Tien jaar KPJ-prestatieloop Nipte winst Antilopen Plusminus Engels voetbal Uitslag veldrit RTC S&sasiltsB» krant Geen voetbal De Haaien bakten ze weer bruin Algemene leden vergadering LTV Lockhorst Klaverjastoer- nooi Hessenkar DINSDAG 6 JANUAR11981 5 Joop van Santen is op vele sport fronten aktief LEUSDEN/CENTRUM - Wat op 9 januari 1972 als een probeerseltje werd gelanceerd door de KPJ-afde- ling Leusden, is in de daaropvolgen de jaren uitgegroeid tot verreweg het grootste sportevenement in Leusden en verre omgeving. Wij hebben het over de jaarlijkse prestatieloop, waarvan de tiende editie op zondag 11 januari a.s. plaatsvindt. De „dienstregeling" daarvan vindt u aan het slot van dit verhaal. Liever willen wij beginnen met wat voorafging. Gegevens daartoe zijn geput uit ons eigen archief en uit het plakboek van Cees Leyenaar, die vanaf het begin van de op de drempel van het tweede lustrum staande onderneming, tot de organisatie-commissie behoort heeft. Zeven jaar geleden heeft Leyenaar daar reeds uit willen stappen, maar hij kan blijkbaar de uiterst plezierige sfeer rond de prestatieloop niet mis sen. Of lag de oorzaak bij het feit, dat zijn plakboek nog niet vol was7 Hoe dan ook. er resten nog enkele blanco bladzijden en weer laat hij tussen de regels door merken dat hij wil stop pen Vooralsnog nemen wi| dat slechts als kennisgeving aan. Eerst zien en dan pas geloven' Leyenaar hoort gewoon bij de prestatieloop, net als de prestatieloopsnert. het startkanon, de bekende Nederlan ders als starter en wat dies meer zij Ja toch? De eerste drie edities van het hard- loopgebeuren hadden de jeugdsoos ..Grote Kuip" aan de Ooiervaarshor- sterweg in Zuid als centrale positie. Vanaf 1975 heeft de onderneming Don Bosco als veel betere basis ge kregen Het probeersel werd name lijk een duidelijke blijver De presta tieloop groeide en bloeide Niet al leen ging het startgeld omhoog van f 0.75 resp f 1 voor de jeugd en de senioren naar twee respectievelijk drie piek heden ten dage. maar ook de te presteren afstanden werden langer In de eerste twee jaren was slechts keuze uit 2500 of 5000 meter, in 1975 kwam daar de 5 km bij en verleden jaar de 10 kilometer. Metals gevolg, dat naast recreatieve lopers steeds meer actieve sporters de pres tatieloop en passant hebben ontdekt als een uitstekende alternatieve trai ning voor hun eigen sportieve lief hebberij. Ook het deelnemersaantal groeide mee met de jaren Tot het record van ruim duizend in 1977. De daaropvolgende twee edities kregen een terugslag door de tegenwerking van koning Winter, die royaal was met sneeuw. Voor komende zondag wordt echter goed loopweer ver wacht. zodat een nieuw record niet onmogelijk is BEKENDE STARTERS De KPJ-prestatieloop heeft zich ook gekenmerkt door de starters Elk jaar opnieuw hebben de organisato ren een bekende Nederlander aan de startlijn kunnen krijgen om met de nodige voorzichtigheid de horde het bos in te sturen In 1972 knalde de Leusdense carnavalsprins Janus I 315 deelnemers het avontuur tege moet In een ..optimistische" bui wa ren 200 herinneringsvaantjes be steld. maar per expresse moest een tweede bestelling worden geplaatst om iedereen tevreden te stellen Stan Haag. een bekende disc-jockey van Radio Veronica, schoot in 1973 een massa van 375 lopers Den Treek in en ondanks de benzineschaarste in het daaropvolgende jaar kreeg oliesheik Abdoel Omar (zeg maar Piet Valke- net) 450 deelnemers aan de start. In 1975 vanaf dat jaar bij Don Bosco met de mogelijkheid om de lopers meermalen te kunnen zien passeren haalde Gerard Vianen, een beken de Tour de France-renner. de trekker van het startkanon over voor 560 prestatielopers Hildebrand Brom, in Leusden en elders ook bekend als Ab Hofstee, wees in 1976 803 sportievelingen de weg naar Hameien bij het eerste lus trum van de KPJ-attractie en even indrukwekkend als het aantal van 1047 deelnemers in 1976 was de fi guurlijke grootheid van de Leusden se zanger John Russell met het speelgoedpistooltje Dat aantal werd een absoluut record, want Jan Ter louw (kopman van D'66) kreeg een jaar later 67 lopers minder aan de start De populaire radio-sportver slaggever Hemze Bakker en de (visu eel gehandicapte) atleet Rein van der Louw lieten in 1979 en 1980 750 en 731 ijsvaste deelnemers los op het besneeuwde