Zaalvoetbal straks ook in Leusden LTV Leusden hield jaarvergadering Geslaagde „Ladies Day" van de Gouden Klomp Plusminus Hockey- competitie wordt hervat Antilopen uitgeschakeld Raleigh BVO op goede weg Kaarten bij Roda I leusrtEP krant KPJ Achterveld hield ledenvergadering Boerenkielenbal in Achterveld LEUSDEN/CENTRUM - Met de realisatie van een sporthal in Leus den volgens de officiële plannen per half oktober en derhalve net voor het begin van de nieuwe competities —wordt het spelen van o.m. zaalvoet bal In onze gemeente mogelijk. Deze sport is, zowel voor de spelers als voor het publiek, een fascinerende vrijetijdsbesteding in een plezierige sfeer en dat zal ontegensprekelijk leiden tot de oprichting (naast Pon Voorwaarts en FC Opstelten) van meerdere zaalvoetbalverenigingen. Het lijkt ons daarom goed tijdig op deze aangelegenheid in te spelen met als uitgangspunt het „Rode Boekje" (derde druk) van de Com missie Zaalvoetbal KNVB-afdeling Utrecht met de bijzonder actieve Ted Vermeulen als voorzitter. In het seizoen 1980-1981 worden door circa 750 teams ongeveer 15000 wedstrijden gespeeld, hetgeen ook zo'n 12500 zaaluren betekent of 312 uren per beschikbare sporthal. Een enorme organisatorische klus. waar bij u dient te bedenken, dat diverse grote gemeenten binnen de afdeling Utrecht (Amersfoort, Hilversum, Soest en Veenendaal) niet kunnen en/of willen voldoen aan de verlan gens van de voetbalbond De afde ling Utrecht heeft haar gebied ver deeld in de rayons 't Gooi (waarin 9 sporthallen beschikbaar zijn of ko men), Heuvelrug (12). Utrecht (18) en Veluwe (10). HOE AANMELDEN Een nieuwe zaalvoetbalclub kan zich schriftelijk aanmelden bij de afdeling Utrecht, waarna men de van de bond ontvangen „aanvraag om toelating" volledig ingevuld dient te retourne ren. Indien deze procedure voor 1 augustus is afgewikkeld, wordt de geaccepteerde nieuwe club na het voldoen van/ 250,—voorschot op de kosten per team, ingedeeld in de laagste klasse van het desbetreffen de rayon Bestaande verenigingen schrijven per seizoen in (a 250,— voorschot per team en voor 1 augus tus) Geaccepteerd worden slechts verenigingen, die vóór 26 juli 1976 Koninklijk zijn goedgekeurd of (later opgerichte) clubs, die ingeschreven zijn in het Verenigingsregister Bij inschrijving voor de competitie wordt men ingedeeld in klassen van zoveel mogelijk 10 teams, hetgeen neerkomt op 18 wedstrijden uit- en thuis Daarnaast worden bekerwed strijden en event, tournooien georga- nisserd. De uiteindelijke financiële verplichtingen van een zaalvoetbal vereniging bestaan uitzaalhuur (cir ca/ 25,—per team en per wedstrijd), contributie (f 13,20 p p jaar voor specifieke zaalvoetballers resp. 2,40 voor hen, die reeds lid zijn van een bij de afdeling Utrecht aangeslo ten veldvoetbalclub), een verplicht abonnement a 65,—per jaar op het weekblad van de afdeling Utrecht, een dito op het KNVB-blad, scheids- rechtersdeclaraties 90.—per team per jaar), diverse drukwerken 35,—per team per jaar), de adre slijst van de afdeling Utrecht 17,50 per vereniging per jaar) en inleggeld (f 120,— per team per jaar) Voor aanmelden en verkrijgen van volledig informaties kunt u terecht bij de KNVB-afdeling Utrecht, Biltstraat 182, Utrecht (telf. 030-715663) LEUSDEN/CENTRUM De koop avond en het slechte weer in aanmer king nemend mag de belangstelling van circa 40 leden (w.o. het volledige bestuur) voor de 9e algemene leden vergadering van de LTV Leusden niet onredelijk worden genoemd. Plus punt nummer 2 was de promte aan vang van de vrijdag in de Hakhorst gehouden praatavond, die voor een groot deel dat bleek echter pas later niet aan maar met de bar werd doorgebracht. Op dat punt komen wij a.s. donderdag nog „cursief" terug. Daarvoor leent het onderwerp zich o.i. veel beter. Overigens begon de tennisverga- dering met zaalvoetbal Er zijn leden, die zich daarmee willen gaan bezighouden. Voorzitter Jos van Ma- rissing verstrekte wat informatie en deelde