Lookhorst penningmeester zwaaide met portefeuille Badmintonjeugd speelde toernooi SHMIT Uoop van Santen ontving Jarro van Rootselaartrofee leusden krone Gelukkig nieuwjaar DONDERDAG 8 JANUAR11981 r LEUSDEN/CENTRUM - Voor het eerst sinds de oprichting op 22 no vember 1963 vond dinsdag een al gemene ledenvergadering van de LTV Lookhorst plaats in het eigen clubhuis op het Buiningpark. Om goed half negen begon de praat avond en hoewel Martin de Boer slechts enkele seconden voor mid dernacht de laatste tafeltik gaf met zijn voorzittershamer, was niet de gehele 15-punts agenda afgewerkt. De vele nog maar net geuite goede voornemens om van 1981 een „Voor spoedig Nieuwjaar" te maken kwamen weldra reeds aardig in gedrang. De punten 8 en 9 werden na een uur en drie kwartier van uitzichtloze discussie uit de agenda gelicht om ze later in het jaar nogmaals aan de orde te stellen. Het betrof het financieel verslag over 1980 en de daarmee verband houden de begroting voor 1981, zodat onder meer ook de in het vooruitzicht gestelde contributie-verhoging niet ter sprake is gekomen. Wat was het geval? Eigenlijk een kwestie van weinig of niets. Op aandrang uit de vorige jaarvergadering kwam penningmeester S de Jonge ditmaal met naar zijn overtuiging duide lijker - en in ieder geval uitvoeriger - cijfermateriaal op de proppen, dat ech ter voor diverse leden nóg onduidelijker overkwam. Een vrijwel eindeloos ge kissebis was het gevolg, maar toen op een gegeven moment Lockhorst' mi nister van financiën met zijn figuurlijke portefeuille ging zwaaien, kreeg het ge zonde verstand gelukkig weer de over hand. Besloten werd de hele materie opnieuw en dan hopelijk voor iedereen begrijpbaar op een rijtje te zetten Zo ging de storm in een glas water weer liggen. Eerder op de avond kwam de heer J, H Roggenkamp. hoofd van de ge meentelijke afdeling Ruimtelijke Orde ning, op verzoek van het tennisbestuur wat meer duidelijkheid brengen in de situatie op het BB-park met betrekking tot de voorgenomen uitbreiding. Gezien de omstandigheden - nog steeds is niet alle daartoe benodigde grond eigen dom van de gemeente - moest spreker nogal wat slagen om de arm houden Wat Lockhorst betreft overweegt de gemeente uitbreiding met drie banen in noordelijke richting. Zo spoedig moge lijk en met name zodra Roda en Antilo pen aan een alternatief trainingsveld zijn geholpen. Wanneer dat zal zijn, is nog met geen mogelijkheid te zeggen, maar er schijnt toch weer enige voort gang te komen in de tot voor kort uit zichtloze onderhandelingen met de eigenaar van de desbetreffende grond Het laatste deel van de vergadering verliep ook weer plezierig en vlot. Met weemoed, mooie dankwoorden, een Lockhorstballpoint, een cadeaubon en een voorzitterlijke kus nam Martin de Boer afscheid van mevrouw M. Jonges als secretaresse. Haar opvolgster werd mevrouw G Kreikamp (Rozenhaag 33, Leusden-C., telefoon 942416). Wat minder omslachtig (de betrok kene was namelijk afwezig) verliep de periodieke opvolging van de heer T. Stulemeijer als voorzitter van de jeugdcommissie door de wel aanwezi ge heer K. Koopman. Echtgenote U. Stulemeijer nam de honneurs waar en de ballpoint in ontvangst. De heer R. Dijkgraaf treedt na de competitie 1981 af als TC-voorzitter en wordt te zijner tijd opgevolgd door de heer J. Gosse- ling. Tenslotte werd door de benoeming van de heer J. Wassink voorzien in de vacature van baancommissaris LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werd in sportzaal Groenhouten voor de jeugd van de badmintonclub Leusden een „nieuwjaarstournooi" georganiseerd. Dat was het eerste grote optreden van de in augustus 1980 gestarte afdeling, die inmiddels een succes is gebleken. Talrijke toe schouwers, waaronder uiteraard veel ouders hebben kunnen con stateren dat trainer Cliff Edwards en de jeugdcommissieleden Jaap Langbroek, Ruud Zuer en Joop de Koning in de afgelopen maanden niet stil hebben gezeten. Het spelpeil van de jeugdige badmintonners lag vaak op een zeer redelijk peil. Zo n 90% van de leden tussen 9 en 18 jaar - 42 jongens en meisjes - had