Kaarten EHBO gaat niet door I Weer dubbele Leos-winst Avanti-dames achtervolgd door pech Biljarten bij BV'75 Bedvijfstafeltennis FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 22 JANUAR11981 1 leusslei* krant kijk op de film 1 Scène uit ..The Empire Strikes Back" met R2-D2 en C-3P0. vervolg van pagina 9 Het ging in eerste instantie om op namen, die de bevroren planeet Hoth moesten verbeelden, waar de rebellen van prinses Leia (Carrie Fisher) een veilig, ondergronds, heenkomen had den gezocht Hiervoor had men een ge schikte lokatie in Noorwegen gevon den, nabij Finse, een meer dan an derhalve kilometer hoge bergpas tus sen Oslo en Bergen De lokatie was maanden tevoren reeds voorbereid, zodat hier snel van start kon worden gegaan. De basis werd ingericht op de ski piste van Finse, maar terwijl de be langrijkste opnamen op 5 maart 1979 van start gingen, had de zeventig man tellende filmploeg het bepaald niet gemakkelijk. Wie zich de barre winter 1978/1979 herinnert, kan zich dat levendig voorstellen. Kouder en killer dan men had verwacht zou de planeet Hoth in beeld gebracht kunnen wor den. De filmploeg had te maken met de strengste winter sinds jaren en afgezien van de barre kou, werd de basis ook nog geteisterd door sneeuwstormen en lawines. Eén van die lawines was er de oorzaak van, dat het „Antarctische overlevings- kamp" van de filmploeg onder een fikse laag sneeuw werd begraven en het duurde geruime tijd, voordat de verbinding met de buitenwereld weer werd hersteld. Desondanks konden de filmopnamen verder zon der al teveel problemen worden ge maakt en het zijn dan ook de meest realistische beelden van de film ge worden GIGANTISCHE DECORS Intussen kon men in de Elstree Stu dio's op 12 maart beginnen met de bin nenopnamen Nadat begin mei ook Kubrick klaar was met ..The Shining" en de afgebrande filmhal weer was opge bouwd. kon eindelijk op volle sterkte worden gewerkt. Intussen was echter wel gebleken, dat het tijdschema niet meer gehaald zou worden, tenzij er maatregelen zouden worden getroffen. In allerijl werd een tweede filmploeg samengesteld, die gelijktijdig aan het werk kon gaan John Barry, die deze unit onder zijn beheer en regie zou ne men, werd echter na twee weken ziek en stierf Een nieuwe tegenslag. Produ cer Gary Kurtz nam tenslotte deze unit over. totdat Harly Cokliss bereid was gevonden om deze taak over te nemen. Werden de decors voor Kubrick's ,,The Shining" al de grootste in de film geschiedenis genoemd, ook die van .,The Empire Strikes Back" zouden daarvoor in aanmerking kunnen ko men. Naast de gigantische decors die moesten worden gebouwd voor de film, zoals het Wolkenstad-complex van de planeet Bespin, de ijs-hangar van Hoth en de tropische jungle van de water planeet Dagobah, werd het ruimteschip van Han Solo op ware grootte ge bouwd Dit ruimteschip. ,,The Millenium Falcon" werd geconstrueerd door een scheepsmachine-fabriek in Pembroke Docks in Wales. 300 kilometer ten westen van Londen De Falcon werd zorgvuldig gekonstrueerd in een enor me hangar, die in de dertiger jaren was gebruikt voor de bouw van de giganti sche Sunderland-watervliegtuigen. die in die tijd de verbindingen onderhielden binnen het Britse imperium. De Falcon, die meer dan veertig ton woog, werd in zestien stukjes over land naar de stu dio's van Elstree vervoerd, waar de zaak weer in elkaar werd gezet Het meest ingewikkelde decor was wel de reusachtige koolstofvrieskamer, een 120 meter hoge cylinder, met daar binnen talrijke draaiende onderdelen en technische trucs. In ,,The empire strikes back'' (de titel zegt het al) gaat de