noem maar op Je bent met mensen bezig en dan moet je eens wat anders doen Dat geldt ook voor de jeu de bou les vereniging. Ik ben een jeu de boules-gek en zag het meteen zitten hier een baan aan te leggen Het leuke van mijn werk is. dat het mijn hobbie is en er nog geld mee verdien ook Waar ik geen geld mee verdien, maar wat me erg leuk lijkt is de curcus ..koken voor mannen", die ik bij Lantent Talent ga geven Deze start half januari Ik vind het leuk om dingen te organiseren waar ik zelf achter kan staan, an ders zou ik het zeker niet doen" '»KZr. UI KK IN DL CiKMP t NIK ACHTERVELD Dinsdag 6 januari 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem Ons Gebouw Dinsdag 6 januari 20.00 uur: EHBO cursusavond Ons Gebouw Woensdag 7 januari 9.00 uur: hand- werkhobbyclub De Moespot Donderdag 8 januari 13.30 uur: be- jaardensoos Ons Gebouw Donderdag 8 januari 20.00 uur: jaar vergadering K.P J De Moespot LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Dinsdag 6 januari 20.00 uur: Verga dering Ruimtelijke ordening exposi tieruimte Zwarteweg 16a Dinsdag 6 januari vanaf 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie CDA. Hakhorst. Waarden 25a Woensdag 7 januari 20.00 uur: Bij eenkomst ABTB in De Til Donderdag 8 januari 20.00 uur: Ver gadering Midden- en Kleinbedrijf raadszaal van het gemeentehuis Vrijdag 9 januari vanaf 20.00 uur: Nieuwjaarsreceptie VVD, 't Ros Beij- aart Maandag 12 januari 20.00 uur: Alge mene Bestuurszaken, raadszaal IIIT HET POLITIE ICAPPORT LEKKENDE KRAAN Op oudejaarsdag belde een bewoner van de Dissel de politie met de mede deling dat er uit het huis van zijn buren een hinderlijk lawaai kwam Toen de politie poolshoogte kwam nemen, ble ken de buren niet thuis te zijn en moest de politie zich toegang verschaffen tot het huis Binnengekomen bleek dat er een kraantje van het toilet op de eerste verdieping was blijven lopen, waardoor er een lekkage was ontstaan De politie heeft het euvel verholpen zodat de wa teroverlast tot een minimum beperkt kon worden. NIEUWJAARSVERNIELINGEN De viering van oud en nieuw is dit jaar rustig verlopen De politie kreeg weinig meldingen binnen Wel zijn er op nieuwjaarsdag ruitjes van het post kantoor vernield en werden enkele ver keersborden omgedraaid Voor de rest waren er geen noemenswaardige on geregeldheden VERLOREN/WEGGELOPEN Bril met licht montuur, aluminium velg van BMW; patrijs, bankbiljet van 100 gulden, roze damesbril. rode tas met sleutels en een stijgbeugel LEUSDEN Boerderij De Hak horst is voor inwoners van Leus den langzamerhand een begrip geworden. Een deel van de boer derij is eetcafé/galerie. Vanaf de start is Rob Bouwer daar werkzaam als kok en een jaar geleden heeft hij het bedrijf over genomen van Freddy Textor. Wanneer je ergens een hapje eet of een glaasje drinkt heb je eigen lijk geen idee hoe „achter de schermen" gewerkt wordt. Rob ,,Tot half vijf 's middags ben je eigenlijk aan het voorberei den om tien uur 's ochtens begin nen wij (Nelleke. zijn vrouw en Rob) het café schoon te maken Voor die tijd worden de beesten gevoerd (een paard, kippen, twee katten en de hond) De inkoop wordt besproken, boodschappen gedaan. Je babbelt wat met de leveranciers onder andere over nieuwe zaken die op de markt komen Verder krijg je tientallen telefoontjes. Om een uur of drie start ik de voorbereidingen voor het eten. je kunt je namelijk niet permiteren zaken niet klaar te hebben staan Om half vijf begin ik voor het personeel en voor ons te koken en daarna voor de mensen die hier komen eten Ben ik klaar met ko ken. kleed ik me direkt om. ga glazen ophalen of achter de tap staan. Wij zijn op z'n vroegst om twaalf uur klaar, maar meestal is het een uur of half twee. zeker in het weekend" Hoe ben je in Leusden verzeild geraakt? „In Amsterdam had ik eetcafé/ga lerie Regelmatig kwam ik bij Freddy Textor in zijn café Er ont stond een band en voor de ope ning van het eetcafé in Leusden. al tijdens de verbouwing is er goede samenwerking ontstaan. Sinds februari 1980 wonen Nel leke en ik in de boerderij Voor die tijd hebben wij zelfs met twee koks in de keuken gestaan Bij een goede voorbereiding kan het al leen gedaan worden, maar is het druk. dan werk je ontzettend hard Wij hebben nu één vaste kracht in dienst en verschillende partti mers Nu moet ik zeggen. Nel werkt loeihard mee Zij serveert, wast af als het nodig is en verzorgt de administratie Je moet samen heel erg gemotiveerd zijn om dit werk