den ingeschreven en speelden tussen 09.00 en 19.00 uur niet minder dan 115 partijen. De jongste jeugd (tot 13 jaar) speelde een single-tournooi in twee leeftijdsgroepen. Bij de meisjes van 9 t/m 11 jaar werd Caroline v.d Wel met vier overwinningen 1 e en Charlotte Roesink (met driemaal winst) 2e, ge volgd door Froukje Bijkerk, Mirjam Pij pers en Mirjam de Jong. Bij de jongens was Paul Langbroek duidelijk de sterk ste Remco van Leest, Michel van Bruynsvoort en Erwin Hollaar werden 2e, 3e en 4e. Evelyn Edwards, die aan het tournooi de voorkeur had gegeven boven een buitenlandse vakantie, won de halve finale bij de meisjes van 12 en 13 jaar van Ellen Wouters met 21-3, evenals de eindstrijd van Marion Klin kenberg, die Lydia Rietveld met 21-18 had uitgeschakeld Bij de jongens qinq de eerste prijs naar Corstiaan Klijn. Eric van Schaarenburg, Rutger Koperdraad en Jurgen Pijpers werden 2, 3 en 4 Voor de oudste jeugd werden teamwedstrijden gehouden. Het win nende van de vijf teams bestond uit Ka- tinka Spaargaren. Marianne Bast- meyer, Michel Wesselink en Erik de Koning De 2e prijs ging naar Sonja Ar iër. Anja Senninga, Astrid Nieuwen- burg, Tino en Robert Meyn. Individueel werden de prijzen gewonnen door Ma rianne Bastmeyer resp. Katinka Spaar garen en Robert Meyn resp. Kees van Opdorp. Na ruim 10 uur badminton reikte BCL-voorzitter John ter Weijden de prijzen uit aan de vermoeide maar gelukkige winnaars en winnaressen. LEUSDEN/CENTRUM - Geloof het of niet, maar mijn grootste wens voor 1981 is het inderdaad op of rond 15 oktober gereedkomen van de Leusdense sporthal. Al was het alleen maar om op een nette manier verlost te worden van de vrijwillige verplichting tot het bezoeken van de lange reeks nieuwjaarsrecepties van deze plaatse lijke sportclubs en aanverwante on dernemingen. Neem echt van mij aan, dat ik niets heb tegen die manifestaties op zich, maar deste meer tegen het groeiende aantal daarvan. Leuk be doeld, maar inmiddels een klus om „U" tegen te zeggen. Kijk er de receptie- ka lender" maar op na. Nog erger is echter, dat als je er net aan gewend bent, alles in één klap voorbij is. Als straks de sporthal gereed is moet de Peddemorsclub daarin centraal maar een combi-ontvangst organiseren na mens alle aangesloten verenigingen, die zo aanmerkelijk besparen aan mankracht en geld. De massa recep ties, vaak op dezelfde dag (en), waren nadelig voor professionele'' be zoekers, die van hot naar her (of haar) moesten vliegen om overal op bijna hetzelfde tijdstip veel handen te schudden, één consumptie te nemen en hurry-up verder naar de volgende patiënt. Ik heb nog gedacht bij de poli tie een ontheffing te halen voor de 50 km-beperking en voor het blaaspijpje, maar ik wou de dienstdoende oom agent met in verlegenheid brengen. Met de beste voornemens begon ik mijn etappenkoers door de gemeente op de eerste dag van 1981 met een visite aan V.O.P. (Voor Ons Pilsje?) bij Don Bosco. Deze Amersfoortse voetbalclub speelt op Leusdens ter ritoir en moet nog tweemaal m actie tegen Roda. Een goodwill-bezoek kon daarom geen kwaad. Vrijdagavond heb ik vooraf geen borrel genomen om in de juiste stemming te komen. Ik dook maar meteen in het diepe en bij B&Wm het Ros Beyaart, waarin de loop van de staande receptie een groot deel van Leusden gratis een avondje-uit is ge weest, leek mij een sigaar meer dan genoeg. Vrijwel ongemerkt ging ik af en op weg naar het BB-park. Ik dank nog de hemel voor de medewerking van Lockhorst, Roda en Antilopen, die hun recepties binnen een straal van hon derd meter hebben gehouden, zodat ik mijn werkbezoeken, ondanks de in- nundaties, te voet af kon doen. Opval lend was wel het verschil in formaat (en dus ook de inhoud) van de sherry- glaasjes - de kleinste club gaf de meeste cc's - maar overal was het bij zonder gezellig. Bij Lockhorst wel iswaar pas na Sonja en Mies. Zaterdag was ik welkom bij SV Achterveld, bij de hockeyclub Leusden en bij het dorst- leutige carnavalsgenootschap de Gouden Klomp. Vogels van diverse pluimage met grote plannen voor het nieuwe jaar. Zondag deed ik mijn