Open dag Latent Talent trok veel bezoekers Jaarvergadering NCVB goed bezocht ondanks slecht weer Tweemaal KP0 Leusden Knotgroep Leusden zaterdag weer aktief Planadviesgroep vergadert Leusder Krant Geanimeerde jaarvergadering NCVB Leusden-Zuid Schoolraad benoemt vertegen woordigers IVN start groene cursus FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 20 JANUAR11981 BBMSBIBB* plaatselijk nieuws voor de derde maal een cursus mi croprocessors geven. Cursisten die zich aanmelden voor deze cursus blijken vooral belanstelling te heb ben voor het onderwerp programme ren van een computer Alhoewel overwegend mannen be langstelling hebben voor deze uitge sproken technische cursus, is de cur sus ook gevolgd door een dame. Het ging hier om een apothekeres, die iets meer wilde weten over compu ters omdat er plannen bestonden deze apparaten in de diverse apothe ken te plaatsen VIDEO Minder belangstelling blijkt er te bestaan voor de cursus ..video". ..On begrijpelijk". vindt de adspirant-do- cent de heer J. van Velzen. In een tijd waarin zoveel gepraat wordt over video had hij eigenlijk verwacht dat er wel meer belangstelling zou bestaan bij de Leusdenaren Als er zich als nog genoeg mensen aanmelden gaat de cursus op donderdag 12 februari van start Andere cursussen waarvoor men zich nog kan aanmelden zijn die over ..praten en luisteren", wandkleden maken, handwerken voor beginners en keramiek Het volledige cursus programma van Latent Talent is te vinden in het boekje dat huis-aan- huis in Leusden is verspreid. fiets naar zandafgravingen in de om geving van Soest om daar zelf stenen te zoeken. KREATIEF Belangstellenden voor de kreatief gerichte cursussen is er altijd volop. Wat de cursisten allemaal presteren kon men uitgebreid zien tijdens de open dag. Een cursus ..naaien met leer", blijkt ook na de vier jaar dat de cursus al gehouden wordt zoveel belangstel ling te trekken, dat besloten werd de cursus op twee avonden in de week te gaan houden in plaats van de één keer per week die was aangekondigd. Ook andere creatieve cursussen blij ken het ..goed te doen" De cursus ..Brooddeeg" is al volgeboekt, het zelfde geldt voor de cursussen boet seren en bloemschikken KINDEREN Ook voor kinderen is er via Latent Talent van alles te doen. Latent Ta lent heeft handenarbeidclubs voor kinderen vanaf zes jaar Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen via de cursus ..textiele werkvormen" kennis maken met technieken als haken, breien, weven, poppen maken en applicatie. Waartoe kinderen al opzo'n jeugdige leeftijd in staat zijn kon men zien in de schaapskooi van de boerderij, waar kinderen tijdens de open dag ook daadwerkelijk bezig waren. TALEN Niet zo spectaculair, maar toch een vaste plaats in het cursusprogramma nemen de talen in. Men kan zich dit voorjaar via Latent Talent (verder) bekwamen in Frans. Duits en Engels Voor de cursus Hebreeuws kan men zich nog aanmelden Het gaat hier om een vervolg van de in het najaar gestarte cursus. Nieuwkomers met enige basiskennis van deze taal kun nen zich ook aanmelden. Hetzelfde geldt overigens ook voor de vervolg cursus Duits Veel bekijks trok ook de demon stratie .Microprocessors" van Ben Klaver De heer Klaver gaat al weer - Veel kursussen bleken al ,,vol" te zijn. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN „Dit had ik niet ver wacht", zo reageerde Friedy Borg huis, voorzitster van de werkgroep Latent Talent op de stroom bezoe kers die zondagmiddag naar de open dag in de gebouwen van boerderij „Groot Krnkhorst" kwamen. Velen bleken gekomen om zich aan te mel den voor de één of andere cursus. Aan het eind van de middag leerde een optelsommetje dat 164 mensen zich hadden opgegeven. Opgeteld met de aanmeldingen die al op ande re wijze zijn binnengekomen zullen dit voorjaar weer ruim 600 mensen vla Latent Talent een cursus volgen. Een uitstekend resultaat, temeer als men bedenkt dat het voorjaarspro gramma 1981 al het tiende program ma Is dat Latent Talent in eikaar heeft gezet. Een groot aantal cursussen blijken zo aan te spreken dat zij al volge boekt zijn op het moment dat de open dag van Latent Talent gehouden wordt. Ook cursussen welke voor het eerst in het programma zijn opgeno men waren al vóórdeopen dag ..vol". Koken voor mannen, bleek zo'n best seller Rob Bouwer, exploitant van eetcafé ..Hakhorst", gaat