parcours. Wij wachten maar af wat 1981 ons zal brengen. PRESTATIELOOP 1981 Het startschot van de prestatieloop 1981 (a.s zondag) wordt gelost door ..jumping" Jack Middelburg, de be kende Nederlandse motorrenner, die LEUSDEN/CENTRUM Voetbal is een Engelse ..uitvinding" en nog steeds geeft Engeland zij het niet direct op het veld in die tak van sport de toon aan Er staat ons bin nenkort wellicht weer het een en ander te wachten De 92 voorzitters van de in de vier Engelse divisies spelende clubs heb ben de koppen bij elkaar gestoken om een oplossing te zoeken voor de ook aan de overkant van Het Kanaal merkbaar teruglopende belangstel ling voor hun sport. De meest in het oog springende voorstellen, die zij in zullen dienen op de deze maand nog te houden bond- vergadering. behelzen dat het speel seizoen wordt ingekort, de wedstrij den niet meer op zaterdag maar op zondag worden gespeeld en gewon nen wedstrijden met drie punten (thans twee) worden gehonoreerd om aanvallend voetbal aan te moedi gen Als een en ander aangenomen wordt, is het de bedoeling daarmee het volgende seizoen in de hoogste afdeling te beginnen. PETER LEUSDEN/CENTRUM Ondanks de tot recordhoogte gestegen olie prijs volgend jaar wordt wellicht ook in deze sector overgeschakeld op alcohol hebben de Haaien zich gehouden aan de traditie van oliebol len bakken en verkopen ten behoeve van de clubkas. Dinsdag van 05.00 uur in de vroege ochtend tot laat in de avond hebben leden van de Leusden se zwem- en poloclub in twee ploe gen van een man of vijftien een van de bijgebouwen van Groot Krakhorst als oliebollenbakkerij In gebruik gehad. De ochtendploeg onder leiding van chef-bakker Fieseler had als extra taak het op gang brengen van de ééndaagse onderneming en voor de tweede ploeg bestond het overwerk uit het na afloop van de actie weer in ordentelijke staat terugbrengen van de tijdelijke bakkerij Hetgeen overi gens voortreffelijk gelukte De mid dag- en avondploeg stond onder lei ding van een ex-slager, maar dat was aan het bakresultaat van de heer Meenks c.s niet te merken. De fabriek van de klassieke oude- laarshap werkte bijna professioneel- de beide chefs keurig in het wit (en dat hielden ze met ..van zich af te werken" bijna vlekkeloos), hun sous- i chefs in sober blauw met een wit randje en het lagere „personeel" (overigens ook nu weer bijna alle maal dezelfde werkers als altijd) keek I niet zo nauw Kennelijk werd dit jaar aan ener giebesparing gedaan Het totaal aantal bollen met een minimum percentage aan misbaksels werd beperkt tot circa tienduizend stuks van weer uitstekende kwaliteit De zakjes waren prima gevuld met hier en daar (zoals bij ons) een afronding naar boven en |e vraagt je eigenlijk af, hoe de Haaien daar nog wat aan konden verdienen, want niemand maakt ons wijs. dat ze het alleen maar hebben gedaan om elders in Leusden de baklucht uit de keukens te hou den Organisator Cees Leyenaar in gesprek met Heinze Bakkerde startschutter van 1979. verleden jaar onder meer de Asser TT heeft gewonnen Zijn komst naar Leusden is mogelijk gemaakt door Henk Post van de Meentbar Van Jack Middelburg is zondag heel an der „vuurwerk" te zien dan bij hem gebruikelijk. De organisatie van deze prestatieloop is in handen van Cees Leyenaar (voor de 10e keer"). Ri chard Schoonderbeek, Gerard van 't Klooster en als (nieuwe) vierde man Guido van Dijk. Dit viertal wordt naarstig bijgestaan door tientallen medewerk(st)ers Op zaterdag 10 januari is voor inschrijving mogelijk van 18 30 tot 19.30 uur in de Til en zondag kunt u terecht vanaf 12 30 uur in de kantine van Don Bosco Om 14.00 uur start de 1500 m. (limiet 15minuten), om 14.15 uur de 3000 m (30 minuten), om 14.45 uur de 10 000 m (60 minuten) en om 14 47 uur de 5000 m (40 minuten). Het inschrijfgeld bedraagt f2.