„Boeven en madeliefjes" goed gebracht Kinderen brengen spannend toneel voor Leusdense jeugd De Groot mag woning bouwen bij zijn loonbedrijf aan de Hessenweg Jaarfeest PJGU Zaterdag in Ros Beyaart B. en W. bereid bestemmingsplan aan te vullen 01 Vereniging voor rundveehouderij houdt jaarvergadering burgerlijke stand urr het DINSDAG 27 JANUAR11981 plaatselijk nieuws LEUSDEN Het Jaarfeest van de P.J.G.U., afdeling Leusden op zater dag 24 januari 1981 mag een 9ucces worden genoemd. De zaal van „De Mof" was tot de laatste stoel gevuld. Men had, In tegenstelling tot andere jaren waarin men een blijspel ten beste gaf, dit jaar gekozen voor een komische thriller. „Boeven en Made liefjes" werd door het gezelschap vlot op de planken gezet waarbij van eni ge goede acteer prestaties mag wor den gesproken. Rla Verwey was als Fluffy Pryde een duidelijk hoorbare en goede lerares, terwijl Arle Verwey als Proctor en Willem van Engelen hoven als Davld Morgan goed uit de verf kwamen. Het door Plet Valkenet geregiseerde stuk speelt zich af In een verlaten landhuis van een zekere Miss van Loon ergens In Engeland. Een bende blijkt een bank in west- brook te hebben overvallen en door een linke manoeuvre weet men de schuld van deze overval in de schoe nen te schuiven van de bankemployé David Morgan Deze weet echter uit handen van de politie te blijven en belandt in het huis van Miss Van Loon, waar tevens nog meerdere mensen aankomen die door het slechte weer met hun auto zijn ge strand en hun reis niet kunnen ver volgen. Dat zijn Miss Fluffy Pryde, een lerares plant- en dierkunde met haar twee leerlingen Rosalie en Jody. gespeeld door Coby Donselaar en Marièt Zwart. Een zekere Steve Lat ham verschijnt eveneens ten tonele. De niets vermoedende gasten krijgen al direct het idee dat de huisbewaar der Proctor een duister figuur, meer afweet van de bankoverval Na een ruzie met David Morgan wordt Steve Latham in een zijkamer gevonden met een mes in zijn rug Deze daad wordt ook in de schoenen van David Morgan geschoven, die het advies krijgt te vluchten. Dave Mor gan doet alsof hij vlucht maar besluit in werkelijkheid binnenshuis het ver loop van de gebeurtenissen nauwlet tend in het oog te houden, teneinde zo te ontdekken wie de moord heeft gepleegd alsmede de bankrovers op te sporen. Vrij snel daarna komt een zekere Higgins ten tonele en geeft zich uit voor rechercheur terwijl ver volgens ook nog Miss Van Loon ver schijnt. De zaken nemen dan een vrij snelle wending en mede door het optreden van Fluffy Pryde weet men te ontdek ken dat Proctor en Higgins te maken hebben met de bankoverval Het brein achter deze overval is nog niet bekend. Bij een situatie waarbij Dave Morgan Proctor en Higgins onder schot heeft teneinde deze uit te leve ren aan de politie, slaat de chef toe in de persoon van Miss van Loon. David Morgan- wordt wederom gebonden en staat dan op de nominatie om voorgoed te verdwijnen. Door allerlei situaties weet Fluffy Pryde, die een bijzonder goed geheugen heeft voor gezichten, te vertellen, dat zij Miss van Loon tijdens de bankoverval ook heeft gezien. Hierdoor wordt het mis dadige drietal in het nauw gedreven en men besluit Fluffy Pryde eveneens het zwijgen op te leggen Op dat moment verschijnt politieagent Jor dan, een dubbelrol van Gerrit van de Berkt, die te maken krijgt met diverse ingewikkelde en komische situaties, waarbij Miss van Loon zich opwerpt als de oudere zuster van Fluffy Pryde, die volgens Miss van Loon een pa tiënte is en allerlei waandenkbeelden heeft over tovenaars en moorde naars Als dan een van de leerlingen van Fluffy Pryde bij toeval het gesto len geld in een picknicmand vindt en dat aan de politieagent komt melden is het spel voor het roverstrio uit. Vanaf begin september 1980 heeft men eenmaal per week gerepeteerd in de zaal van zeilmakerij Gerrit Vee- nendaal op de Ambachtsweg te Leusden. De grimeuse