Lookhorst penningmeester vond het welletjes Roda-zaterdag flink van slag Contract Roda- van Gin kei verlengd Roda had het zondag niet gemakkelijk Waterpolo-Haaien weer op winst VOETRAL 0 KALMS Biljarten bij BV Leusden Plusminus teusder krant: Krienbühl Uitslag Leusden Troef Achterveld won! DINSDAG 10 FEBRUAR11981 LEUSDEN/CENTRUM In een zeer evenwichtig gespeelde competi tie heeft BVL 1 overtuigend laten zien het meeste recht te hebben op de kampioenstitel in de klasse C1. In de laatste wedstrijd van de reeks behaal den de Leusdenaren een 7-0 zege op Entre Nous 1. G. J. Rebergen klopte W. Pronk met een klein verschil, maar zowel W. Morsink als A. Verrijp lieten hun tegenstanders (G. van Maanen respectievelijk A Zegers) een straat lengte achter zich. Door thuis met 2-7 te verliezen van Lindeboom 1 is het kampioenschap BVL 2 net ontgaan en BVL 3 moet in lijdzaamheid af wachten, wat de concurrentie in de laatste wedstrijd gaat doen. Ook BVL 3 was niet opgewassen tegen de ..titelspanning". getuige de 4-5 ne derlaag in eigen zaal tegen Princesse 3. LEUSDEN/CENTRUM Zegt de naam Krienbühl u nog wat? Franz heeft hij van voren De thans 52-jari- ge binnenhuisarchitect uit Zurich is sinds jaar en dag algemeen schaats kampioen van Zwitserland Hoewel niet van de allersnelsten mocht hij tot enkele jaren geleden zijn land onder meer vertegenwoordigen op de Europese schaatskampioenschap pen. Zijn (tekort aan) snelheid maak te daaraan een einde Zeer tot spijt van zijn vele Nederlandse fans, maar hoe dan ook verleden week is der Franzl opnieuw kampioen van Zwit serland geworden. Met meer dan vier volle punten verschil op Peter Rei- mann, die tweede is geworden. Kwa liteit verloochent zich niet! PETER LEUSDEN Uitslag van de op 5 februari gespeelde klaverjaswed- strijd: 1 Mevrouw Pouli 5396, 2. Mevrouw Grimberg 5374, 3. De heer Water schoot 5372, 4. Mevrouw v.d Heiden 5256 en 5. Mevrouw Dekker 4873 punten. Hierdoor is de stand er als volgt uit komen te zien 1. Mevrouw Grimberg 33315, 2 Me vrouw van Waterschoot 33065, 3. De heer Plattel 32751, 4. De heer Bolt 32615, 5. Mevrouw van Egdom 32485, 6 De heer van Egdom 32272, 7. De heer Dijker 32247, 8 De heer van Waterschoot 322219. Mevrouw Arns 31982 en 10. De heer Knol 31491 punten. LEUSDEN/CENTRUM - Voor nei eerst In haar bestaan hield de LTV Lockhorst op 6 januari een algemene ledenvergadering in het eigen club huis. Op 4 februari nog net geen maand later vond daar opnieuw zo'n praatavond plaats. Hoewel het gerenoveerde tennlspavlljoen zich ook voor dit soort verenigingsactivi teit uitstekend leent, ligt het toch nlei in de bedoeling er een maande lijks terugkerende vrijetijdsbesteding van te maken. Tijdens de januarl-be- spreking begrijpelijk, zo kort na de feestdagen en diverse nieuwjaarsre cepties kwam niet iedereen even vlot door de ogenschijnlijke doolhof rond het financieel verslag 1980 en de annexe begroting 1981. Na ampe le bespreking werd besloten de agen dapunten 8 en 9 naar een latere datum te verschuiven en zo vond deel 2 van de ALV-1981 afgelopen woens dag plaats met een slechts 8-punts agenda. Wie op grond daarvan een ..vlug gertje" had verwacht, kwam echter bedrogen uit, want ook het ..bijzon dere" vervolg vergde vier uur, terwijl op een gegeven moment nog bijna een derde zitting nodig bleek. Zover kwam het gelukkig niet. Voorzitter Martin de Boer verwelkomde woens- aag iets minder leden dan op de januari-zitting. Hij deelde voorts me de, dat de heer J.Gosselink inmid dels het TC-voorzitterschap heeft overgenomen, zodat zijn voorganger R. Dijkgraaf (die tot en met het einde van het lopende seizoen assistentie blijft verlenen) wat eerder aan mooie dankwoorden, een instemmend ap plaus en de bekende Lockhorstball- point is gekomen Daarna kwamen de financiële stukken op tafel. Anders opgesteld, nog meer gede tailleerd en royaler voorzien van