In januari Blijhof- cursussen van start rbr Meerderheid commissie is voor activiteitencentrum leusdep Leusder Krant Dansles VAiVIMAC INDE LEIISIIEIt KRAKT Progressief Leusden ziet niets in collegevoorstel Vernielingen tijdens nieuw jaarsnacht S. 4, Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Dansstudio Dan Bearda Reimus&Snel DINSDAG 6 JANUARI 12e JAARGANG NO. 73 1981 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 1833 GP Leusden C telefoon 033-943880 i Onafhankelijk nieuwsblad LJ voor de gemeente Leusden LJLJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Nieuwe lessen vangen aan vanaf 19 januari. Clubs voor alle leeftijden. Zowel jongeren als gehuwden. Inschrijving dagelijks. Inlichtingen: Utrechtseweg 89,3818 EB Amersfoort. Tel. 033-14456. LEUSDEN In januari gaan er weer tal van cursussen van start bij de speel- en recreatievereniging Blijhof. Nieuw zijn de volksdanscursussen onder leiding van Nona van der Burg. De cursussen beginnen op woens dag 7 januari, en zijn er voor begin ners, gevorderden, jongeren, volwas senen, kinderen vanaf zes jaar en voor kinderen vanaf negen jaar. In lichtingen tel. 942252. POPPEN MAKEN Op maandag 12 januari start de poppencursus voor volwassenen om 9.30 uur. ledereen die graag kreatief bezig is. is van harte welkom. Inlich tingen kunt u bij llona van der Burg verkrijgen, telefoon 942252 Ook voor kinderen begint er weer een cursus poppen maken Kinderen vanaf tien jaar die een beetje handig zijn met naald en draad zijn elke maandag na vieren welkom De eer ste bijeenkomst is maandag ^janu ari. Informatie bij llona van der Burg KREATIEVE KINDERCURSUSSEN Op dinsdag 13 januari van 16 00 tot 17 30 uur begint de kreatieve kinder cursus voor kinderen in de leeftijd van acht tot en met tien jaar Allerlei onderwerpen en technieken op het gebied van handvaardigheid komen aan de orde. Opgave en inlichtingen bij Karin Oskamp, telefoon 942015. Voor kinderen van zes en zeven jaar is er een cursus knutselen op donderdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. De ee:~t- les is opdonder dag 15 januari. Kinderen kunnen zich opgeven bij Marianne Kleuters, tele foon 943516. Eens in de twee weken is er zater dagochtend een instuif. Er is aan deze instuif iets nieuws toegevoegd, namelijk kreatief spel Het is de be doeling dat er in de speelzaal met een groepje kinderen vanaf acht jaar een toeneelspelletje, bewegingsspel of een andere vorm van expressie wordt gedaan Na het kreatief spel kunnen de kinderen zich uitleven in de han- denarbeidaktiviteiten De eerste instuif is op 17 januari van 10.30 tot 12 30 uur. Op de zaterdagen dat er 's mor gens geen instuif bij Blijhof is kunnen kinderen vanaf tien jaar weer deelne men aan een timmercursus Inlichtin gen bij Rob van der Burg. telefoon 942252 of bij Ton Kool, telefoon 943622 Op maandagmorgen 12 januari om 9.30 uur start er een cursus portret en figuurtekenen voor beginners De lessen duren tot 11 30 uur Kennis van de plastische anatomie en pro portieleer zijn hierbij wel belangrijk om tot goede resultaten te komen. De cursus voor gevorderden blijft op de dinsdagmorgen Anneke den Duik kan u verdere informatie geven Tele foon 941947 BOETSEREN Het doel van de cursus boetseren is door middel van eenvoudige kennis van de anatomie en de leer van de verhoudingen betere resultaten te behalen bij het maken van menselijke figuren, portretkoppen, dierenfigu- ren enzovoort Ook zal aandacht besteed worden aan het boetseren van staande figu ren met wapening als steun. De cursus die uit tien lessen be staat, start op donderdag 8 januari en duurt van 13.30 tot 15.30 uur Inlichtingen en aanmelding bij An neke den Duik, telefoon 941947 Met het nieuwe jaar start Blijhof ook een cursus textiele werkvormen Er wordt begonnen met het batikken van kussens en eventueel kleding, Daarna komen stofdrukken en ver schillende weefvormen aan de orde Deze cursus bestaat uit tien lessen en wordt gegeven op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 9 januari. U kunt zich aanmelden bij Wil Meijer, telefoon 722136 De bloemschikcursus voor begin ners gaat niet in januari van start maar in april Er zijn zes lessen met een mogelijkheid tot verlenging. De eerste les is op donderdag 2 april van 10 00 tot 11.30 uur Informatie en opgave bij Marion van der Kamp. Walstro 24 Telefoon 942706 Gemeentebestuur hield nieuwjaarsreceptie pag 3 Minister sprak over veevoederfabriek pag. 3 Sportpag. 