DE MEESTE IN AMERSFOORT VERTOONDE FILMS DONDERDAG 15 JANUAR11981 IfflllSflCP |g| 1|fc kijk op de film vervolg van pagina 10 Om het u wat gemakkelijker te ma ken, publiceren wij een lijst van de belangrijkste in Amersfoort ver toonde films. In totaal werden tussen de 350 en 400 oude èn nieuwe films in de Amersfoortse bioscopen en filmhuis gedraaid. Wij beperken ons tot de premières, films, die veel eer der zijn uitgekomen, maar nu pas in Amersfoort arriveerden, belangrijke reprises jeugdfilms en films van het Filmhuis, gerangschikt op maand van vertoning. IN AMERSFOORT VERTOONDE FILMS IN 1980: JANUARI The Love Bug Apocalypse Now Flic ou voyou ('n Moordbandiet) Rabbi Abraham in het Wilde Westen I never promised you a rose garden De vier vuisten op safari Maak 'm soldaat Het geheim van Bear Island Zorro (jeugdfilm) The good, the bad and the ugly De Schorpioen prikt raak In opdracht van de draak De openbaring (Filmhuis) Mannen van Staal (Steal) Panda's avontuur (jeugdfilm) Xala (Filmhuis) De ambassadeurs (Filmhuis) Het uur van de opstand (Filmhuis) Escape from Alcatraz Schiet niet op de tandarts (The In- Laws) Ludwig Introduction to the enemy (Filmhuis) Quadrophenia Airport '80 Concorde Une histoire simple De zaak van de gebroeders Naves (Filmhuis) De cyclus (Filmhuis) Het Ómen Time after Time Les aporentis Sorciers (Filmhuis) Tout les garcons (Filmhuis) Alphaville (Filmhuis) Dik Trom en zijn Dorpsgenoten (jeugdfilm) FEBRUARI Meteor De fluit met de zes Smurfen (jeugdfilm) The man from the Organization Aus der Ferne (Filmhuis) Charlotte (Filmhuis) Le Petit Soldat (Filmhuis) Die Blechtrommel Woody Woodpecker (Jeugdfilm) Zombies The lady and the tramp (jeugdfilm) Atlantis De Losbol De dief van Bagdad De nieuwe avonturen van Dik Trom (jeugdfilm) Operatie Fox Bat Piranha AUGUSTUS Startrek Cabo Blanco Crime Busters Zorro de ontembare (jeugdfilm) De groene baretten The electric Horseman Caligula Pipi Langkous (jeugdfilm) The way of the dragon Bonny and Clyde Cruising Pirn Pandoer in het nauw (jeugdfilm) Silver dream racer De prijsvechter The prisoner of Zenda North Sea Hijack Peppi en Kokkie bij de marine (jeugdfilm) Halloween SEPTEMBER American Gigolo Bronco Billy Invasion of the body snatchers Mijn vriend de walvis (jeugdfilm) Deep Throat For a few dollars more The boys from Brazil The Big Red One New York New York De kat van de melkweg (jeugdfilm) Diepzeemonsters De kettingzaag (The Texas Chain Mas sacre) The Mountain Men Max Havelaar Dracula The enforcer Winnetou in de dodenvallei (jeugdfilm) In de greep van de boogschutter Komplot op zee OKTOBER In dienst van Hare Majesteit Once upon a time in the west In de greep of de Zombies Funny America De schatgravers van Matecumbe (jeugdfilm) Capricorne One Xala (Filmhuis) La femme flic Der Junge Tórless (Filmhuis) Enter the Dragon Escape to Athena Xanadu Wholly Moses Het teken van het beest Platvoet aan de Nijl High and Low (Filmhuis) Jaguar de onoverwinnelijke All That Jazz The Black Stallion The Warriors Two minute Warning Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn (Jeugdfilm) The Shining The Black Hole Nightwing That sinking feeling (Filmhuis) Martijn en de magiër (Jeugdfilm) NOVEMBER Brubaker Kuntucky Fried Movie Aria voor een atleet (Filmhuis) Robin Hood