Stop procedures rond woonwagenkamp Scholieren behaalden zwemdiploma in Bavoort Begeleidingscommissie in brief aan B. en W. Bijtijds zorgen voor een geldig paspoort Bestrijding bruine rat verscherpt IIIT HET IMHJTIE-RAIWOKT NCVB Leusden-Centrum Verhuizing werkgroep militaire dienst Expositie Galerie Leusden DONDERDAG 5 FEBRUAR11981 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De door het college van B. en W. ingestelde commissie die de zaken rond het tot stand ko men van een Leusdens woonwagen kamp moet begeleiden, adviseert al le procedures met betrekking tot de Ruimtelijke Ordening rond het kamp te stoppen. Zoals bekend heeft de Leusdense gemeenteraad besloten een woonwagenkampje op te richten ter hoogte van de Middenweg. In het woonwagenschap, waarin naast de gemeente Leusden en de gemeente Amersfoort nog een zestal andere gemeenten samenwerken zijn grote bezwaren gerezen tegen het decen tralisatiebeleid zoals de centrale overheid dat voert. Enige tijd geleden haalde het Amers- foortse woonwagenkamp de landelijke pers toen men daar de familie Tel uit Leerdam de toegang weigerde Ook de gemeente Amersfoort is bezig uitvoe ring te geven aan het beleid waarbij een groot aantal kleine kampjes ingericht worden. In principe moet elke gemeen te in het vervolg haar eigen kampje voor woonwagenbewoners hebben. Het woonwagenschap, dat het decentrali satiebeleid in de regio coördineert vond het onjuist dat er op het oven/olie Amersfoortse woonwagenkamp door het vrijkomen van wat ruimte, plaats ge boden zou worden aan een familie die van buiten de regio kwam Op die ma nier zou het schap geen mogelijkheid hebben een juiste decentralisatiepoli- tiek te voeren. Het verhaal van de fami lie Tel werd een triest verhaal. De ge meente Amersfoort besloot de wagen van de familie weer terug te slepen naar Leerdam, alwaar de familie geweigerd werd De rechter deed uiteindelijk de uitspraak dat de familie Tel toegelaten moest worden op het Amersfoortse kamp In hoger beroep zal de Raad van State uiteindelijk het laatste woord in de hele zaak hebben Omdat er geen behoorlijke wettelijke regelingen zijn en omdat de hele decen tralisatie bestuurlijk gezien niet goed is geregeld, wil de Leusdense begelei dingscommissie voor het woonwagen kamp dat de gemeente niet doorgaat met de ruimtelijke ordening procedures. Als de gemeente toch doorgaat en het kamp tot stand brengt, bestaat de mo gelijkheid dat overal uit het land van daan woonwagens komen die dan, ge let op de rechterlijke uitspraak niet ge weigerd mogen worden. En dat, terwijl de gemeente graag in overleg met het woonwagenschap zelf wil bepalen wie de toekomstige bewoners van het kamp zullen worden Als de gemeente toch doorgaat met de procedures zal dat het beleid van het woonwagenschap, die gestopt is met de decentralisatie-aktiviteiten, ernstig doorkruisen De Leusdense begeleidingscommissie stelt B. en W van Leusdeh voor om in overleg met de andere deelnemende gemeenten in het woonwagenschap te zoeken naar oplossingen. Ook vindt de commissie dat B en W. het woonwa genschap moet laten weten hoe er in Leusden over de hele problematiek ge dacht wordt De brief van de begeleidingscommis sie kwam maandagavond in de com missie welzijn ter sprake op voorstel van Corri Verduin (Progressief Leus den) Wethouder Mandemaker, die zijn zieke collega wethouder G. van Wou denberg verving, wist niet goed wat hij met het schrijven aan moest. Temeer omdat de brief nog niet in het college van burgemeester en wethouders was behandeld. Ook mevrouw Van Ameron (VVD) deed liever nog geen