intermeubel van rheenen Derde R.K. School komt vlakbij de huidige noodschool Juf Orsel nam afscheid van de Woelige Hoek f 50.- GRATIS THERMOFELT- ONDERTAPIJT Leuker Wonen VoorJe Geld. Bij Intermeubel. Voor jongerencentrum tot 1984 beschikbaar NU UW TRAP BEKLEED VOOR mm mm Beter Advies, Service Garanties. W MBAVA 't wonen nocj leuker te BOERDERIJTJE ZWARTEWEG Deze aanbieding geldt tot en met zaterdag 28 februari. I intermeubel De gehele februari-maand geeft van Rheenen u als meevaller van de maand bij aankoop van een kamertapijt Extra verrassing: STIJGENDE VERBAZING „BOEVEN en MADELIEFJES" Alle tapijten altijd tegen bijzonder lage voordeelprijzen. Zie ook in onze tapijthal (Amersfoortsestr. 35), plm. 50 verschillende kwaliteiten uit voorraad leverbaar. DINSDAG 3 FEBRUAR11981 LEUSDER KRANT 10 Van Rheenen's Verrassing: Elke maand weer ziet Br 0m I II Van Rheenen kans om van de Maand. Elke maand weer ziet Van Rheenen kans om 't wonen nog leuker te maken voor dezelfde prijs. Elke maand een dikke mee valler. Een Van Rheenen Verrassing zogezegd. Dus hou ze in de gaten! (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het boerderijtje Zwar- teweg 29 is in ieder geval tot 1 januari 1984 beschikbaar voor het open jeugd- en jongerenwerk in Leusden. Deze voor velen erg verheugende mededeling kwam maandagavond uit de mond van wethouder J. J. Man- demaker, die zijn zieke collega Van Woudenberg verving tijdens de maandelijkse vergadering van de commissie Welzijn en Onderwijs. De laatste berichten waren dat de bank girocentrale, eigenaar van het boer derijtje, het pand slechts wilde af staan voor een periode van ander half jaar. Na die tijd wilde de bankgi rocentrale het boerderijtje eventueel gebruiken voor representatieve doeleinden. Nu overeenstemming is bereikt over het beschikbaarstellen voor een lange re periode is zeer binnenkort al een raadsvoorstel te verwachten waarin een kredietaanvraag voor enkele es sentiële voorzieningen welke aange bracht zullen moeten worden Wethou der Mandemaker verwacht dat al in de raad van maart een dergelijke aanvraag aan de orde zal komen. Men heeft nog geen duidelijke inzicht in de totale kos ten van inrichting van het tijdelijk jonge rencentrum. De wethouder verwacht dat de totale kosten in de buurt komen te liggen van 25.000,-. Het gaat in dit geval om geld voor een aantal gevelka chels, toiletten en nog een aantal klei nere zaken. Het bedrag kan zeker niet hoog genoemd worden als men beziet wat er op de investeringstaat van Leus den is uitgetrokken voor de inrichting van het centrum, namelijk 225 000,- Het jongerencentrum zal beheerd worden door een stichting voor open jeugd- en jongerenwerk. De mensen die het bestuur van de stichting zullen gaan vormen zijn het onlangs eens ge worden over de statuten van de op te richten stichting De definitieve oprich ting van de stichting is een kwestie van enkele dagen. Eén van de bestuursle den van de stichting voor open jeugd- en jongerenwerk, zo deelde de heer Mandemaker desgevraagd mee, zal zit ting nemen in de Leusdense Jeug draad. Het beheer van het boerderijtje zal niet in handen komen van SOCCLE; de stichting die alle accommodaties voor sociaal-culturele doeleinden van de ge meente beheert Naar de mening van het college van B. en W is het onjuist om Soccle het beheer te geven over een gebouwtje dat slechts tijdelijk in handen is van de gemeente. Het ligt wel in de bedoeling het definitie ve jongerencentrum te laten beheren door Socle Waar dat centrum zal verrij zen is op dit moment nog niet bekend. Het ziet er echter naar uit dat het defini tieve onderkomen ergens in het hoofd centrum zal komen. Er wordt zelfs ge dacht aan de kelder van het te bouwen gemeentehuis. Ingezonden Showrooms: Moderne meubelen slaapkamers, Langstraat 77, Barneveld, Tel. (03420) -141 00. Eiken meubelen: Amersfoortsestraat 35, Barneveld, Tel. (03420) -130 75; Ede, Grotestraat 60, Tel. (08380) -1 04 51. buiten verantwoordelijkheid van de redactie (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Waar nu nog de Cen- trumweg ter hoogte van de huidige Kin- derlandschool loopt, zal straks de speelplaats aangelegd worden van de definitieve derde R.K kleuter- en Lage re school in Leusden. Door grondaan kopen is het pas nu mogelijk de Cen- trumweg aan te leggen op die plaats waar ze oorspronkelijk ook gedacht is. Uiteindelijk zal de