WINKELCENTRUM Lions Club Leusden organiseert tweede manifestatie Bijbel gespreksgroep Vanavond vergadert schoolraad Kantlijn leusdEr hnmH; LEUSDEN STRAKS OPNIEUW „AARDIG VAARDIG" Maandag Cato Esseboom in vrouwenkafé 0P 20-22 MAART A.S. Cursus zwanger- schapsgymnastiek Afbraak van het Ansfridushuis UIT HET PHLITIE 7 It A PPURT Gezellig winkelen in uw eigen woonplaats Leusden. Winkelcentrum Hamershof, het gezellige nieuwe hart van Leusden. Met winkels die een geweldig assortiment hebben dat over de hele wereld werd ingekocht. U kunt er voor werkelijk alles slagen. Het is prettig winkelen op de Hamershof, bovendien is er ruime parkeergelegenheid rondom het winkelcentrum en zelfs daarbinnen. Ook is overal rekening gehouden met invaliden. Het gehele winkelcentrum is drempelvrij, zodat het rijden met een rolstoel geen problemen oplevert. De Winkels Banken DONDERDAG 15 JANUAR11981 rubrieken LEUSDEN - Oproep aan alle Leusdenaren die iets te bieden heb ben op het gebied van kunst, cultuur en creativiteit. Eind 1979 nam de Lions Club Leus den het initiatief een manifestatie te or ganiseren op het gebied van de kunst, cultuur en creativiteit. Onder het motto Leusden Aardig Vaardig" werd een weekeinde lang een gebeuren gecreëerd waar heel wat Leusdenaren hun beste beentje heb ben voorgezet. Onder andere was een expositie opge zet van onder meer schilderijen, foto's, edelsmeedwerken. poppen, wandkle den, werkstukken van hout enz Daarnaast was er nog een ..levend" gebeuren met muziek, voordracht, film en toneel Gelet op de vele reactie die naar aanleiding van dit gebeuren naar voren kwamen, heeft de Lions Club Leusden besloten een soortgelijke manifestatie opnieuw te moeten organiseren. Het ligt in de bedoeling om in het weekeinde van 20-22 maart a.s. in de LEUSDEN - Maandag 19 ja nuari zal Cato Esseboom tijdens de open avond in het vrouwen kafé weer iets laten zien van haar tekenwerk. Bovendien kunnen de vrouwen die daar belangstelling voor hebben te kenen onder leiding van Cato. De vorige avond die Cato ver zorgd had, was er de mogelijkheid onder haar begeleiding een stille ven na te tekenen, wat zeker een succes genoemd mag worden. De open avond, waar natuurlijk alle vrouwen welkom zijn, wordt ge houden van 20.00 tot 24.00 uur in eetcafé De Hakhorst, Waarden 25a Inlichtingen: Jopie van de Wiel. Waarden 16, telefoon 943726. boerderij Hakhorst" opnieuw een der gelijke expositie te organiseren van werken van Leusdense ingezetenen in de meest ruime zin. Hieraan kan een ieder deelnemen in de leeftijd van na de lagere school. Daarnaast zal er weer de mogelijk heid bestaan om iets te tonen op het gebied van toneel, cabaret, film. mu ziek. ballet, zang, voordracht enz enz Dat zal dan worden ingepast in het pro- LEUSDEN - De Bijbel-gesprekgroep voor vrouwen in Leusden nodigt u uit voor een bijeenkomst op donderdag 22 januari om 10.00 uur op Herikhof 5 LEUSDEN - Maandag 19 januari en woensdag 21 januari beginnen er weer nieuwe cursussen zwangerschaps- gymnastiek. Deze cursussen zijn be doeld voor vrouwen die in maart of april een baby verwachten. De lessen wor den gehouden in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33. Op maandag wordt er om 20.45 uur begonnen, op woensdag om 19 45 uur. De lessen duren een uur. Opgave ter plaatse, inlichtingen, tele foon 941218. gramma van dat weekeinde. Wat dit laatste betreft wordt opgemerkt dat de ze aktiviteiten een tijdsduur van 1 Va 2 uur niet te boven mogen gaan Leusdenaren en Leusdense groepen of organisaties welke aan deze mani festatie wensen deel te nemen worden verzocht zich hiervoor aan te melden bij de Lions Club Leusden, p/a S. Lake- man, Koningin Julianalaan 89 te Leus den-Zuid, of telefonisch bij de heer La- keman, welke overdag bereikbaar is op het raadhuis onder nummer 941247. of 's avonds thuis onder nummer 942009 Aanmelding gaarne zo spoedig mo gelijk, doch in ieder geval vóór 1 fe bruari 1981 LEUSDEN - Vanavond om 20 15 uur vergadert de Gemeenschappelijke Schoolraad voor het Openbaar Ónder wijs in het gemeentehuis. De agenda van deze avond luidt: 1. Opening 2. Verslag vergadering 15 december 1980 3. Mededelingen, voorstel om de ver gadering van 16 april te verschuiven naar 23 april. 