Vlag en tent voor gemeentebestuur Beelaerts kwam praten over verplaatsing veevoederfabriek Ook VVT en houtskeletbouw ter sprake Eerste nieuw jaarsbijeenkomst in De Til Swartesteegh begon nieuwe jaar goed Druk bezochte nieuwjaars recepties in Achterveld Nieuw kursus- programma Latent Talent Nieuwjaars receptie VVD Bijeenkomsten ABTB Hamersveld Jaarvergadering KPJ Achterveld Tijdens nieuwjaarsreceptie DINSDAG 6 JANUAR11981 Beu 5ll en krsnf Is plaatselijk nieuws - 3 LEUSDEN Dinsdagochtend (30 december) bracht de Minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland in het ka der van een kleine tournée ook een bezoek aan Leusden. Hij werd daarbij vergezeld door en kele van zijn ambtenaren, waar onder de heer B. F. Portier, hoofd ingenieur-directeur volkshuis vesting in de provincie Utrecht. Van de zijde van de gemeente wa ren aanwezig het voltallig college van burgemeester en wethouders, de gemeentesecretaris, de directeur ge meentewerken en de heer H Winkel man. medewerker Algemene Zaken De Minister oriënteerde zich in het bijzonder op het verzoek van de ge meente om op grond van de Regeling bijdragen sanering en reconstructie binnensteden een bijdrage te ontvan gen in de kosten van overplaatsing van de Veevoederfabriek fa. J W.v d Berg. Zoals bekend is de gemeente reeds enige tijd in onderhandeling met dit bedrijf om. zo mogelijk tot overplaatsing te komen Zulks is me de afhankelijk van de financiële mo gelijkheden. De Minister ontving van het college nadere informatie om trent de planologische problematiek, waarbij zijdelings werd betrokken het vraagstuk van de hinder, die overi gens tot de bevoegdheid van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne behoort TWEEDE FASE In zijn algemeenheid is vervolgens gesproken over de uitvoering van het Bestemmingsplan 2e fase, en de ver snelling daarvan zoals deze met de Provincie in beginsel is overeenge komen. Daarbij is van de zijde van het college een accent gelegd op het nog ontbreken van de rechtstreekse aan sluiting op rijksweg 28. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 45,20 per jaar, f 23,10 per half jaar, 1 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 1930 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. Er is een geanimeerd gesprek ge weest over de problematiek van de zgn verkoopregulerende bepaling, mede naar aanleiding van de belang stelling van het Ministerie voor houtskeletbouw en het onthouden van goedkeuring door de Provincie aan de verkoop van de grond, nodig voor de verwezenlijking van een voornemen van de gemeente enige houtskeletbouw te verwezenlijken Elementen van dit deel van het ge sprek waren o m de. ook nationale, zorg voor een goede spreiding in concentratie van de bebouwing en met daarom allerlei beperkende be palingen. het vaak naijlen- van dit soort bepalingen in intussen veran derde omstandigheden, de noodzaak de arbeidsmobiliteit niet te sterk te belemmeren en evenmin om zonder absolute noodzaak de bouwnijver heid in haar activiteit te remmen BEUNHAZERIJ Tenslotte vestigde de Minister de aandacht van de gemeente op de wens van de Tweede Kamer de beun hazerij in de bouw tegen te gaan, waartoe hij de gemeente suggereert een bouwregistratie in te voeren. Dit houdt in dat bij de aanvragen voor bouwvergunning gegevens worden overgelegd omtrent degenen die de bouw gaan uitvoeren Op grond van die gegevens kan dan mede een in perking van hetgeen de Kamer als een euvel beschouwt worden verkre gen Na afloop van het gesprek bracht de Minister een bezoek aan het betrok ken bedrijf en maakte het gezelschap een rondgang door het winkelcen trum Hamershof" Een voltallig college van burgemeester en wethouders praat, geassisteerd door de ambteliike medewerkers Pais en Winkelman, met minister Beelaerts. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De eerste nieuw jaarsbijeenkomst in het nieuwe jaar werd ongetwijfeld in het jongeren centrum De Til gehouden. In andere dorpen en steden is het zo langza merhand traditie dat er rond de jaar wisseling relletjes en andere ongere geldheden plaatsvinden. Groepen jongelui gaan dan de straat op en bezorgen de politie en brandweer in de nieuwjaarsnacht vaak handenvol werk. In Leusden valt dat. behoudens misscnien een klein incidentje, alle maal reuze mee. Het feit dat de Leusdense jongeren ergens naar toe kunnen in de eerste uren van het nieuwe jaar draagt daar in in positieve zin bij. De grote con centratie van jongeren was in de nieuwjaarsnacht in het jongerencen trum De Til te vinden Naar schatting van de altijd aanwezi ge Gradus van de Hengel waren het dit jaar zeker zo'n vierhonderd jonge ren die direkt na de klok van twaalf naar De Til trokken. Om kwart over twaalf "s nachts ging de bar in de Til open. In hun eigen vertrouwde omgeving beleefden de aanwezigen de eerste uren van het nieuwe jaar. Om twee uur precies hielden de mensen achter de bar er mee op. een teken dat wat het de medewerkers van de Til betrof, iedereen wel naar huis kon gaan Dit laatste gebeurde, zoals gebruikelijk, zonder proble men (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Eén van de eerste nieuwjaarsrecepties in Leusden werd niet georganiseerd door een vereni ging, een instituut, een gemeentelij ke instantie of een politieke partij. Eén van de eersten waren deze keer Ab en Truus van Maanen, eigenaars van het Leusdense dorpscafé De Swartesteegh. Op nieuwjaarsdag van vijf tot zeven uur waren alle vaste klanten van harte welkom in het café aan de Zwarte- weg Dat er heel veel mensen in Leusden zijn die zich tot de vaste afnemers rekenen, werd maar al te duidelijk op deze nieuwjaarsmiddag. De heer van Maanen, die wel ver wacht had dat hij een pilsje weg moest geven, was duidelijk verrast dat zijn café binnen enkele ogenblik ken werkelijk stampvol mensen stond Voor de enkele onschuldige toe vallige bezoeker die binnen kwam, zal het een verrassing geweest zijn om te bemerken dat de drank gedu rende enkele uren geheel kosteloos verstrekt werd. Ook het hapje werd niet vergeten De nieuwjaarsbijeenkomst in De Swartesteegh was misschien niet de allereerste die in Leusden gehouden werd, ongetwijfeld zal het wel tot één van de gezelligste gerekend moeten worden ACHTERVELD Zaterdagmiddag hield de Sport Vereniging Achterveld een nieuwjaarsreceptie in de kantine van het Kerstenssportpark. Dit werd een heel gezellige en druk bezochte receptie. Veel leden, donateurs en medewerkers kwamen het bestuur hun beste wensen aanbieden voor het nieuwe jaar. Namens de sport stichting kwam wethouder Van Wou denberg de beste wensen voor de vereniging aanbieden. Eveneens kwam Prins Frans Puup de Zevende, vergezeld van zijn adju dant, namens alle Puupekoppen hun beste wensen aanbieden Tijdens de receptie dankte de voorzitter van de vereniging alle aanwezigen voor hun wensen Ook hij wenste namens de vereniging allen een voorspoedig en tevens sportiet 19£U. ,,We zuilen no pen daT bet ook "voor dé vereniging weer een hëëf goed sportjaar mag worden Enkele elftallen zullen in deze com petitie hoge ogen gooien, maar of er nog een kampioenschap in zit weten we nog niet Financieel hebben we een goed jaar achter de rug en laten we hopen dat we ook dit jaar uit de rode cijfers kunnen blijven In het bijzonder wil ik alle medewerkers heel hartelijk dank zeggen voor het geen zij in het afgelopen jaar weer voor de vereniging hebben gedaan Veel vrije uren zijn door deze mensen opgeofferd Ik denk hier aan het in orde brengen van onze verwarming Ook de jeugdleiders heel hartelijk dank voor hun geweldige inzet bij de begeleiding van de jeugd" Zondag 4 december hield voor de eerste maal het stichtingsbestuur van Ons Gebouw een nieuwjaarsrecep tie. Ook hier kwamen velen hun beste wensen aanbieden Het werd een drukke en gezellige receptie Onder de aanwezigen waren de heer Rade maker, burgemeester van Leusden met zijn echtgenote, wethouder Wa genaar en de heer Van Gooi Tijdens de receptie kon men het gebouw bezichtigen waarin het laat- li ir wnr>| vprioHorimpn niqron aangebracht Zowel de grote zaal als de beide toneelkamers hadden een opknapbeurt gehad waardoor het ge heel nu ook veel gezelliger is gewor den Door de Vrije Kwasten was er een doorlopende tentoonstelling van hun werken georganiseerd. Op het toneel was een stand aangebracht waarop veel foto's van oud Achter veld Deze foto's rienen hu vppI nud- Achtervelders heel wat herinnerin gen op Van 11 00 tot 12.00 uur was de bibliotheek geopend zodat men kon zien wat deze allemaal voor de liefhebbers van lezen te bieden heeft, ook de schietvereniging hadden hun buks- en pistoolbanen ter bezichti ging opengesteld. Dezelfde dag werd er in de namid dag in huize St Joseph een nieuw jaarsreceptie gehouden Ook hier heerste tijdens de receptie een gezel lige drukte Veel inwoners van het dorp en van buitenaf kwamen het bestuur, de directie, het personeel