22 nieuwe bejaardenwoningen Achterveld in goede conditie won van Hilversum Ruiters brachten gedisciplineerd carrouselrijden PORTAS KOFF t AU PAIR? I leusrter kram; Stichting Huize St. Joseph geeft opdracht Leden vergadering AMBC Schoolraad vergadert DINSDAG 10 FEBRUAR11981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Het bestuur van Stichting Huize Sint Joseph Achter veld te Achterveld heeft architecten bureau Henk Schat B.V. te Reeuwljk opdracht verstrekt tot het uitwerken van een plan voor 22 nieuwe bejaar denwoningen. De nieuwste uitbreiding blijkt nood zakelijk door de wachtlijst van wo ningzoekende bejaarden die behoef te aan een eigen woning hebben en zelfstandig willen blijven wonen met het geruststellende Idee Ingeval van nood de zorgen van Stichting Huize Sint Joseph dicht bij zich te weten. Hef bestuur neemt meteen deze gele genheid van nieuwbouw te baat om het terrein ten zuiden van het hoofd gebouw en de reeds bestaande acht- .'■?n bejaardenwoningen Sine Cura af te bouwen. De bestaande wooncomplexen zijn op een talud gebouwd, terwijl het nieuwe complex op maaiveldhoogte 100 cm lager, Is gepland. Dit is om het uitzicht vanuit het be staande complex niet te verstoren. Het bestaande terrein tussen het oude en nieuwe complex zal direct afgebouwd worden. Ook hiervoor heeft het architectenbureau een plan gemaakt De bestaande betonnen loods zal gesloopt worden en het rechthoekige gebouw van behalve genoemde cv-stookruimte ook de technische dienst van de stichting, de rijwieibergingen voor bewoners en personeel, een hobbyruimte (tim merwerkplaats) voor de bewoners zal worden ondergebracht. De twee geplande vouwdaken over dit gebouw krijgen een groot over stek. dat steunt op gemetselde schij ven. Dit is zodanig opgezet om bui tenzitjes te creëren, terwijl de gemet selde schijven tevens als windscherm dienst zullen doen Direct hieraan komt een royale vijver met fontein. Een dierenhoekje met dieren van het land is in het plan opgenomen. Er wonen in Stichting Huize Sint Joseph veel mensen die een agrarische ach tergrond hebben. Twee speelhoekjes zijn verdeeld over het plan ondergebracht, waarde kinderen zich kunnen vermakan als deze bijvoorbeeld zondagmiddag bij oma/opa op bezoek komen. Deze verlevendiging van spelende kinderen zal vrijwel zeker ook door de overige bewoners van het com plex op prijs worden gesteld Tussen de nieuwe woningen zijn ruimten gespaard met zitjes voor al gemeen gebruik met uitzicht over de weilanden NIEUWE WONINGEN De nieuwe woningen voldoen uiteraard aan de normen Ze zijn echter op verzoek van het stichtings bestuur royaal van opzet Elk hebben zij een gevelbreedte van 780 cm. Had men deze breedte in het extreme teruggebracht tot bijv. 420 cm. wat in de praktijk wel voorkomt, dan had men nu of later veel meer woningen op het terrein kunnen bouwen. Elke woning krijgt een individuele kap die niet alleen het af te bouwen binnenterrein een karakter van een soort brink moet geven maar die tevens als voordeel heeft dat een doorkijk tussen de daken blijft voor de bewoners van de bestaande be bouwing. Bovendien ontstaat er een royale zol der met vensters in voor- en achter gevel zodat hier op eenvoudige wijze een logeerkamer kan worden gecre ëerd door de bewoners die hieraan behoefte hebben Dit laatste vormt dan geen belem mering meer om de stap te wagen te verhuizen naar een zelfstandige be jaardenwoning met als sociale kant tekening een woning achter te laten voor de jeugd die nog dringend om een woning verlegen is Indien het te realiseren is zal het bestuur ook eni ge woningen laten bouwen die ge heel aangepast zijn aan gehandicap ten (rolstoelgebruikers) HISTORIE