te doen Het is niet leuk om steeds het zelfde gerecht klaar te maken, daarom wisselt onze menukaart om de twee maanden, het vegeta- r.sche menu om de week en wat ik erg leuk vind om klaar te maken zijn de dagschotels Daar zit altijd variatie in" Terwijl Rob even weggeroepen wordt, heb ik de gelegenheid op mijn gemakje het woongedeelte van de boerderij te bekijken Alles is gerestaureerd maar je kunt door de indeling nog steeds zien hoe de mensen vroeger gewoond heb ben Het woongedeelte bestaat uit een ruime huiskamer, met een grote schouw waaronder een leuke pot kachel. die als open haart fun geert Daaromheen kun je je lek ker nestelen in banken Verder beslaat een ronde tafel met een prachtige oude ronde lamp erboven een deel van de huiskamer en drie treden hoger bevindt zich de keuken Een zijkamertje waar zo te zien de administratie gedaan wordt, grenst aan de huiskamer Bene den en boven bevinden zich in totaal twee slaapkamers. Veel planten in huis, verzorgd door Nelleke. scheppen een prettige sfeer De hond. die rusteloos heen en weer loopt nu Rob even weg is. is duidelijk een belangrijk deel van het gezin Tijdens het interview komt hij regelmatig naar Rob en krijgt de ene keer een aai en dan weer een paar aardige woorden Wanneer Rob terug is vervolgen wij het gesprek. Ik vind het heel prettig om met kinderen in de Hakhorst te komen eten, maar wat vind jij ervan? Rob: „Kinderen zijn heel leuk. wat wel storend is. is wanneer kinde ren over de galerie rennen Verder kunnen zij alle vrijheid hebben Kinderen, honden, katten en an dere beesten, iedereen moet zich prettig kunnen voelen Als een hondje zich prettig voelt, dan voe len zijn baas en vrouw zich ook prettig Wij zijn hiervoor iedereen Dat is ook altijd mijn ideegeweest LEUSDEN - Geboren: 5 dec Ma rieke Gerrigje, d v. D Vink en E. E M Meuleman; 9 dec Martinus Johannes, z v M. J. Vos en A. W Oosterbroek; 9 dec.: Marjoleine Nanette, d.v. H L Timmer en N N. E van Genderen; 17 dec.: Eva Linda, d.v. E. van Ginkel er^C. J van den Brink; 20 dec Persijn Ar- noldus. z.v M C. A Brongers en S Crommelin Gehuwd: 19 dec W van Andel en M denBraber. 19 dec W J. van't End en W C. L. Veerbeek; 19 dec. J de Valk en H. van de Berkt. 19 dec. A J Hak en A. W de Jong. 22 dec.: C C Pruijn en P W. Blom. 22 dec A Me- gensen J. Kreuger; 24 dec A J.P van Maurik en J A Bogert; 24 dec A Kuiper en M. C. Snuverink. Overleden: 14 dec Elisabeth Jo- hanns, wed v. C. J. P. Kuijpers, 79 jr.; 18 dec.. Petrus Dieleman, 30 jr., 19 dec.. Jacobus Verhoeff. geh met H P Hofland. 86 jr21 dec Marten Prins, wedn. v. M H Voordes. 86 jr ACHTERVELD Zaterdagavond hield de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld haar jaarlijkse feest avond. De voorzitter opende deze feestelijke bijeenkomst met een hartelijk welkomswoord voor de aan wezigen. Er waren weer een groot aantal leden aanwezig om deze feest avond mee te kunnen maken. De voorzitter wenste allen een heel voor spoedig 1981 toe en een zeer goed en sportief puzzelritten-jaar. Hierna ging hij over tot de huldiging van de clubkampioenen van het jaar 1980. In de tour klasse was dit de heer J. Flantua uit IJsselstein met 246 pun ten. Tweede werd de heer G Vink uit Barneveld met 244 punten In de sportklasse was als eerste geëindigd de heer G Bos uit Amers foort mét 245 punten Met een gelijk aantal punten eindigde J. Bebingh uit Woudenberg Daar de heer Bebingh meer strafpunten had dan de heer Bos eindigde Bebingh op de tweede plaats De vier heren kregen allen een fraaie beker uitgereikt terwijl hun echtgenotes in de bloemetjes werden gezet De winnaars werden met een daverend applaus beloond De muziek werd deze avond ver zorgd door het Trio John Bay uit Delft Dit trio had er al heel spoedig de stemming in en zorgde er voordat de dansliefhebbers hun hart konden ophalen. Het trio paste zich geheel aan de aanwezigen zodat zowel jong als oud zich op de dansvloer konden uitleven Het dansen werd afgewis seld met een vijftal bingo's waarbij een aantal mooie prijzen te winnen waren. Hoe verder de avond vorderde hoe meer de stemming steeg houden De hoofdprijs bestond uit mevrouw Lorist uit Achterveld De Tegen het eind van de avond werd een dracgbare t v /radio. De gelukki- avond was' heel gezellig en was om er ook nog een grote verloting ge- ge winnares van deze hoofdprijs was voormen er erg in had. 12AAK BSAJT DUC DfAT 4B DB1/EA) |M ttAMDEAJ IS l/AAJ EEAJ "HOP

Leusder Krant | 1981 | | pagina 13