mede, dat er geen bezwaar bestaat tgen het gebruik van de ver- enigingsnaam Voor de organisatie van e.e.a. dienen de desbetreffende leden echter zelf zorg te dragen Het eerste deel van de vergadering had een zeer vlot verloop Ook de (gerin ge) contributieverhoging werd aan vaard De junioren betalen een tientje per jaar meer en het entreegeld is op t 50,—gesteld Op de wachtlijst van de LTV Leusden prijken op dit mo ment de namen van circa 170 seni oren en 200 junioren. Mede i v m de verwachting, dat de vereniging in de loop van dit jaar de beschikking krijgt over twee extra banen, kan een flink deel van de wachtenden aan het lid maatschap worden geholpen, waar bij niet afgeweken wordt van het principe, dat Leusdenaren voorrang hebben boven buiten de gemeente wonende candidaten Het ledenbe stand wordt uitgebreid tot 520 seni oren en 150 jeugdleden Na de pauze werd het beleid voor het komende seizoen uitgestippeld. De clubhuisbouw stagneert door het winterweer, maar de verwachting is, dat de opening volgens plan met een groot feest in september kan plaats vinden Ook de kostenraming van rond 480 000,— wordt niet overschreden Met ruim 20 teams stort de LTV Leusden zich binnen kort in het competitiegebeuren en voor de komende maanden staan o m. op het programma: 11 april: openingstournooi 6 en 7 juni: middentournooi. 13t/m 21 juni: enkel-clubkampioen- LEUSDEN/CENTRUM Het stan daardteam van badmintonclub BVO bleef zaterdag in sporthal Groenhou ten op de goede weg met een royale overwinning op de club met de, hoe wel reeds afgekorte, zeer lange naam AZSVDOS uit Eek en Wiel. Joop Paschedag (15-4 en 15-1), Wim Nij- land (15-6 en 15-4) en Coby Bonhof (11-0 en 11-2) wonnen hun enkelspel en door de nederlaag van Joke Boersma (3-11 en 4-11) kwam de tussenstand op 3-1 voor de Leusden- se club. De vier dubbels werden door BVO gewonnen. Coby en Wim (met 15-2 en 15-7), Joke en Joop (met tweemaal 15-1), Wim en Joop (met 15-4,16-17 en 15-9) en Joke en Coby (met 15-2,12-15 en 15-7) brachten de eindstand op 7-1. BVO 2 stevent duidelijk en direct op het kampioenschap af Dit herente am overspeelde zaterdag in Groen houten Maarn 2 Halverwege de wed strijd was de stand reeds 3-1 door winst van Dick Timmerman (15-6. 13-15 en 15-6), Erwin Troeleman (tweemaal 15-11) en Maurits Oeij (12-15, 15-11 en 15-2), waartegen over de nederlaag van Cor Boersma met 14-18 en 10-15. Evenals bij het eerste team werden ook hier de vier dubbels gewonnen en dat bracht de eindstand op 7-1 voor het Leusdense team A s zaterdag speelt BVO 2 de voorlaatste wedstrijd in Leusden te gen Putten 3, op dit moment nummer 2 op de ranglijst Bij winst van de thuisclub is BVO kampioen en dat wordt dan tevens de eerste titel voor dein 1979ODqerichteBVO (Badmin ton Voor Ontspanning) LEUSDEN/CENTRUM De hoc- key-winterstop 1980-1981 eindigt per ultima februari Op 1 maart wordt de veldcompetitie van de heren in de 1e klasse A hervat met de inhaalwed strijd HVA-Deventer en Quick Sticks- GHBS Voorts wordt op die dag de met 2-2 bij de rust afgebroken ont moeting Groningen-Be Fair voortge zet. In de daarop volgende weken staan voor Leusden op het program ma 8/3 HVA-Leusden 15/3 GHBS-Leusden 22/3 Leusden-Be Fair 29/3 event inhaalwedstrijd 5/4 Tempo-Leusden en 12/4 Leusden-Hilversum Het laatste gedeelte van de competie in de 4e klasse G voor de Leusdense dames voorziet in de wedstrijden 8/3 Leusden-Muiderberg 15/3 Soest-Leusden 22/3 Almere-Leusden 5/4 Leusden-Maarn en 12/4 Barneveld-Leusden LEUSDEN/CENTRUM Het is Antilopen zaterdag niet gelukt om een einde te maken aan het ongesla gen record van SMS Tot kort voor de rust leek een Leusdense verrassing mogelijk, maar in de tweede helft liet SMS zien niet ten onrechte de koppo sitie van de ranglijst in te nemen Antilopen nam uit een omdraaibal van Yolanda Versteeg de leiding SMS maakte gelijk, waarna Frouk Geutjes de Anti's opnieuw op voor sprong bracht. Weer kwamen de gas ten langszij en voor de derde