Het stichtingsjaar Huize Sint Jo seph Achterveld voert terug naar 1895. toen de dorpspastoor J. Wa genberg in een grote boerderij begon met bejaardenzorg. In 1919 is het middengedeelte van het complex ge bouwd; in 1924 zijn de zijvleugels gerealiseerd; in 1945 vond het herstel plaats van degeleden oorloc sschade en in 1974 zijn nog achttienz*ifstan- dige bejaardenwoningen gebcuwd. In 1974 startte ook de renovatie en de uitbreiding van het bestaande com plex Op 25 augustus 1977 vond de officiële heropening plaats van het hoofdgebouw van Stichting Huize Sint Joseph, welke renovatie ook on der direktie en naar ontwerp van architectenbureau Henk Schat B V is gerealiseerd. De directie en het bestuur van Stichting Huize Sint Joseph ver wacht met deze nieuwste plannen het complex een juiste afronding te heb ben gegeven. - Uitbreiding plan Wagenberg, 22 be/aardenwoningen in bejaardenverzorgingscomplex „Stichting Huize Sint Joseph Achterveld". ACHTERVELD Achterveld heeft zichzelf een goede dienst bewezen door In Hilversum met 1-0 van Actlf te winnen. Door deze zogenaamde 4 puntenwedstrljd In winst om te zetten Is de ploeg voorlopig uit de degrada tiezone. Met een gehavend Achter veld elftal waarin Herman en Jan Kerkhof vanwege schorsingen niet opgesteld mochten worden toog men naar sportpark Crailo in Hilver sum. Direct vanaf de aftrap waarin Ach terveld de steun van de wind mee kreeg, verkreeg Achterveld een klei ne veldmeerderheid. De voorhoede speelde bepaald zwak wanneer de bal in het strafschopgebied terecht kwam Na 5 vijf minuten onverwachts een snelle uitval van Actif via de snelle vleugelspelers, waaruit een reële scoringskans aanwezig was. Door goed verdedigingswerk van hans Versteeg en in de laatste instan tie doelman Bertus Tolboom zag Ac tif geen kans om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Toch bleef Achterveld de meest aanvallende ploeg maar kwam niet verder dan enkele schoten van Her man van Ruitenbeek en Gijs Hak. Naarmate de strijd vorderde kwam iedereen gezien het vertoonde spel tot de conclusie, dat de ploeg die het eerste een doelpunt zou weten te fabriceren wedstrijdwinnaar zou worden Doelman Bertus Tolboom verstap te zich bij een Actif aanval en kon zodoende niet verder spelen. De als een haas toegesnelde Achterveld verzorger Wim Houtveen kon met zijn wonderspons de ongelukkige doel man niet oplappen. De doelman van het 2e elftal Martin Vos werd zijn vervanger De strijd ging verder en uit een goede pass naar Marcel Boonen die zich keurig vrijspeelde kon deze linksbuiten Addy van de Burgwal in stelling brengen, dieechter zijn schot naast de staander zag belanden. Evenzo ging het (net een schot van Johan Hak uit een voorzet van de licht geblesseerde en toch doorspe lende Cor Hoogland. Voor de rust was de stand 0-0. In de 2e helft waarin Cor Hoogland werd vervangen door Jos Smmk startte Actif met goed opgezette aan vallen. maar een afronder ontbrak. Een keer zelfs toen de gehele verde diging gepasseerd was, zag Actif geen kans om te scoren: de bal ging voorlangs het heiligdom van Martin Vos. Aan de andere kant bij een uitval van Achterveld had Johan Hak bijna succes bij een lobbal die in de han den van de Actif doelman terecht kwam. Hierna zagen we de strijd om het middenveld ontbranden waarbij de beide ploegen ineen leken te krimpen tot een kluwe van spelers. Van hieruit werd gepoogd om de bal naar voren te plaatsen om zodoende de dan oprukkende voorhoedspelers aan het werk te zetten. Dit lukte bij geen van beide zijden getuige de vele bui- tenspelballen. Actif inziende dat dit spelletje op niets uitliep veranderde van systeem en ging nu