xJ LANDEUJK-REGIONAAL ATLETIEKCENTRUM FINANCIEEL HAALBAAR Uniek en aantrekkelijk plan zou in Leusden gerealiseerd kunnen worden Nog even geduld... Gemeente aktualiseert woning zoekenden Schapenk spreekt in Achterveld VANDAAG INDE LEIISDER KRANT SDU n J E Inr Commissie welzijn voor uitbreiding tennisbanen Jaarvergadering Cine-Leusden Commissie algemene Bestuurszaken bijeen Leusder Krant Let op! Wijziging tel.nummers. I y J a I LJ 1 h Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? COGN BGRG 12 Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 5 FEBRUARI 1981 12e JAARGANG NO. 82 S. A X- oc (door Bert Vos) LEUSDEN - Zoals wij reeds eerder schreven, bestaan er op dit moment I plannen tot stichting van een landelijk indoor-atletiekcentrum binnen de J gemeente Leusden. Die plannen worden ontwikkeld door de Stichting „Sport I en Rekreatie" te Utrecht. Dinsdagavond werden de leden van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en belangstellende raadsleden uit andere commissies informeel op de hoogte gesteld van de plannen en werd de commissie de vraag voorgelegd of Leusden in aanmerking kan komen als plaats waar dit centrum gesticht zou kunnen worden. Is dat het j geval, dan zullen de plannen verder worden ontwikkeld In nauw overleg met I de gemeente Leusden èn volgens de door de gemeente Leusden gestelde voorwaarden. In de komende maand zullen de raadsfrakties alle voor- en nadelen tegenover elkaar moeten zetten om binnen een redelijke termijn tot Ieen voorlopige principe-uitspraak te kunnen komen. Het atletiek-complex, een ontwerp van het Architectenbureau Timmler uit Doorn, omvat niet alleen twee indoor-atletiek en turnbanen, maar ook 250 en 350 woningen voor kleine huishoudens in de sociale sector en premie-huur. Gestreefd wordt naar een huur van max. 350,- per maand voor deze woningen. BEHOEFTE IS AANWEZIG De behoefte aan een dergelijk lan delijk indoor-centrum is zonder meer afwezig", aldus de voorzitter van de stichting Sport Rekreatie, mr. L. de Vink, „en is door de geko zen opzet ook financieel haalbaar". Zowel de landelijke atletiekvereni gingen als de provinciale turnbonden hebben een grote behoefte aan een provinciale en landelijk wedstrijd- en opleidingscentrum Een dergelijke ac commodatie bestaat op dit moment nog niet in Nederland. Bouwen op traditio- n nele wijze (dus alléén een kale sport- n hal-accommodatie) is te duur gebleken. temeer omdat de subsidiemogelijkhe den door de bezuinigingen van de overheid sinds vorig jaar zijn weg gevallen Juist omdat een dergelijke ac commodatie een regionaal en landelijk karakter draagt, ontbreekt bij gemeen ten interesse voor aanvullende ex ploitatie-subsidies, omdat met een der gelijke accommodatie geen enkel plaatselijk belang wordt gediend. Zelfs bestaat er bij de gemeenten de angst dat huisvesting van een dergelijke grote sportaccommodatie van regionaal en landelijk belang, de eigen exploitatie van de plaatselijke sporthal aan zal tasten (concurrentie-vrees) SELFSUPPORTING Met die wetenschap als uitgangs punt heeft de stichting „Sport Re kreatie" een idee gelanceerd, dat selfsupporting kan zijn en niet af hankelijk van lokatie-subsidie en niet concurrerend zal zijn ten op zichte van de lokale accommodaties. Dit idee is gebaseerd op een integra tie van de bedoelde sportaccommoda ties met een soort „woonschild" èn de woonomgeving Gekozen is hierbij voor een konstruktiemethode, die de kosten van de stichting van een dergelijk kom- plex aanzienlijk beperkt Bovendien is in dit concept gekozen voor een woonvorm, die zeer zeker vol doet aan de sociale woningbehoefte (kleinschalige woon-eenheden in de sociale sector) Afhankelijk van indeling, ligging en planologsich-bestuurlijke mogelijkhe den kunnen op die wijze 250 tot 350 woningen gerealiseerd worden, die terrasvorming de eigenlijke sportac commodatie als een schild bedekken, zónder dat de bewoners van deze „wijk" dagelijks gekonfronteerd worden met het onderliggende sportgebeuren door onvoldoende geluids-isolatie e.d. De woningen zullen - zoals de plannen er nu uitzien - terrasvormig worden ge bouwd. EXPLOITATIE-STICHTING