Utrecht Martinus winnaar van geslaagd EHBO- wedstrijd Onderwijs informatie markt in Leusden Bijeenkomst ABTB-KPO zeer boeiend r Ee» De Haaien in vergadering bijeen Korfballers leiden nederlaag Bomen bekeken" tentoonstelling in De Hof plaatselijk nieuws DINSDAG 10 FEBRUAR11981 drecht (25 februari) en te Utrecht (6 maart) en stak de jeugdige bezitters van het A-diploma een hart onder de riem Voor Achterveld II had ze de verheugende mededeling dat de ploeg naar de distriktswedstrijden mag, ook al waren ze als derde geëin digd Gewoonlijk nemen alleen de twee hoogstgeplaatste ploegen daar aan deel Dan reikte ze de eerste prijs uit aan Utrecht Martinus I Het dankwoord dreigde even te verzanden in het lawaai van de en thousiaste deelnemers. Toch kreeg mevrouw van de Hoven nog een kans om de Leusdense vereniging te be danken voor haar gastvrijheid en de groepen te bedanken voor hun deel name Uitslag: Ploegen 1Utrecht Martinus I 2 Utrecht Martinus II 3. Achterveld II 4 Achterveld I 5. Leusden I en 6 Leusden II Leiders van: 1 Utrecht Martinus I 2. Utrecht Martinus II 3 Achterveld I 4 Leusden I 5. Achterveld II en 6. Leusden II 223 206 185 173 156 147 punten. 83 70 68 67 60 48 punten. vijf vingers boven zijn hoofd te dra gen. maar hij heeft alles laten vallen toen hij zijn vrouw hoorde gillen, die een muis meende te zien Daarna heeft hij zijn evenwicht verloren en is met zijn linkerarm in de glasscherven gevallen. Zijn vrouw verstuikte haar enkel toen zij van de tafel wilde sprin gen. Alle ploegen troffen een vrouw aan die duidelijk haar voet had be zeerd en een man die met een paar flink bloedende snijwonden op een stoel zat. Op de grond lag het dien blad met ernaast een hoopje glas De ..slachtoffers" werden gespeeld door leden van de Landelijke Oplei ding tot Uitbeelding van Slachtoffers (LOTUS) de heer v.d Weel uit Utrecht en mevrouw Goossens uit Zeeland. Hoewel de aanpak van de ploegen in grote lijnen overeen kwam. waren hier en daar in het oog lopende verschillen aan te tonen. Vrijwel alle ploegen begonnen glas te ruimen met het dienblad, omdatze in de waan werden gelaten dat er geen stoffer en blik aanwezig was. waarna de wedstrijdleider de heer van de Hoven alsnog deze spullen tevoorschijn toverde Ook vergaten alle ploegen de wond na te kijken op splinters. Leusden II dekte de wond pas af toen het duidelijk was dat er geen ambulance zou komen Achter veld II liet er zelfs een ambulance voor de vrouw aan te pas komen Utrecht Martinus I knipte het verband op de wond open om de wond alsnog na te kijken. Bij iedere ploeg bewogen de jury leden zich door het levendige tafereel en maakten druk notities Zij beoor deelden zowel de ploegen als de leiders. Het publiek leefde erg mee met het gebeuren in het midden van de zaal. De heer van de Hoven moest herhaalde malen om stilte verzoeken, zodat het gesprek tussen de EHBO- ers en de slachtoffers verstaanbaar zou blijven Iedere ploeg werd na de vastgestelde speeltijd van een kwar tier met applaus bedankt. De situatie werd door iedere ploeg op een ande re plek in het speelveld uitgebeeld, zodat het publiek goed zicht had. Na de wedstrijd volgde het juryberaad, waarna mevrouw van de Hoven de aandacht vroeg voor dr Lantink Deze probeerde zich de situatie in zijn wachtkamer voor te stellen als 's maandags werkelijk alle verstuikte enkels per brancard zouden worden binnengebracht. Hij wees op het feit dat de ploegen vergeten waren naar het glas in de wond te kijken Verder zag hij weinig verschil tussen de ploegen en vond het een geslaagde avond. Hij bedankte tevens de LO- TUS-leden De juryleden en de LO- TUS-leden ontvingen daarop uit han den van mevrouw van de Hoven voor hun medewerking een attentie, in de vorm van een feestelijk verpakte fles en een EHBO-setje Daarop hernam mevrouw van de Hoven het woord om de uitslag be kend te maken Ze herinnerde hierbij aan de komende wedstrijden te Mij LEUSDEN Onder flinke belang stelling van vooral jeugdige aanwezi gen vond vrijdagavond 6 februari de EHBO-rayonwedstrIJd plaats In de openbare lagere school „De Heerd". Het dlstrlkt Utrecht van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO organi seerde de wedstrijd. De EHBO-ver- enlglng „Hamersveld" had de akko- modatie geregeld. Nadat de ploegen waren gearri veerd en er Inmiddels een gezellige sfeer was ontstaan, opende mevrouw van de Hoven de avond met een toespraak waarin zij de deelnemers en de juryleden, de heren Lantink, de Leeuw en van Kuljlen