Junior (jeugdfilm) De draken van Bruce Lee The Driver The Blues Brothers Yanks Albert Warum? (Filmhuis) Samen uit, samen thuis Micky Mouse 50 jaar jong (jeugdfilm) Force 10 from Navarone Convoy La Dérobade California Surf Amator (Filmhuis) Jaws II The Mean Machine The fog The genius The Car Prova d'orchestra (filmhuis) Oom Ferdinand en de toverdrank (jeugdfilm) DECEMBER Deserto Rosso (Filmhuis) Negen maanden (Filmhuis) Goldfinger Doornroosje (jeugdfilm) Alien Fire Power The missing Link Een dief blijft een dief Confidence pour confidence Dik Trom knapt 't op (jeugdfilm) Django. man zonder genade Primma Delia Rivoluzione (Filmhuis) Zij Tweeën (Filmhuis) The Final Countdown Smokey and the bandit II Flying High II Grido (Filmhuis) Zoals thuis (Filmhuis) De bende van hiernaast Cross of Iron Cria Cuervos (filmhuis) Radio On (Filmhuis) Kelly's Heroes Peter en Elliott de draak (jeugdfilm) Nevada Smith Sky Riders The Aristocats The Deer Hunter Lucky Lady (jeugdfilm) Ace High In de greep van de Spin De vetgedrukte filmtitels zijn Neder landse premières of nieuwe films, die niet eerder in Amersfoort te zien zijn geweest. 11. In verschillende steden wordt zo nu en dan een filmmarathon gehouden ('s nachts) gewijd aan een bepaald genre of een bepaalde regisseur Zou u een dergelijke filmmarathon willen bezoeken en zo ja welk genre of welke regisseur zou u dan kiezen? a. Ja b. Nee. c. Geen mening. Genre: Regisseur: 12. De Nederlandse filmkeuring is ingesteld om films te beoordelen op geschiktheid voor jeugd en jongeren. Vindt u, dat de keuring wat strengere maatstaven aan moet leggen ten aanzien van geweld en sadisme in de hedendaagse speelfilm? a. Ja. b Nee. c. Geen mening. Opmerkingen: 13. Een filmverhuurmaatschappij is niet verplicht om een film ter keuring aan te bieden. Een dergelijke film wordt dan altijd op 16 jaar gesteld. Vindt u dat juist9 a Juist. b Onjuist. c. Geen mening 13a. Wilt u die mening motiveren? 14 Jeugdfilms. In Amersfoort kunnen de kinderen hoofdzakelijk op woensdag- en zaterdagmiddag naar een (jeugd-) film. Acht u dat voldoende of zou u graag het aantal voorstellingen uitgebreid willen zien9 a. Voldoende. b. Onvoldoende Opmerkingen: 15. Regelmatig worden in Amersfoort zogenaamde vóór-premières gegeven van nieuwe films. Hebt u wel eens een dergelijke vóórpremière bijgewoond? Zou u het op prijs stellen om een dergelijke voorstelling (meestal op zaterdagmorgen) bij te wonen? Antwoord: 16. Tenslotte willen wij graag een algemene indruk van u hebben over de Amers foortse bioscoopaccommodaties ten aanzien van a bereikbaarheid lichamelijk gehandicapten en de hulp van het personeel hierbij b. Service personeel c. Plaatsbespreken d. Afhandeling bij de kassa. e. Parkeren auto's, bromfietsen en fietsen f. Afhandeling klachten g. Komfort accommodaties 16 Wat vindt u van de filmrubriek van deze krant? Mocht u méér ruimte nodig hebben, maak dan gebruik van aparte velletjes papier, maar geef wel duidelijk aan, bij welk nummer uw opmerkingen horen. Elk vel voorzien van uw naam en adres De oplossing van de filmfotoquiz en de enquête kunt u tot en met vrijdag 30 januari 1981 a s. zenden naar de filmredaktie van deze krant, Postbus 11Leusden/centrum. 