kanttekeningen, maar nog steeds niet voor iedereen direct acceptabel. Tweeënhalf uur van soms heftige discussies bracht tenslotte de partij en tot een vergelijk. Daarbij werd met name de penningmeester danig on der vuur genomen, hoewel in feite het gehele bestuur verantwoordelijk is voor dit soort zaken. Met de toezeg ging van een beleidsnota inzake de toekomstige ontwikkelingen van de tennisclub —de afwezigheid van zo'n praatstuk werd toch wel ernstia be treurd want dat was de feitelijke"oor zaak van de meningsverschillen als basis, werd uiteindelijk overeen stemming bereikt Met een flinke meerderheid van stemmen accep teerde de vergadering de financrele stukken, inclusief de contributiever hoging van f 15,— per lid en per jaar. Sportief complimenteerde ene de V. namens ,,de Tegenpartij" het bestuur met het behaalde succes. Voor de (te) zwaar belaagde pen ningmeester hoefde dat allemaal niet meer. Hij vond het welletjes en rond het middernachtelijk uur kondigde voorzitter De Boer het door de heer S. de Jonge per 1 maart a.s. gevraagde tussentijds ontslag aan. De overige bestuursleden verbonden daaraan geen verdere consequenties. Ge vraagd werd om medewerking bij het zoeken naar een opvolger. Geen ge makkelijke zaak, want het penning meesterschap van een 750 leden tel lende vereniging als Lockhorst (530 senioren en 220 jeugdleden met circa 80 respectievelijk 100 kandidaten op de wachtlijst) moet heden ten dage feitelijk worden bekleed door een financiële expert en dan nog heeft Ook een Lookhorst-ballpoint voor Sjoerd de Jonge zo'n specialist zijn handjes meer dan vol aan de materie. Lockhorst heeft nu eenmaal een zeer groot aantal ex-bestuurders in de gelederen en die jongens weten beslist wel van wanten. LEUSDEN/CENTRUM Het zit de zaterdagploeg van Roda '46 de laat ste weken niet mee. Zowel organisa torisch als sportlef kregen de rood zwarten de nodige tegenslagen te verwerken. Verzorger Georg Dietrich moest wegens drukke zakelijke rede nen afhaken en dezelfde omstandig heden vormden de grondslag voor het besluit van trainer Richard Beu- mer om na afloop van het huidige seizoen te stoppen. Aanvoerder Ron van Ooyen —zaterdag overigens goed vervangen door Ben Schuur man Is door een blessure voor enige tijd uitgeschakeld en George Nieuwenhuis staat ook al een paar weken bulten de ploeg. De verloren wedstrijden tegen VOP en DVSA mag u de spelers verwijten, maar de nederlaag tegen Hees be paald niet. De Leusdenaren hebben zaterdag uitstekend hun best gedaan maar tegenover de enorme inzet stond niets anders dan pech en als dan ook nog de verstandhouding met de scheidsrechter negatief uitvalt, ligt een goed resultaat niet in de lijn van de verwachting. Qua inzet en aanvalsdrift was Roda in Soest dui delijk de betere partij. Hees was LEUSDEN/CENTRUM Het Ro- da-bestuur heeft het trainerscontract met Evert van Ginkel (zondag-selec tie) per afloop van het huidige sei zoen met twee jaar verlengd. Volgens voetbalsecretaris C. Leyenaar is het voor de eerste keer, dat van de ge bruikelijke eenjaarstermijn werd af geweken Bestuur, trainer en selec tiespelers staan volledig achter het besluit Het is ook een geruststellend idee, dat gestaag voortgewerkt kan worden aan de toekomst met het oog op de titelkansen heel wat voorzichtiger Driekwart van de wedstrijd keek de thuisclub, zich ondertussen voortref felijk verdedigend, de kat uit de boom om met snelle uitvallen toe te slaan als de mogelijkheid daartoezich aan diende. Deeerste goede gelegenheid kwam zowat halverwege de eerste helft. Toen Roda weer eens zeer na drukkelijk in de aanval was en aan voerder Henk van Pluuren en zijn vleugelspitsen druk doende waren met het zoeken naar openingen in de Hees-defensie, brak de Soester ploeg plotseling door de Roda-ver- dediging om de openingstreffer te scoren. Wat Roda voor de rust nog ondernam om weer op gelijke