strijd tussen de rebellen en de duistere vertegen woordigers van het imperium verder. De Lord Darth Vader (David Prowse) wil ten koste van alles dc rebellen vernietigen en als de ruimtekruizers van het Imperium de schuilplaats van prinses Leia en de haren ontdekt op de bevroren planeet Hoth, ont brandt de strijd in alle hevigheid. Het Imperium zet gigantische metalen monsters in om de strijd adekwaat te kunnen voeren. De overmacht is te groot en de rebellen moeten hun planeet verlaten. Luke Skywalker (Mark Hamill), de twintigjarige boerenjongen van de pla neet Tatooine, die aanvankelijk tegen de wil van zijn familie in het grootse ruimteavontuur werd betrokken, komt met zijn gevechtsjager terecht op de natte jungle-planeet Dagobah op zoek naar het geheim van De Kracht. De Kracht, die hij nodig heeft om de tirannie van het Imperium en de Lord Darth Va der te kunnen weerstaan Hij ontmoet daar het wezen Yoda (een schitterende kreatie van Frank Oz, die vooral faam verwierf met zijn kreaties in de Muppet Show) Yoda is een dwergachtig, ge rimpeld wezen met grote, wijze, soms bedroefde ogen Het blijkt al snel. dat Yoda alles van de Kracht afweet en in verbinding staat met de geest van Ben Kenobi (Alec Guinness). Midden in de hete jungle van deze tropische water planeet leert Luke hoe hij de Kracht moet beheersen om het te kunnen ge bruiken in de strijd tegen het kwade, de Lord Darth Vader, die op zijn wijze ge bruik maakt van de Kracht Regisseur Irvin Kershner slaagt er in om juist dit gedeelte van de film uit te bouwen tot een schitterend in beeld gebracht ver haal binnen het verhaal Met name de dwerg Yoda krijgt hier reliëf. Hij steelt de show Het behoeft geen betoog, dat Luke, ongeduldig als hij is, niet teveel tijd ver spilt op de waterplaneet. En ook al waarschuwt Ben Kenobi hem, dat hij nog niet gereed is voor de krachtmeting en schudt Yoda zijn wijze hoofd, toch vertrekt Luke, op zoek naar de vijand en zijn inmiddels in het heelal verdwenen vrienden Het is niet mijn bedoeling om in deze beschouwing het gehele verhaal te vertellen. Dat zou afbreuk doen aan de spanning en de verrassing bij het gaan zien van de film. Wel enige konklusies George Lucas en regisseur Irvin Kersh ner. zich baserend op het scenario van Leigh Brackett (die kort voor het vol tooien van haar scenario overleed) en Larry Kasdan, zijn er in geslaagd om een naar mijn gevoel aanmerkelijk be ter in elkaar zittende film te maken dan „Star Wars" was Er is - ik zei dat al eerder - meer aandacht besteed aan de details ook al ontbreken de groots opgezette spektakel-scènes niet ,,The Empire Strikes Back" heeft mij dan ook veel meer geboeid dan ..Star Wars" De konstruktie is - binnen het kader van de space-opera, wat ook deze film is - lo gischer van opzet. Ook ontkomt Kirshner ook hier niet aan talrijke cli- ché's, er zitten teveel originele ideeen in deze fi m, om d t als hinderlijk te erva ren. Sommige zaken accepteer je, om dat het een onderdeel van het verhaal is Zoals die Nazi-achtige figuren die de Lord Darth Vader omringen Generaals (luchtmaarschalken9) die onmiddellijk in ongenade vallen bij elke misstap en worden vernietigd door de woedende Kracht van de heerser achter het ma cabere luchtmasker De figuur van Leia kreeg veel minder melo-dramatische en monarchistische allure en komt daardoor plezieriger, natuurlijker over. De vetleren medailles uit het eerste deel zij haar nu vergeven Ook zij is volwassener geworden en heeft het Sissy-aureool afgelegd Het publiek krijgt in „The empire strikes back" een redelijke kans om de hoofdrolspelers beter te leren kennen, terwijl