en de bewoners hun beste wensen over brengen voor het nieuwe jaar Veel bewoners hadden hun middagdutje wat ingekort en genoten nu volop van de grote belangstelling Prins Carnaval en zijn adjudant wa ren ook hier aanwezig om iedereen het allerbeste toe te wensen. LEUSDEN Deze week wordt het nieuwe kursusprogramma van Latent Talent bij iedereen in de bus gestopt. Het handzame groene boekje bevat een overzicht van meer dan 60 kur- sussen, welke het komende voorjaar bij Latent Talent gevolgd kunnen worden. Ook een vijftal geheel nieu we kursussen zijn in het programma opgenomen. Ondanks alle zorg die aan het sa menstellen van het boekje is besteed, zijn er toch een paar foutjes ingeslo pen Verkeerde data zijn ingevuld bij de kursus nummer 13 Veldbiologie. Als kursusdata hadden vermeld moe ten zijn 28 maart. 4 en 25 april en 9 mei. Een zelfde soort fout is gemaakt bij de kursus nummer 34 Veldgeologie Als data hadden hier moeten worden opgenomen: 18 april. 2. 16 en 23 mei. Als opening van het voorjaarssei- zoen 1981 organiseert Latent Talent zondagmiddag 18 januari een mani festatie in boerderij ..Groot Krak- horst". Bolderikhof 18 ledereen is van 14 00 tot 17.00 uur van harte welkom om zich te laten informeren over oude en nieuwe kursussen Dit aan de hand van exposities, demon straties of gesprekken met docenten Ook kan men zich op deze middag laten inschrijven voor een kursus. LEUSDEN De afdeling Leusden van de V V D. houdt op vrijdag 9 januari haar nieuwjaarsbijeenkomst ■n 't Ros Beijaart De aanvang is 20 00 LEUSDEN De Aartsdiocesane Boeren en Tuindersbond ..Hamers veld" houdt op woensdag 7 januari een bijeenkomst in het jongerencen trum De Til De aanvang is om 20.00 uur en burgemeester Rademaker ver telt die avond over de toekomst van Leusden en hoe hierin ook plaats is voor de agrariër De week hierop, woensdag 14 ja nuari. houdt de A B T B een kaart avond in De Til Er is gelegenheid voor schutjassen en als er voldoende belangstelling is ook voor klaverjas sen. Er moeten dan wel minimaal twaalf deelnemers zijn De kaartavond begint om 20 00 uur maar u wordt gevraagd om tussen 19 30 en 19 50 uur zich te laten in schrijven. zodat op tijd gestart kan worden ACHTERVELD Donderdag avond houdt de K P J haar jaarver gadering Het bestuur hoopt dat er veel leden om 20 00 uur in de Moes pot aanwezig zullen zijn De agenda bevat zeven punten te weten ope ning. jaarverslag, notulen vorige jaar vergadering. financieel verslag, voor stelling van de nieuwe bestuursle den, overzicht van het programma voor het nieuwe seizoen, rondvraag en sluiting Na afloop van de verga dering is er een gezellige bingo LEUSDEN Een vlag en een tent heeft het gemeentebestuur aan het begin van het nieuwe jaar ais ge schenken in ontvangst mogen ne men. Dat gebeurde tijdens de traditi onele nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur en het waren, even traditiegetrouw, de plaatselijke car navalsverenigingen die wat voor bur gemeester en wetnouders mee brachten. De Achterveldse Puuppe- koppen kwamen met een fraaie vlag op de proppen, terwijl de Leusdense Gouden Klomp een schaalmodel van een feesttent aanbood. De Puuppekoppen konden hun ka- do zonder verdere toelichting over handigen De vice-prms van de Gou den Klomp legde, op rijm. even uit wat de betekenis van het tentje was Het ging erom datdeGouden Klomp dit jaar zijn elfjarig bestaan zal vieren en de daarmee gepaard gaande festi viteiten zullen in een grote feesttent plaatsvinden Niet alleen om daar de aandacht op te vestigen, kwamen de Gouden Klompers met hun tentje aanzetten Ook om een ondubbelzin nig pleidooi te houden vóór snelle realisatie van een evenementencen trum in Leusden, waar de Gouden Klomp tezijnertijd gaarne gebruik van zal gaan maken De boodschap van de Gouden Klomp, door burge meester Rademaker snelrijmelend beantwoord, ontlokte hier en daar kreten van instemming onder de aan wezigen Er waren dit jaar overigens wat minder belangstellenden voor de nieuwjaarsreceptie van het gemeen tebestuur dan in voorgaande jaren In de grote zaal van 't Ros Beyaart hiel den zich vrijdagavond naast gemeen teraadsleden en ambtenaren, vooral vertegenwoordigers van verenigin gen, clubs en organisaties op. Het lijkt er op dat steeds minder Leusden se burgers op persoonlijke titel het gemeentebestuur aan het begin van het nieuwe jaar de hand komen schudden. i

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3