uitspraak over de hele kwestie Liever wilde zij de brief eerst bespreken met haar fractiegeno ten. De heer Offereins (S G P /G.P.V.) schortte zijn mening ook nog even op omdat er aan de hele zaak toch wel een aantal politieke kanten zaten Het gaat hier immers om een veroordeling van het beleid, uitgestippeld door de lande lijke overheid. In ieder geval werd maandagavond wel duidelijk dat het woonwagenschap geen enkele mede werking zal verlenen als de gemeente Leusden mocht besluiten op eigen houtje door te gaan met de ruimtelijke ordening procedures. LEUSDEN - In het afgelopen jaar heeft de afdeling Burgerzaken ruim 2500 reisdocumenten uitgereikt. Te verwachten valt dan ook dit jaar weer velen ee nieuw paspoort zullen aanvragen of het oude zullen laten verlengen. Dit laatste kon alleen binnen 6 jaar na datum van afgifte en als de foto nog goed gelijkend is Indien een nieuw paspoort wordt aan gevraagd. moet een eventueel reeds eerder uitgereikt reisdocument worden ingeleverd Paspoort en identiteitskaart blijven nl. rijkseigendom Bij zoekraken dient 60,- boete betaald te worden. Minderjarigen hebben toestemming van hun ouders nodig om een paspoort te kunnen krijgen Kinderen tot 16 jaar kunnen worden ingeschreven in het paspoort van één der ouders De ande re ouder moet schriftelijk verklaren hier mee in te stemmen. Met een paspoort dat nog geen 5 jaar is verlopen kan men naar alle landen van West-Europa reizen, behalve Spanje, Engeland en de Scandinavische lan den De tijd tussen het indienen van een pas- poort-aanvraaq en het in ontvangst ne men daarvan beloopt momenteel onge veer 14 dagen In de zomermaanden duurt dat minstens drie weken Bovendien betaalt u in de periode van april t/m augustus 59,30 voor een paspoort i.p.v. 48,80 gedurenden de overige maanden van het jaar Vandaar het advies zorg bijtijds voor een geldig paspoort. Ook geldt dat in de periode van mei tot en met juli alleen in zeer bijzondere gevallen, zoals een sterfgeval of ernstige ziekte, op kortere termijn een paspoort kan worden afge geven. In alle andere gevallen is het zo, dat het niet tijdig aanvragen van een paspoort uitstel van vakantie kan bete kenen. Voor het aanvragen van reisdocumen ten en alle informatie daarover kan men terecht bij de afdeling Burgerzaken op het gemeentehuis, telefoon 941247, toestel 122. De afdeling Burgerzaken is iedere werkdag geopend van 8.30 tot 12 30 uur en bovendien op vrijdagavond van 19 00 tot 20 00 uur LEUSDEN - De Dienst Gemeente werken voert momenteel een ver scherpte actie ter bestrijding van de bruine rat, die juist in deze tijd van het jaar door voedselgebrek uit het buitengebied naar de woningen trek ken. Ratten zullen er altijd blijven, maar het is wel belangrijk hun aantal zo veel mogelijk te beperken, vooral wanneer men bedenkt dat een ratten- paartje toch al gauw zo n 200 tot 300 nakomelingen per jaar oplevert. Bo vendien kan een rat in één dag een gang van ongeveer 7 meter graven. Echter, ratten zijn niet alleen schade lijk vanwege hun knagerijen, maar ook omdat ze gevaarlijke ziekten kunnen overbrengen op mensen en dieren zo als de ziekte van Weil en paratyfus Wat kunt u zelf doen bij de bestrijding van de rat - Geef de ratten geen kans om binnen te komen. Repareer slecht sluitende deuren en kapotte ruiten. Laat spouwgaten niet breder zijn dan een halve centimeter, stop zonodig een gedeelte dicht, maar haal dit er in het voorjaar wel weer uit in verband met de ventilatie - Hou de riolering in de gaten. Soms kan een verzakte bestrating duiden op een gat in de riolerin. - Zorg dat