deze cursus verzorgen Ook de volksschilder kunst blijkt in het middelpunt van de belangstellingtestaan Zoweldecur- sus volksschilderen, waarin allerlei aspecten van deze kunstvorm aan de orde komen, als de cursus welke zich bezighoudt met het Hindeloper schilderen" waren al ,,vol" voordat zondagmiddag de open dag gehou den werd. STOELEN MATTEN Zelf was de voorzitster van Latent Talent de eerste die zich aanmeldde voor de nieuwe in het programma opgenomen cursus „stoelen mat- - Een druk bezochte open dag bij Latent Talent. - Tijdens de open dag werden er ook demonstraties gegeven. ten". De belangstelling voor deze cursus blijkt zo groot dat inmiddels besloten is de cursus twee maal te houden in dit seizoen Het cursus geld kunnen deelnemers aan de cur sus snel terug verdienen. Door zelf een stoel te matten bespaart men per stoel vele tientallen guldens. Niet alleen de nieuwe cursussen mogen zich verheugen in een over weldigende belangstelling Ook de cursussen welke al eerder in het ka der van Latent Talent werden gehou den zijn voor een deel al volgeboekt We noemen bijvoorbeeld de cursus „natuurlijke leefwijze", en „Yoga" naast een cursus „Grafische fotogra fie" Ook een cursus „veldbiologie" heeft al weer het maximum aantal deelne mers Voor de heer H. Kroes is het al weer het derde jaar dat hij met een volledig bezette cursus draait. Sa men met de cursisten trekt de ama teur-bioloog en geoloog er op vier zaterdagochtenden op uit om in de directe omgeving van Leusden aan dacht te schenken aan wilde planten, bomen, paddestoelen en vogels De heer Kroes is er trots op dat hij in de omgeving al een aantal beschermde, uitstervende plantensoorten heeft ontdekt Het gaat hier om plantjes als zonnedauw, klokjesgentiaan, been- breek en veenbes. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar geeft de heer Kroes een cursus veldgeologie. Samen met de cursusleider gaan de deelnemers per Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, f 23,10 per half jaar, f 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18 00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. LEUSDEN De Knotgroep Leusden komt waarschijnlijk voor de laatste keer in dit seizoen zaterdag 24 januari bijeen op de Asschatterweg 203 Veertien dagen later wordt er dan op een andere plaats weer gestart. Men sen met hart voor het landschap, en die niet bang zijn hun handen uit de mouwen te steken kunnen zaterdag 24 januari tussen 9 00 en 12.30 uur komen Er moeten nog een tiental oude wilgen worden geknot. Inlich tingen. telefoon 944873. LEUSDEN Woensdag 21 januari om 20.00 uur houdt de planadvies groep een vergadering In de raads zaal van het gemeentehuis, Hamers- veldseweg 2. De volgende punten staan op de agenda 1 Opening 2. Verslag van de vergadering van 10 december. 3 Weging 4 Bijgestelde tijdschema's. 5. Bespreking reakties op ontwerp- inventarisatie rapport. 6. Rapportage belevingsonderzoek. 7. Afspraken en agendapunten vol gende vergadering 8. Rondvraag 9 Sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Dinsdagavond 13 ja nuari hield de NCVB afdeling Leusden- Zuid haar jaarvergadering in 't Trefpunt. „IJs en weder dienende" was een groot aantal leden naar de bijeenkomst ge komen. Nadat de presidente mevrouw Abbring iedereen welkom had geheten, werden er enkele verzen van psalm 33 gezongen. Na te zijn voorgegaan in ge bed las mevrouw Abbring een gedeelte uit Romeinen 8, waarna lied 78 werd gezongen. Mejuffrouw A. van Bentum las voor de laatste maal de notulen voor die door iedereen werden goedgekeurd. Me vrouw Van Leeuwen had de kas dit jaar uitstekend beheerd. Mejuffrouw Van Bentum en mevrouw H. van Andel na men afscheid als bestuursleden en werden door de presidente met een at tentie bedankt voor hun inzet. De heer Op 't Hof toonde de film die was opge nomen op Koninginnedag, toen de fraai versierde wagen van de NCVB mee reed in een optocht. Ook de viering van het vijfentwintig jaar bestaan van de NCVB was op film vastgelegd en werd nu vertoond. Na de pauze werd er met veel plezier en animo een levend gan zenbord gespeeld, waarna de avond werd beëindigd met het zingen van het Bondslied. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De schoolraad voor het openbaar onderwijs, adviesorg aan voor de gemeente, is zelf ook vertegenwoordigd in andere advies colleges. Door vertrék van een aantal leden uit de schoolraad was het no dig naar enkele adviesorganen ande re leden af te vaardigen Na het ver trek van de heer R. G. J Bosveld zal mevrouw N. Oort zijn plaats in de werkgroep onderwijs innemen. In de werkgroep hebben vertegenwoordi gers van alle Leusdense scholen zit ting. Mevrouw M. Steur Lammes zal de plaats innemen van de heer T Hes- seis in de regionale schoolraad voor het openbaar onderwijs. Laatstge noemde raad zou wel eens een rol kunnen gaan spelen bij de totstand koming van de regionale onderwijs advies dienst, die het werk gaat over nemen van onder andere de Amers- foortse Onderwijs Adviesdienst, van wiens diensten ook de Leusdense scholen gebruik maken. NCVB-dames druk bezig met bloemschikken LEUSDEN De jaarvergadering van de NCVB-Centrum die op maandag 12 januari plaats vond, werd ondanks het slechte weer en de gladheid goed bezocht. Na een welkomstwoord van mevrouw Van der Plas werden er enkele psalmen gezongen, gevolgd door een gebed. Daarna was het woord aan de secretaresse die het verslag van de vorige vergadering en het jaarverslag voorlas. De NCVB-Centrum heeft momenteel 62 leden en is afgelopen jaar negen maal bij elkaar geweest voor een gezamenlijke avond Onderwerpen die op die gezamenlijke bijeenkom sten werden besproken, waren onder andere De man, de vrouw en de Bijbel; de Waddenzee; Onze houding ten opzichte van de gehandicapte mens en de toekomst van de mens over 25-50 jaar. Het bestuur heeft diverse malen vergaderd, studie- en kaderdagen bijgewoond Ook is het bestuur aanwezig geweest op de rayon en landelijke bijeenkomsten Het verslag werd besloten met de slogan „Kom naar de NCVB. neem zo mogelijk een nieuw lid mee" Dekas- commissie deelde haar goedkeuring over het financieel verslag mee op rijm Na zes jaar als propagandiste LEUSDEN Dinsdag 6 januari hield de KPO-afdeling Leusden haar jaar vergadering 's Morgens werd er om 9 00 uur een H Mis opgedragen in de parochiekerk door pastor A. Goes. Na de dienst kreeg de pastor een bloemenhulde vanwege zijn 121/2 ja rig priesterfeest Daarna werd de jaarvergadering gehouden in De Til Het verslag „ten jaar KPO" en het financieel verslag werden voorgele zen. waarna mevrouw Peursen een demonstratie gaf hoe men van brooddeeg beeldjes kan maken Maandag 12 januari waren in BI ij- hof" ruim honderd dames aanwezig om een avond over exotische vruch ten. De firma Spar Aldensee liet door van het NCVB te hebben opgetreden, trad mevrouw Van der Schaar die avond af. Zij zal in de reiscommissie plaats nemen en de NCVB blijven vertegenwoordigen in de Vrouwen raad. Na dit officiële gedeelte van de avond was er gelegenheid om bloemstukjes te maken Mevrouw Fokkema vertel de waar op gelet moet worden bij het bloemschikken, waarna de leden hun eigen creativiteit konden tonen Ook deze avond was voor de leden zeker het komen waard, ondanks de slech te weersomstandigheden middel van dia's en film zien hoe vruchten als avocado's, aubergines en mango's groeien in Israël Er was ook gelegenheid om deze exotische vruchten te proeven Alle leden worden gevraagd mee te doen aan de Stille Tocht op 22 januari in Den Haag om solidariteit te laten blijken met de Argentijnse vrouwen. Er wordt een bingo-avond voor de leden en hun echtgenoten georgani seerd op 26 januari in Blijhof. De opbrengsten van deze avond zijn be stemd voor de Leusdense missiona rissen. AMERSFOORT Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie start op 3 februari met een Groene cursus Op de zeven lesavonden worden de volgende onderwerpen behan deld 3 februari: Inleiding en ecologie 17 februari: Waterbeestjes 3 maart Bomen 17 maart: Planten. 31 maart: Vogels. 7 april: Insekten. 19 mei: Natuurbescherming. De lessen duren van 20 00 tot 22 00 uur Aan de cursus zijn een viertal excursies in de omgeving van Amers foort verbonden, die nog nader wor den vastgesteld Opgave en inlichtingen bij me vrouw Batenburg, telefoon 946133 Voor degenen die wat dieper met natuur en milieu bezig willen zijn. is er een Natuurgidsen cursus Deze cursus duurt 1V2 jaar Op 10 februari is er een informatieavond die om 20.00 uur begint in het gebouw van de Rijksscholengemeenschap- £.v>4,. -JBOO.' ,40. 400.' 3o0. ,0.000. 000. ,4.000. ,00. ,0.000. 400..--~ ■~7^ooo Js.000 ,6 50 00?' »0.00° J, 40OO0^_^

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3