„Op onplezierige wijze de mist in Nieuwe R 28 in 1984 gereed Mogelijk windmolen op dak nieuw raadhuis - k C - °l Voorstel Mandemaker: pre-advies aktiviteiten- centrum nader uitwerken INSPRAAK AKTIVITEITENHAL Vloer sporthal moet multifunktioneel zijn VANDAAG INDE LEIISIIEJt ICRANT Let op! Wijziging tel.nummers. Leusder Krant ei«5.sikking Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 99 DOKTERSDIENST: 944600 Geen krant ontvangen? SCHILDERSBEDRIJF COGN B6RG FOTO-KOPIE NODIG? schoenen huis schoenreparatie I\is*i'I\irtoul FÖHN PERMANENT OP NATUURBASIS DONDERDAG 29 JANUARI 12e JAARGANG NO. 80 -1981 Wethouder Mandemaker (PL) (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Mandemaker (Financiën, Pro gressief Leusden, stelt de raad voor om het voorstel inzake de bouw van een aktiviteiten- centrum en een tennishal nader uit te werken. De wethouder zou willen dat de gemeenteraad van avond nog geen besluit nam over het voorstel. Een alinea van deze strekking blijkt Mandemaker te hebben toegevoegd aan zijn brief aan de raadsleden, waarover wij dinsdag aan de hand van een concept-versie berichtten. In zijn „notitie", die de raadsleden als vertrouwelijk is toegezonden, laat Jan Mandemaker weten niet achter het voorstel inzake evene mentencentrum en tennishal te kun- nenstaan Dewethoudervindtdater onvoldoende mogelijkheden tot in spraak op de plannen zijn geweest Ook onvoldoende is er een afwe ging van prioriteiten geweest Bo vendien ziet de wethouder van fi nanciën de toekomst van Leusden somber in, waar het de financien betreft. De wethouder vraagt de le den van de raad zijn conclusies te onderschrijven en het pre-advies (voorstel) nader uit te werken. Onduidelijk is overigens, wat de status van de brief van Mandema ker is. Deze kan niet beschouwd worden als minderheidsstandpunt in aanvulling op het eerder ver schenen collegevoorstel. Evenmin is er sprake van een stemverklaring of een initiatiefvoorstel. Vermoede lijk zal de fractie van Progressief Leusden de conclusies en het voor stel van haar wethouder in een mo tie overnemen en burgemeester Rademaker vragen deze vanavond in de raadsvergadering in stem ming te brengen. Naar verwacht mag worden is de kans dat de motie wordt aangeno men nihil. De fractie van het CDA, waarin tot dinsdagavond nog en kele ieden overwogen tegen het voorstel te stemmen, zit thans op één lijn. Alle zeven CDA-raadsle- den zullen - voor zover aanwezig - vóór het voorstel stemmen Naar uit hun opstelling in de commissiever gaderingen opgemaakt kan wor den, zullen ook de fracties van VVD -(vier leden), Gemeentebelangen (één zetel) en SGP/GPV (één ze tel) het collegevoorstel steunen Alleen de vier progressieve raadsleden vertonen een afwijkend stemgedrag. (Van de redaktie) LEUSOEN - ,,De gemeente heeft maandenlang besteed aan inspraak inzake de realisering van een woon wagencentrum, bestemd voor en kele tientallen inwoners, maar de plannen voor een aktiviteiten- centrum en sporthal zijn zonder in spraak tot stand gekomen, terwijl juist die plannen bestemd zijn voor duizenden Leusdenaren. Je kunt rustig stellen, dat de inspraak op een onplezierige wijze de mist is inge gaan. Ik raad de gemeente aan om niet op deze wijze door te gaan en tijdig met haar beleidsvoornemens naar het inspraakorgaan te komen. Zo niet, dan komen er beslist pro blemen,'1 aldus de heer J. H. A. M. ten Berge, lid van de werkgroep R.O. van het CML gisteravond tijdens de bij eenkomst van de werkgroep. De heer Ten Berge wees er op, dat de ge meente juist met dit soort uiterst be langrijke projekten moet laten blij ken, dat zij de inspraak serieus neemt. Overigens boog de Werkgroep RO van het Comité Milieu Zorg Leusden zich - zij het op de valreep - over het projekt. Daarbij kwamen nog enkele vragen, die eigenlijk nog niet eerder zijn gesteld, maar wellicht toch van belang zijn voor een goed funktioneren van het aktiviteitencentrum en sporthal Zo bleek gisteravond, dat het dak van het complex zal bestaan uit asbest-cement golfplaat en dat vond men nu niet