de emotionele drijf veren van sommige van hen sterker worden onderbouwd. Voeg daarbij de sfeer van verschillende fantasie vol verbeelde planeten en werelden en je hebt een science fictionfilm, die ondanks de tekortkomingen van het begin tot het (open) einde blijft boei en. Opnieuw een gigantische spek takelfilm, gevuld met de technische hoogstandjes van Hollywood's ver bluffende vernuft. Een pure space opera, dat wel, maar wel eentje met iets méér diepgang dan we tot nu toe gewend waren. Misschien dat het volgende deel van de Star Wars-cy- clus nóg beter is (Cinema 1, alle leeftijden, 1e week). FILMS IN HET KORT Flying High. Knotsgekke film rond een fatale vlucht van het pas sagiersvliegtuig vlucht 209 van Los An gelos naar Chicago. De schrijvers van „Kentucky Fried Movie" hebben nu niet alleen het scenario maar ook de regie voor hun rekening genomen en dat re sulteerde in een al-even gekke film. Met o m Robert Stack. Lloyd Birdges, Julie Hagerty, Robert Hays en anderen. Gebaseerd op de film „Zero Hour" uit 1950 maakten Jim Abrahams. David en Jerry Zucker een fraaie, absurde ko medie. waarmee de spot met het totale vliegwezen wordt gedreven en de „American Way of Life" een lachspie gel wordt voorgehouden (Grand 1. alle leeftijden. 85 minuten). Being There. ..Being There" is onder regie van Hal Ashby een bijzonder fraaie film geworden rond de figuur Chauncy Gardiner (Peter Sellers), die van eenvoudige, wereldvreemde tuinman opklimt tot Amerika's be roemdste (en machtigste?) man Een gaaf |uweel tussen de veelal grauwe stroom imitatie-film-juwelen Zelden heb ik me méér vermaakt, zelden ben ik zo geroerd dan door Sellers' magnifieke vertolking. Ik denk dat „Being There" veel mensen zal aanspreken door de verrassende en soms overrompelende eenvoud van de dialogen, die overigens met het subtiele spel van Sellers voor regelmatige hoogtepunten zorgen (Grand 2, 130 minuten, alle leeftijden). The Jazz Singer. Remake van de uit 1927 eerste sprekende film van regis seur Alan Crosland met Al Jolson in de hoofdrol, later door regisseur Michael Curtiz niet onverdienstelijk in 1953 nog eens overgedaan. De derde versie van „The Jazz Singer" biedt een zingende hoofdrol aan Neil Diamond, wiens uit stekende songs inmiddels geruime tijd op de plaat verkrijgbaar zijn. Niet slecht gemaakte, maar een tikkeltje te roman tische film rond een zanger die furore maakt tegen de wil van zijn familie in. Voor de liefhebbers van Neil Diamond uiteraard een must (Grand 3, alle leeftijden). The final countdown. (Terug uit de hel). Regisseur Don Taylor maakte met „The final countdown" een prima tijd reis-avontuur „The final countdown" is een groots opgezette spektakelfilm rond het door kernenergie aangedre ven Amerikaanse vliegdekschip de USS Nimitz. dat in een tijd-storm te recht komt en terug wordt geslingerd naar het jaar 1941vlak voordat de Ja panners de Amerikaanse vloot bij Pearl Harbour vernietigen De ultramoderne Nimitz is in staat de Japanse vloot tijdig te vernietigen. De beslissing ligt in han den van commander Yelland (Kirk Douglas). Maar tal van onverwachte ontwikkelingen maken een probleem nog ingewikkelder Taylor is er in geslaagd om een goed kloppend tijd- verhaal te maken zonder te verstrikken in tijd-paradoxen. En dat is op zich al een kunst Aan de andere kant laat „The final countdown" het enorme ver- nietigingspotentieel van een modern oorlogsschip zien in soms beklemmen de scènes (Grand 4, alle leeftijden) Vrouwenstad. Fellini's visie op het feminisme verpakt in groteske, circus achtige beelden. De droom van een man, resulterend in een film vol schitterende decors en uiterlijke schijn maar zonder enige diepgang Voor de liefhebbers van Fellini misschien nog een film waar plezier aan te beleven is, ook al zullen velen uitgekeken raken op de filmische maniertjes van de grote Italiaanse meester. (Grand 5. 