de ratten zich niet gaan nestelen op de rommelzolder, ande re bergingen of houtstapels Ruim deze plaatsen regelmatig op. - Wees zorgvuldig bij het verwijderen van huisafval - Strooi niet meer voedsel voor vogels of eenden dan ze in eén dag kunnen opeten. Anders doen de ratten dat wel. - Stort geen vuil in plantsoenen, sloten of vijvers Dit is verboden en boven dien zijn deze klandestiene stort plaatsen broedgebieden van ratten. Mocht u ondanks alle voorzorgsmaatre gelen toch nog ratten signaleren, bel dan direct naar de Dienst Gemeente werken, telefoon 941247. toestel 218 en geef zorgvuldig de plaats aan. KIJKDAG FIETSEN Aanstaande zaterdag 7 februari van 14.00 tot 17.00 uur is er op het politiebu reau Leusden-Zuid weer een fietsen- kijkdag ledereen die een fiets kwijt is en die daar wel of geen aangifte van heeft gedaan kan die middag komen kijken of daar misschien zijn fiets bijstaat Het adres van het politiebureau is Oude Rijksweg 3. LICHTMAST VERNIELD Maandagavond kreeg de politie een telefoontje met de melding dat er een lichtmast aan de Breehoeflaan hele maal scheef stond Baldadige jeugd heeft net zo lang aan de lichtmast staan zwiepen dat deze is geknakt. De PUEM moest de lichtmast verwijderen daar er gevaar voor omvallen bestond. De poli tie stelt een onderzoek naar de daders VERKEERSCONTROLES Dinsdag heeft de politie tal van ver keerscontroles uitgevoerd Bij een con trole bij de kruising Noorderinslag en de Rossenberglaan werden elf automobi listen bekeurd wegens het negeren van het rode verkeerslicht. Ook voerde de politie een speciale controle uit bij diver se kruisingen in Leusden. Vijf personen werden bij die controle bekeurd aange zien zij inhaalden op de linksafstrook De politie is van plan strenger op te gaan treden tegen dit soort overtredin gen omdat het de laatste tijd steeds meer voorkomt dat automobilisten de linksafstrook gebruiken om in te halen Bij de wet is dit ten strengste verboden HOND MEEGENOMEN UIT WIN KELCENTRUM Dinsdagmiddag hebben een man en een vrouw een negen weken oude zwarte bouvier meegenomen uit het winkelcentrum De Hamershof De eige naar van de pup, de heer C uit Leusden was boodschappen aan het doen bij de Centra en had zijn hond vastgebonden voor de winkel. Toen hij tien minuten later weer buiten kwam, was de hond verdwenen Kinderen die met de hond gespeeld hadden, konden de man ver tellen dat een man en een vrouw de riem hadden losgemaakt en de bouvier hadden meegenomen. Het gaat hier om een ongecoupeerde bouvier, hetgeen vrij zeldzaam is. De eigenaar die de hond pas een paar dagen had, is zeer gedupeerd ledereen die inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht kon- takt op te nemen met de politie, tele foonnummer 944444 VERLOREN/WEGGELOPEN Zwarte gevoerde dameshandschoen; groene PTT brievenbus; bouvier zwart 9 weken oud GEVONDEN/WEGGELOPEN/ AANGEVLOGEN Rood katertje met wit befje, meisjes bril. autosleutels; gele kanarie; bruine grijze das CENTRALE MELDKAMER VER HUISD Leusdenaren kregen deze week een sticker in de brievenbus waarop het nieuwe telefoonnummer stond van de centrale meldkamer van de Rijkspolitie in Zeist. Deze meldkamer van de Rijks politie is namelijk onlangs verhuisd van De Bilt naar Zeist en heeft als taak het coördineren en controleren van alle ra dioverbindingen. Het telefoonnummer dat op de sticker staat moet gezien wor den als tweede nummer voor het door geven van zeer ernstige calamiteiten Het kan voorkomen dat men zeer drin gend de hulp van de politie nodig heeft maar dat het alarmnummer 944444 in Leusden bijvoorbeeld in