Achterveld verliest Burgemeester bij zuster Alcantara op bezoek Achterveld winnaar met toneel stuk „Hoe mooier, hoe dooier" Fa. Schouten heropende van Barneveld Oud papier actie DWS Van 't Klooster won veldrit- competitie Hessenkar klaver- jastoernooi Priesterhulp succes DINSDAG 3 FEBRUARI 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Donderdag 28 Januari werd de geheel gemoderni seerde winkel van de firma W. J. Schouten en zoon heropend. Het Is een mooi en kleurig geheel gewor den. De indeling is nu zodanig dat men een heel duidelijk overzicht heeft van de artikelen die in deze winkel te krijgen zijn. Vooral de broodhoek Is nu gezellig en geheel overzichtelijk ingericht. De Achter- veldse ondernemingen die aan deze modernisering hebben meegewerkt hebben zeker eer van hun werk. De zaak Schouten is momenteel een van de oudste zaken in Achter veld. De zaak bestaat ongeveer 120 jaar In 1860 begon Helmus Schouten brood te bakken aan de Kerkdijk Daarnaast had hij een meelhandel, kruideniersbedrijf. boerderij en een café. De jongste zoon Hein nam het bedrijf van de vader over en verplaat ste de zaak naar de Hessenweg. In het pand naast de wagenrnakerij van Lammers werd de bakkerij van bak ker Otterlo overgenomen. Na in dat pand enige jaren gewerkt te hebben werd uitgezien naar ruimte voor een grotere zaak. Hein Schouten kocht toen van Hendrik van de Koedijk (vader Hem) een lap grond ook gelegen aan de Hessenweg Op deze grond werd in 1923 het huidige pand gebouwd Vanaf die tijd werd een echte dorps winkel opgebouwd De veelzijdig heid van de artikelen die werden verkocht werd steeds groter Het as sortiment bestond op den duur uit brood, banket, beschuit, kruideniers waren en als specialiteit zelf bereid banketbakkers ijs. In 1958 werd de zaak door zoon Wim overgenomen. Ongeveer zeven jaar na de overname breidde deze de bedrijfsruimte van zowel de bakkerij als de winkel uit. Toen ook dit weer te klein werd kwam er in 1973 weer een verbouwing. Ondanks de terugloop van de economie bleef de zaak echter groei en Daar de economie achteruit ging en veel dorpelingen hun inkopen in andere plaatsen gingen doen ver dwenen er in acht jaar tijd zeven kruidenierswinkels Ook verdwenen er door bepaalde omstandigheden twee warme bak kers Bakkerij Schouten kon echter stand houden. Ook uit het gezin van Wim Schouten was er een van de zoons die bakker wilde worden en zo in de sporen van zijn voorvaderen verder wilde gaan In 1979 besloten vader en zoon Henri de zaak verder voort te zetten onder demaam firma W. J. Schouten en zoon ..We hopen, aldus de beide bakkers de inwoners van het dorp nog heel veel jaren van dienst te kunnen zijn. en zo met onze produkten de leefbaarheid van Ach terveld mede in stand te kunnen hou den" overkomenlijke bezwaren. Hoogland had in verband met bepaalde om standigheden geen toneelstukje in kunnen studeren. De strijd in de afdeling toneel ging dus tussen Achterveld en Eemnes De vier afdelingen deden wel mee met de improvisatie Deze werden met veel enthousiasme en wisselénd succes afgewerkt Hierin bleek Leus den voor de zoveelste maal onver slaanbaar. Zij werden in deze afde ling ïe. Hoogland 2de, Eemnes 3de en Achterveld 4de. De eerste twee zullen deelnemen aan de Provinciale wedstrijden welke in Achterveld wor den gehouden Bij de afdeling toneel moest Eem nes de spits afbijten De titel van het stuk was ..De vrouwenhater" Het ging over een man die geen vrouwen in zijn onmiddellijke omgeving kon verdragen Dit leidde tot allerlei vreemdsoortige omstandigheden. Vooral als de nicht en haar werkster daar verandering in willen brengen. Achterveld bracht het zelf geschre ven stuk ,.Hoe mooier, hoe dooier". Het stuk gaat over een mensen vernietigingsbedrijf In verband met de economische crisis moet ook in dat bedrijf gereorganiseerd worden. De hogere bazen voelen zich hier door bedreigd en bereiden allerlei moordaanslagen voor Op één per soon na wordt iedereen vermoord. De overgeblevene zet het bedrijf om voor veel vreedzamere activiteiten. Het is een soort satire op geweld en militairisme Het stuk werd geschre ven door het Achterveldse duo A. Steenbeek en J Pommer De tien spelers brachten het stuk met lef en veel enthousiasme Om onge veer 22 00 uur was alles achter de rug en kon de jury haar werk doen On dertussen kon men zich vermaken met een gezellig dansje ACHTERVELD WINNAAR