en de dames Nlesker, secretaresse van het dlstrlkt Utrecht, en v.d. Stok verwelkomde en de gang van zaken uiteenzette. Zij liet weten dat van de acht ploegen (Ach terveld, Leusden, Utrecht en Nleu- wegeln zouden leder met twee ploe gen deelnemen) Nieuwegein verstek moest laten gaan wegens ziektege vallen. De ploegen trokken zich terug in een ander gedeelte van het gebouw, nadat door loting bekend was gewor den in welke volgorde zij op moesten komen. Terwijl in het midden van de zaal voorbereidingen werden getrof fen tot het uitbeelden van de onge lukssituatie. werden de aanwezigen via een stencil ingelicht omtrent de toedracht van het ongeval: Een man is met een dienblad, waarop flesjes en glazen staan, de kamer binnenge komen Hij heeft geprobeerd dit op it kado alstfee VSn 0ns "!tnjaarab°nnee aanbrengt op de Dp n eus(^er Kran? ^staande bon i„. Bon: Als abonnee van uw krant geef ik een nieuwe abonnee op. Naam:Adres: Plaats: Postcode: Graag ontvang ik het vogelnestkastje. De nieuwe abonnee is: Naam:Adres: Plaats: Postcode: Deze ontvangt de krant eerst een maand gratis en betaalt daarna per jaar. (Bon insturen naar BDU, antwoordnummer 21 3770 VB Barneveld (afd. Abonnementen). Deze bon in een open envelop zonder postzegel worden verzonden). kan LEUSDEN Donderdag 5 februari hielden de ABTB en de KPO een bijeenkomst in De Til. Die avond was de heer de Graaf uit Barneveld uitge nodigd om zijn diaserie „Portret van een boerderij" te vertonen. De heer de Graaf, auteur van onder andere het boek „natuurgeheimen" voorzag zijn diaserie van een deskundig com mentaar. In de Gelderse Vallei waar hij een fanatiek bewonderaar van is, zijn nog veel oude boerderijen aan te treffen en is de natuur op vele plek ken nog echt ongerept. Vijf jaar lang iedere zaterdag was de heer de Graaf te vinden op een in de zeventiende eeuw gebouwde boerderij ..De grote Hel" In de omge ving van die boerderij maakte hij zijn diaserie. De dagelijkse werkzaamhe den op de boerderij, het werk op het land en de verandering van de sei zoenen legde hij allemaal vast met zijn camera. Het resultaat was zeer verrassend De dia's laten overduide lijk het verband zien tussen de sei zoenen en de werkzaamheden van de boer Ook heeft de heer de Graaf nach ten in hutten doorgebracht om zo het ontwaken van de dieren te kunnen fotograferen tevens liet hij het broe den en opgroeien zien van jnder andere bosuilen, ransuilen, grote bonte specht en zwaluwen Ca leden waren zeer onder de indruk jan deze schitterende diaserie, die zo duidelijk de schoonheid van de natuur laat zien. In het drukke maatschappelijk leven willen wij dat met zijn allen nog wel eens vergeten Alle aanwezigen vonden de avond erg geslaagd en geanimeerd en ze bedankten de heer de Graaf dan ook hartelijk voor zijn aanwezigheid. LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag hield de LZ PC de Haaien de Jaarvergaderlng-1981 In de kantine van buurman Roda. Zoals gebruike lijk was ook nu weer de vaste kern aanwezig en daartoe mogen worden gerekend erelid G. Dietrich en de leden van verdienste C. v.d. Heiden en C. van Oosten. Na een woord van welkom keek voorzitter Jac. Dokter nog even terug In het afgelopen jaar, dat overwegend gunstig was verlo pen met als een van de hoogtepunten de uitverkiezing van de Haaien tot sportclub van het jaar. Als tastbaar bewijs daarvan heeft de zwem- en poloclub een jaar lang de Jaro van Rootselaartrofee in beheer en onder houd gehad. Het ledental Is in 1980 tot 348 toegenomen. Hierna volgde een ..moeilijk uurtje" voor mevrouw R. Pastoor, die als tweede secretaresse belast was met het voorlezen van de notulen van een tweetal eerder gehouden ledenver gaderingen en het jaarverslag van het secretariaat. Een ietwat achterhaalde en tijdrovende gang van zaken (el ders krijgen de leden bedoelde stuk ken vooraf ter beoordeling toegezon den) maar wel eventuele discussies beperkend tot een minimum. Uit de verhalen bleek wel. dat de Haaien nog steeds een vooral letterlijk actief leven leiden: de vele acties zijn drin gend nodig om de contributie op een acceptabel peil te kunnen houden^ want zwemmen blijkt duurder dan op het eerste gezicht lijkt. Ook penning meester C van Kalleveen ontmoette weinig problemen bij de bespreking van zijn monetaire jaarstukken, waar bij de aantekening, dat de contributie dit jaar niet omhoog gaat. Periodiek aftredend waren de 1e secretaris A Leusink (herkiesbaar en vlot geholpen aan zijn vierde drie jaarstermijn), alsmede 