Mevrouw Klein-Polsvoort, leverde goed werk af terwijl het licht en het geluid in handen was van Rien de Greef die daar toch wel veel werk aan had, gezien de diverse effecten tijdens het spel Men speelde in eigen decor waarvoor Evert van de Berkt en Wil lem Deenik tekenden. De acteerprestaties werden beoor deeld door een jury, die meerdere gezelschappen in de diverse afdelin gen bekijkt Het gezelschap dat uit eindelijk als beste uit de bus komt, wordt uitgenodigd voor de regionale „finale" in het voorjaar Tijdens het derde bedrijf was de zaal weer rumoerig, hetgeen gelegen kan zijn in het feit, dat de kleine pauze tussen het tweede en het derde be drijf tè lang duurde waardoor men in de gelegenheid was consumpties te halen Enkele stuks glaswerk kwa men tijdens het spel op de grond terecht hetgeen storend werkte, ook voor de spelers Na afloop van het toneelstuk werd een groot aantal mooie prijzen ver loot en werd het geheel besloten met een disco die verzorgd werd door Jan van Bentum, zodat het feest tot in de kleine uurtjes duurde. Feestavond PJGU: toneel LEUSDEN-CENTRUM - Zater dagmiddag gaat er vanuit het Leusdense Ros Beyaart een raket naar de maan. Aan boord bevinden zich Jan Klaassen en Tijl Uilenspie gel en ze worden verbijsterd nage keken door een internationaal groepje kinderen: Marianne uit Frankrijk, Sam uit de U.S.A., Iwan uit Rusland en Greet uit Nederland. De reis naar de maan is het span nende gegeven èn de titel van het toneelspel dat de kinderen van to neelvereniging Eendracht die mid dag in première brengen. Een hele gebeurtenis voor de jonge acteurs, die sinds november onder lei ding van Dicky Rep (regie) en Clemen tine Stellaard (souffleuse) bezig zijn met het instuderen van het stuk. Ook het bestuur van de Leusdense toneel vereniging ziet ,,Reis naar de maan" met spanning tegemoet, omdat het spel beschouwd kan worden als de vuurdoop van wat wel eens de jeugdaf deling van Eendracht zou kunnen wor den Bij wijze van experiment nam de heer N.G. Pieters, de vaste regisseur van de toneelvereniging vorig jaar het initiatiet om met een aantal kinderen een stuk te brengen Dat werd ..Koning Toermalijn verliest zijn pijn", dat enkele malen werd opgevoerd in de feesttent ter ge legenheid van de festiviteiten rond de troonsbestijging van koningin Beatrix. Met zoveel succes, dat Eendracht be sloot door te gaan met het jeugdtoneel en daar enkele ervaren leden speciaal mee te belasten Als blijkt dat deze nieuwe Eendracht-activiteit aanslaat, zou wel eens de basis gelegd kunnen zijn voor een afdeling die niet bij veel toneelverenigingen bestaat. Kennelijk heeft Eendracht veel op met onze nieuwe koningin, want de eerste opvoering van „Reis naar de maan" vindt plaats op haar verjaardag, zaterdag 31 januari Volgens Dicky Rep is het een erg leuk stuk om te spelen en Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteur Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag- nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, 123,10 per half jaar, I 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 1930 uur), tel. 033- 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Bameveld. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente is van plan om de heer C. de Groot toestem ming te verlenen voor het bouwen van een woning bij zijn loonbedrijf aan de Hessenweg 189 I. Burgemees ter en wethouders leggen de leden van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening", die dinsdag 3 februari voor hun maandelijkse vergadering bijeen komen, het voorstel voor om het bestemmingsplan „Buitengebied- Oost" aan te vullen, waaroor het bouwen van de woning mogelijk wordt. Voorlopig wordt eerst een zo genaamd voorbereidlngsbesluit ge- I nomen, waarna later het bestem mingsplan aangevuld kan worden. Het college zegt met de provinciale overheid hierover overeenstemming te hebben bereikt. Het agrarisch loonbedrijf