Inspraakavond over Bosveld/Munnikhove Sloop St. Ansfridus wel te vroeg, maar... Stichting zoekt plaats voor landelijk centrum Realisering pas over 3 maanden mogelijk MAANDAG 9 FEBRUARI A.S. GRONDAANKOOP ACHTERVELD GOEDGEKEURD Eerste deelnota Verkeersplan in werkgroep Verkeer „De Stoeterij van plan Claeverenblad" Leusder Krant ATLETIEK-COMPLEX IN 'T RUIGE VELD? met 200 terras-woningen projekt is 1 ha groot niet voor 1984 gereed raad wordt vanavond geïnformeerd FIETSPAD H0RSTERWEG: Hangende tuinen SL00PBEDRAG EEN KOOPJE... FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 3 FEBRUAR11981 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN Zoals bekend zal het nieuwe gemeentehuis veel ruimte scheppen voor groen en planten Vanaf de balustrades zullen de zoge naamde hangende tuinen van Heijdenrijk" het interieur op gaan fleuren. Toch is de archi tect er niet geheel gerust op. dat die hangende tuinen er ook werkelijk komen en de vele bloembakken niet gevuld zul len worden met enkele armza lige sprieten Vandaar dat ook in de werkgroep R.O van het CML een dringende oproep wordt gedaan op de leden om nu al vast te beginnen met het ..stekken" van planten. Onder het motto geeft het door. geeft het door' (Van de redaktie) LEUSDEN Op maandag 9 lebru- ari a.s. om acht uur in het gemeente lijke voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg zal een Inspraakavond worden gehouden rond het definitie ve ontwerp van Munnikhove-Bos- veld, waar projektontwikkelaar Bo- han 245 premie-koopwoningen zal realiseren. Op dit moment is de dienst Gemeentewerken bezig met het bestek en het toetsen van de prijzen. „Op een paar onderdelen na", aldus de heer Pais, direkteur Gemeentewerken, „passen die in de samenwerkingsovereenkomst. De bereidverklaring van Bohan is In april te verwachten. Daarna kan met de bouw worden begonnen." Volgens de direkteur gemeente werken zijn de woningen aantrekke- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bedien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 45,20 per jaar, f 23.10 per half jaar, I 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033- 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaao 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. lijk geprijsd „Het programma zit niet in de hoogste regionen van de pre miekoop B Daarom liggen de prijzen per woning tussen de f 145.000,— en f165.000.—" De werkgroep Ruimtelijke Orde ning van het CML had echter wel haar twijfels over de verkoopbaarheid van de woningen. De heer Pais „Wat dat betreft ben ik beslist niet optimistisch en verwacht ik hier wei een goede markt voor Aan de andere kant is het niet meer zo. dat de woningen zo als in het verleden wél het geval is geweest al vanaf de tekening zul len worden gekocht Daar zal nu wel wat mèer voor moeten worden ge daan Die verkoop van de woningen zal nu vooral tijdens de bouw plaats vinden." aldus de direkteur gemeen tewerken Om de realisering van het woning- bouwprojekt in Munnfkhove-Bosveld te kunnen kontinueren in het geval, dat er moeilijkheden ontstaan rond de realisator, heeft de gemeente de te bouwen woningen ondergebracht in het „Garantie-instituut voor de Wo ningbouw". „Die garantie gaat in op het moment dat met de bouw wordt gestart", aldus de heer Pais „en daar mee zijn zo veel mogelijk risico's Ingedekt." (Van de redaktie) LEUSDEN Wethouder Wage naar deelde donderdagavond ver heugd mee, dat Gedeputeerde Sta ten alsnog de grondaankoop van De Vor hebben goedgekeurd, zodat niets meer de woningbouw in Achter veld in de weg staat. De wethouder verontschuldigde zich overigens voor zijn onaardige opmerkingen, die hij in de vorige R.O.-vergadering had gemaakt aan het adres van het pro vinciaal bestuur. ,,Dat was niet hele maal juist," zei hij. De In maart ge plande bijeenkomst in Achterveld rond de woningbouw zal nu wellicht eerder plaatsvinden. Hierover wordt nog mededeling gedaan door Bureau Voorlichting van de gemeente. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. DINSDAG 10 FEBR. (Van de redaktie) LEUSDEN De eerste deelnota voor het Verkeersplan Leusden, dat zal worden opgesteld door DHV, is gereed. De nota zal worden behandel In de eerstkomende vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegen- heden op dinsdagavond 10 februari om half negen (20.30 uur) in het gemeentelijke informatiecentrum aan de Zwarteweg. Op de agenda staan de volgende onderwerpen ter berspreking: 20 30 uur Opening, 20 35 uur Verslag vergadering d d 9 december 1980. 20 40 uur Inventarisatie vragen, 20 45 uur Mededelingen - doortrekking Groene Zoom. - aanleg Noorderrandweg; - Eikenlaan, - kruising Leusbroekerweg/Arn- hemseweg. 21 00 uur Deelnota 1 Planvoorberei- dmg van het verkeersplan Leusden 21 45 uur Rondvraag. 22 00 uur Sluiting Voorts wordt nog opgemerkt dat Achterveld met betrekking tot het schoolroute-onderzoek nog niet tot een afronding is kunnen komen Eventuele vragen kunnen vooraf worden opgegeven bij de ambtelijk medewerker (Van de redaktie) LEUSDEN Het voortijdig starten met de sloop van het St Ansfridushuis door de firma Bloemendal was al enkele malen onderwerp geweest in commissievergaderingen. Met name de heren Van der Sloot (CDA) en Bloemhof (PL) hadden er hun verwondering over uitgesproken, dat al reeds met de sloop was begonnen voordat de raad over het krediet had beslist Wethouder Wagenaar zei in de commissie RO net zo verbaasd te zijn als de commissieleden Dat bleek niet helemaal terecht. De wethouder was wel verbaasd, maar had beter kunnen weten, zo verklaarde hij donderdagavond in de raad." Het is een samenloop van omstandigheden geweest, zo is mij achteraf gebleken. De verwachting was, dat het raadsvoorstel in de raad van december behandeld zou worden Op 5 december is de sloop gemeld, zodat dit goed had gekund. Dat is echter fout gelopen, terwijl de heer Bloemendal inmiddels naar het ziekenhuis ging. Een samenloop van omstandigheden dus De heer Bloemhof en de heer Van der Sloot hadden geen van beiden nog behoefte om er verder op in te gaan Het krediet werd door de raad goedgekeurd Voor de sloop wordt f40 000,— uitgetrokken, ,,En dat is een koopje." verklaarde Wagenaar, ..want dat zou eigenlijk f65 000.— moeten zijn (Van de redaktie) LEUSDEN Marion Defares (PH) was niet zo erg verrukt van de door de werkgroep Naamgeving Wegen ge kozen namen voor een deel van het Claeverenblad ..Als ik dat zo lees. stijgbeugel, halster, hoefijzer en zo. dan mis ik de naam ..tuig" nog Ik moet zeggen, dat ik niet zo weg ben van de gekozen namen Het heeft allemaal maar weinig met een boer derij te maken, eerder met een stoe terij Ik moet er heel erg om lachen en heb daarom wat moeite met het voor stel Ik zou de werkgroep Naamge ving wegen in overweging willen ge ven om te stoppen met dit soort straatnamen en wat konkretere en minder lachwekkende namen te be denken. hoe kreatief dit misschien ook is. De laatste jaren worden met name de nieuwe wijken opgezadeld met dit soort benamingen, waar lang niet iedereen gelukkig mee is." Voorzitter Rademaker tilde er blijk baar niet zo zwaar aan. Hij vond de namen best aardig ,,lk denk dat we de komende 150 jaar het toch maar met Stijgbeugel moeten doen," vond hij. De raadsleden tilden er al evenmin zwaar aan, maar Lily van Amerom (VVD) vond ook. dat maar eens naar andere namen moest worden uitge zien ..Het begint een beetje te verve len," zei ze Rozendaallaan 9 Leusden-C. Dit is ongeveer de plaats, waar het atletiek-centrum eventueel gerealiseerd zou kunnen worden De aangegeven witte lijn omvat niet 1 hectare, maar is alleen maar bedoeld als indikatie. De gedachtengang van het gemeentebestuur achter deze keuze is dat het aansluit op de woonbebouwing van de Wetering (er komen immers 200 woningen als het plan zoals het er nu ligt wordt ontwikkeld) terwijl aan de andere kant, richting Zwarteweg een voortzetting van het werkgelegenheidsterrem is gedacht. Bovendien ligt het complex, indien het hier wordt gerealiseerd, gunstig ten aanzien van de verkeersontsluiting (naast de Noorderrandweg). (Van de redaktie) LEUSDEN Het gemeentebe stuur van Leusden heeft van de Stich ting „Stad en Rekreatie" het verzoek gekregen te