op wachting bil badmmton-BVO en bij het LTV Leusden, in blijde verwachting van het eigen clubhuis, voor het laatst in de Hakhorst. Om zoveel mogelijk klantjes te trekken combineerde de Sportichting Leusden ook ditmaal de nieuwjaarsbijeenkomst met het uitrei ken van de Jaro van Rootselaartrofee Good old Joop van Santen werd de sportman van 1980 en ome Joop mag dus een jaar lang het onderhoud van kleinood verzorgen. Dat was het dan voor deze krant, maar ik ben nog niet aan het einde van mijn kruistocht. Badmmton-Leusden (6 januari), vol leybal-Leos en LZ&PC de Haaien (bei de 7 januari) en tenslotte handbal-Im pala (9 januari) kunnen wij ook nog verwachten. Of ik op 9 januari ook nog naar de COVS-scheidsrechters ga, lijkt onwaarschijnlijk. Ik wacht nog steeds op de uitnodiging en ik heb voorts het idee, dat ik zo langzamerhand weer toe ben aan vacantie. PC. TENNIS Na de nieuwjaarsrede van de heer Peddemors vroeg en kreeg Jos van Marissing, namens de drie Leusdense tennisclubs het woord. Lang hebben deze verenigingen met de gemeente overhoop gelegen omtrent de exploita tie van de a s. tennishal. De kogel is nu door de kerk en als dank voor de inter ventie van de sportstichting in deze aangelegenheid - de bezoekers van de vergaderingen van de Raad van Advies hebben zich kennelijk gruwelijk geër gerd aan het feit, dat de sportstichtings voorzitter tot nu toe een asbak als „ha mer" gebruikte - overhandigde spreker namens de LTV's de Eemelaar, Leus den en Lockhorst de heer Peddemors een echte voorzittershamer. „Met een slaghoutje ter bescherming van de on derhavige tafels", constateerde de ont vanger erkentelijk Na het formele deel van de nieuwjaarsbijeenkomst - on dertussen was óok de vrijwel voltallige „welzijnscommissie" aanwezig - volg de nog geruime tijd een zeer gezellig samenzijn. De avond mag zeer ge slaagd worden genoemd. Enerzijds door de grote opkomst, maar ook van wege de prettige geluiden. De uitbreiding van het Buiningpark wacht in feite maar op een betrekkelijk klein lapje grond. LEUSDEN - Met uw welnemen komen wij niet terug op het uitge breide assortiment nieuwjaarsbijeenkomsten van de Leusdense sportclubs. Je zag overal goeddeels dezelfde gezichten en schudde alom dezelfde handen met de blijde boodschap van een goed 1981. Echt nieuws was erg schaars. Met een relaas over de nieuwjaars receptie van de Sportstichting Leusden zijn wij aardig compleet en daar zal de sportieve Leusdenaar het mee moeten doen. Maandag I longstleden, in het riante hockeypaviljoen aan 't Sluisje, was vrijwel 'de volledige plaatselijke sportwereld vertegenwoordigd. Een groot ■deel van het Roda-bestuur kwam zelfs per bus! INa een informeel uurtje, met voor edereen de gelegenheid - voor zo- /er niet eerder gebeurd - om vriend jn vijand „veel heil en zegen'' te wensen, kwam sportstichtings- /oorzitter B. W. Peddemors aan het woord en dat betekent gewoonlijk /oor een hele tijd. Nog maar net te- 'ug van een korte vacantie, met een duidelijk waarneembare Griekse griep als souverniertje - begon hij pet een dankwoord aan de hockey club voor het beschikbaar stellen wan het clubhuis, waarvan „huis baas" Alrich Parson de parketvloe ren keurig in de oxaan-olie had laten petten en een welkom tot de vele aanwezigen w.o. burgemeester J. W. Ïl. Rademaker in cognito. In de ge- ruikelijke terugblik over het afgelo pen jaar bracht de heer Peddemors I het overlijden van ex-voorzitter W. A. van Zandbrink in herinnering, even als met dank aan het plaatselijke organisatiecomité de collecte t.b.v. de invalidensport. De strijd van de Leusdense sportclubbestuurders pm de „zwaarverzilverde lichtmeta len beker met/zonder deksel op kmarmeren voet" was in 1980 gewon- |nen door de badmintonclub Leusden en wij meenden een licht ondertoon tje van spijt op te merken bij de me dedeling, dat het sportstichtings- 'bestuur niet verder was gekomen |dan „eervolle tweede". ACCOMMODATIES Wat de binnensport betreft heeft Ach terveld nog altijd accommodatiepro- Iblemen. Een goed initiatief vond de [heer Peddemors de nota „Binnensport iin Achterveld", opgesteld