met aanval len over de vleugels proberen Ach terveld op de knieën te krijgen Dit lukte de Hilversummers aardig goed doch was de bal eenmaal in het strafschopgebied beland, waren de spitsspelers machteloos tegen het uitstekend verdedigingswerk van met name Klaas van de Heuvel en Hans Versteeg. Hierdoor kreeg Ach terveld doelman weinig gevaarlijk werk alleen enkele schoten uit de 2e lijn en die stopte hij kundig Terwijl iedereen zich al verzoend had met een gelijkspelletje gezien de machteloosheid van beide voorhoe den kreeg Actif te kampen met condi tietekort. Achterveld ging echter door en de middenlinie spelers Arnold Voogt en Gijs Hak gingen nu beter draaien en zetten voortdurend Herman van Rui tenbeek, Johan Hak en Addy van de Burg aan het werk De verdediging van Actif liet hierbij nogal eens eens teekje vallen en had geluk dat de technische Marcel Boonen tot twee keer toe te zacht inschoot Zeven minuten voor tijd ontstand het enige doelpunt van de wedstrijd. Rechtsbuiten Herman van Ruiten beek loste vanaf de vleugel een hard schot in de richting van het Actif strafschopgebied Johan Hak en Ad dy van de Burgwal stormden toe terwijl twee Actif verdedigers pro beerden af te stoppen Johan Hak kwam als overwinnaar uit de bus want met een slap schot wist hij de Actif doelman van zeer dichtbij de qoal te passeren. Vrouwe Fortuna stond op dit mo ment goed aan de Achterveld zijde dat was duidelijk. Actlf liet hierna de moed zakken getuige spel en inzet In de resterende minuten en zocht met eer 1-0 nederlaag teleurgesteld de kleedkamer op. Een glunderende trainer Klrstens verliet met zijn dlkte- vreden spelers het speelterrein. Daarnaast is ook discipline onont beerlijk. Voor een leek lijkt het een voudig om steeds dezelfde afstand tussen hoofd en staart te behouden, maar degene die deze taak heeft, denkt er ongetwijfeld anders over. LEUSDEN De Gemeentelijke Schoolraad voor het Openbaar Ón derwijs komt op donderdag 19 febru ari bijeen voor een vergadering om 20.15 uur In het gemeentehuls. Be sproken wordt onder andere de va kantieregeling voor het schooljaar 1981-1982. Het dagelijks bestuur van de Schoolraad heeft het volgende voor gesteld; de vakanties van het kleuteronder wijs en het lager onderwijs gelijk te trekken; de kerstvakantie van 24 de cember tot en met 6 januari; de voor jaarsvakantie van 22 februari tot en met 26 februari, hemelvaartsvakantie 20 mei en 21 mei en het pinkster weekend 31 mei en 1 juni. Er resteert dan ongeveer 1,5 facultatieve dag. De agenda luidt als volgt 1 Opening 2. a. Verslag van het openbare deel van de vergadering van 15 januari, b. Verslag van het besloten deel van de vergadering van 15 januari. 3. Mededelingen 4 Ingekomen en uitgegane stukken 5. Teldatum 6. Vakantieregeling schooljaar 1981/ 82 7. Notitie schoolgrenzen, 6/2 en de glijdende leerlingenschaal 8. Rondvraag en sluiting ACHTERVELD Maandag 16 fe bruari zal in hotel De Roskam de jaarlijkse ledenvergadering van de Auto Motor en Bromfiets Club Ach terveld worden gehouden De verga dering vang aan om 19.30 uur De agenda bevat negen punten, te weten: 1 opening ACHTERVELD Zaterdagavond was het een gezellige drukte in mane ge De Klaveet aan de Postweg. Vele paardenkenners en paardenliefheb bers waren deze avond naar De Kla veet getogen om te kijken naar de hengstenshow en het carrouselrij den. Om acht uur begon het hengstensta- tlon De Nieuwe Heuvel uit Lunteren met de show. Aan de hand werden tien schitterende hengsten aan het publiek getoond. Bij het showen van deze Friese, Shetlandse en Arabi sche half- en volbloed hengsten werd een uitleg gegeven over de prestaties van de betreffende hengsten. Nadat