gesprek is of dat op dat moment niet opgenomen wordt. In dit geval kan men het nummer van de centrale meldkamer bellen, tele foonnummer 03404-24824. Deze meldkamer regelt dan dat er politie in gezet wordt Het is niet de bedoeling dat men voor allerlei zaken naar Zeist belt. het nummer is alleen voor noodgeval len U kunt ten alle tijden terecht bij het politiebureau in Leusden-Zuid. tele foonnummer 944444 LEUSDEN - Dinsdag 10 februari om 20.00 uur heeft de NCVB-Leus- den Centrum een gezamenlijke ver gadering met de NCVB-Leusden Zuid in „Het Trefpunt". De leden worden gevraagd om 19 30 uur zich te verzamelen op het parkeer terrein tegenover de Marcuskerk Het onderwerp van deze avond luidt ..Mijn armen zijn te kort" Mevrouw Lise Stil- ma komt over de zwakzinnigenzorg praten MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Weekeinde: 7 en 8 februari HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst/du Boeufl, Boersema/ Koch, LantinkVerhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. den Toom, van Diepenheim Scheltuslaan 7. Leusden-Z, tel. 943300. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Bie- zenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. L. van Kalkert, de Roo van Alderwereltlaan 9, Leusden, tel. 945628 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 5 t/m woensdaa 11 februari VERLOSKUNDIGE Mej. R. Dijkhuizen, H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618. Maatschappelijk werk. woensdag 10 00- 11 00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14 00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC). MDE gezins- em bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14 00- 15 00 uur; dinsdag van 14 00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AlMD); don derdag van 14.00-15.00 uur PSC. Leusden-Zuid: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818. Maatschap pelijk werk. maandag 10 00-11 00 uur Ge meente Leusden. vrijdag 14.00-15.00 uur PSC. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp, maan dag 13.30-14.30 uur AIMD; vrijdag 14.00- 15 00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10.00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9 00-10 00 uur MDE. Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel. 035-45555. Moeders voor moeders: mevrouw M L Rozendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel 03425-1853 Werkgroep „Laat Leven" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap, tel. 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „Laat leven" Amersfoort) DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20 00- 24 00 uur. tel 03495-5672 Pastorale hulp: van 6 tot 13 februari is be reikbaar Pastor A Goes, Wederik 40, Leus den-C. tel 944903 Rutgershuis Amersfoort (bureaus voor ge boorteregeling en seksualiteitsvragen), Zon nehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. Oppascentrale: van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur, tel 944235, Grienden 16, Leusden. AA (anonieme alcoholisten) werkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dins dagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden-Zuid, tel 033-943722 (24 uur per dag). Corr. adres Postbus 709. 3800 AS Amersfoort. AA Amersfoort: tel 941102 AL-Anon Amersfoort: Postbus 946, Amersfoort, tel 12595. 725213 en 727203 Al-Anon Werkgroep Leusden: Groeps avonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schutterhoef. Arnhemseweg 10. 