en schap half aug.: dubbel-clubkampioen- schap 3 t/m 9 sept open C/D-tournooi t.g.v de opening van het nieuwe clubhuis 16 sept slottournooi Aftredend (na 5 jaar trouwe dienst) was bestuurslid Job Heneweer, die met veel dank voor de aan de vereni ging bewezen diensten, een stop watch als persoonlijk blijk van erken telijkheid en een mooie bos bloemen voor zijn betere helft, als TC-voorzit- ter Bert van Loo (ook geen onbeken de) tot opvolger kreeg. De herkiesba re verenigingsvoorzitter Jos van Ma- rissing kreeg unaniem een nieuw mandaat van 3 jaar en om 23.30 uur kwam het einde van de praatavond en kon het schoonkrabben van heel wat autoruiten beginnen. LEUSDEN/CENTRUM Het was met 76 klaver- en 12 schutjassers vrijdag weer gezellig kaarten bij Roda '46 De uitslag (met een -F bij de schutjassers) was 1. L Heemsbergen 5561, 2 A Vee nendaal 5435, 3. S. v.d Braak 5382, 4. C. Veenendaal 5352, 5. C. van Nim- wegen 4869, 6. N Kleefstra 5207,7 W Bolder 5156, 8 A v d Berg 5138, 9. mw. L. Verhoeve 4994, 10 mw. P Dietrich 4967. 11 B. van Ginkel 4700, 12. M. Verhoeve 4940. 13 H E. de Jong 4932. 14 A Snoek 4926. 15 W. Snoek 4919.16. mw. E Glas 4900, 17 A v d Braak 4334. 18 T. Kas pers 4898,19 Mevr. van Egdom 4897, 20. T. Stegeman 4896, 21 mw A. Snoek 4890. 22 W van Gils 4861, 23. W Prinsen 4332, 24 J Wendel 4844 en 25 J. Zantiga 4818 punten. LEUSDEN/CENTRUM Ondanks de grote successen van de wieler ploeg van Peter Post in 1980. met de zege van Joop Zoetemelk in de Tour de France als hoogtepunt, gaat het niet goed met de Britse rijwielfabriek Raleigh, de hoofdsponsor van het snelle gezelschap Het concern zit in Engeland met ruim 250.000 onver kochte fietsen en moet 650 werkne mers ontslaan De reeds bestaande arbeidstijdverkorting wordt met mi nimaal zes maanden verlengt Des ondanks is het budget voor 1981 t.b.v. Raas. Kneteman, Zoetemelk, v.d Velde. Lubberdmg e.a. met 200 000,— verhoogd tot 2 300 000,— Kennelijk zien de Britten de toekomst niet zo somber in. Peter VOETBAL. Weer werd het een voetballoos weekend. Zowel het ge hele zaterdag- als het zondagvoetbal werd bij de amateurs afgelast en uitgesteld tot betere tijden ZWEMMEN. In het afgelopen jaar is het ledenbestand van de LZ&PC de Haaien (peildatum 1 januari) met 16 toegenomen tot 348. Coert Zonder van beëindigt na afloop van het huidi ge poloseizoen zijn functie als trai ner/coach van het eerste herenteam. laatste maal liep Antilopen uit via een afstandstreffer van Yolanda Ver steeg. Voor de rust scoorde SMS nog tweemaal (3-4). In de tweede helft werd het al zeer snel 3-8 en dat betekende vrijwel het einde van het Leusdense verweer Wel wist Frans ter Maten de achter stand nog met een doelpunt te ver kleinen, doch daar tegenover had SMS driemaal succes, zodat de eind stand van 4-11 werd bereikt Het werd een gevoelige nederlaag voor Antilo pen. dat de kans op een kampioen schap nu wel kan vergeten gevarieerd allerlei ACHTERVELD In de Moespot hield de K.P.J. haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Nadat de voorzitter met een hartelijk welkom de vergadering had geopend, stelde hij de twee nieuwe bestuursleden voor Dit zijn Margareth van den Hen gel en Rudie van den Berg De voor zitter hoopt dat deze nieuwe be stuursleden zich op dezelfde enthou siaste wijze inzetten voor de vereni ging als de afgetreden bestuursleden hebben gedaan Het financiële verslag zag er niet zo gunstig uit over het afgelopen jaar De droppings en de vertoonde films hadden alleen maar verlies opgele verd. terwijl er vanaf juli geen inkom sten meer waren geweest omdat de disco's waren afgeschaft. Die waren te veel georganiseerd terwijl het be zoek aan de disco's terugliep De oud-ijzeractie was de enige activiteit die nog winst had opgeleverd De penningmeester hoopt dat het ko mende jaar financieel gunstiger zal verlopen dan het afgelopen jaar. Daar de secretaresse afwezig was, werd het jaarverslag voorgelezen door Gerda Hilhorst. Hieruit bleek dat