1Wie is de regisseur van deze film? Noem een andere film, waarmee hij beroemd werd. Juliana in zeventig bewogen jaren Monkey Kung Fu Black Belt Jones Die verrohung des Franz Blum (Film huis) Manhattan Preparez vos mouchoirs The Amityville Horror De schat van kasteel Candleshoe (jeugdfilm) Race naar de schroothoop Pornopleziertjes De angst van de doelman voor een strafschop (Filmhuis) Tout van bien (Filmhuis) Ten („10") Spetters Rome wil opnieuw een Cesar (Filmhuis) lei et ailleurs (Filmhuis) Circus op stelten (jeugdfilm) The Mountain of the Cannibal God MAART Kramer versus Kramer One flew over the Cuckoo's nest Popeye (jeugdfilm) De laatste trein uit Katanga Opname (Filmhuis) Hexenschuss (Filmhuis) Anna und Edith (Filmhuis) Kuifje en het geheim van het gulden vlies (kinderfilm) De vliegende guillotine Tip van de sluier Sjors en Sjimmie en de gorilla (jeugdfilm) Ransom De verwording van Herman Durer (Filmhuis) 1941 Papillon Black Sunday Laat de dokter maar schuiven APRIL Quemada (Filmhuis) Bof (Filmhuis) Eine Frau mit Verantwortung (Filmhuis) Asterix verovert Rome (jeugdfilm) De Ijzervreter (Love and Bullits) Eat my dust La Classe Operaia va in paradiso (Filmhuis) Daddy (Filmhuis) The Knock Out Cop Tess Die Ehe der Maria Braun Junglebook (jeugdfilm) The Naked Civil Servant (Filmhuis) Themroc (Filmhuis) Nacht en nevel (Filmhuis) Killerfish Return of Bruce Mad Max Where eagles dare The great escape Magnum Force Lieve Jongens Inspecteur Platvoet slaat alles When time ran out Batman (jeugdfilm) Game of Death The Heretic The Seven Samurai (Filmhuis) News from home (Filmhuis) C'est pas mois e est lui The Bad Sleep well Met spinazie meer mans (jeugdfilm) Hooper Soleil des Hyènes (Filmhuis) The spy who loved me De gelaarsde kat als krachtpatser (jeugdfilm) Shaolin wreekers Monty Python's life of Brian The Swarm JUNI Brass Target Gone with the wind Coogan's Bluff De kleine zeemeermin (jeugdfilm) Shaft Chinatown Thunderball The wild geese Slaven Rocky II Zorro de gemaskerde wreker (jeugdfilm) The Gauntlet The fearless Vampire Killer Phantasm Bilitis The great alligator De zotte wereld van Laurel en Hardy (jeugdfilm) Death Race 2000 Tom Horn The Sheriff and the Satellite Kid Roller Boogie Sjors en Sjimmie en de toverring (jeugdfilm) Telefon JULI Dirty Picture Pinkeltje (jeugdfilm) Winnetou het grote opperhoofd (jeugdfilm) De vrek The Rose Bambi (jeugdfilm) Heng 'm high It lives again Hardly Working (De linkshandige uitzendkracht) De Muppet Movie Winnetou keer terug (jeugdfilm) Speedtrap De ontsnapping van de Apenplaneet 10 Uit welke film is dit een scène, wie was de regisseur en waar is deze film voor een belangrijk deel opgenomen9 8. Uit welke film is deze scène, wie is de hoofdrolspeler en wie de regisseur? Noem een andere bekende film van deze regisseur. 9. De regisseur van deze film werd befaamd door een science fictionfilm. Welke was dat? 2. Uit welke film komt deze scène? 3. Hoe heet deze film en wie was de regisseur? 4. Scène uit een film, die in 1980 heel veel werd bekeken. Welke film en wie waren de hoofdrolspelers9 5. Eén van de laatste films van een acteur, die in 1980 overleed. Wie was dat? 6. Uit welke film is deze scène? En wie was de regisseur9 7. Wat is de titel van deze film en wie waren de hoofdrolspelers?

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11