3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr adres) tel. ml. 033-943722 b g.g 940182 LEUSDEN - In de week van maan dag 26 januari tot en met vrijdag 30 januari hebben kinderen van de lage re scholen in Leusden hun uiterste best gedaan hun diploma's te beha len in het zwembad Bavoort. In totaal deden 272 kinderen mee aan het examen voor diploma A, diploma B en het zwemvaardigheidsdiploma I. Twee kinderen moesten afgewezen worden. De zes zieken die niet mee konden doen, mogen het deze week proberen te behalen. KLIMOP Diploma A: Ingrid Verborg, Sussanne Wijnen. Miranda van de Hengel. Koen Uppelschoten, Onno van Campen. Laura van de Hengel. Bertus van der Salm. Diploma B: Machteld Hooyer. Brigitte Overgoor, Alain Visser, Pascal Dubbe ling, Marlies van Doorn, Charissa van Veen, Carla Voskuilen, Roeland Hesp. Barry Voelen, Sabine Dummewijk, Liesbeth de Leeuw, Matty Spaink, Ar- nout Rinkers, Robin Blaas Zwemvaardigheidsdiploma I: Sander Verhoeve, Natasja Kwak. KINDERLAND Diploma A: Mariska Zwart, Anja Hil- horst, Chien Nguyen, Martijn Witlox Diploma B: Ronnie van Daatselaar, Bea Berg, Bas Evers. Dirk van Roode. Ramon Monteiro, Ronnie Bokkers. Christel van den Hengel, Marco Schim mel Zwemvaardigheidsdiploma I: Bre- gien Swinkels. Danielle de Jong, Rudi Herder MONTESSORISCHOOL T RON DE Diploma B: Martijn Scherpenhuis, Bart Vermeulen, Suzanne Boersma, Lylith Oude Vrielink, Jasper van de Bosch, Michiel Heiligers, Jorgen Victor. Jan Willem Bijlsma, Gavin Zijlstra, Gelco de Korte. Tessa den Besten Karsbergen, Jasmijn Wagenaar. Rai nier van Beek, Georgette Rijnders, Mi randa van de Bedum, Marline Meeu- wissen, Oscar Mulder Zwemvaardigheidsdiploma I: Anne- lien Tijmessen, Patrick Simmerman, Natalie Schouten. STARTBLOK EN REGENBOOG Diploma A: Heidy Jansen, Racheel Landman, Lars Valkonet, Thea van Rui tenbeek. Berthus van Ruitenbeek. Diploma B: Sonja Brouwer. Astrid van Boheemen, Femke Rond, Jan van Gu- lik, Marina van den Akker. ONZE WERELD Diploma A: Silvia Houtveen. Marco Houtveen. Laurence van Dijk, Patrick Prinsen. Diploma B: Esmeralda van Essen. Christel van Dijk, Marian Blom, Wilma Boersen, Johan van de Geer, Hedwig Wouters. Anneke Eggenkamp, Marielle Eggenkamp. ST. JOZEF Diploma A: Marja Sreembeek, Jan Zieltjes, Williaan Tolboom Diploma B: Isolde Vons, Arnoud Smit, Jeroen Peters, Dennis Snijders. Chan- talle Kerkehof. Dick Kok, Anja Voor burg. Gonny Steenbeek. Leo de Jong, Wim Voskuilen. Jolanda van Nimwe- gen, Bianca van Burgsteden. Diploma B: Marco de Vries. Marion Koopman, Gert Jan Stoeltie, Patricia Bakker, Berd Beverwijk. Patricia Lam Ingrid Wijvekate. Harold Schepers. Ba- bette van de Span, Joke Peters. Zwemvaardigheidsdiploma I: Natha lie van Hooft. Caroline SchuiJing. Dou- we Zwart. Marcel van Kluyve, Esther Albers. HAMERSVELD SCHOOL Diploma A: Patrick van de Wel, Sy- brand Boschman. Corine van Dijk. Diploma B: Dicky Bakker, Michaela du Pon. Johnny van de Hoek, Frederike van Garderen, Dieuwke Kuiper, Robert Lodder, Emiek Ton, Sander van Nor ren, Astrid Baars, Carmen Ie Bon. Rudy van der Hulst. Zwemvaardigheidsdiploma I: Evelien Zwart. Johan van Rooyen, Jan Willem Wiersma, Max Alewijn DE HEERD Diploma A: Saskia Dankfort, Sandra Krols, Jobert Meqens. Diploma B: Marjelle van de Brink, Rens Swarte, Thijs Wuts. Anouk Sanders, Randi Krols, David Krieken, Linda Pfaff, Jeffrey Ie Clercq, Ragna ten Voorden, Sandra van Duinkerken, Dany Feiten, Eelco Tans, Heieen Swebe. Mariëte Greve, Claudia Bor. Jaklien Vlasboom, Maartie Baede Zwemvaardigheidsdiploma I: Marjo lein van Dijk, Damjan van Oortmessen Francis Hoksbergen, Rick ten Voort Paul Ockersen, Manette Hogenbijl. Ina Ossendrijver, Alexander Evers. GEREFORMEERDE SCHOOL BASIS- Diploma