De bedoeling is de exploitatie van de hal onder te brengen in een exploitatie stichting en één belegger als ver huurder aan die sticht'" - en van de wo ningen te laten optreden Hierdoor kun nen de redementen van de woningen (huren) bijdragen aan de totale ex ploitatie van de hal Het zal duidelijk zijn, dat door deelname van een beleg ger aan de totale opzet van deze ac commodatie op boven geschetste wij ze, de stichtingkosten niet door de stichting in haar geheel gedragen hoe ven te worden De exploitatie van de hal wordt verder gedekt door voldoende en verantwoorde deelname (op huurbasis) van landelijke sportgroeperingen en or ganisaties. Terwijl daarnaast een extra dekking zal worden verkregen uit bijzondere evenementen, waardoor de hal uiter mate geschikt zal zijn. van lokale en regionale aard Zoals lokale han delsbeurzen. een stedenspel. jeugdmanifestaties van allerlei aard, exposities etc. FINANCIËLE STEUN De stichting verwacht financiële steun voor dit projekt van de Sport- totalisator, de Nederlandse Sport Federatie, CRM (vanwege het één malige karakter) en belangstellenae financiers. BASIS-IDEE Het basis-idee voor de nu aan de commissie gepresenteerde plannen werd ontwikkeld door het Architec tenbureau Timmler uit Doorn en ont stond uit een behoefte de traditionele en estetisch weinig aantrekkelijke sporthal aan de rand van de gemeente te integreren binnen de woonomgeving, teneinde daardoor méér bevol kingsgroepen (al is het passief) bij het aktieve sportgebeuren te betrekken. Aanvankelijk werd kleinschalig ge dacht om een betere oplossing te be denken voor de traditionele sporthal van 24 bij 48 meter, maar toen bleek dat er een grote behoefte bestond van de zijde van de landelijke atletiek- en tur- norganisatie aan een landelijke en re gionale turnfaciliteit, werd dit basisidee vertaald naar het grootschalige type in twee vormen. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De commissie welzijn en onderwijs heeft er geen enkel be zwaar tegen dat het aantal tennisba nen op het Valleisportpark wordt uit gebreid. Ook heeft de commissie er geen enkele moeite mee als de ge meente alsnog één baan in eigen dom overneemt van de fa. Van Schoonhoven. Of de voltallige raad er ook zo over denkt, zal binnenkort blijken. De tennissport op het Valleisportpark wordt bedreven door de Lawn Tennis Vereniging Leusden". De vereniging beschikt op dit moment over een viertal gravelbanen en twee zogenaamde „All-weatherbanen". De laatste twee banen heeft de vereniging voor eigen rekening aan laten leggen Van de vier andere banen is er één eigendom van de fa. Van Schoonhoven, die de baan in 1977 op eigen kosten aanlegde omdat de gemeente in die dagen wat krap bij kas zat. Aan die toestand is, hoe gek dat misschien ook moge klinken, een einde gekomen Vandaar dat het college de raad voorstelt om de destijds aangeleg de baan voor de boekwaarde van 37.170 over te nemen. De L.T.V. „Leusden" is sinds haar oprichting snel gegroeid. Op dit mo ment telt de vereniging 550 leden terwijl er nog eens 363 personen op de wacht lijst staan Volgens de normen van de K.N L.T.B de overkoepelende tennis- organisatie zou er op elke 70 leden één baan moeten zijn Deze norm haalt de L.T.V. „Leusden" bij lange na niet. Van daar het verzoek van de tennisclub aan de gemeente om naast de zes bestaan de, nog eens twee banen aan te leggen. Het college van B. en W. en nu dus ook de commissie Welzijn zien de redelijk heid van het verzoek in. Als de raad daarmee accoord gaat zullen de twee banen door de fa Van Schoonhoven aangelegd worden voor de somma van ruim 118 000,- LEUSDEN - Maandag 9 februari om 19.45 uur houdt de filmclub Clne- Leusden haar eerste jaarvergade ring in Groot Krakhorst. Op de agen da staan de volgende punten ver meld: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken 3. Mededelingen. 4. Goedkeuring jaarverslag van de secretaris. 5. Goedkeuring financieel versiag van de penningmeester 6. Rapportage kascontrolecommis sie. 7 Benoeming nieuwe kascontrole commissie. 8. Begroting 1981 9. Contributie 1981. 10. Bestuursverkiezing. 