Hardrijders moeten geweerd worden van Hertenhoeve en Paauwenhoeve Oversteek-plaatsen voor voetgangers: verlichten! Tóch een brug over de Heiligenbergerbeek Werkgroep onderwijs maandag bijeen Agrarische Zaken pas op 16 maart bijeen Commissie Financiën vergadert a.s. woensdag Stichting Jeugdraad vergadert donderdag Leusden Aardig Vaardig vraagt deelnemers leusder krant Bewoners komen in aktie Leusdense Rooie Vrouwen over ontwapening BIJ DE OUDE RIJKSWEG Veranderingen in een vrouwenleven thema-ochtend vrouwenraad ^plaatselijk nieuws - Drukte op Hertenhoeve en Pauwenhoeve. ivan een onzer verslaggevers) LEUSDEN De bewoners van de Herlenhoeve en Pauwenhoeve zijn de hardrijders In hun straten beu. Dezer dagen Is er In deze straten In de wijk Akkerhoeve (Tweede Fase) een handtekeningenactie gehouden en de initiatiefnemers J. Peperzak en E. Schouten zullen op korte termijn kontakt opnemen met de gemeente. In een gesprek met verkeerswethou der Jan Wagenaar (VVD) zullen zij vragen om de doorgang tussen Her tenhoeve en Fazentenhoeve voor autoverkeer af te sluiten en op de hertenhoeve snelheidsbeperkende maatregelen te treffen. Volgens de initiatiefnemers is de situatie in hun straten onhoudbaar geworden. Er komt veel verkeer door heen en er wordt vaak te hard gere den. Met name in de Fazantenhoeve is dat levensgevaarlijk, omdat daar geen stoepen zijn en al het voetgan gersverkeer dus over straat moet. Het zal duidelijk zijn dat vooral de kinde ren in zo'n situatie uiterst kwetsbare verkeersdeelnemers zijn. Hertenhoeve en Pauwenhoeve zijn onderdeel van de enige doorgaande route voor autoverkeer in Akkerhoe ve. Men kan met de auto vanaf de Centrumweg via Hertenhoeve, Pau wenhoeve, Lamshoeve en Wiericke- wijk naar de Noorderinslag en weer terug. Volgens de verontruste bewo ners maken nogal wat mensen van deze weg gebruik om van en naar het winkelcentrum de Hamershof te - De situatie in Akkerhoeve. Uit deze plattegrond blijkt duidelijk dat de Pauwenhoeve niet voor doorgaand verkeer bestemd is. Maar er wordt wel als zodanig gebruik van gemaakt. Daarom stellen de bewoners voor om de hoek van Hertenhoeve en Pauwenhoeve voor autoverkeer af te sluiten. Verder zouden snelheidsbeperken de maatregelen op de hertenhoeve noodzakelijk zijn. LEUSDEN Woensdag 11 febru ari komt de Leusdense roole vrou wengroep bijeen In De Til In Leus den-Centrum om 20.15 uur. Op deze avond heeft een dlskussle over de problematiek van de kernbe- waplng een duidelijke prioriteit. Het bewapenlngs- en defensiebe leid zijn geen eenvoudige onderwer pen. Dikwijls zijn we geneigd het denkbeeld van een kernoorlog weg te duwen en maar geen rekening te houden met die mogelijkheid. Maar de strijd tegen de kernwapens heeft haast! De wereld wordt steeds onvei liger door absurde voorraden kern wapens. Onze samenleving kan nooit met kernwapens worden verdedigd. Een oorlog met kernwapens zal het einde van alle leven betekenen. In de Partij van de Arbeid is de diskussie over het vrede- en veilig heidsbeleid opnieuw hoog opgelaaid naar aanleiding van de tekst van het konsept verkiezingsprogramma Weerwerk. Op het verkiezingskongres van eind februari zal een kompromis ge vonden moeten worden tussen de verschillende standpunten die in de partij leven Het debat heeft zich toegespitst op het aantal kerntaken dat Nederland zou moeten afstoten (alle 6 of 4 5), waarbij het niet gaat om de vraag of de PvdA tegen kern wapens is, maar om de strategische vraag: hoe komen we van de kernwa pens af. Op 11 februari zullen de Leusdense rooie vrouwen met elkaar van ge dachten wisselen over de ontwape- ningsproblematiek, over de principi ële keuzes die hierbij gemaakt moe ten worden en over wat de rooie vrouwen konkreet kunnen doen bin nen en buiten de PvdA. Daarnaast zullen op deze rooie vrouwenbijeenkomst aktuele Leus dense politieke zaken besproken worden Belangstellende vrouwen zijn van harte welkom. Voor meer inlichtingen: Ans van Kemenade, te lefoon 943552. gaan, daarbij enkele verkeerlichten op de Noorderinslag ontlopend Het was op de Hertenhoeve en Pauwen hoeve bovendien al dagelijks druk vanwege de aanwezigheid van de Montessorischool Om ongelukken te voorkomen is het