— p p. voor de jeugd t/m 14 jaar resp. f 3,— voor lopers van 15 jaar en ouder. De eerste inschrijvingen zijn in middels binnen. Bij eventuele afge lasting van het voetbalprogramma neemt Roda-zondag met het volledi ge standaardteam (en trainer Van Ginkel?), aan de prestatieloop deel als alternatieve training Daarbij ook Dick van 't Klooster, die vorig jaar derde is geworden LEUSDEN Nadat eerst het zater dagvoetbal van de KNVB-afdeling Utrecht als gevolg van de meer dan overvloedige regen, hagel en natte sneeuw werd afgelast, ging ook het zondagprogramma niet door. Voor het komende weekeinde staat o m. de wedstrijden Veensche Boys-Ach terveld. Domstad-Roda (zondag) en Roda (zaterdag)-Stroe op het plan- bord. LEUSDEN/CENTRUM Heden avond (6 januari) vindt in het club huis op het Burg Buiningpark de jaarvergadering plaats van de LTV Lockhorst. De praatavond begint om 20 30 uur en de agenda vermeldt onder meer Punt 4: Ontwikkeling Burg. Bui ningpark (hr Roggekamp) Punt 9 Begroting 1981. Punt 10: Aftreden secretaresse me vrouw M Jonges (bestuurskandidate mevrouw G Kreikamp) Punt 11 Aftreden voorzitter jeugd- commissie de heer T Stulemeijer (bestuurskandidaat de heer K. Koop man) Punt 12 Aftreden voorzitter TC (na de competitie 1981) de heer R Dijk graaf (bestuurskantidaat de heer J. Goselink) Punt 13 Benoeming van de heer J. Wassink tot baancommissaris. De Jaro van Rootselaartrofee LEUSDEN/CENTRUM Het is een vaste gewoonte geworden, dat de Sportstichting Leusden tij dens de nieuwjaarsreceptie de Ja ro van Rootselaartrofee uitreikt aan de sportclub, de sportvrouw of de sportman van het afgelopen jaar om daarmee, namens heel sportief Leusden. erkentelijkheid te tonen voor hetgeen in het be lang van de sport is gepresteerd. Ook maandag hield de sportstich ting zich aan de traditie. In ver band met de sluitingstijd van deze krant echter te laat om er uitge breid melding van te kunnen ma ken. Wij komen donderdag op deze aangelegenheid nog terug. Eerder ontvingen de v.v. Roda '46, de v.v.l.o.s. Impala, de „school- voetballer" Jan Lohuis en de l.z. p.c. de Haaien de prestatieprijs uit handen van sportstichtingsvoor zitter B. W. Peddemors. Voor de „lustrumtrofee" kwam schaak voorzitter Joop van Santen uit de bus en met name voor al zijn activiteiten op sportgebied in het algemeen. Terecht, ook volgens ons! VEENENDAAL Antilopen speel de zaterdag in Veenendaal voor de korfbal-microcompetitie tegen SKF. Weinig training door de feestdagen en een week of wat vrij bleken geen goede voorbereiding (vooral in de tweede helft kwam dat tot uiting) op het treffen tegen een hard en weinig technisch spelende ploeg. De leus- denaren begonnen voortvarend met Yolanda Versteeg, Karin Osnabrug- ge, Derk Huetung en Rob Geutjes in de aanval en Frouk Geutjes, Margret Versteeg, Frans ter Maten en Gert Graafland (als vervanger van de ge blesseerde Manfred Laheij) in de ver dediging. Een strafworp en een af standsschot van Rob Geutjes bete kenden al snel 0-2. Tot aan de met 4-6 ingegane rust bleef Antilopen de te genstanders steeds met een of twee doelpunten de baas. De bezoekers scoorden via Frans ter Maten uit een vrije bal, Rob Geutjes (tweemaal van LEUSDEN Zaterdag 3 januari werd er een veldrit gehouden door de wielervereniging RTC Amersfoort bij het Henschotermeertje. De uitslag is als volgt: Amateurs 1 H v Velzen. 2 C v Leyen Veteranen 1. E J. Gerritsen; 2 W Spijker. 3 G Jetten Liefhebbers 1 H van 't Klooster; 2 G v Laar; 3 J Bos. 4 D v. Dalen. 5 N Wildeman; 6 H. Brouwer Junior 1 B v. Leyen. afstand) en Gert Graafland (even eens een afstandstreffer). In de tweede helft kregen diverse Antilopenspelers moeite met de con ditie Het wedstrijdtempo ging ook flink achteruit. Gert Graafland met een afstandsschot en Rob Geutjes met een schitterende doorloper, brachten het Leusdense totaal op 8 treffers SKF kwam niet verder terug dan tot 7-8 Winst dus voor Antilopen en zeker niet onverdiend, maar er zal uit een heel ander vaatje getapt moe ten worden als de roodzwarten hun kans op de bovenste plaats willen behouden De overige resultaten van de Leusdense clubs waren: Antilopen 2 - Meeuwen 2 4-4 Revival 2 - Antilopen 3 13-5 TZ 3 - Antilopen 4 5-2 Antilopen 5 - Telstar 4 4-0 Antilopen J1 - Spirit J1 5-3 Odik J1 - Antilopen J2 3-2 Antilopen P3 - Dindoa P3 0-0 Antilopen P4 - Exakwa P6 2-0 De uitslag van de Midden Neder land veldrit die bij de Paradijsweg in Den Treek werd gehouden is 5 G. van 't Klooster; 7 H van 't Klooster, beide van de Liefhebbers ACHTERVELD Vrijdagavond wordt de vierde ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi De aanvang is om 20.00 uur. Behalve de mogelijkheid om een goede plaats te kunnen veroveren op de ranglijst, bestaat er ook de kans leuke prijzen le winnen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5