11Goedkeuring verenigingsregle ment 12. Rondvraag 13. Sluiting. Tijdens deze avond wordt ook de de finitieve versie van de Stationsfilm met geluid vertoond. Bovendien staan er ook nog andere dingen op het program ma, maar dat blijft een verrassing. IBDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het is in Leusden ge bruikelijk om jaarlijks de lijst van wo ningzoekenden te actualiseren. De woningzoekenden ontvangen dan een formulier waarop zij onder meer zij hun huidige woonsituatie, woon wensen en gezinssamenstelling kenbaar kunnen maken. Voor dit jaar zijn de formulieren inmiddels ver zonden. Van woningzoekenden van wie op 16 februari geen reaktie is ont vangen wordt aangenomen dat zij geen belangstelling meer hebben. Hun naam wordt van de wachtlijst afgevoerd. Aan de actualisering van de lijst van woningzoekenden is dit jaar voor het eerst een expositie gekoppeld over de huur- en premiekoopwoningen die in de loop van 1981 zullen worden toegewe zen. Deze expositie, die met name is bedoeld voor de woningzoekenden die in Leusden wonen of werken en staan ingeschreven voor een huur- of premie koopwoning, wordt gehouden in de ge meentelijke expositieruimte, Zwarte- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sedert enige tijd staat er in het woon- en winkelcentrum ,,De Hamershof een PTT-telefooncel. De appelgroen geverfde voorziening staat op de hoek van 't Erf en De Komenij, achter de jeugdbibliotheek. Een nuttig ding, waarom al vaker van verschillende kanten werd gevraagd Jammer is het alleen, dat er vanuit de cel nog niet kan worden gebeld Er zit nog geen telefoon in, de gidsen zijn nog niet aangebracht en de deur zit voorlopig nog op slot Hoe lang duurt het nog voordat er van de cel gebruik gemaakt kan worden vroegen we aan de dienstkrmgleiding in Amersfoort, die zich bezighoudt met het verzorgen van telefoonaansluitingen Het antwoord Er wordt heel hard aange werkt. Misschien functioneert de telefooncel eind deze week al Anders begin volgende week Nog even geduld dus. weg 16A op woensdag 11 februari van 10 00 tot 22 00 uur en op 12 februari van 17.00 tot 22.00 uur De expositie biedt de mogelijkheid voor de Leusdense woningzoekenden om hun voorkeur voor een bepaald woning bouwproject uit te spreken. Dit betekent uiteraard niet dat men dan ook zonder meer voor toewijzing in aanmerking komt De toewijzing is afhankelijk van het te volgen toewijzigingsbeleid LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken houdt dinsdag 10 februari een vergadering om 20.00 uur in de raadszaal. De agenda luidt als volgt: 1. Opening/inventarisatie vragen 2. Vaststelling verslag 12 januari 1981 3. Informatie betreffende vergader schema 4. Vaststelling bouwregistratiever- ordening 5. Vaststelling verordening open baarheid van bestuur/gedragscode ambtelijke hulp aan raadsleden. 6. Busdienst Leusden Centrum - Zuid. 7. Geregionaliseerde brandweeror ganisatie 8. Aansprakelijkheid met betrekking tot plaatsing skateboardbaan. 9. Rondvraag/sluiting. Commentaar3 Houtskeletbouw 3 Pieter Geljon over D'665 Woonwagenprocedures opgeschort 7 Achtervelds nieuws9 Stichts Landschapsbeheer 11 Sport 12 Zo zou aktiviteitencentrum er uit kunnen zien 13 Kantlijn 14 Men in z'n werk 14 Film 15 DOKTERSDIENST 033-943300 Drs. Schapenk, aanstaande dinsdag in Leusden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - Aan staande dinsdag (10 februari) spreekt drs. A. Schapenk, lid van het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht, in Achter veld. De heer Schapenk. die zich spe ciaal bezighoudt met de ruimtelijke ordening in deze provincie en lid is van het CDA. komt hier op uitnodi ging van de CDA-afdeling Leusden. Hij zal het vooral gaan hebben over de Vijfvingertheorie (VVT), de criteria van de woningtoewijzing, die al ge ruime tijd een twistpunt vormen tus sen het Leusdense en provinciaal bestuur. De bijeenkomst met Scha penk wordt gehouden in Ons Ge bouw en begint om 20.00 uur. rlozendaallaan 9 Leusden-C. \flNDGN winkel 033-943381 install.buro 033-941235 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel Jir. ,03420-16141

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1