4 Ingekomen en uitgegane stukken. 5 Korte inleiding over het functioneren van de Schoolraad. De voorzitter zal. ingaand op het verzoek van de heer Vunderink van de vorige ver gadering, een korte inleiding hou den Daarna is er voor de nieuwe leden de gelegenheid vragen te stellen aan de zittende leden, om zo onduidelijkheden duidelijk te ma ken. 6. Afgevaardigde Regionale School raad. 7 Notitie schoolgrenzen, 6/2 en de glijdende leerlingenschaal. Het is de bedoeling om aan de hand van deze notitie tot uitspraken te komen over een gewenst beleid. 8 Rondvraag en sluiting. Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie LEUSDEN - Opvallend dat in een plaats als Leusden een markant ge bouw als het St. Ansfridushuis tegen de vlakte gaat, terwijl dit het enige grote, autentieke gebouw is. Een samenloop van omstandigheden als je de krant leest en de reakties van wethouder Wagenaar hoort We krijgen toch de indruk dat de gemeente de om standigheden ook een beetje op zijn beloop gelaten heeft. Immers het komt de gemeente ook goed uit dat het St. Ansfridushuis weg gaat: nu komt de grond voor de reconstruktie van het kruispunt vrij en het bestemmingsplan kan verder uitgevoerd worden. Maar gelukkig komen er weer een aantal bungalows bij Maar hoe moet dat nou met een onder komen voor de muziekschool, het vrouwencentrum, de jongeren huisvesting, het mortuarium, het me disch- en sociaalcentrum en al die an dere groepen en instanties die zitten te springen om ruimte. Nou. wij weten het wel: die kunnen nog jaren wachten als er ooit nog geld voor komt De gemeente reageert er lakoniek op. maar wij vinden dit een heel somber begin van het nieuwe jaar Verontruste inwoonsters van Leusden: Charlotte Blasweiler. Roos Verkerk, Johanna den Uyl, Tine van Leersum, Jopie van de Wiel, Vera Joosten, Wil Greeven, Mia van Vuur, Renee Mouthaar, Cate Essenboom, Wilma Schuurman. Francine van de Vaart. Fransje Cielen, Wil Verbast, Rita van Ziel, José Meyer, Liesbeth van der Vel den, Riet van Heerewaarden. gevonden en verloren VERLOREN/WEGGELOPEN Lapjeskat, zwart-rood; Zwart poesje plm. 1 jaar, bril met metalen montuur in rood bruine brilledoos; 2 blauwe Adidas gymschoenen; rood shirt in Hema tas; 2 skilaarzen en blauwe lederen hand schoenen. GEVONDEN Beige jute kinderportemonnee met geel haasje; zakmes; 2 sleutels waar van een Opel sleutel, 3 sleutels van Re nault aan veiligheidsspeld. GEEN VOORRANG VERLEEND Gisteren verleende de heer C V. uit Leusden geen voorrang op de Van Hardenbroeklaan aan een auto be stuurd door de heer B v. S. uit Amers foort. De heer v S wilde vanuit de Nas- saulaan de Van Hardenbroeklaan op rijden en kreeg daarbij geen voorrang van de heer C. V. die ook mede door de gladheid niet op tijd kon remmen. LICHTMAST OMVERGEREDEN De heer J B T uit Koudekerk aan de Rijn wilde woensdag Van de Zwar- teweg de Larixlaan inrijden In de bocht gleed hij door de sneeuw en gladheid door en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De auto liep zware schade op. de bestuurder bleef ongedeerd OEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Donderdag 15 januari 20.00 uur: K.P.O. bijeenkomst D'Ouwe Peerde- stal Vrijdag 15 januari 20.00 uur: Klont Doe avond De Moespot. Leeftijd vanaf 14 jaar. Maandag 19 januari 14.00 uur: leden vergadering Zonnebloem koffiekamer Ons Gebouw. Maandag 19 januari 20.00 uur: kaarttoernooi S.V.A. kantine sportpark Dinsdag 20 januari 9.00 uur: Welfare- club Zonnebloem Ons Gebouw. LEUSDEN-CENTRUM EN -ZUID Donderdag 15 januari 20.00 uur: Bij eenkomst alleenstaanden, Esdoornhof 35. Inlichtingen 943646 Donderdag 15 januari 20.15 uur: Ver gadering Schoolraad, raadszaal