er weer een heel actief jaar achter de rug was De uitwisseling met de K.P.J -afdeling uit Groenlo was een groot succes geweest. De contact avonden. die in het begin van het jaar tweemaal per maand werden gehou den, waren minder geslaagd. De oor zaak is vermoedelijk dat er in de weekenden steeds wat te doen is en er bovendien veel leden zijn die in het weekend een bepaalde tak van sport beoefenen Daarom waren de con tactavonden teruggebracht naar eenmaal per maand De Sinterklaas- en kerstavond waren ook een succes geweest. Hierna werd een kort overzicht ge geven van de activiteiten die in het nieuwe seizoen gepland zijn Er zal een dam- en schaakavond worden georganiseerd Verder nog de Kring creatieve avond, de provinciale cre atieve avond, die dit jaar in Achter veld zal worden gehouden, een knut- selavond. dansavonden, de oud ijzer actie en een dag wadlopen in Pieter- buren. Van de rondvraag werd slechts door enkele leden gebruik gemaakt. Nadat de voorzitter de vergadering had gesloten werd er onder leiding van Rudie en Gerda nog een gezelli ge bingo gespeeld Woensdagavond 21 januari is er een knutselavond Onder leiding van mevrouw Jonkman kan men leren hoe men met brooddeeg diverse leu ke dingen kan maken. LEUSDEN/CENTRUM Rechtstreeks noch zijdelings heeft de Leusdense carnavalsvereniging iets te maken met de uitverkoop, de halfjaarlijks poging van neringdoeners om op een nette manier van hun winkeldochters af te komen. Geen stunt is te gek om klantjes te trekken in de opruimingstijd en wellicht daardoor geïnspireerd kwam ook de Gouden Klomp met een „speciale aanbieding" om zaterdag de plaatselijke carnavallers vooral tijdig in de Hakhorst te krijgen, waar het Boerenkielenbal plaats vond. Weliswaar niet onbeperkt, maar van 20.00 tot 21.00 gratis bier waar krijg je dat nog? werd een succes en aan de massa blauwe kielen te zien valt het aantal boeren in het meer en meer stad wordende Leusden nog heel erg mee. Zaterdag werd In feite een Boeren kielenbal in duplo gehouden Prins Goedgemutst en zijn kornuiten had den met de Berestijners „half Hilver sum" op visite en die jongens voelden zich weldra helemaal thuis in de prin selijke residentie te Leusen De twee carnavalsclubs hebben veel punten van overeenkomst. Beide pretgroe pen horen thuis in een dorp (Hilver sum heeft nooit officiële stadsrech ten gekregen) en kwamen voort uit een voetbalclub. De Gouden Klomp is een vroegrijp kind van Roda '46 en de Berenburgers Berestijners, neem ons niet kwalijk zijn afkom stig van Olympia '25 Naast prins Goedgemutst opereerde prins Harry en beide hoogheden waren voorzien van een Raad van Elf (de gasten bovendien van vier reserves), een achttal dansmariekes en een bestuur. Verschillen bestaan ook Tegenover niet minder dan vijf G.K -senatoren staat in radio-dorp grootvorst Fred I (mede-oprichter, ex-prins, voorzitter en chaffeur van de bus, waarmee het illustere gezelschap naar Leusden kwam), alsook een eigen boerenka- pel o I v. schrik niet de 71-jarige Wil Leliveld. die er echter op het eerste gezicht pakweg 50% jonger uitziet en daar ook naar handelde Het gemis van een eigen blaaskapel kwam voor de Gouden Klomp duide lijk naar voren. In tegenstelling tot voorheen kon ditmaal doorlopend worden gehost en geklost op de to nen van de elkaar afwisselende bla zers en het kwartet Fix Fox. De vor ming van een eigen boerenkapel be hoort nu tot de allergrootste wensen van de Gouden Klomp. Liefhebbers kunnen zich met ingang van heden aanmelden bij Rob van der Werve (telf 943624). LADIES DAY. Zaterdag stond carnaval goed deels op het spoor van Ladies Day Na de bij twee elkaar ontmoetende prinsen gebruikelijke ruil van ereme taal werden ook het gevolg van be paald de dames en de dansmariekes niet vergeten. Jammer voor Brigitte van Ruitenbeek was. dat een onwilli ge knie haar optreden met de overige huppeldepupkes verhinderde Wie goed keek zag haar met traanties in de ogen haar collega's volgen. Johan Mater, leider van het jeugdige spul. beleefde veel plezier aan de inzet van Monique van Ruitenbeek, die opzeer korte termijn tot prima vervangster van haar zusje werd ingewerkt. Nieuw was de ..uitvinding" van de Gouden Klomper senaat. Om de fi nanciële basis van het pretgenoot- schap wat te verbreden niet-kos- tendekkend zijn b v. carnavalsacties voor bejaarden, gehandicapten, zie ken e.d is de „club van honderd elf" opgericht Wie de Gouden Klomp een zeer goed hart toedraagt en dat toont met een donatie (dotatie mag ook) van 111.