treffen van maatregelen dringend noodzakelijk geworden, zo menen de initiatiefnemers. Zij brachten on langs tachtig brieven rond in hun straten en tot nog toe blijken zeer veel mensen achter hen te staan Gesteund door de handtekeningen van hun buurtbewoners zullen zij bij de gemeente aandringen op het spoedig treffen van de door hen voor gestelde maatregelen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De voor 16 februari aanstaande geplande vergadering van de gemeentelijke werkgroep „Agrarische Zaken" zal geen door gang vinden. De werkgroep komt eerst op 16 maart aanstaande weer bijeen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" vergadert aanstaande woensdag (11 februari). De commissieleden komen om 20 uur bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2 en behandelen daar de navol gende agenda: I opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; 2. mededelingen; 3. verslag vergadering 14 januari 1981; 4 aanleg 2 tennisbanen en overna me in eigendom van 1 tennis baan t b.v. L.T.V Leusden"; 5. bouwrijpmaken plan „Paarde- maat"; 6 aanleg 2 bruggen in plan Lan- genbeek; 7 bouwrijpmaken gebied rondom tennishal gronduitname t b.v. tennishal, 8 71e begrotingswijziging 1978 A.D., 9 72e begrotingswijziging 1978 A D 10 jaarverslag en jaarrekening 1979 Regionaal Sociaal Werkvoorzie ningsschap Amersfoort e o als mede jaarverslag 1979 van de desbetreffende bedrijfsgezond heidszorg; II rondvraag en sluiting. LEUSDEN Donderdag 12 febru ari houdt de Stichting Jeugdraad om 20.00 uur een vergadering in decom- missiekamervan het oude gemeente huis, Burgemeester de Beaufortweg. De volgende punten staan op de agenda vermeld: 1. Opening 2. Notulen 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4 Dorpshuis Leusden Zuid 5. Plaatsbepaling Jeugd en Jonge rencentrum 6 Kadertraining 7 Suggesties voor het Jaarplan 8. Rondvraag. Het gevaarliike zebrapad nabii de Biezenkamp in de bocht van de Asschatterweg nog steeds zonder verlichting. LEUSDEN Met de beveiliging van voetgangersoversteekplaatsen binnen de gemeente Leusden Is het eigenlijk maar droevig gesteld. Meer dere malen is aangedrongen op een goede verlichting van deze over steekplaatsen, maar tot nu toe is het daarbij gebleven, omdat in veel ge vallen door de gemeente „niet voor uit gelopen kan worden op het ver keersplan". Dat Is natuurlijk een aar dige dooddoener, waar de voetgan ger In leder geval niet mee gediend Is. Het gebruik van deze uitdrukking neemt dan ook hand over hand toe, terwijl het duidelijk is, dat het ver keersplan de eerstkomende jaren nog niet Is afgerond. Een attent be leid ontbreekt van gemeentezijde. Neem nou bijvoorbeeld eens de enige voetgangersoversteekplaats, die tot voor enige tijd geleden een voorbeeld was van een goede beveili ging (Asschatterweg-Biezenkamp) Boven dit zebrapad was een adekwa- te verlichting aangebracht, die meni ge voetganger 's avonds voor onaan gename verrassingen heeft gespaard en menige automobilist eveneens Overstekende voetgangers werden gewoon goed gezien. Totdat één of andere veel te hoog beladen vracht wagen de verlichting aan barrels reed Dagenlang heeft de half verbrij zelde armatuur als een zwaard van Damocles boven de argeloze voet gangers gebengeld, voordat het van gemeentewege werd verwijderd. Tot nu toe is de verlichtingspaal bijzonder kaal gebleven Geen snelle vervanging van de verlichtingsarma tuur Niks van dat alles. Natuurlijk zal men van gemeentewege wel weer allerlei excuses voor handen hebben om te bewijzen, dat het allemaal niet vlugger kan. maar daar schiet nie mand iets mee op Het is gewoon een kwestie van beleid, van prioriteiten. Een goede verlichting van een oversteekplaats is van essentieel be lang voor de verkeersveiligheid. Wat dat betreft is er voor de gemeente heel veel werk aan de winkel Wach ten op een goedgekeurd verkeers plan is hierbij volstrekte onzin. We verwachten in ieder geval binnen De draadjes hangen er nog korte tijd een herstel van de verlich ting van het zebrapad nabij de Bie zenkamp op de Asschatterweg LEUSDEN Onlangs heeft men uit onze krant kunnen vernemen, dat de Lionsclub Leusden op 20,21 en 22 maart aanstaande wederom een manifestatie