Brandgevaar Zorgt u voor een nieuw bankstel? Vraag ons advies over de financiering. BONDSSPAARBANK Sprankelende show met kleuren als de lente BURDA MODESHOW VAN DE KEERSKORF QQ westerhof Rooie vrouwen vergaderden r Iets te vieren? Doe het feestelijk! Dat kan. Piekfijn zelfs! OpDeKampnorst. De Kamphorst BV Hoe staat het met uw brand preventie DINSDAG 3 FEBRUAR11981 LEUSDER KRANT Iels Ie lieren... en u will niets lies er dan dal /n'n dag op rolletjes loopl? Wij ook! ün/e takhekwame medewerkers zorgen graag \oor een probleemloos \erloop san uw feest. Afnestemd op uw serlanuens. Vooreen betaalbare prijs. L' betaalt zelfs j-een zaalhuur- Kn waarom geniet u geen week-end na in ons riante hungaletle-park? Om op serhaal Ie komen. Op l)e Kamphorsl s indt u naast een fijne keuken, een sfeervol restaurant, een tropenhad. een fitnesshal met zonne banken. een ge/ellige bar met open haard, een ruime feest- zaal met Kroot toneel en dansueleuenheid. De kamphorsl heeft ook veel ervaring met artiesten en orkestjes. Het park ligt in de bossen tussen oorlliuizeii en (ïarderen. Kr is holelservice in de bunga- JT lettes met alle comfort nabjj het hoofd- X gebouwWat let u om eens s rjjblijs end W poolshoogte te nemen? De kamphorsl: Verwenner» bjj uitstek .4 M Ontspanningscentrum Apeldoornsestraat 131 3781 PM Voorthuizen ■R Telefoon: 03429 -1427 Heeft u de noodzakelijke brandblusapparatuur7 Wij geven u vrijblijvend advies. Poederblussers,koolzuurblussers, BCF-blussers, brandslanghaspels Vulstation/ Contróle Import en groothandel van automaterialen en gereedschappen. Ede, Bettekamp 31-33. 08380-14951 Barneveld, v.Dompselaerstraat 46 03420-14668 Wagemngen, Churchillweg 11. 08370-10346 Veenendaal.De Smalle Zijde 56. 08385-25757 Hoe lang droomt u al van een comfortabele caravan? Van een mooi bank stel, een gezellige open haard of een nieuwe geluidsinstallatie Of van een nieuwe, luxe badkamer, of rijdt u misschien liever in een nieuwe auto? Wellicht vindt u dat nu de tijd gekomen is, om uw dromen te realiseren. De Bondsspaarbank helpt u daarbij graag meteen probleemloze lening-naar-maat. Een verantwoord krediet, waarmee u kunt doen wat u wenst. En af te lossen op de manier die u t beste past Kom maar naar de Bondsspaarbank. Dan merkt u vanzelf dat u uw dromen best kunt betalen' Alle zaken voor alle mensen. AMERSFOORT - De Flint, vrijdag 30 januari '81. 't Was als met de eer ste krokussen, die onder het nog dorre hout met hun uitbundige kleu ren komen melden, dat de lente weer in aantocht is. Zo ook de Burda Mo deshow op de nog koude en mistige januaridag. Als eerste in de rij van presentaties op modegebied, die binnenkort weer, ook in onze stad, volop zullen losbarsten, vertelde Burda in een uitbundige en kleurrijke show aan een talrijk publiek, dat het voorjaar weer voor de deur staat en dat de tijd voor luchtiger, kleuriger en fleuriger kleding weer aanbreekt. Burda, bekend van de tijdschriften en knippatronen, organiseert haar show in zelfmaakmode in diverse landen In 56 steden van de wereld, waarvan 13 in Nederland In samenwerking met spe ciaalzaken in stoffen wil zij met haar shows inspireren bij het zelf maken van kleding en informatie geven over de trends die het modebeeld voor het ko mend seizoen zullen beheersen DE KEERSKORF Wat was er te zien? Een sprankelende show met veel vaart gebracht door een team van zes mannequins en één dressman en gepresenteerd door Mary Schuurman. De stoffen, waarvan alle modellen met Burda-patronen waren vervaardigd, waren van Stoffenzaak ,,De Keershof" te vinden aan de Kamp nr, 24 in Amersfoort en - zoals Mary Schuurman opmerkte - sinds kort ook een klein Korfje in Leusden De show werd bijzonder leuk gebracht met grap pige vondsten zoals bijvoorbeeld het showen van sokjes aan een door twee dansende mannequins vastgehouden waslijn. Ook het tonen van voeringstof met een keuze uit een breed scala van kleuren werd als een spectaculaire act door het team opgevoerd. LIEFELIJK De show had ook iets liefelijks. Dat begon al direct met de bloemenstrooi ende kindertjes, eerst gekleed in beeldi ge. katoenen jurkjes met ruches en strikjes en daarna in nachtkleding met beer tegen zich aangedrukt en duim in de mond. tafereeltjes, die het publiek vertederden. Niet alleen voor de kinderen maar ook voor de groten waren er veel ro mantische jurkjes met strookjes en vo lants in rose en lavendel-blauwe bloem- motiefjes. Sommige japonnen hadden iets western-achtigs met rimpelrandjes aan de hals en stroken onder aan de wijde rok. BERMUDA Naast die romantische sfeer waren er ook veel sportieve modellen te zien Al lereerst de bermuda, de korte broek tot op de knie, niet meer weg te denken uit het sportieve genre voor deze zomer. Veel driedelige ensembles met wijde doorknooprok over de bermuda, waar op bloes of topje met schouderbandjes Deze sportieve modellen, waaronder ook een broekpak met topje en jasje, kwamen het meest voor in de lichtge