hoogte te komen wilde maar niet lukken In de tweede helft bleven de bezoe kers de meest aandringende partij. Onkans en het uitblijven van succes brachten twijfels en toen de Leusde naren. zo'n 20 minuten voor afloop, weer eens werden verrast door het counterende Hees, kon slechts ten koste van een strafschop een grotere achterstand worden voorkomen. Dat bleek slechts uitstel van execu tie, want uit de goed genomen elfme- tertrap kwam Hees met 2-0 op flu weel Roda raakte toen helemaal van slag en een wat al te stevige ingreep van Wilfred van der Pas werd door de arbiter terecht gehonoreerd met een vrije trap. Nog voordat mopperend Roda begreep, wat gaande was, lag de derde treffer van Hees reeds in het roodzwarte doel. Inmiddels bleken enkele Leusdense spelers hun emo ties niet meer baas te kunnen blijven met het voortijdige vertrek van Wil fred v.d. Pas en een bonnetje voor Jaap van Linschoten als gevolg. Een onplezierig einde van een overigens sportief gespeelde wedstrijd en dat was jammer. De overige resultaten van de zaterdagsenioren waren: Hees 2 - Roda 2 1-0 Zwartwit 4 - Roda 5 1-2 Roda 8 - Sparta 9 1-1 Roda 4 en 7 waren vrij en de thuis wedstrijden van Roda 3 en 6 vonden geen doorgang op het Buiningparker moeras. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ro da-zaterdag leed voor de derde ach tereenvolgende keer een nederlaag en de daarbij opgelopen 6 verlies- punten spelen een flinke rol in het verdere competitieverloop Eemnes en SEC. twee van de driestaartclubs, kwamen winnend voor de dag en dichterbij. Horst kwam in het bezit van het rode lampje, maar de strijd om dat akelige ding is nog lang niet ten einde. Ook in de kopgroep vielen rake klappen Stroe en Veensche Boys verloren Stroe, Hees en Barne- veld, dat niet aan spelen toe kwam, hebben thans elk 6 verliespunten en de Nijkerkerveenders 9. De overige acht teams de een meer dan een ander zijn binnen het bereik van het degradatiespook. De uitslagen waren Barneveld - DVSA afg Hulshorst - Stroe 1-0 Veensche Boys - SEC 0-2 Hees - Roda '46 3-0 Horst - Unicum 0-1 VOP - Eemnes 0-2 Ranglijst: Stroe 14 22 36-11 Hees 13 20 26-12 Veensche Boys 14 19 27-16 Barneveld 12 18 24-15 Unicum 14 16 19-15 Roda '46 13 13 15-20 Hulshorst DVSA SEC VOP Eemnes Horst 14 11 9-16 12 9 17-25 14 9 22-31 14 9 15-26 14 9 16-28 14 7 15-26 In de zondagse 1e klasse A stevent Zeist met de winst op DWSM recht streeks op de titel af, vooral ook omdat beide wedstrijden tegen de Zebra's reeds achter de rug liggen. Achterveld zorgde met een kleine maar zeer nuttige overwinning op Actif voor een aanmerkelijke positie verbetering en de beide ex-hoofd klassers in deze afdeling (Actif en ASV) doen het nog steeds zeer te leurstellend voor hun supporters. Gespeeld werd: Zeist - DWSM 2-0 Actif - Achterveld 0-1 Lelystad - de Zebra's 1-2 ASV - Veensche Boys 0-1 Naarden - Sporting 0-0 Laren - Barneveld 1-2 Ranglijst: Zeist 13 21 39-11 de Zebra's 14 20 26-14 DWSM 14 19 20-11 Veensche Boys 15 18 19-14 Barneveld 13 17 18-19 Naarden 14 17 23-15 Lelystad 14 16 26-20 Achterveld 14 10 16-24 Sporting 13 9 16-22 Laren 14 8 16-27 Actif 13 6 14-32 ASV 14 5 13-37 In de zondagse 1e klasse B zorg den de topclubs voor een stijgende spanning Koploper Amsvorde scoorde driemaal in en tegen Odijk, maar die ploeg trok met 4 treffers toch aan het langste einde. Roda verloor eveneens en dat was tevens de eerste nederlaag op het Buining parker gras. Ook Domstad liep tegen een nederlaag op, maar tegen de nieuwe afdelingsleider Soesterberg na 13 wedstrijden nog altijd onge slagen —met 0-1 is geen schande. De nog voor de boeg van de koplopers liggende onderlinge wedstrijden zijn Amsvorde-Soesterberg. Domstad- Amsvorde, Domstad-Roda, Roda- Soesterberg en Soesterberg-Dom- stad. Nog vuurwerk genoeg. Onder tussen is DVSU al bijna zeker van degradatie. De uitslagen waren: DVSU - Maluku Muda 1-2 