van De Groot is al zeer geruime tijd geves tigd aan de Hessenweg 189 I. Het bedrijf is echter niet opgenomen in het bestemmingsplan „Buitenge bied-Oost", waarin het gelegen is. In feite bestaat en functioneert het be drijf op grond van de overgangsbe paling van genoemd bestemmings plan. Toen „Buitengebied-Oost" werd vastgesteld, werd het bedrijf daarin niet opgenomen, omdat de provincie zich daartegen verzette De provincie wees daarbij op het streek plan, waarin het betrokken gebied een agrarische bestemming heeft. De overgangsbepaling, die nu de aan wezigheid van het bedrijf legitimeert, staat uitbreiding ervan, bijvoorbeeld met een bedrijfswoning niet toe Er is nu een woonruimte gecreëerd in de bedrijfsruimte, maar De Groot heeft de gemeente toestemming gevraagd voor het bouwen van een woning. Daar heeft de gemeente geen be zwaar tegen, ook al isde bestemming van de grond in streekplan en be stemmingsplan agrarisch. Uit het Het agrarisch loonbedrijf van C. de Groot aan de Hessenweg functioneren van het bedrijf blijkt, zo zegt het college, dat er geen inbreuk wordt gemaakt op het agrarische ka rakter van het bedrijf VERPLAATSEN De provincie is van mening, dat het loonbedrijf eigenlijk thuishoort op een werkgelegenheidsterrein. Als echter verplaatsing naar een werkge legenheidsterrein niet mogelijk is. dan kan het bedrijf volgens de pro vincie toch worden opgenomen in het bestemmingsplan. Verplaatsen naar een werkgelegenheidsterrein kan volgens de gemeente niet. Het meest voor de hand liggend zou ver plaatsing van het bedrijf naar het bij Achterveld te ontwikkelen werkgele genheidsterrein zijn, maar dat terrein is er op dit moment nog niet. Boven dien zou De Groot met zijn bedrijf vrijwel het gehele werkgelegenheids terrein netto oppervlakte ongeveer anderhalve hectare in beslag gaan nemen, en dat terwijl er in Leusden nog zoveel andere bedrijven om ruimte zitten te springen Tenslotte heeft het college bij zijn overwegin gen ook nog betrokken, dat het be drijf van De Groot nu midden in het verzorgingsgebied is gelegen Bij elkaar volgens het college vol doende reden om het bestemmings plan aan te vullen en De Groot zo doende in de gelegenheid te stellen een woning te bouwen LEUSDEN De vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Leusden Stou- tenburg" van het consulentschap voor de rundveehouderij in Utrecht houdt op woensdag 28 januari een jaarvergadering om 20.00 uur in De Til. Op de agenda staan de volgende punten: 1 Opening door de voorzitter 2. Notulen en jaarverslag 3. Financieel verslag 4 Verslag kascontrolecommissie; benoeming kascommissielid 5. Vaststelling contributie 6. Bestuursverkiezing 7. Inleiding door de heer ing R. H. Nieboer. specialist werktuigen en arbeid en de heer ing. J. W. Ruiter kamp, specialist boerderijbouw bij het consulentschap voor de Rundveehouderij te Utrecht, over het onderwerp „Opslag en ver werking van ruwvoer" Zowel in de zomerperiode (inkuilen) als gedu rende de winterperiode (uithalen) wordt veel tijd besteed aan de verwerking en het opslaag van ruwvoer in de vorm van voor- droogkuil, snijmais, perspulp en zovoort. Dm naar te kijken. „Werken met kinde ren is heel erg moeilijk, maar ook dank- Daar werk. In het begin denk je wel eens hoe breng je ze ooit discipline bij. Maar als op een gegeven moment de datum van uitvoering naderbij komt en de kinderen met de toneelkleren aan mogen repeteren, kun je merken dat het spelen toch heel veel voor hen bete kent. We hopen dat de mensen in de zaal er net zo veel plezier aan zullen beleven als wij Bij één van de kinderen die meespeelt wordt een verjaardag gevierd en bij wijze van partijtje worden de vriendjes en vriendinnetjes meege nomen Misschien ook wel een leuke suggestie voor andere mensen in Leusden, 't is in ieder geval weer eens wat anders dan een film huren of koek jes bakken" De aanvang van het stuk is zater dagmiddag om 17.00 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 3,- en voor kinderen tot 12 jaar 1,50. Beide inleiders zullen trachten u een overzicht te geven van de mogelijkheden van opslag en ver werking en de daarvoor benodig de investeringen Het geheel zal worden verduidelijkt met een aan tal dia's van praktijkvoorbeelden. 