vende kleuren als knalrood, oranje ge combineerd met geel, hardblauw, groen, de tintelfrisse kleuren zoals Mary Schuurman het noemde. SAFARI-LOOK Na de uitbundige kleuren bracht de show ook het thema safari-look voor het voetlicht Rokken, blouses, jurken en ook weer de bermuda in khakigroen als basis gecombineerd met steenrood en donkergroen. De jungle-prints in de jas jes of bloemranden van de rokken en de camouflagedessins maakten deze tro pen-look compleet VAKANTIEKLEDING Burda en de Keerskorf rekenen op een warme zomer Veel kleding voor zee, zon en strand Ensembles met biki ni. rok. topjes, hesjes, losse jasjes, alles even luchtig en speels en geschikt voor de zonaanbidsters. De boothals met vo lant uit de vijftiger jaren is weer hele maal terug evenals de diepe V-hals, die veel modellen mede door de mooie soepele materialen een elegant en ty pisch vrouwelijk aanziea gaf KATOEN Katoen was in deze show duidelijk favoriet. Enkele waf gekledere japon nen waren vervaardigd van een crêpe de Chine of een ander zijde-achtig ma teriaal maar voor het overgrote deel van de modellen was een katoenen weefsel gebruikt Vooral de katoenen crêpe was geliefd maar ook cretonne, batist, ka toenen voile of jersey Dressman Ro bert toonde dat ook in de herenkleding met de naaimachine heel wat bereikt kan worden getuige de nieuwste jeans, sportieve pantalons, popeline hemden en ook voor hem de bermuda met om geslagen rand. De pantalons waren veelal gemaakt van gabardine of pope line. GROTE MATEN De grote maat kwam in deze show goed aan zijn trekken Leuke zomerse japon nen in streep of bloemmotief, die door coupe en materiaal een slank afkledend karakter hadden. Ook voor de grotere maten werd een chanelpakje getoond, een lijn die uit het modebeeld nooit meer verdwijnt Het was gemaakt van een grijs-blauw wollen stof met wit afge biesd CIRKELROK Elk seizoen ervaren we dat onderde len van de mode teruggrijpen op vroe ger jaar Dat is voor dit seizoen het ge val met de cirkelrok Helemaal terug in het modebeeld Wie zo n exemplaar nog heeft bewaard kan dit weer rustig tevoorschijn halen en zal hiermee deze zomer weer up-to-date bij lopen De Keerskorf heeft lappen katoenen stof waarop een cirkelrok als een zon is voorgedrukt en waarvan uit de hoekres- tanten nog een topje, hesje of sjaal kan worden gemaakt Opvallend in deze show was ook de kaftan, het lange oos terse gewaad, gemaakt van bedrukt ka toen met exotische, bloemen op een zwart fond en met goud omboord Niet geschikt voor iedereen maar voor haar die het dragen kan een beeldschoon kledingstuk BREIMODE Voor de wat frissere dagen tijdens dit voorjaar en zomer voorzag deze show in enkele gebreide modellen met wol van Phildar Truitjes, vestjes, met of zonder mouwen, slipovers in kleur afge stemd op broek, rok, of jurk soms ge combineerd met sokjes en gebreid petje Bij deze breimodellen waren streepeffecten (blauw wit) erg geliefd, ook voor de heren zoals een sportieve witte trui met donkerblauwe streep Tot slot de lange japonnen voor het feestelijk avondje uit Ook hier voor elk wat wils. Een jeugdig model met etage- rok en driekantige sjaal, een gebloem de creatie met blote schouder, een chi que japon met overslagrok, één met wit- zwarte banen en een oosters uitziend ensemble in wit crêpe de Chine met LEUSDEN Herverdeling van ar beid was het belangrijkste onder werp op de vergadering van de Rooie vrouwen op 14 januari. De afdeling Leusden neemt ten aanzien van de 5-urige werkdag een ander stand punt in als het merendeel der Rooie vrouwengroepen Leusden vindt een 5-urige werkdag te weinig flexibel. Een 20 tot 25-urige werkweek geeft voor vrouwen meer mogelijkheden de werktijden in te delen en aan te passen aan de thuissituatie Op het landelijke Rooie vrouwen congres in gouden ceintuur. Als we Burda mogen geloven - en waarom zouden we niet - is de mode voor het komend seizoen veelzijdig maar vooral zwierig met veel wijde rok ken met eenvoudige bloesjes, romanti sche jurkjes met veel ruches en stro ken. waarbij de roklengte tot iets over de knie zal blijven. Een vlotte show. op originele wijze gebracht, die menige be zoekster achter de naaimachine zal doen belanden om de opgedane ideeén ten uitvoer te brengen. TOOS DEN HOED september zal de atdeling Leusden hierover een amendement indienen Een tweede belangrijk onderwerp was het evenementencentrum. De Rooie vrouwen achten weliswaar een voorziening voor de binnensporters nodig, maar zij vinden de gekozen opzet veel te ambitieus en te duur. Bovendien slokt het bijna alle finan ciële ruimte op voor andere accom modaties, zoals het vrouwencen trum De Rooie vrouwen gaan hier over een ingezonden stuk in de krant schrijven Tenslotte werden voorbereidingen getroffen voor een weekend over strategisch handelen in een vor mingsinternaat De volgende verga dering vindt plaats op woensdag 11 februari in de Til

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8