Uiteindelijk maakt de jury de uit slag bekend Hierbij bleek dat Ach terveld als 1ste en Eemnes als 2de was geëindigd De jury vond het stuk van Eemnes ietwat statisch en wat minder origineel Achterveld werd geprezen om de originaliteit en de zeer goede acteerprestaties De jury gaf de Achtervelders nog enige ad viezen en achtte het zeker niet uitge sloten dat. als het stuk op de provin ciale dag ook zo gespeeld zou wor den. zij zeker in de prijzen zouden vallen. De provinciale avond wordt op 15 maart gehouden te Achterveld in Ons Gebouw Donderdag 5 februari is er weer kre- atieve avond in de Moespot. Op deze avond zullen onder andere de op 22 januari gemaakte brooddeegstukjes worden afgemaakt door lakken en schilderen van de stukken ACHTERVELD Zaterdag 31 ja nuari werd in Concordia te Hoogland de jaarlijkse creatieve avond gehou den van de K.P.J. Kring Noord-Oost. Aan deze avond werd deelgenomen door de afdelingen Hoogland, Ach terveld, Eemnes en Leusden. Behalve de opvoering van een aantal toneel- en improvisatiestukken, was er ook een foto- en tekenwedstrijd georganiseerd. Dit laatste had niet het succes van voorgaande jaren daar er weinig foto's en tekeningen waren ingeleverd, en het merendeel ook van matige kwaliteit was. Dit was bepaald niet het geval met het toneel- en improvisatiewerk. Nadat de avond was geopend, werd medegedeeld dat twee van de vier toneelstukken niet zouden doorgaan. Leusden had zich wat in de tijdsduur van hun stuk vergist. Dit zou 1 y2 uur duren hetgeen een te lange tijd werd bevonden. Inkorten van het stuk stuitte op on- ACHTERVELD - Burgemeester Rademaker bracht gisteren een bezoek aan zr. Alcantara, die haar honderdste verjaardag vierde. LEUSDEN/CENTRUM Na de 14de editie van de veldritcompetitie zijn de diverse eindstanden als volgt Bij de amateurs won C van Leyen voor H v Velsen en W. v. Wegen Bij de veteranen werd W Spijker win naar. gevolg door G Jetten en S v Leyen Snelste junior in de reeks was B. v. Leyen De Leusdenaar Henk van 't Klooster werd winnaar bij de lief hebbers. gevolgd o m door 2 G v. Laar, 3. D. v. Dalen en de Leusdena- ren Harry Brouwer (6e). Johan Os sendrijver (11e) en Gerard van "t Klooster (12e). ACHTERVELD Vrijdagavond 6 februari wordt de vijfde ronde ge speeld van het Hessenkar klaverjas- toernooi. De aanvang is 20.00 uur. Er zullen deze avond weer een aantal leuke prijzen te winnen zijn. Ook zal men een betere plaats op de algeme ne ranglijst kunnen bevechten. s.000' ,60.' ,.500.' JOO ,00°°' 300. ,s.ooo.- 400. 20 000.' 600.' T^qoo.' \M." 20.00° \33. 26.000' ,67.' 30.000' ,23, ,0.000- ,1 50 000^>— Wedstrijdbeeld Bameveld - SV Achterveld. Jan Kerkhof te vervangen ontstond het enige doelpunt van de wedstrijd. Linksbuiten Addy van de Burgwal gaf de bal een ..tikkje terug" naar Jaap Schouten die het leder niet bereiken kon Op dat moment nam de gehele verdediging gas terug en ten gevolge van deze verslapping van Cor Hoogland Klaas van de Heuvel en Herman Kerkhof moest Hans Ver steeg ..redding" brengen. Deze kwam echter een halve meter tekort om de aanstormende Barnevelder Arnold van Dijk af te stoppen. Deze wist onhoudbaar Achterveld doel man Bart Tolboom van dichtbij te passeren. Achterveld probeerde nu nog een tegenpunt te forceren via de opko mende middenvelder Gijs Hak. Toen deze er alleen van door ging werd hij tot staan gebracht door drie Barne velders tegelijk. De vrije trap leverde echter niets op en stuitte af op de Barneveld muur Toch gaf Achterveld de moed nog niet op en uit een pass van Gijs Hak zagen we Jan Kerkhof inkoppen De scheidsrechter keurde dit doelpunt af omdat hij had geconstateerd dat de bal even van tevoren de outlijn al gepasseerd zou hebben. Kort voor tijd toch nog bijna succes uit een pass van de hardwerkende Hans Ver- ACHTERVELD Zaterdag 7 fe bruari zal in verband met de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. de container weer staan op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie, ledereen die zijn oud papier en oud karton op wil ruimen kan dit die dag tot onge veer 14.00 uur in deze container ko men deponeren. Degenen die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefonisch op geven, telefoon 03425-1688 Dit moet dan wel gebeuren voor vrijdagavond 6 februari 19 00 uur In verband met vakantie is het telefoonnummer 033- j 941197 niet bereikbaar. De inwoners j van Stoutenburg