zij aan de hand weer van het toneel werden weggeleid werd de manege bijgeharkt voor de volgende manifestatie. I Dit gebeurde door een kittig ..Fjord- je" die een soort houten eg trok Daarna kwamen achter elkaar twaalf i ruiters uit Achterveld en Leusden de 2 notulen en jaarverslag 3. verslag penningmeester 4. verslag kascommissie 5 bestuursverkiezing 6. verkiezing kascommissie 7. mededelingen 8. rondvraag 9 sluiting Na afloop van deze vergadering zou de tweede ronde worden ge speeld van de kaartwedstrijd tussen de AMBC en de Tour de Junior. Deze kaartwedstrijd kan door onvoorziene omstandigheden niet doorgaan en is uitgesteld tot een latere datum. On danks het feit dat de kaartwedstrijd niet doorgaat vangt de ledenverga dering toch aan om 19.30 uur Het bestuur hoopt dat er deze avond toch een groot aantal leden aanwezig is. manege binnen Deze ruiters vormen een carrouselgroep, een op zichzelf staande groep van een ruitervereni- qinq De leden van deze carrouselgroep zijn amateurs die het leuk vinden om met hun paard ook iets anders te doen dan te galopperen door het bos. De groep, die in september gestart is. oefent een keer in de week tot maart/ april onder leiding van mevrouw Dersjant. Dan valt de groep min of meer uit elkaar omdat dan weer be gonnen wordt met wedstrijden waar aan de ruiters individueel meedoen CARROUSELRIJDEN Carrouselrijden gaat niet vanzelf. Zelfs een ervaren ruiter zal heel wat moeten oefenen voordat hij deze tak van de ruitersport goed beheerst. Carrouselrijden kan misschien het beste omschreven worden als een samensmelting van exerceren en bal let. De groep brengt figuren ten tone le. die allereerst een goed samenspel vragen Niet alleen het samenspel van de groep, maar zeer zeker ook het samenspel van de ruiter en zijn paard bepalen de juiste uitvoering van de verschillende figuren. Een sterk staaltje discipline betrof de figuur waarbij de paarden opkwamen in twee aan twee. Bij de korte zijde wendde de rechter rij naar rechts en de linker rij naar links, waarna erzich weer een wending voltrok waardoor er opeens een rij van drie ontstond In die rij van drie paarden naast elkaar, bestond de middelste rij uit witte paardjes, hetgeen een zeer fraai ge zicht was. Door een zeer knappe ..manoeuvre", ontstond weer een rij van drie paarden naast elkaar maar nu vormden de witte paardjes een diagonaal in die rij. Het was een waar schouwspel dat de nog zo jonge carrouselgroep bracht en de rijders kregen dan ook een warm applaus. Vermeldingswaard is dat de in- structrice, mevrouw Dersjant zelf op een Friese volbloed hengst reed en dat de groep paarden en de hengst elkaar prima accepteerden. Het feit dan deze instructrice de hengst tus sen de paarden rustig wist te houden, toont zeker.vakvrouwschap". Na het carrouselrijden werd de avond afgesloten met vijf van de tien eerder geshowde hengsten, nu onder het zadel gereden. Leg in enkele weken de noodzakelijke basis voor de kennis van de taal van uw gastland, - via de individuele talenpraktikummethode - op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) -in uw eigen tempo met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten. Intensieve kursussen spreekvaardigheid (10,40,60,100 uur) voor beginners, gevorderden, vèr-gevorderden. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT ENGELS DUITS FRANS SPAANS - ITALIAANS NEDERLANDS. Inl.: 033-729097. LEVERING VAN PROPAl IN TANKS-CYLINDERS ©i MEIKADE 61EDERVEEN TELER Een schets hoe de tuingevel er uit zal komen te zien. - Ontwerp van de kopgevel en de entreegevel van de bejaardenwoningen. aN°s seo .i«T

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7