16 jaar). The Aristocats. De befaamde te kenfilm van Walt Disney uit 1970, nu opnieuw in roulatie, maar dan met na gesynchroniseerde Nederlandse stemmen Amusante avonturen van een kattenfamilie. Familiefilm voor jong en oud. (Grand Theater, alle leeftijden) The empire strikes back. Het ver volg op de uit 1977 daterende „Star Wars" van George Lucas Deze keer is de regie in handen van Irvin Kershner Spektakulaire space-opera, waarin de hoofdfiguren nu iets méér karakter krij gen. wat de film ten goede komt. V eemde werelden, angstaanjagende machten, robots en aliens. Óndanks enkele tekortkomingen een fascinerend ruimtesprookje, dat vooral blijft boeien door het steeds wisselende decor in de onvermoeid voortdurende strijd van Han Solo, Luke Skywalker en de zijnen tegen de duistere krachten van de Im- perium-diktatuur. (Cinema 1, alle leeftijden). The Blues Brothers. Nieuwste film topper van regisseur John Landis (Kentucky Fried Movie, National Lam poon's Animal House) Met Dan Aykroyd en John Belushi in de hoofd rollen als de Blues Brothers die stad en land op stelten zetten om vijfduizend dollar te verzamelen voor het behoud van een weeshuis. Wie van swingende zwarte muziek houdt, wie graag lacht, wie flitsende aktie en chaotische ach tervolgingen op prijs stelt en ook graag goede dialogen hoort. wel. de Blues Brothers brengen het u allemaal. Een groots opgezette superkomedie vol Shirley MacLame als Eve Rand. die hopeloos verliefd wordt op de mysterieuze tuinman in ..Being There". slapstick, swingende muziek en zang en snelle aktie (Cinema 2.128 minuten, alle leeftijden). De bende van hiernaast. Uitsteken de Nederlandse speelfilm van regisseur Karst van der Meulen voor jong en oud. Een gezellige familiefilm, waarin bewo ners van een flatgebouw worden ge- konfronteerd met vreemde verdwijnin gen en daar de naburige woonwagen bewoners (de bende van hiernaast) de schuld van geven Maar alles is altijd anders dan het lijkt, zo ook hier en dan blijkt, dat hun eigen kinderen tal van zaken hebben gebruikt voor hun spel In „De Bende van hiernaast" gebeuren teveel dingen om in kort bestek te ver tellen. maar amusant en spannend is het allemaal wel. Warm aanbevolen (Cinema 2. matinee, 102 minuten, alle leeftijden) Smokey and the bandit II (have a baby) Het vervolg op de filmtopper „Smokey and the bandit" met Burt Reynolds als the Bandit, Jackie Gleason als Smokey en verder met ui teraard Sally Field als Carrie. Opnieuw een flitsend gemaakte achtervol gingsfilm door stuntman-regisseur Hal Needham Vrijwel op hetzelfde thema gebaseerd, is „Smokey and the Bandit have a baby" echter toch niet helemaal van dezelfde kwaliteit als de verrassen de eersteling. En misschien ligt dat wel aan het feit. dat de verrassing van het gegeven er een beetje af is. Maar on danks enkele inzinkingen is Smokey and the Bandit een lekkere, flitsende slapstick-komedie met uiteraard gigan tische achtervolgings-scènes, die op nieuw tot in het absurde zijn uitgevoerd. Amusant amusement. (Euro. alle leeftijden. 95 minuten) Ace High. Een knotsgekke western met het befaamde knokduo Terence Hill en Bud Spencer in de hoofdrollen, (Duo 2. 