en omgeving kun- nen hun oud papier deponeren bij de woning van de heer Willem Wouters aan de Hessenweg. Dit moet dan I echter wel gebeuren voor zaterdag- j morgen 10.00 uur. steeg naar Jan Kerkhof. De uitste kende Barneveldse doelman wist de kopbal van de Achterveldse midden voor onschadelijke te maken. Hier mee kwam het einde van de met deze spannend tegemoet geziene derby Barneveld - Achterveld Opstelling B Tolboom, H Versteeg. C. Hoogland, K v d. Heuvel. H Kerkhof. G HaK M Boonen.J Kerk hof, H v Ruitenbeek. A v. d. Burg wal. A Voogt wissel J Schouten. Verdere uitslagen Quick 4 - Achterveld 2 2-0 Achterveld 3 - Amsvorde 4 4-1 Beeld uit de wedstrijd Barneveld - SV Achterveld ACHTERVELD Het Achterveld se voetbalteam trok naar ,,'t Oost" in Barneveld om buurman w Barneveld te bekampen. Zij keerden met lege handen thuiswaarts, want met 1-0 werd er verloren. Op een zwaar bespeelbaar terrein ving de wedstrijd aan met aanvanke lijk een gelijkopgaand spel. Barne veld kreeg al gauw een presentje aangeboden toen Achtervelds back Hans Versteeg de bal precies in de voeten van de Achterveldse midden voor plaatste Gelukkig schoot deze de bal hoog over. Achterveld bouwde hierna een licht veldoverwicht op waarbij ze voortdurend in het goed opgezette buitenspel van Barneveld tippelde Toch ontstond er bij een aanval over de rechtervleugel een gerede scoringskans. Herman van Ruitenbeek bijna alleen voor Barne- velds doelman Van de Kamp staande, gaf de bal toch af aan Jan Kerkhof die faalde van dichtbij. Achterveld's rechtervleugel. Herman van Ruiten beek en de jeugdige Marcel Boonen. was buitengewoon actief en plaatste de bal enkele malen goed in de Bar- ACHTERVELD De inzameling van kleding voor de Priesterhulp is een geweldig succes geworden. De Inzameling heeft alle verwachtingen overtroffen. Door middel van deze priesterhulp kunnen met de inge brachte goederen weer heel wat mensen in de arme landen worden geholpen. De organisatoren zijn al len die aan deze actie hebben mee gedaan heel dankbaar. Door hun me dewerking is de actie zo een gewel dig succes geworden. neveldse doelmond waar echter geen ..afmaker" was Aan de andere kant kwam Achter veld goed weg toen libero Herman Kerkhof tijdig ingreep bij een Barne veld aanval Klaas van de Heuvel kon door de zeker schijnende kans Bar neveld onderbreken door corner te koppen. Deze corner leverde niets op daar oud Achterveldspeler Gert van de Brink, nu voor Barneveld uitko mend. overkopte Even later had doelman Bart Tol boom de bal niet klemvast bij een Barneveld aanval en had geluk dat de bal voorlangs het doel liep. Elkaar goed in evenwicht houdend ging de strijd verder, het publiek de gedachte gevend ..wie het eerst een doelpunt maakt is winnaar". Dit leek Achter veld te worden gezien het vertoonde spel in de eerste helft Jammer was het dat na een goede pass van Gijs Hak naar Marcel Boonen die de bal verlengde naar Jan Kerkhof, deze de bal over het heiligdom van de Barne veldse doelman kopte. De tweede speelhelft vertoonde een vinniger karakter en het vertoon de spel was van minder gehalte dan voor de rust Een aanvankelijk sterker spelend Achterveld probeerde Barnevelds achterhoede op de kniën te krijgen De verdedigers Verbeek. Van de Broek. Kuipers en in laatste instantie doelman Van de Kamp grepen steeds tijdig in en waren niet te passeren. Het duo Herman v Ruitenbeek -Mar cel Boonen gaven tal van goede pas ses af maar evenals in de eerste helft was er geen afmaker". Corner op corner moest Barneveld weggeven. Deze werden hoog in de Barneveld doelmond geplaatst maar de verdedi ging kon ze gemakkelijk wegwerken Na een kwartier wist Barneveld onder de druk uit te komen, en de snelle Barnevelder Jan Hazeleger in schietpositie te brengen. Doelman Tolboom stopte het strakke schot door corner te tippen Middenvelder Klaas van de Heuvel werd enkele malen onregelementair benaderd en verdraaide ten overvloede ook zijn voet nog. Verzorger Wim Houtveen wist hem echter zodanig op te lappen dat hij de wedstrijd, zij het moeizaam, uit kon spelen De deze middag niet sterk spelen de Arnold Voogt werd vervangen door Jaap Schouten. Achterveld bleef met aanvallend spel Barneveld onder druk houden maar succes kwam niet om de hoek kijken Terwijl trainer Kirstens Paul Ossendrijver liet warm lopen om de moe gestreden

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11