Vrijdag 16 januari 20.15 uur: Barok- ensemble De Egelentier in NH. Kerk in Leusden-Zuid Zondag 18 januari 16.30 uur: samen komst gebedsweek, Dorpskerk. Arn- hemseweg Zondag 18 januari vanaf 15.30 uur: Open dag Latent Talent. Groot Krak- horst Zondag 18 januari 10.30 uur: Jeugddienst in Marcuskerk. Sloop Ansfridushuis: de verba zing van de wethouder is verba zingwekkend. Houtskeletbouw-liefhebbers: nog even op een houtje bijten Wat is van hout? (vrij naar Jean Foudrame) Rekenen is een kunst, die bij voorkeur niet wordt beoefend door politici die ergens tegen zijn Ook de SOL is ontevreden over de plannen voor een aktivi- teitencentrum. Waarom nou toch? Er komt toch een héél groot platform? Ruim een miljoen gulden voor dat stukje Noorderrandweg, lees ik. Was die bocht dan toch goedkoop? Onze burgervader zit zelden om een praatje verlegen, maar die agrariërs dachten natuurlijk, dat hij ook nog iets te zeggen zou hebben ,,De nieuwe tijd vreet de boeren niet op", zei de heer Radema ker. Nee, dat zal wel zo zijn, maar intussen zitten de boeren zich wel op te vreten in afwach ting van konkrete mededelin gen. „Koop in Leusden", is het nieuwe motto van de VVD. Lo gisch eigenlijk, want hebben hun raadsleden de Hamershof niet gebouwd? Nou dan1 ,,Als Hamersveld Hamersveld zou zijn geblevenLijkt u dat nou ook zo zalig toe? Ik hoop niet, dat Leusden de bus mist Met het verkeer m Leusden schijnt het bijzonder snor te zit ten. Alwéér geen punten voor de vergadering verkeersaangele- genheden! De WD wil graag een bel-bus Logisch, de bel hebben ze al Naast de Tour de Junior kunnen ze in Achterveld zo langzamer hand wel beginnen met een re gelmatige Tour de Senior Jammer nou, dat het Provinciale Fietspadenplan nog niet klaar is. Overigens zijn de Achtervelders zéér ontstemd, deelde Henk Ossendrijver mee. Dat is zeer ernstig voor zo'n harmonieus dorp! Leusdenaar: de Wet Openbaar heid Bestuur, hè, is die niet van toepassing op de plannen voor activiteitencentrum en ten- nishal? De versnelling wordt nog steeds vertraagd. Principiële vraag: als de SBBO en haar 200 parkeerplaatsen nou eens niet naar Leusden komt, wordt dan de sporthal ook elders gebouwd? Toch een aardige oplossing: alle ambtenaren van gemeentewer ken die prima wonen laten ver huizen naar de probleem-plein tjes. Wedden dat de problemen dan met spoed tot het verleden behoren? Paniekerige eend in Lan- genbeek: ,,Wat krijgen we nou? Geen bus naar Leusden-Zuid meer? Hoe kom ik dan bij m'n oude tante in Den Treek? Vlie gen zeker?" Die politie-controle op de As- schatterweg was al kilometers van tevoren te zien. Alle zeven sufferds van Leusden zijn er toch keurig ingetippeld Hebben we eigenlijk maar zo weinig sufferds hier? Konijntje in De Wetering (ernstig geschrokken): ,,Stel je voor dat ik nu al jaren bovenop zo'n gif- hoop heb gewoond1 Moet ik al die sappige blaadjes nu laten staan?" Nou hoort u het ook eens van de VVD: „Koop de Leusder Krant!" (of word gewoon abonnee V. hamershof Centra Wahle De echte bakker H. v.d. Hoven Brons textiel Adam herenmodes Schoeman makelaardij De Ster mode Kohlman speelgoed Boekhandel Hamershof Jensma muziekboetiek Jensma radio-t.v. Ans 't Klerenwinkeltje Apotheek „De Hamershof" Van Kersbergen interieurverzorging Boni Hols groente en fruit Alie's Babyshop Ferry Mod Bootsman mannenmode Sporthuis Pim Berghuizen Coffee shop „Mon Cheri" Juwelier Rosenboom Jamin Slagerij Gebr. v. Kooten E. v.d. Hengel brood- en banketbakkerij Drogisterij J.W. Kniep Blokker Holiday Feeling Schoenenhuis EibSikking First lady BLoemenboetiek Eurofleur Ted Bokma brillen Gall Gall slijterij Gall Gall sigaren Foto Verweij Kapsalon Salon Pierre Bibob Jeansmode Betty's interieur cadeau idees Creatique handwerken zelfmaakmode Herenkapsalon Van Someren Lunchroom Verhagen Spithoven kaas Stomatiek NMB Bondsspaarbank Amro-bank ABN Rabobank (Hamersveldse- weg)

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9