A: Marjoleine Offereins Fokke Drijfhout, Jippe Douma, Jolanda Jukke- ma. Mirjam van Driel. Diploma B: Gert Hutten, Caspar Ur ban, Roel den Otter, Niels Vreugdehil, Jacolien Vreugdehil 'T PALET 5DE P.C. SCHOOL Diploma A: Cilia Egter van Wisseker- ke. Hans Jan Boxem Diploma B: Mariska Veenendaal, Ceci le Verhey. Marielle ten Donkelaar, Sas kia Groeneveld, Saskia van de Glas. Diploma A: Christiaan Fokker. Casper Kok. Diploma B: Annita Hoogland. Miranda van Dijk, Fedor van Eldijk, Mariska van de Berg, Anne-Kristine Zadelhof. Zwemvaardigheidsdiploma I: Meivin Könings. Monique Kuiter, Frank van Lunsen, Judith Streppef. Paul Cirkel. Anne Christine Witte. DE VALLEI LOYSDEN DE ROSSENBERG Diploma A: Wouter Spiering. Erik van de Hengel, Ronald Branden, Erik Tol boom Diploma B: Monique Breuer Zwemvaardigheidsdiploma I: Victor Hoekstra, Erik van Dijk. Anno van de Berg, Mark Matijsse, Charlotte Roe- sink, Jeroen Zaal. Diploma A: Thea van de Woerdt Diploma B: Angelique Tempels, Edwin de Wild. Els Oskam. Teunet van Loe- nen, Jan Frans van Vessem, Gea La- gerwey, Ada Schipper, Mareila de Smit. Zwemvaardigheidsdiploma I: Ri chard de Smit, Eliane Noordam. Maaike Eikelboom Diploma A: Karin van de Broek, Ger- ban Maarsen van de Brink. Diploma B: Nils Berg, Petra Brons. Ing- mar Ham, Coen Lagerweij, Marjan Vee nendaal. Arjen de Rijke. Madeion Bre- nier, Jeroen Vluggen. Martijn Plantinga, Joost Janse. GROENHORST DE WEGWIJZER Diploma A: Jurgen Oskamp Diploma A: Marco van de Berg. Nils Rouwendal, Tineke Kool. Diploma B: Judith van Zwol, Froukje Bijkerk, Pieter van de Breemen. Jurgen van de Meulen. Jeroen van Norren, Mi chelle de Koning. DE BONGERD Diploma A: Peter Smit Diploma B: Sandra Kassner, Rik van Breda, Wouter van Asten, Patrick Brink man, George Hey, Annemieke Bos. Mi chel Rosario, Joyce van de Brink, Andy Verf, Robin Hueting. Mark van Nunen. Esther Busing, Jacco van Gelder. Zwemvaardigheidsdiploma I: Nicole Lipjes. Edwin van Breda, Marian Heero ma, Anouk van de Vlist, Igor d Pesie, Nienke Timmer DE HOBBIT Diploma A: Ilse Snel, Marco van de Hoef. Diploma B: Anouk Altenburg, Isabelle van Beek, Sandra Bosboom, Stevan AMERSFOORT - De werkgroep Mi litaire Dienst van het jongeren advies centrum (JAC) in Amersfoort is evenals het JAC kort geleden ver huisd van Krommestraat 9 naar Lan- gegracht 11 (tussen Krommestraat en Onze Lieve Vrouwenkerkhof). De- 1 ze verhuizing naar een beter pand, maar ook de uitbreiding van de werk groep met enkele personen hebben ervoor gezorgd dat er met vernieuwd enthousiasme gewerkt kan worden aan vragen over dienstplicht, keu ring, uitstel, soldatenvakbonden, dienstweigeren, totaal weigeren, be en ontwapening, enzovoort. Ook geeft de werkgroep voorlichting op scholen en jongerencentra De werkgroep Militaire Dienst werkt tevens samen met organisaties als de VVDMI. VD. en Kerk en Vrede. Elke woensdagmiddag is er „spreek uur" van 18.00 tot 20.00 uur aan de Langegracht. Tijdens het spreekuur kan er ook gebeld worden, telefoon 621801 Per 1 mei is dit nummer 34534. ledereen die meer wil weten over bo venstaande zaken of problemen daar mee heeft, kan tijdens het spreekuur terecht LEUSDEN - Van vrijdag 6 februari tot en met zondag 15 maart zijn er in Gale rie Leusden, Ardennen II, kleuretsen van Rob Clous te bezichtigen Tijdens deze tentoonstelling exposeren ook Lya Breed en Stella Jansen met kera miek en Bob Jansen met sieraden Ga lerie Leusden is geopend van woens dag tot en met zondag van 13 00 tot 18 00 uur en na telefonische afspraak

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7