2e penning meester A. Snijder (na 5 bestuursja ren) en de voorzitter van de polo commissie G Otten (na 1 dito). Van deze laatsten werd afscheid geno men met dankwoorden, applaus en een bloemetje Mevrouw S. Kelder kwam nieuw in het bestuur, dat thans nog een vacature telt. Nieuw is ook. althans uitsluitend samengesteld uit junioren, de jeugdcommissie. Die gaat zich bezighouden met overwe gend andere dan zwem-activiteiten als carnaval, bingo, paaseieren zoe ken. disco, dauwtrappen en wat dies meer zij. Met de rondvraag, een dank woord van supersenior C. van Oos ten namens de vergadering aan het bestuur en de sluiting door voorzitter Dokter kwam even na middernacht een einde aan de goed verlopen A.L.V. LEUSDEN Deze keer moesten de korfballers het opnemen tegen Amstel te Amstelveen. De Antilopers begonnen met goede moed aan de wedstrijd. Dit bleek wel want Yolanda Versteeg scoorde 0-1 door middel van een afstandschot, dit gebeurde In de eerste paar minuten. Rob Geutjes scoorde met een afstandsschot 0-2. De Amstelveners waren wakker ge schud door deze snelle treffers en brachten de stand terug naar 2-2. De beide ploegen hadden genoeg kansen, waaruit Derk Heuting met behulD van een doorloopbal 2-3 scoorde Wederom maakten de Am stelveners gelijk. 3-3 Intussen was Rob Geutjes gewisseld wegens een blessure voor Gert Graafland. De ruststand was in het voordeel van Antilopen Deze treffer werd ge scoord door Frouk Geutjes. 3-4 De beide ploegen kwamen onge wijzigd het veld in. De Amstelveners hadden meer en betere kansen als de Leusdenaren waardoor ze ook uitlie pen tot 6-4 Antilopen bleef vechten vooreen goal en werd beloond. Frans ter Maten kwam zeer fraai door en scoorde 6-5. De ploeg uit Leusden kreeg weer moed. Met nog een paar minuten te spelen ging Amstel auto matisch op balbezit spelen De verde diging van Antilopen ging wat risico's nemen en hadden succes De bal werd een aantal keren onderschept. Amstel bleef doorgaan waarbij de verdediging risico's bleef nemen De eindstand was 7-5 voor Amstel die in de laatste seconde gescoord was. AMERSFOORT Zondag 15 fe bruari vindt de opening plaats van de tentoonstelling „Bomen bekeken" In het kreatief centrum „De Hof", Co- ninckstraat 58 te Amersfoort. De heer J.C. Terlouw zal de tentoonstelling openen. Verder werken aan deze ten toonstelling mee de Dichterskring, het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) en het geheel zal muzikaal omlijst worden door Frank Linschoten en Reinold van Zijl. Deze tentoonstelling is een samen werkingsproject tussen de Dichters kring. het IVN. het houtvoorlichtings- instituut, de Volksuniversiteit Eem- land, de Openbare Bibliotheek, de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek, de Plantsoenen dienst. Werkwinkel Okapi en het Kre atief Centrum De Hof. ledereen is van harte welkom bomen eens nader te bekijken. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 9.p0 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur. Op zondag is De Hof geopend van 14.00 tot 17.00 uur. ..Wat ik doe7' HI'EJ?O LEUSDEN Woensdag 25 febru ari organiseren de gezamenlijke la gere scholen voor openbaar en neu traal-bijzonder onderwijs een onder- wijslnformatiemarkt over het voort gezet onderwijs in Amersfoort. Deze onderwljs-voorllchtingsmarkt wordt gehouden in het gemeente-voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg 16a. Alle ouders van leerlingen van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen zijn die avond tussen 20.00 en 21.30 uur van harte welkom om zich te oriënteren over de diverse mogelijkheden op het gebied van onderwijs. De volgende scholen hebben hun medewerking toegezegd: - Gymnasium „Johan van Oldenbar- nevelt" - Scholengemeenschap ..De Schot horst" (MAVO 4. HAVO en Athe neum) - Scholengemeenschap „De Amers- foortse Berg" (MAVO 4. HAVO en Atheneum) - Rijksscholengemeenschap (HA VO en Atheneum) - Scholengemeenschap „Midland" (LCO, MCO, MEAO) - „Jan Ligthart" school voor LEAO - Scholengemeenschap „De Kop pel" (LHNO-IHNO. LTO-ITO) Vertegenwoordigers van deze scholen zullen uiteenzettingen geven over brugklassystemen, toekomst mogelijkheden van afgestudeerden, enzovoort De gezamenlijke lagere scholen hopen door deze informatie markt de ouders alle mogelijkheden te bieden zich te informeren over de diverse scholen voor het voortgezet onderwijs in Amersfoort, en de ou ders tot een bewuste keuze te laten komen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6