12 jaar). FILMHUIS In het Amersfoortse Filmhuis kan men van zaterdag tot en met dinsdag kijken (elke avond om 20 15 u) naar „Die Kinder aus no. 67" van Ush Bart- helmez-Weller en Werner Meyer, ge maakt in 1979. Kinderen in een grauwe woonflat in een Berlijnse volksbuurt. Het is de tijd van de grote internationale malaise van de dertiger jaren, maar ook de tijd van de opkomst van fascisme en nazisme Door de ogen van kinderen uit de Berlij nse woonkazerne zien we de gebeurte nissen van die tijd, zoals de macht sovername door Hitier. Jodenvervol ging, werkeloosheid. Hitlerjugend en een wanhopig verzet van enkelingen. Met veel gevoel voor details en de lo kale kleur is in deze speelfilm een uit stekende reconstructie gegeven van het Berlijn van vóór en in 't begin van de Tweede Wereldoorlog (Filmhuis, 95 minuten). SPEELFILM „JONI" IN AMERS FOORT Op zondagavond 25 januari a.s. wordt om 7 uur de speelfilm „Joni" ver toond in de Immanuelkapel. Heren straat 2. te Amersfoort Joni groeide op in de prachtige omge ving van Baltimor. Sportief als ze was hield ze van zwemmen. Op de namid dag van 30 juli 1967 gebeurde iets dat haar verdere leven drastisch verander de. Haar vrije dag aan de Chesapeake Bay eindigde in een ziekenwagen met gillende sirenes, nadat ze bij een duik in ondiep water haar nek brak Nu, jaren later zit Joni nog steeds in haar rolstoel, maar haar mentale instel ling tegenover haar situatie is verba zend. Haar levend geloof geeft haar kracht voor de dagelijkse realiteit van haar handicap Ze tekent en schildert met de mond. geeft spreekbeurten voor gehandicapten, ze schreef twee boe ken en tenslotte heeft ze het allemaal nog eens over gedaan voor de camera Met een benijdenswaardig akteertalent vertolkt ze in de film haar eigen rol. zo spontaan natuurlijk alsof de opnamen gebeurden op het ogenblik dat Joni het echt beleefde „Joni" is een ..up" in een wereld vol van „downs" (De film duurt 110 minuten. De zaal is open vanaf 6.30 nm. Voor informatie (033) 944987. filmagenda Amersfoort A'foort, Hoevelaken en B.K. Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 22 januari t/m woensdag 28 ja nuari 1981. Grand 033-14632. GRAND 1 Flying High, a l. I Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur j Zondag 13.30- 16.00- 18 30-21.15uur GRAND 2 Being There, a l Zaterdag, zondag en woensdag 18.30 - 21.15 uur Overige dagen: 13.30 - 18.30 -21.15 uur GRAND 3 The Jazz Singer, a l I Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21 30 uur I Zondag 13 45- 16 15- 18 45-21 30uur GRAND 4 The Final Countdown, (Terug naar de hel), a.l. Dagelijks. 14 00 - 19 00 - 21 45 uur. i Zondag 14 00- 1630- 19 00-21 45uur GRAND 5 Vrouwenstad 16 |aar Dagelijks. 13.30 - 19.30 uur GRAND MATINEE The Aristocats al. geheel Nederlands gesproken Zaterdag en woensdagmiddag: 13.30 uur Zondagmiddag: 13 30 - 16 00 uur Cinema 033-18900 CINEMA 1 The Empire Strikes Back, a I Dagelijks: 13 45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag 13 45- 16 15- 18 45-21 30uur CINEMA 2 The Blues Brothers, a.l Zaterdag, zondag en woensdag 18.30 - 21 15 uur Overige dagen 13 30 - 18.30 - 21.15 uur CINEMA 2 Matinee. De Bende van hiernaast, a I Zaterdag- en woensdagmiddag 13.30 uur Zondagmiddag 13 30 - 16 00 uur. Euro 033-33655. EURO Smokey and the Bandit (deel II). a I Zaterdag en woensdag: 18 45 - 21.30 uur Zondag 13.45- 16 15- 18 45-21 30 uur Overige dagen 13.45 - 18.45 - 21 .$0 uur EURO (tel 33655) ABBA the movie, a.l Zaterdag en woensdagmiddag: 13.45 uyr. Duo 033-16572 DUO 1 Baby Blue. 16 jaar Dagelijks 14.15 19.15 - 21.30 uur j Zondag 14 15-1630-19 15-21 30uur DUO 2 Ace High, (Azen zijn troef). 12 jaar Dagelijks. 13 45 - 18.45 - 21 15 uur Zondag 13.45-16 15-18 45-21 I5uur DUO NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 Porno Paradijs, een vrolijke film over lustige problemen. 