—wordt automatisch lid van deze ereclub en ontvangt een medalje ter grootte van een klein ontbijtbord De actie is goed gestart en een kleine twintig namen staan inmiddels in het gouden boek van de dito klomp Later op de avond werd zeer te recht ook de Berestijner blaaskapel voorzien van een gouden klomp en opnieuw oogstten onze dansmarie kes veel succes met hun optreden in Charleston-stijl. Vooral boeren, maar ook burgers en buitenlui hebben zich zaterdag uitstekend vermaakt. Voor velen brak te vroeg het sjuitingstijd- stip van 01 00 uur aan slechts één „wanklank" dient nog te worden ver meld en hoewel iedereen het daar mee eens was. tekenden wij die op uit de mond van prins Harry „Het was helemaal niet nodig geweest om het open haardvuur in de Hakhorst aan te steken en zeker niet om dat brandend te houden". Nuchter bekeken (voor zover mogelijk althans) is dat com mercieel toch een goede zaak ge weest. Aan pils zal meer zijn verdiend dan aan hout werd verloren en dorst kreeg je gemakkelijk door de hitte avond zal voor de achtste maal de Krentenpuup worden uitgereikt. De band Fix Fox en de Hofkapel zorgen voor de muziek. Op zaterdagavond 28 februari is de Prins met zijn Raad van Elf aanwezig in Café Buitenlust. De carnavalsoptocht is op zondag 1 maart, het motto van dit jaar is „Het dorp doet het weer". Verenigingen, scholen, groepen en individuelen die aan deze optocht willen meedoen worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te willen opgeven bij de secretaresse van de vereniging mevrouw G. Hilverts-Pot- ze, Walter van Amersfoortstraat 2, telefoon 1990. Het is wel zaak zich tijdig op te geven daar dit van belang is voor het vaststellen van de route Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd dat deelnemers met wagens zich wel dienen te houden aan de vastgestelde limiet wat hoogte en breedte betreft Niet hoger dan 4.00 meter en niet breder dan 3.00 meter. Behalve onze eigen muziekvereni ging D.W.S neemt ook het 87 meetel lende muziekkorps uit Soest aan de optocht deel Dezelfde middag wordt ook het kindercarnaval gehouden in het 100 gram gebouw De kinderen die niet aan de optocht deelnemen, kunnen naar de zaal worden gebracht waar zij door de dames van de Raad van Elf worden opgevangen en beziggehou den. De zondagavond zullen de Prins en zijn gevolg aanwezig zijn in D'Ou- we Peerdestal bij Piet van Uhm. Maandag 2 maart is er tiener carna val voor jongens en meisjes van 13 tot en met 17 jaar. Ook deze avond is muzikale begeleiding weer in handen van Fix Fox Het carnavalsfestijn wordt op dinsdagavond afgesloten met het bejaardencarnaval Bejaar den die het feest willen meemaken en met vervoersproblemen zitten kun nen dit opgeven bij de secretaresse van de vereniging. ACHTERVELD Zaterdagavond 24 januari vindt de eerste activiteit van de Carnavalsvereniging in het nieuwe jaar plaats. Die avond zal in het 100 gram gebouw het Boerenkie lenbal worden gehouden. De muziek wordt deze avond verzorgd door het Marimba Combo en door de Hofka pel. Als gasten zijn aanwezig De Schuumhappers uti Nijkerk en de Pompeiiers uit Austerlitz. Prins Frans Puup de Zevende nodigt hierbij alle Puupen en Puupinnen uit om dit boerenkielenbal te komen meevie ren. Het beloofd een gezellige feesta vond te worden. De zaal is open om 20.30 uur. Het groot Carnaval wordt gehou den op vrijdag 27 februari Op deze

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9