RUC - Bunnik 1-3 Roda - Schalkwijk 1-2 KVVA - KDS 1-1 Odijk - Amsvorde 4-3 Domstad - Soesterberg 0-1 Ranglijst: Soesterberg 13 21 24-7 Amsvorde 14 20 38-17 Domstad 13 18 26-16 Roda'46 12 15 18-12 Schalkwijk 13 14 22-19 Bunnik 13 14 21-18 KDS 15 13 21-19 Odijk 14 11 23-26 Maluku Muda 12 10 20-27 KVVA 13 10 16-19 RUC 15 10 18-44 DVSU 13 4 9-32 LEUSDEN/CENTRUM De rood- zwarte zondagploeg heeft tegen Schalkwijk de eerste thuisnederlaag I geleden. Er was maar weinig echt I krachtsverschil op het gladde Bul- nlngparker gazon, maar de bezoe- kers waren wat gretiger en daardoor Iets gevaarlijker. Toch is Roda meer In de aanval geweest, doch de pro- j ductivitelt van de Leusdenaren laat nog altijd te wensen. In de gehele I wedstrijd kwamen In feite maar drie j echte scoringskansen naarvoren. Al le drie resulteerden in een doelpunt. Er waren eveneens drie kansen uit- I de-tweede-lijn. Zo mogen wij de vrije afstandstrappen van Henk Malen- steln toch wel noemen. Telkens I stond echter de voortreffelijke Schalkwijker goalie op de juiste plaats. Hij had een belangrijk aandeel in de zege van zijn ploeg. I Met Roda nadrukkelijk in de aanval begon de eerste helft, maar al spoe dig bleken de bezoekers zeer gevaar lijk in de counter. Zo'n uitval in de 11de wedstrijdminuut liep uit in een vrije trap voor Schalkwijk. De wat twijfelende en niet goed opgestelde defensie van Roda was debet aan de openingstreffer (0-1). Tot vrij kort voor de rust heeft de thuisclub hard moeten werken om de achterstand ongedaan te kunnen maken. Uit een corner van Rob Hogenbijl kwam de bal in het Schalkwijker doelgebied, waar een drukte heerste als op de Hoevelakense rotonde tijdens een mooie zomerdag. Peter Knijf kwam als een duvel uit een doosje uit het gewoel doeltreffend tevoorschijn en zo konden de ploegen met 1-1 aan de thee De tweede helft was een getrouwe kopie van het spel voor de rust en weermet een aanvallender Roda (6 corners tegen 2). Schalkwijk bleef uiterst belust op de zege en profiteer de regelmatig van het onnodige bal verlies van Roda bij het stoppen In deze periode viel het trio trappen van Henk Malenstein. dat met bravoure en vakmanschap door de Schalkwijk- se keeper uit zijn doel werd gehou den Ruim een halfuur was de tweede helft aan de gang toen de bezoekers opnieuw succes hadden met hun grotere snelheid. Chris Vermeer in het Roda-doel was kansloos bij die uitval. Een gelijkspel zou wellicht beter de spelverhouding hebben weergegeven, maar ook bij voetbal wordt de uitslag bepaald aan de hand van het aantal geldige doelpunten. De overige resultaten van de zon dag-senioren waren: EMM 2-Roda 2 1-1 Roda 3 - Hoogl'veen 2 2-2 Hoogl'veen 3 - Roda 4 5-2 Roda 5 - Olympia 6 2-5 AMERSFOORT Zaterdagavond ontving de herenstandaardploeg van de Haaien AZU In het keistedelijke sportfondsenbad. Door het goede keepwerk van Harry Klok en het grote evenwicht van de Leusdenaren is het geen spannende wedstrijd gewor den. De bezoekers speelden in de scheidsrechterlijke ogen kennelijk een te zware partij en regelmatig konden de Haaien doeltreffend profi teren van een mannetje-meer-situ- atie. Eenmaal moest zelfs de AZU- keeper voor driekwart minuut op het drogel Harry Abing scoorde net ope ningsdoelpunt en in het tweede kwart wisten Willem Burger, Teun van Spriel en opnieuw Harry Abing hun ploeg op 4-0 te brengen. In het derde partje scoorde AZU tegen met als Leusdense echo vijfmaal raak! Jan Wanrooi. Willem Burger, Karei Vene- ma (2x) en Hans van Mourik tilden de Haaien naar 9-1. De bezoekers kwa men in de slotfase even een doelpunt naderbij, maar Willem Burger en Ka- rel Venema (weer 2x) zorgden met steun van hun teamgenoten voor 12- 2 als uitslag van de erg eenzijdige wedstrijd Haaien-midvoor Wim Burger (no. 9) in de polowedstrijd tegen AZU zeer actief. Evert van Ginkel

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8