18 jaar Vrijdag- en zaterdagnacht: 24 00 uur. DUO 2 Villa Rides, de Mexicaanse bandiet, die een nationale held werd, 16 jaar Vrijdag- en zaterdagnacht 23.45 uur. lEtisilEn hrnnË LEUSDEN/CENTRUM - Zowel de dames als de heren van volleybalclub Leos hebben de eerste thuiswedstrijd van 1981 gewonnen. Dames 1 had daar meer moeite mee dan het standaard team van de heren. De Leos-ladies hadden ASVD uit Dronten op visite en daar hadden ze nog een appeltje mee te schillen in verband met het gelijkspel van destijds in de polder. Pas na een achterstand van 3-10 in de eerste set greep coach Jan Brandsma in. Hij ver anderde het spelsysteem en toen ging het veel beter. Met Helene Rekkers centraal in de aanval overtroefde het thuisteam de bezoeksters volledig. De hopeloos lijkende achterstand werd in zeer korte tijd ingehaald. Leos ging door en won met 15-10 de eerste set. Ook in de tweede en derde set bleek het gewij zigde spelpatroon succesvol De cijfers 15-8 en 15-7 spreken een duidelijke taal. Het euvel, waaraan Heren 1 nogal eens lijdt - het niet kunnen maken van het spel - bleek weer eens in de begin fase van de uiteindelijk gemakkelijk gewonnen wedstrijd tegen SH '71 uit Hooglanderveen. Ondanks een stuk verweer van de bezoekers kon coach Herman ter Schegget zijn aanval steeds op tijd versterken met de inzet van Jan Brandsma. Met 3-0 bleef Leos duidelijk SH '71 de baas. Vanavond (aanvang 20.15 uur) spelen de dames in de Koppel tegen Vollkei en de heren (21.15 uur) in de Heijhorst te Scherpen- zeel tegen Setup 2. LEUSDEN/CENTRUM - In de ge westelijke finale 5e klasse jeugd te Amsterdam is de als 2de geplaatste George Lindeman met een 7de plaats wat tegengevallen. De 12-jari- ge Leusdenaar heeft echter nog alle tijd om wat bij te leren. De voorwed strijden 4de klasse jeugd zijn door de BV '75-biljarters sterk gespeeld. Zo wel Peter Verbeek als Harry Krame- ren en John Wery promoveerden meteen naar de 2de klasse. Tonny Remmers speelt zaterdag en zondag tegen Dieren mee in de gewestelijke finale 4e klasse. Te Maarssenbroek heeft Take Schonewille voorwedstrijden kader 38/2 1e klasse gespeeld Met een moyenne van 20.85 en 7 winstpunten was hij niet helemaal tevreden, maar zijn prestaties stijgen nog steeds De derby in de KNBB-district Eemland- competitie tussen BV '75 en BV Leus den werd een 1 -6 overwinning voor de oudste Leusdense biljartclub. John Kramer en Reebergen hielden na 20 beurten de balans nog in evenwicht, maar Morsink en Verrijp gaven Frank Wisman en Harry Kramer geen kans Competitie-uitslagen waren: BV '75 - Leusden 1 (sen 1 -6 BV 75 2 - Neptunus 1 (sen 5-2 De Poedel 2 - BV '75 2 (sen.) 0-7 De Krim 1 - BV '75 1 (jun.) 7-0 Programma 24 januari Qun.): Gelderse Blom 1 - BV '75 1 BV 75 2 - Gelderse Blom 2 (10 00 uur) Programma 27 januari (sen.): BV 75 1 - B '67 1 (19 30 uur) BV '75 2 - Soestdijk 1 (19.30 uur) ACHTERVELD - Wie al een tijdje de wedstrijdverslagen van de Avanti-vol- leybaldames gemist heeft, moet zich maar troosten met „beter geen dan slecht nieuws". Om diverse redenen ging het niet goed met de ploeg en uit tactische overwegingen loop je daar niet graag mee te koop Ook de krant kreeg geen informatie Dames 1 moest als gevolg van blessures en anderszins regelmatig speelsters missen. On danks het feit, dat vanuit het tweedo team de opengevallen plaatsen niet on verdienstelijk werden opgevuld - je moet als ploeg steeds weer aan elkaar wennen - vielen de resultaten niet mee. De Avanti's hebben inmiddels de draad met de buitenwereld weer opgevat. Zaterdag werd in Hooglanderveen