door de al- |daar actieve verenigingen. Een flinke ksportzaal extra is inderdaad wenselijk, ■naar niet direct te leveren. In Leusden iobt o.m. Leos met zaalproblemen [Daarentegen hebben de schakers en tafeltennissers nu een goed onderdak. De grote wens van heel sportief Leus den - zo spoedig mogelijk een sporthal - is ineens in een stroomversnelling geraakt. Met als streefdatum 15 oktober (voor wat het sportgedeelte betreft) wordt momenteel bijzonder hard ge werkt aan de realisatie van het evene mentencentrum en bovendien van een afzonderlijke hal voor tennis, squash en badminton, met resp 6, 4 en 2 banen. Geen bepaalde moeilijkheden kent de buitensport in Achterveld. Deste meer echter in Leusden Op het sportpark aan het Valleikanaal blijft de „prikactie" de gemoederen bezighouden. Gehoopt wordt op wellicht nog dit jaar een oplos sing Het hockeyclubhuis is gereed en een nieuw „gewoon" veld in aanleg Helaas is de schietvereniging Leusden, na een bestaan van meer dan 15 jaar, nog altijd zonder eigen onderdak, maar de altijd optimistische sportstichtings voorzitter blijft vol goede moed. Bij de LTV Leusden is de clubhuisbouw ge start. Uiterst precair is de toestand op het Buiningpark, waar de handbalclub haar nieuwe veld kreeg. Lockhorst zit te springen om uitbreiding van het aantal banen, de korfbalclub moet nog worden geholpen en Roda zit aan de rand van de voortbestaansmogelijkheden De doodskreet R.I.P. klinkt luider en luider. Ontzettend jammer voor honderden sporters in Leusden is de nog steeds afwijzende houding van de enige be zwaarde tegen de uitbreidingsplannen. Het gaat in feite maar om een betrekke lijk klein lapje grond en wij doen nog maals een klemmend verzoek op de betrokkene om een Roda-ramp te voorkomen, De Jaro van Rootse laartrofee voor de sportman of -vrouw van het jaar is een wisselprijs, maar wat ons betreft mag u weet wel wie die prestatieprijs voor altijd behouden, als hij zou zorgen, dat de gemeente in 1981 met de uitbreiding van het BB-park kan beginnen! Inmiddels lijken de donkere wolken boven Leusdens oudste sport park op te trekken en het wachten is dan op de zon. TOEKOMST Waarschijnlijk wijzer geworden door eerdere ervaringen, is de heer Pedde mors de laatste jaren wat voorzichtiger geworden met het blikken in de toe komst. Van een fietscross- en een defi nitieve ijsbaan (eventueel een com binatie van beide voorzieningen) komt dit jaar nog niets Toch heeft sportief Leusden redenen genoeg voor een gematigd optimisme. Wij noemden reeds de plannen rond de sport- en de tennishal en de in uitvoering zijnde realisatie van het tennispaviljoen van de LTV Leusden, alsmede het nieuwe hockeyveld Voorts wordt binnenkort begonnen aan de renovatie van Roda's hoofdveld, terwijl ook aan de verbete ring van de voetbalkleedaccommodatie wordt gewerkt. De sportstichting heeft bovendien aan de gemeente een positief advies uitge bracht inzake de realisatie van een vierde sportpark(je) in Leusden. voor een deel afhankelijk van de Buining- parker plannen, met grasvelden (ge dacht wordt aan K.C. Antilopen) en mo gelijk een aantal tennisbanen t.b.v de opvang van de enorm groeiende ten nissport in Leusden. Tot de hoogte punten van de nieuwjaarsbijeenkomst van de Peddemorsclub behoort de ver kiezing van de sportclub, sportman of sportvrouw van het afgelopen jaar. Unaniem werd voor 1980 Joop van Santen gekozen. Bingo voor ome Joop, die op velerlei gebied heel wat gedaan heeft voor de lokale sport. Hoe langer de Jaro van Rootselaartrofee bestaat, deste groter is de waarde van deze prestatieprijs. Verrast en dankbaar was de heer Van Santen voor de onder scheiding. Zijn voorganger, Haaien- voorzitter Jac Dokter, heeft succes ge had met zijn verleden jaar gemaakte opmerking, dat na het teruggeven van de trofee de akelig lege plaats in de prijzenkast geen prettig gezicht is. Hij kreeg al vast een oorkonde en bin nenkort volgt de bijbehorende blijvende herinnering voor alle vorige „bezitters" van het vooral letterlijk gewichtige kleinood

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6