direkt de meest geslaagde wijze van afdek king Onder meer de heer Ten Berge vreesde erg veel onderhoud aan het dak als van dit kwetsbare materiaal gebruik wordt gemaakt en een af schrijving van veertig jaar vond hij dan ook bijzonder optimistisch. ,,lk zou adviseren om gebruik te maken van stalen golfplaat met speciale coating." Ook de overige leden waren niet zo (Van de redaktie) LEUSDEN - De verdere aanleg van Rijksweg 28 zal volgens rijkswater staat eind 1984 gereed moeten zijn. Dit werd duidelijk in de bespreking van dit onderwerp, gisteravond in de vergadering van de werkgroep RO van het CML. Voordien zal er echter nog heel wat moeten gebeuren. Zoals bekend zal de rijksweg 28 van af Zeist verder worden doorgetrok ken naar de rondweg om Amers foort. Ter hoogte van de Bodeweg zal de nieuwe weg aansluiten op deze rondweg. Daarvoor dient de Dode- weg eerst verlengd te worden en een nieuw viadukt te worden gebouwd. De weg zal op het gebied van de Leusderheide drie meter worden inge graven De Doornseweg krijgt een aan sluiting op de nieuwe rijksweg, terwijl de aansluiting van de Hertekop op de be staande rijksweg 28 zal worden ge handhaafd. dit in tegenstelling tot eer dere berichten. Vanaf de Doornseweg zal een nieuw fietspad worden aangelegd, dat aan sluit op het verlegde tracé van de Door nseweg, zodat fietsers straks geen enorme omweg hoeven te maken De fietsbrug over d eDodeweg (naar de Paradijsweg) is nog punt van diskussie tussen Rijkswaterstaat, gemeente Amersfoort en Leusden De voorkeur bestaat om die (dan verlengde) fiets brug te handhaven De brug zal tijdelijk worden afgesloten. De Doornseweg zal over de nieuwe rijksweg worden geleid, evenals de Do deweg Wat betreft de Dodeweg. ver schillende woningen zullen daar moe ten verdwijnen om het gigantische we genstelsel daar mogelijk te kunnen ma ken Een fietspad langs de Dodeweg behoort tot de mogelijkheden, maar in eerste instantie heeft de gemeente Leusden de voorkeur voor het auto-arm maken van de Dodeweg, omdat straks de noodzaak om van de Dodeweg ge bruik te maken voor doorgaand verkeer niet meer aanwezig is. De werkgroep RO heeft echter zonder meer aan de heer Pais duide lijk gemaakt, dat een fietspad langs de Dodeweg zonder meer een nood zakelijkheid is. De gemeente dient daar met alle kracht naar te streven. Temeer, omdat o.m. het scholen complex Don Bosco aan deze weg ligt end e Dodeweg nu een enorm gevaar oplevert voor het school- verkeer. De heer Buhler (ENFB): „De BDU Onafhankelijk nieuwsblad i pi"' voor de gemeente Leusden LJLJI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. erg onder de indruk van het te gebrui ken materiaal De heer Spaans wees daarbij op de „afzichtelijke golfplaten huizen" in het deel Langenbeek. dat nu nabij de Hakhorst wordt gerealiseerd ,.Dat is afschuwelijk, zwart materiaal. Het ziet er vies uit, aldus de heer Spaans De heer Ten Berge onder streepte nogmaals, dat het gekozen dakmateriaal geen goede keuze is en dat die keus niet door de werkgroep wordt ondersteund Een ander punt was de vloer van de sporthal. De werkgroep wilde weten of deze vloer multi-funktio- neel zou zijn. De heer Pais, directeur Gemeentewerken kon hierop geen duidelijk antwoord geven. Uit de be schrijving van de realisator werd dit niet duidelijk. Juist omdat tóch al het accent teveel op de sport ligt ten aanzien van dit complex, eisten de werkgroepleden, dat de vloer in ieder geval multi-funktioneel dient te zijn. Een element waar nauwelijks eerder over gesproken is, is het feit, dat de vergrote zaal aanvankelijk niet was voorzien en dat daar financieel nog een oplossing voor gevonden moeten wor den, aldus de heer Pais. Daarbij werd overigens opgemerkt, dat men het jammer vond, dat er zo weinig (te weinig) mogelijkheden zouden zijn voor sociaal-culturele aktiviteiten Mevrouw Van Hasselt vond, dat de gemeente zeer snel met plannen moet komen in dit vacuum te voorzien. De heer Pais ..Het is een kwestie van geld Dat is er nu niet meer Maar er is in het hoofdcentrum ruimte geserveerd