8. Rondvraag 9. Sluiting Uit het Bevolkingsregister van Leus den blijkt dat In de periode tot en met 22 januari 1981 zijn: GEBOREN: 7 jan. 81 Fiona Kathleen, d.v. F, H. Holtjer en D P. Heagney. 8 jan 81 Barry Frederik. z.v. F. J. Muns en H Weijsenteld 10 jan. 81 Hendrikus Bartholomeus. z.v. J W van de Wetering en J A. Hak, Lammert Anne. z v. A- Medema en L G. van der Tuin. 11 jan 81 Wardt Simon Teen The- odorus, z.v. R. Fenenga en J J. Zwa nenburg. 12 jan. 81 Frank Jonathan, z.v. A W. P van der Woude en C. A de Rijk: Maurice, z.v. E. G. M. van de Brug en W. M M van Kooij 16 jan 81 Gerhard Nicolaas. z.v N. W Schreuder en J E Harthoorn 20 jan. 81 Linda May-Britt, d.v. W. M Beekman en P Storm. OVERLEDEN: 18 jan. 81 van de Peut, Rijk, geh met G Drost, oud 80 jaar 20 jan. 81 Vandewalle. Marcel André, oud 61 jaar GEHUWD: Geen DRONKEN FIETSER BELAND IN DE BERM DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 28 januari 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub, De Moespot Donderdag 29 januari 13.30 uur: Be- jaardensoos, Ons Gebouw LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Woensdag 28 januari 20.00 uur: Jaar vergadering consulentschap voorde rundveehouderij, De Til. Woensdag 28 januari 20.00 uur: Ver gadering werkgroep CML/RO Voor lichtingscentrum Zwarteweg Donderdag 29 januari 19.30 uur: Ver gadering Raad, Gemeentehuis, Ha- mersveldseweg Vrijdag 30 Januari vanaf 21.00 uur: Leusdense Kringen, De Hakhorst. Zaterdag werd er een dronken fietser in de berm bij de Noorderinslag en Mid denweg gevonden. Deze man. een in woner van Leusden. was van zijn fiets gevallen en zodoende in de berm be land. De GGD heeft de man meegeno men naar het St. Elisabeth ziekenhuis, waar bleek dat de man enkel een schaafwond aan zijn knie had opgelo pen. Na de behandeling kon de man weer naar huis. De politie maakte pro ces verbaal op PONY'S LOSGEBROKEN Zaterdag zijn er zeven pony's van de heer P uit Leusden uitgebroken. Ze lie pen over de Arnhemseweg in de rich ting Amersfoort. De heer P uit Scherpenzeel kon niet vermijden dat hij een van de pony's aanreed Een dieren arts die snel ter plaatse was. con stateerde verlammingsverschijnselen bij de aangereden pony ERNSTIGE AANRIJDING OP AS- SCHATTERWEG Zondagochtend deed zich een ern stig ongeval voor op de Asschatterweg. De zesentachtigjarige mevrouw B, be woonster van Hamersveld stak zonder uit te kijken de Assachtterweg over De heer J. A. A. van A. uit Nieuw Vennep zag de vrouw te laat en kon met meer op tijd remmen om een aanrijding te ver mijden. Mevrouw B is in kritieke toe stand overgebracht naar De Lichten berg. RIJBEWIJS INGENOMEN De heer J. uit Achterveld kreeg zon dagochtend in Leusden een rijverbod opgelegd. Bij de proef met „het pijpje" bleek hij een te hoog percentage alco hol in zijn lichaam te hebben. 3.0OO.' ,50. 'o°°- «5. joo. J;.»00 tl»' „.COO." 300.' 50.°°°i—- ,3.000.' ,oO. JL-'-TTeeO „rvfl.- .fttl n\0u INBRAAK OPGELOST Zondag is er ingebroken in een wo ning aan de Hohorstlaan in Leusden. Bij thuiskomst van de bewoners bleek dat er sieraden waren ontvreemd. Maan dag, 26 januari, bekende de heer S uit Maarssen de betreffende inbraak. Een gedeelte van de ontvreemde sieraden kon worden achterhaald De dader is in hechtenis genomen. VERLOREN Rood witgele sjaal, gympakje; blauw sportbroekje en t-shirt; bruin oranje geruite sjaal; blauwe handschoenen; timex horloge met suède bandje; giro pasje. GEVONDEN/AANGELOPEN Cyperse kat met witte pootjes en wit befje; rode sjaal; aansteker J

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3