gaat organiseren In „De Hakhorst" van Leusdenaren vóór Leusdenaren op het gebied van de kunst, cultuur en creativiteit onder het motto „Leusden Aardig Vaardig". Iedere Leusdenaar werd uitgeno digd om hieraan deel te nemen, hetzij aan de expositie, hetzij aan het zoge naamde levende gedeelte en/of aan de artistieke estafette. Gevraagd werd om zich zo snel mogelijk aan te melden, opdat het voor de organisatie mogelijk is een indicatie te hebben met welke activi teiten rekening dient te worden ge houden in dat weekeinde Hoewel de aanmeldingstermijn nog niet is ver streken, verzoekt de Lionsclub die genen, die hieraan graag willen mee doen, zich zo snel mogelijk op te geven. Uiterlijk 15 februari moeten alle aanmeldingen binnen zijn. Langs deze weg wil men graag iedereen nogmaals aan de oproep herinneren en uitnodigen aan deze manifestatie deel te nemen In het kort nog een uiteenzetting van wat nu precies de bedoeling is a een expositie van schilderijen, beeldhouwkunst, fotografie, wandkleden, houtsnijwerk, enzo voorts (gedurende deze 3 dagen); b. de mogelijkheid iets te tonen op het gebied van toneel, zang, voor dracht. cabaret, muziek en ballet (te verdelen over de 3 dagen); c. mee te doen aan de artistieke estafette op zaterdagavond 21 maart aanstaande. De opzet hiervan is om te ko men tot een avondvullende geva rieerd programma van ongeveer 2 uur Het moet een afwisselend programma worden en er wordt gedacht aan korte optredens op het gebied van muziek (klassiek dan wel amusement voor piano, gitaar, dwarsfluit, solo, ensemble enz zang, poppenspel, gericht op volwassenen en alle andere leuke, mooie, aardige, verrassen de artistieke uitingen, die in het kader van het programma passen. U kunt zich aanmelden bij de heer S. Lakeman, Kon Julianalaan 89 te Leusden-Zuid of telefonisch onder no. 941247 (overdag) of 's avonds thuis onder nummer 942009 LEUSDEN Op maandag 16 fe bruari houdt de werkgroep onderwijs om 20.00 uur een openbare vergade ring in de raadszaal van het gemeen tehuis aan de Hamersveldseweg Op de agenda staan de volgende punten vermeld 1 Opening 2. Notulen 3. Mededelingen 4. Commissie welzijn en onderwijs 5 Leusdens Schoolhoofdenberaad 6 Onderwijsnota a Hoofdstuk II, paragraaf I. b. Hoofdstuk III t/m V 7 Rondvraag 8 Sluiting (Van de redaktie) LEUSDEN Er zal tóch een brug worden aangelegd over de Heiligen bergerbeek tegenover de politieka zerne aan de Arnhemseweg in Leus- den-Zuld. Dit werd door wethouder Wagenaar meegedeeld in de com missie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. Zoals bekend is hier enige tijd gele den over gediskussieerd door de le den van de werkgroep Verkeersaan- gelegenheden en inwoners van Leus- den-Zuid in het kader van de voor Leusden-Zuid te nemen verkeers maatregelen. Toen werd door de voorzitter gesteld, dat een brug veel te kostbaar zou zijn. Voorgesteld werd toen om vanaf de Oude Rijks weg aan de Treekzijde van de Arn hemseweg achter de bomen langs een fiets/ voetpad aan te leggen tot Bavoort (Trekerweg). LEUSDEN Woensdagochtend 11 februari komt de vrouwenraad Leusden om 9 30 uur bijeen in Groot Krakhorst Het thema van die och tend is ,,Sta eens even stil" met een discussie over veranderingen in een vrouwenleven Mevrouw J Brester-Zimmernan, als arts werkzaam bij het Rutgers- huis, houdt een inleiding over dit onderwerp en enkele vrouwen vertel len over hun ervaringen in een ge spreksgroep voor vrouwen tussen de 40 en 60 jaar. De discussie zal worden geleid door mevrouw Maria Glisse- naar. Alle vrouwen uit Leusden zijn hartelijk welkom, er is koffie tussen 9.15 en 9.30 uur. De provincie was niet zo erg weg van dit idee. Ze vond het een wat onoverzichtelijke en gevaarlijke situ atie. Aan de andere kant bleek het met de kosten van een brug wel mee te vallen. Wethouder Wagenaar deel de mee, dat een inwoonster van Leusden-Zuid, die zich in deze mate rie had verdiept, met een model brug bij hem was gekomen, waaruit bleek, dat een dergelijk projekt ook finan cieel zeer zeker haalbaar en niet zo duur hoeft te zijn. Binnenkort kan men verdere details over de brug verwachten, aldus de wethouder.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5