voor sociaal-culturele doeleinden. Zodra er geld voor is, kunnen dit soort projekten alsnog gerealiseerd worden als aanvul ling op het aktiviteitencentrum." Daarbij is sprake van o m. een ruimte voor een permanente bejaardensoos. jeugd- en jongerenwerk etc De presentatie van de tennishal vond de werkgroep onder de maat. „Zowel de commissie OW/RO als wij moeten dit complex beoordelen op grond van één geveltekening. Wij hebben op grond daarvan het plan voor De Biezenkamp terug gestuur naar af," aldus de heer Ten Berge, die echter had begrepen dat de snelle realisering van zowel ten nishal als aktiviteitencentrum een politieke beslissing is geweest, waar nu weinig meer aan te veranderen zal zijn, maar hij betreurde de gang van zaken wel. Commentaar Pag. 3 Programma Oranje vereniging Pag. 3 Sport Pag. 5 KantlijnPag. 7 Aktiviteitenagenda Pag. 7 Medische diensten Pag. 7 Boeken Pag. 9 en 10 Film Pag. 11 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kans bestaat dat het nieuw te bouwen gemeentehuis zal baten-analyse woidt momenteel de worden opgesierd met een torentje met haalbaarheid er van onderzocht De daarop een windmolen In een kosten- kosten van torentje en windmolen zou den ongeveer 200 000,- bedragen. Daar staat tegenover dat de molen voor de benodigde energie voor het ge meentehuis kan zorgen Waarschijnlijk zal het, bij windkrachten sterker dan drie. zelfs mogelijk zijn ook een deel van de Hamershof van energie te voorzien. Het is de bedoeling dat de voorziening zich in ongeveer tien jaar terugbetaalt. Het ingenieursburo Verhoeven, dat de technische installatie voor het ge meentehuis verzorgd, gaat uit van een windmolen met een diameter van vijf meter. Aan de maquette van het ge meentehuis is thans een schaalmodel van het torentje en de windmolen toe gevoegd aanleg van dit fietspad is urgent!" Die mening werd door de andere le den van de werkgroep onderstreept. Volgens planning van Rijkswater staat zal nog dit jaar worden gestart met de verlegging van de Dodeweg Daar na, in 1982 zal het nieuwe viadukt in de Dodeweg over de nieuw aan te leggen Rijksweg 28 worden gerealiseerd Daarna kan de definitieve doortrekking van de rijksweg 28 op de bestaande rondweg om Amersfoort worden ge realiseerd en rijkswaterstaat hoopt dat allemaal in 1984 rond te kunnen krijgen „Maar", aldus de heer Pais. directeur gemeentewerken tijdens de toelichting op het plan, ..dat is allemaal wel wat al te optimistisch gedacht, gezien de eco nomische toestand. De mogelijkheid, dat de zaak wordt gerekt zit er dan ook best in. Op dit moment is rijkswaterstaat bezig met de grondaankopen Die gaan gewoon door Over de verdere rekonstruktie van Rijksweg 28 richting Hoevelaken kon de heer Pais weinig meedelen. Voor zover bekend is het debedoeling, dat ruimte wordt geschapen voor twee maal drie rijbanen, maar voorlopig zal die derde baan niet worden ge realiseerd. Over het viadukt in de Heiligenbergerweg kon hij alleen meedelen, dat tijdelijke voorzienin gen worden getroffen voor de fietsers (gescheiden fietspaden aan beide zijden). „Die voorzieningen zijn tijdelijk, omdat binnen af zienbare tijd het huidige viadukt gaat verdwijnen in verband met de rekon struktie van Rijksweg 28. Dan zal een nieuw, breder viadukt moeten wor den aangelegd," aldus de heer Pais. Zo zou een windmolen op het dak van het nieuw te bouwen gemeentehuis er uit kunnen gaan zien Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 0^420-16141 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. VRND6N winkel 033-943381 install.buro 033-941235 Rozendaallaan 9 Leusden-C. KLAAR TERWIJL U WACHT Komenll 4 Winkelcentrum Hamershol. Leusden-C. Tel. 033944119. salons de coiffure Dorresteinweg 8 3762 KJ Soest Tel <02155) 1 69 66 Prinses Irenelaan 19 3832 CA Leusden zuid Tel. (033194 11 53 Terug van studieweek werden wij geveld door ziektes. Maar nu zijn we er weer, vol met nieuwe ideeën. De hele maand februari 70,- Wij werken uitsluitend met natuurprodukten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1