Centrumweg op de Hamersveldseweg aansluiten ten zuiden van de boerderij Claeverenblad. De plaats waar de definitieve R.K. school gebouwd zou gaan worden, is lange tijd onderwerp van discussie ge weest. Aanvankelijk ging het R.K schoolbe stuur er van uit dat er een vierde R.K. school gebouwd zou worden in de buurt van de Smoussesteeg in het plan Bos veld Munnikhove. De Leusdense ge meenteraad heeft in principe ook haar medewerking voor het tot stand komen van een vierde R.K. school toegezegd. Prognoses wezen echter uit dat een school op de gedachte plaats een on voldoende toeloop van leerlingen zou hebben. In de oorspronkelijke opzet lag het in de bedoeling de Kinderlandschool, wel ke al geruime tijd is ondergebracht in een achttal mobiele lokalen, af te bre ken. Een definitief gebouw zou moeten komen midden in de nog te bouwen wijk Claeverenblad'Wildenburg. Kinderen uit deze wijk, maar ook kinderen uit Leusden-Zuid zouden deze school dan kunnen bezoeken. Planologisch be stond er tegen de plaats van de school, midden in de woonwijk, geen enkel be zwaar. Integendeel, bij de gemeente juichte men het idee van een school midden in de wijk erg toe. Nu het R.K, schoolbestuur het idee heeft laten varen om een school te bou wen in hel plan Bosveld Munnikhove, werd gezocht naar een andere plaats voor de school. Kinderen uit de wijk Langenbeek zouden anders immers naar school moeten in de nog te bou wen wijk Claeverenblad/Wildenburg Na uitvoerig overleg met de gemeente is de nieuwe plaats voor de school er uit gerold. De definitieve goedkeuring voor de plaats zal moeten komen van de Leus dense gemeenteraad en vervolgens door Gedeputeerde Staten van Utrecht. Maandagavond heeft de raadscommis sie voor onderwijszaken aan het plan haar goedkeuring verleend. LEUSDEN Afgelopen vrijdag 30 januari nam mejuffrouw F. Orsel af scheid van de protestants-christelij ke kleuterschool De Woelige Hoek aan de Prinses Irenelaan. Mejuffrouw Orsel is zeven jaar kleuterleidster geweest waarvan drie jaar hoofdleid ster. Zij zal worden opgevolgd door mejuf frouw G. W. Ploeg uit Driebergen. Mejuffrouw Orsel gaat les geven op een school voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen in Amersfoort. Het was vrijdag, die in het teken van de kabouters stond, dan ook groot feest op De Woelige Hoek Juf mocht uitslapen en hoefde pas om half tien op school te zijn Daar werd ze ontvangen door alle kleuters Er waren die ochtend toneelstukjes op gevoerd, liedjes gezongen en uit het hoofd geleerde rijmpjes opgezegd Maar het grootste festijn was toch wel het pannekoeken eten tussen de middag 's Middags was er een af scheidsreceptie waar iedereen wel kom was om mejuffrouw Orsel het allerbeste te wensen in haar nieuwe loopbaan Natuurlijk waren hier ook oud-leerlingen aanwezig. - Kleuters voerden 's ochtens voor hun juf een toneelstukje op. Gemeente hier, het ene plan na het andere ontvouwen. Het is begonnen met die twee winkel centra toch vrij dicht bij elkaar, terwijl er voor de mensen die daar bij het Valleikanaal wonen en nog komen wonen voor zover mij bekend, niets is (of is gepland) Dan versneld bouwen om Amersfoort uit de puree te hel pen Een enorm gemeentehuis, met activiteiten centrum en daarbij nog tennishal Vraag niet waar al die mil joenen vandaan moeten komen Nu komt ook de KNAU vragen om accomodatie voor de atletiek en dat moet dan de gehele provincie Utrecht gerieven. Nu wordt er weer gepraat over een windmolen op het te bouwen ge meentehuis. Is dit nu ernst of weer een van de smakeloze grappen van de heer Wagenaar, zoals indertijd met die afschaffing van de honden belasting? Verder lees 'k in deze krant dat uw redacteur, de heer Marnix Kreyns, de heer Mandemaker een uitbrander geeft. Zoals u het beschrijft, kan het best waar wezen dat hij wat meer van zich had moeten afbijten. Maar het lijkt mij geen eenvoudige zaak als je tegenstanders de twee uitijzerhout" gemaakte heren Rademaker en Wa genaar zijn M. Bruineman, Eikenlaan 21, Leus den. Ere wie ere toekomt, er is door de betreffende spelers en speelsters zeer veel gerepeteerd, en heel veel vrije tijd voor opgeofferd, hier over niets anders dan lof. Overigens is er bij mijn weten niet gerepeteerd in de hal van zeilmakerij Veenendaal, maar in de garage van transportbedrijf Hoogland S. Pel-de Prik Met stijgende verbazing hoor ik de

Leusder Krant | 1981 | | pagina 10