5 Deze maand week van de werkloosheid pag. 9 Mens In z'n werkpag. 13 Spaanse ontboezeming pag. 13 DE LEUSDER KRANT: ...centrum van aktiviteiten... Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties t>/makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel 033-944569 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Maandagavond zijn de plannen voor de bouw van een activiteltencentrum en een tennishal voor het eerst in een openbare raadscommissie vergadering besproken. De spits werd afgebeten door de com missie welzijn en onderwijs. Be halve Corri Verduin (Progressief Leusden) had geen van de raadsleden uit welzijnsoogpunt overwegende bezwaren tegen de bouw van de twee voorzienin gen. Ook de fraktie van Progressief Leusden ziet de dringende nood zaak voor een binnensport accommodatie in deze gemeente wel in. De wijze waarop één en ander nu gerealiseerd lijkt te gaan worden stuit op bezwaren bij de progressieve raadsleden. De procedure welke gevolgd wordt met betrekking tot de tot standkoming van beide centra en het door het college gehanteerde cijfermateriaal roept bij de progressieve raadsfraktie veel vragen op. Al lang geleden heeft het college een .draaiboek samengesteld dat gehan teerd zou gaan worden als er een evenementencentrum gerealiseerd zou kunnen worden Vooral voor wat betreft de inspraakprocedure heeft het college zich beslist met aan haar eigen ..draai boek gehouden Het onderwijs, vol gens de plannen, een belangrijke, toe komstige gebruiker van het activiteiten- centrum, is bijvoorbeeld helemaal niet gehoord Alleen de Leusder sportstich ting is nauw betrokken geweest bij de voorbereiding van de plannen. Me vrouw Verduin toonde wel begrip voor de voortvarendheid waar het college mee te werk gaat, ze vroeg zich echter wel af of het weglaten van de inspraak procedure nu wel echt nodig was ge weest Belangrijkste bezwaar van mevrouw Verduin is echter het feit dat naar haar mening geen behoorlijke afweging heeft plaatsgevonden tussen de kosten welke gepaard gaan met de bouw en exploitatie van een activiteltencentrum en een tennishal en ander naar haar mening zeer noodzakelijke voorzienin gen op sociaal-cultureel gebied Prog ressief Leusden vreest dat als het Wethouder Van Woudenberg: activiteltencentrum er eenmaal staat er geen geld meer zal zijn voor voorzie nmgen als een dorpshuis in Leusden- zuid een open bejaardencentrum, een medisch-sociaal dienstencentrum, een open jongerencentrum en andere voor zieningen op sportgebied, zoals uit breiding van het Burgemeester Buiningpark en de aanleg van een vier de sportpark In ..Samen Onderweg", een afspraak tussen de politieke partijen in Leusden voor de duur van de raadsperiode, zijn alle bovengenoemde zaken aan de or de gesteld In „Samen Onderweg' isde bereidheid uitgesproken om te streven naar alle genoemde voorzieningen. „Als we nu accoord gaan met de bouw van een activiteltencentrum en een tennishal. kunnen we al deze zaken verder wel vergeten", aldus Corri Ver duin Alhoewel de commissie financiën zich pas op 14 januari zal uitspreken voor wat betreft de financiële kant van de gemeentelijke plannen, wilde mevrouw Verduin nu al wel kwijt dat haar fraktie niets gelooft van het rekensommetje dat B en W gemaakt hebben Drie deskundigen uit de achterban van Progressief Leusden, hebben onafhan kelijk van elkaar becijferd dat het jaar lijks tekort op de exploitatie van activiteltencentrum en tennishal samen tussen de 500 000 en f 700 000,-zal liggen Het eerste jaar zou het tekort zelfs wel op kunnen lopen tot tegen de miljoen gulden, aldus de deskundigen Zelf raamt de gemeente het tekort op een bedrag wat ligt tegen de twee ton Mevrouw Verduin wilde verder niet in gaan op de financiële aspecten van het raadsvoorstel omdat deze zaken niet thuis horen bij een vergadering van de commissie welzijn BEHOEFTE? Ook inhoudelijk had het progressieve raadslid een aantal bedenkingen tegen de voorstellen zoals ze op tafel lagen Nu al is duidelijk dat een uurtje bowlen in het 8 banen