willen bekijken of in Leusden de mogelijkheid bestaat tot de stichting van een nationaal atle tiek-centrum met indoor-banen. Aan een dergelijk centrum bestaat al ge ruime tijd een grote behoefte. De wens van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU) werd over genomen door de onlangs tot stand gekomen stichting „Stad en Rekre atie", die op zoek is gegaan naar een centrale plaats in Nederland, waar een dergelijk centrum zou kunnen worden gevestigd. In eerste instantie is daarbij het oog gevallen op de gemeente Leusden. Het verzoek van de stichting zal vanavond na de commissievergade ring van Openbare Werken en Ruim telijke Ordening informeel aan de commissieleden en belangstellende raadsleden worden overgebracht, waarbij ook een maquette van het complex zal worden getoond Binnen afzienbare tijd zal de raad indien zij akkoord gaat een principe uit spraak moeten doen. zodat de Stich ting ..Stad en Rekreatie" het plan verder zal kunnen uitwerken Het gemeentebestuur heeft als plaats voor het complex gedacht aan het gebied "t Ruige Veld Op dit mo ment is 't Ruige Veld bestemd voor zowel werkgelegenheidsobjekten als voor de woningbouw, hoewel de defi- nitieve bestemming nog niet is vast gelegd. Het gebied omvat ruim twin tig hectare, zodat er best ruimte is voor het ongeveer 1 hectare groot atletiek-complex. Voor zover de plannen bekend zijn en die zijn nog in een beginsta dium is gedacht aan indoor-atle- tiek-ruimten met daar omheen onge veer 200 terraswoningen, die het complex enigszins betaalbaar moe ten houden. Wat dat betreft zou het uitstekend passen in de onlangs door wethouder Wagenaar van Ruimtelij ke Ordening naar voren gebrachte gedachte 't Ruige Veld te bestemmen voor woningbouw èn indien nodig ook deels voor werkgelegenheid Met een woningdichtheid van 200 woningen per hectare zal Progressief Leusden wellicht best tevreden kun nen zijn, gezien het pleidooi van deze fraktie voor woningverdichting in de toekomst. Op dit moment is de ge middelde woningdichtheid per hec tare ongeveer 30, een aanmerkelijk verschil. Aan de andere kant zouden er bezwaren kunnen bestaan tegen het projekt. omdat het ongetwijfeld verkeer aan zal trekken als nationaal complex. Aangezien het er niet naar uitziet, dat het totale atletiek-com plex vóór 1984 gerealiseerd zal zijn, is de kans groot dat dan ook dat pro bleem opgelost is door de ontsluiting van de Noorderrandweg en eventu ele aansluiting op Rijksweg 28. Om een indruk te krijgen van de grootte van het complex: het nieuwe hoofdwinkelcentrum De Hamershof Is ruim 1 hectare groot, het atletiek- complex wordt iets kleiner, circa 1 hectare, Inclusief de 200 terraswo ningen. Voor Leusden wellicht een aantrekkelijk projekt. Na vanavond zullen we daar misschien Iets konkre- ter over kunnen zijn. (Van de redaktie) LEUSDEN Zoals het er nu uitziet zal het nog op z'n minst drie maanden duren, voordat kan worden begon nen met de definitieve aanleg van het fietspad langs de Horsterweg. De gemeente is nu bezig met het verkrij gen van een aanleg-vergunning, maar het wachten is nog op het aflopen van de termijn van de tervisie legging van het plan (wat deze week het geval Is). Daarna zal het plan naar Gedepu teerde Staten gaan, die een verkla ring van geen bezwaar" dient af te geven, wil het fietspad gerealiseerd kunnen worden. Zoals bekend zal het fietspad via artikel 19 moeten worden aangelegd, omdat het bestemmings plan Buitengebied Oost nog niet de finitief is goedgekeurd. Er liggen nog ongeveer 35 bezwaarschriften bij de Kroon tegen het fietspad, voorname lijk van bewoners van de Zwarteweg binnen de bebouwde kom, die vrezen dat het fietspad langs de Horsterweg ooit nog eens doorgetrokken zal wor den binnen de bebouwde kom. wat echter niet de bedoeling is van het gemeentebestuur. Het ziet er echter wel naar uit, dat de procedure positief zal verlopen en GS geen bezwaar zal hebben tegen de aanleg van het fietspad, zo stelde direkteur Pais van Gemeentewerken de heer Buhler van de werkgroep R.O. van het CML gerust.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3