de strijd aangebonden met Wilhelmina uit Amersfoort. De Achterveldse dames begonnen voortvarend en wonnen be trekkelijk vlot de twee eerste sets. Daarna ging het moeizamer. Wilhelmi na kwam op temperatuur en bij Avanti liep de vaart van de eerste helft duidelijk terug. De derde set ging verloren, maar zodat een vierde noodzakelijk werd. Beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht totdat het pechduiveltje weer toesloeg. Weer raakte een van de Bak- ker-girls geblesseerd en dat bracht de Achterveldse formatie zo uit haar evenwicht, dat ook de vierde set werd verloren en 2-2 als uitslag op het wed strijdformulier kwam Na een periode van louter verlies werd nu toch nog 1 puntje gepakt HANDBAL. Het herenteam van Im pala was kansloos in de uitwedstrijd te gen BHC 2. Bij de rust had de Bussum- se ploeg reeds een 10-4 voorsprong, die in de tweede helft tot 19-10 werd uitgebouwd VOETBAL. Als bewijs van erkente lijkheid voor de belangeloze medewer king van talrijke vrienden van Roda or ganiseert de Leusdense voetbalvereni ging a.s. zaterdag (aanvang 20.00 uur) weer een medewerkersfeestavond in het clubhuis op het Buiningpark. SCHIETEN. Het tijdig verzenden van uitnodigingen t.b.v. de algemene le denvergadering is plezierig en nuttig. De schietvereniging Leusden e o deed dat d m.v. een volledige pagina in het clubblad de Snaphaan Erg jammer is echter, dat wel de datum van 31 januari werd vermeld, maar niet het tijdstip van aanvang. De praatavond vindt plaats in de Peerdestal van de Roskam te Ach terveld en Achterveld staat o m bekend om het beruchte kwartiertje'Ver moedelijk omdat daar vrijwel nooit een vergadering op het vooraf bepaalde tijdstip begint, zal dat nu wel zijn weg gelaten. Of was het toch maar een schot naast de roos? LEUSDEN/CENTRUM - Met 18 wedstrijden is het seizoen 1981 van de Bedrijfstafeltenniscompetitie Amers foort en omgeving van start gegaan. Elf teams uit Leusden behoorden tot de deelnemers. Tankwerkplaats was met zeven het sterkst vertegenwoordigd Daarnaast gaven de Bankgirocentrale (2 teams). Pon en als nieuweling in het gezelschap Ros Beyaart acte de pre sence De eerste uitslagen waren: 1A: Sina'i - Bronswerk 3-7 Tankwerkpl. 1 - Amf Verz. 1 10-0 SCW 1 - Berla 5-5 2A: DHV 3 - DHV 1 1-9 RWA - Pon 1 4-6 Tankwerkpl 3 - Bouwfonds 1 3-7 2B: Wolos 1 - SCW 2 6-4 Amf Verz. 2 - Tankwerkpl. 2 0-10 DHV 2 - Ons Belang 1 4-6 3A Tankwerkpl. 4 - Chr. T School 6-4 3B Ros Beyaart - Bouwfonds 3 1-9 Flakt 1 - Tankwerkpl 5 6-4 4A Tankwerkpl 6 - Bankgiro 1 3-7 Ruitenbeek - Ons Belang 2 5-5 Rozenaaa taan 9 Leusöen-C 4B Bouwfonds 4 - Flakt 4 Tankwerkpl 7 - Bankgiro 2 4C Amf. Verz. 5 - Flakt 3 SCW 4 - Sinai 2 9-1 7-3 2-8 6-4 ACHTERVELD - Door de activiteiten- commissie van de plaatselijke E HBO was op vrijdagavond 23 januari een kaartavond gepland voor de leden. Dit was reeds aan de leden bekend ge maakt Door onvoorziene omstan digheden zal deze kaartavond op de geplande datum geen doorgang vin den. S V A AFD JEUGDVOETBAL ACHTERVELD - Programma voor za terdag 24 januari junioren T.O.V. A1 - Achterveld A1 15.15 uur Achterveld A2 - Hoogland A315.45 uur K V V A B1 - Achterveld B115 45 uur Achterveld B2 - Hoogland B414.30 uur V.V.Z 49C1-AchterveldC1 1545uur Amf. Boys C4-Achterveld C214.30 uur pupillen Achterveld D1 - Hoevelaken D213.00 uur Achterveld D2 - Soest D5 13 00 uur Roda 46 D6 - Achterveld D313.00 uur Soest E2 - Achterveld E1 11 00 uur Achterveld E2 - Soest E3 12 00 uur C J V.V F1 - Achterveld F1 11 00 uur Achterveld F2 - Spakenburg F312 00 uur meisjes Achterveld - S V.M M. 10 00 uur

Leusder Krant | 1981 | | pagina 25