tellende bowlmggedeelte van het activiteitencentrum meer gaat kosten dan bij de commercieel gerunde PPM bowlingbaan in Amersfoort Me vrouw Verduin vroeg zich dan ook af of de behoefte aan 8 banen in Leusden dan wel terecht was. Ook had mevrouw Verduin de nodige twijfels met betrek king tot de opzet van het restaurant in het activiteltencentrum Zij vreesde met name een concurrentie met andere sportcantmes en de andere Leusdense café-restaurantbedrijven Voor wat be treft dit laatste beloofde wethouder G. van Woudenberg dat er vroegtijdig overleg zal plaats vinden met de com missie midden- en kleinbedrijf over de ze zaken In de gemeentelijke plannen wordt uit gegaan van een tennishal welke een batig saldo in de exploitatie zal opleve ren. De „winst van de tennishal zal gebruikt worden om het tekort, dat ge raamd wordt bij het activiteitencentrum, te verkleinen „Geen eerlijke zaak al dus mevrouw Verduin „Op deze ma nier gebruiken we de tennissers als melkkoe Een opmerking waar de voorzitter het volstrekt niet mee eens was Hij betoogde dat de prijzen welke berekend zullen worden voor het ge bruik van de tennishal zeker vergelijk baar zullen zijn met andere tarieven in de regio. Wel hadden de Leusdense tennisverenigingen liever in eigen be heer een hal gebouwd, gelet op de ge meentelijke plannen is dat echter geen haalbare zaak In de exploitatieopzet van het evenementencentrum is rekening ge- ACHTERVELD De oud- en nieuwviering is in Achterveld niet verlopen zoals men dat gewend was. Tot aan de jaarwisseling bleef alles houden met het gebruik door scholen In de opzet is er van uitgegaan dat een aantal Leusdense scholen in plaats van de wekelijkse twee uurtjes gymnastiek voortaan drie uur gymnastiek zal ge ven Een onderzoek heeft uitgewezen dat veel Leusdense bassischolen wel voelen voor uitbreiding van het aantal uren gymnastiek. Ook de inspectie van het onderwijs heeft geen bezwaren Het rijk dat uiteindelijk voor de meerkosten zal moeten opdraaien, zal binnen een maand laten weten of er bezwaar be staat tegen de uitbreiding Als de mi nisteriele goedkeuring er komt, bete kent dit dat het evenementencentrum overdag al voor meer dan 1/3 deel be zet zal zijn. 7 METER De vraag was nog even hoe hoog de sporthal moet gaan worden. Voor de meeste sporten is een hoogte van ze ven meter ruim voldoende Alleen voor internationale badminton en volleybal vrij rustig in het dorp. Maar na het afsteken van het vuurwerk zijn er een aantal baldadigheden en vernielin gen gepleegd. Een aantal ruiten van enkele scho len sneuvelde, en enkele grote ramen van woningen moesten het ontgel den Voor de bewoners een grote financiële strop Ook moesten een aantal jonge boompjes het ontgel den Vrijwel alle vorig jaar aan de Jan van Arkelweg en de Hessenweg ge plante boompjes werden afgebro ken Ook werden de langs de Hes- Corri Verduin toernooien wordt een hoogte van 9 meter verlangd Het verschil in bouwkosten tussen de verschillende hoogten bedraagt ruim vierhonderdduizend gulden Ook zou het mogelijk zijn slechts een gedeelte van de zaal te verhogen tot 9 meter Beneden de twee ton kan dat echter niet gerealiseerd worden Waanzin, een hal van 9 meter, vond Evelien Blom (CDA) „het is zo al mooi genoeg Met deze opmerking bleken alle raadsleden zich wel te kunnen ver enigen. Niemand pleitte voor de bouw van een hal van 9 meter hoogte, dit temeer daar bij een hogere hal ook de kosten van energie aanzienlijk zullen toenemen. Verder had mevrouw Blom niet veel problemen met het voorstel zoals dat op tafel lag. Vandaag kunnen de raadsle den in de commissie Ruimtelijke orde ning zich uitspreken over de plannen met betrekking tot de bouw van een activiteitencentrum en een tennishal senweg staande banken met voet stuk en al uit de grond gerukt. Een van de banken werd zelfs bij een omwonende in de tuin geplaatst De ze vernielingen zijn toch ook weer een financiële strop voor de gemeen schap. Tijdens de afwezigheid van de be woners werd ingebroken in een wo ning aan de Verjaegde Ruyterweg. Sieraden alsmede enig geld werden ontvreemd terwijl door de ongewen ste gasten in de woning een grote ravage was achtergelaten Evelien Blom. verbaasd

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1